Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Witam, kilka dni z powodu braku czasu nie zaglądałem na forum i wczoraj dopiero przeglądając znalazłem nowe dobrodziejstwo SamyGo w postaci PVR, ale przy próbie próbie uruchomienia czegoś nagranego jest informacja nieobsługiwany format. Podpowiedcie co robię żle.

Dla wszystkich uczestników tego forum zdrowych spokojnych Świąt i smacznego jajka oraz lanego poniedziałku
 

pldeczek1

New member
Hejka... w podróży na święta byłem - dzięki za pomoc... :)

sam650 - chyba masz racje pisząc "odpowiednia lista kodów" bo w instrukcji do Onkyo jest właśnie wpis że kody są na "oddzielnej liście kodów zdalnego sterowania" której nie mam albo muszę poszukać w papierach od ampli



Dzięki Moras - jednak pewnie to nie o te kody chodzi - maja być to wpisywane z klawiatury numerycznej na pilocie do amplitunera onkyo 577 [instrukcja: ]ONKYO TX-SR507 / TX-SR577 PL jest informacja o kodach wpisywanych z klawiatury pilota do obsługi tv, dekodera sat i innych urządzeń - myślałem iż może są takowe kody dla postawowych funkcji dla naszego B650 - ale pewnie tak jak sugeruje Sam to te kody musi udostępnić prod. ampli.... :(

Jeszcze raz dzięki

Smacznego jajeczka..... :D
Pozdr,
Marcin



chlopie kody o ktore pytasz sa podane w instrukcji onkyo na ostatnich stronach !!!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam, kilka dni z powodu braku czasu nie zaglądałem na forum i wczoraj dopiero przeglądając znalazłem nowe dobrodziejstwo SamyGo w postaci PVR, ale przy próbie próbie uruchomienia czegoś nagranego jest informacja nieobsługiwany format. Podpowiedcie co robię żle.

Dla wszystkich uczestników tego forum zdrowych spokojnych Świąt i smacznego jajka oraz lanego poniedziałku

No ale gdzie nie odtwarza? TV czy PC? PVR tworzy ci plik TS na dysku/penie? Za mało danych podajesz.
 

Pryk99

New member
No ale gdzie nie odtwarza? TV czy PC? PVR tworzy ci plik TS na dysku/penie? Za mało danych podajesz.

Witam, ani na penie ani w TV na penie jeszcze oprócz plków po 0 KB są pliki MDB też po 0 KB NAGRYWANE z analogowej jak i z Cyfry+ pen sformatowany jak wiadomo w Fat32. Pen DataTraveler 16GB acha soft 2004.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Małe podsumowanie PVR

Witam, ani na penie ani w TV na penie jeszcze oprócz plków po 0 KB są pliki MDB też po 0 KB NAGRYWANE z analogowej jak i z Cyfry+ pen sformatowany jak wiadomo w Fat32. Pen DataTraveler 16GB.

Pendrive/HDD ma mieć FAT/FAT32. Na zwykłych penach /standardowych/ raczej nagrywanie to niepowodzenie. Musi być to szybki zapis/odczyt czyli pen ma być z wyższej półki więc droższy. Tak nawet jest podane jako warunek w innych urządzeniach z funkcją PVR. Tak naprawdę to ja nie mam problemu tylko z dyskami zewnętrznym. Tu pełen sukces. Z penami zwykłymi jest kiepsko, bardzo kiepsko albo reset TV. Więc nie należy się nastawiać bez pendraka Hi-Speed. Ts’y Samsung odtwarza bez problemu a w Windowsach np. VLC Player. Takiego Ts’a możemy sobie potem obrabiać i konwertować na jakiś inny format by był bardziej uniwersalny w odtwarzaniu.

Pryk99: Zmień pendriva bo na tym pewno nic nie zrobisz. Plik 0 kb na to wskazuje No na analogowym sygnale to nic nie zrobisz.
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
Pendrive/HDD ma mieć FAT/FAT32. Na zwykłych penach /standardowych/ raczej nagrywanie to niepowodzenie. Musi być to szybki zapis/odczyt czyli pen ma być z wyższej półki więc droższy. Tak nawet jest podane jako warunek w innych urządzeniach z funkcją PVR. Tak naprawdę to ja nie mam problemu tylko z dyskami zewnętrznym. Tu pełen sukces. Z penami zwykłymi jest kiepsko, bardzo kiepsko albo reset TV. Więc nie należy się nastawiać bez pendraka Hi-Speed. Ts’y Samsung odtwarza bez problemu a w Windowsach np. VLC Player. Takiego Ts’a możemy sobie potem obrabiać i konwertować na jakiś inny format by był bardziej uniwersalny w odtwarzaniu.

Pryk99: Zmień pendriva bo na tym pewno nic nie zrobisz. Plik 0 kb na to wskazuje No na analogowym sygnale to nic nie zrobisz.

Witam, i dzięki za tak szybkie odpowiedzi a czy HDD A-DATA 500GB podzielony na dwie partycje NTFS napewno ruszy z PVR po mam kilkanaście filmów i szkoda mi formatowąć pod Fat32 a bedzie tego około 220GB
 
Ostatnia edycja:

maly1981

New member
nie mam jak sprawdzic tego u siebie ale z tego co tu jest pisane na forum caly czas przewija sie twierdzenie ze na ntfs nie ruszy nagrywanie dysk/pendrive musi byc w systemie fat16/fat32
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam, i dzięki za tak szybkie odpowiedzi a czy HDD A-DATA 500GB podzielony na dwie partycje NTFS napewno ruszy z PVR po mam kilkanaście filmów i szkoda mi formatowąć pod Fat32 a bedzie tego około 220GB

No nie ruszy. Musisz przestrzegać zasad PVR. Masz 2 wyjścia: albo uwierzyć że TO działa albo mieć dysk FAT32 i nie wiem czy dwie partycje nie skomplikują Twoich działań. A to już wygląda na porażkę.
Ale spróbuj i napisz.
 

Pryk99

New member
No nie ruszy. Musisz przestrzegać zasad PVR. Masz 2 wyjścia: albo uwierzyć że TO działa albo mieć dysk FAT32 i nie wiem czy dwie partycje nie skomplikują Twoich działań. A to już wygląda na porażkę.
Ale spróbuj i napisz.

Witam, pobawię się aby z jednej partycji zrobic format pod Fat32, to się podzielę informacją. Dziękuję za pomoc.:blagam:
 

maly1981

New member
czy z pilota da sie zmienic sciezke dzwiekowa na kanalach cyfrowych czy trzeba wchodzic do menu zeby to zrobic. nie moge znalezc zadnego przyciku do zmiany jezyka tak jak naprzyklad do zmiany napisow ktore zmienia sie przyciskiem subt. chyba ze da sie jakos ustawic na stale sciezke dzwiekowa.
kablowka zaczela nadawac cyfrowo i mam problem bo za kazdym razem jak wlaczam canal+ film mam ustawiona sciezke orginalna angielska a na canal+ jest normalnie polska. moze ktos mial podobny problem i go jakos rozwiazal. pozdrawiam i wesolych swiat wszystkim
 

interaktiv

New member
Tak telewizor nagrywa:
DVB-T
DVB-C
nagrywa SD i HD
i działa to najprościej mówiąc na "zrzucaniu" strumienia na nośnik.
Przed użyciem pendriva najlepiej go sformatować:
dla wolniejszych lub gdy nie wiemy czy jest wolny lub szybki należy użyć FAT
dla szybszych tu zwykle USB HDD (takie co wspierają pełne 480Mbit/s) można użyć FAT32
telewizor zwiesi się jeśli plik osiągnie dopuszczalne 4GB dla jednego pliku.
Można też nagrywać przez sieć (SAMBA).
W polskich warunkach, kanały w DVB-T w MUX1 z kodowaniem MPEG4 mają bitrate 2,5-3Mbit\s
ale to nie oznacza, że wystarczy, że taki bitrate będzie mieć pendrive przy zapisie - powinien mieć ok 15Mbit\s, żeby nie było problemów :)
Jeśli chodzi o kablówki to nagrywany sygnał jest zdekodowany - oczywiście trzeba użyć modułu.
W opracowaniu jest wersja z plikiem konfiguracji (tak jak ma to NetSurf), gdzie będzie można wybrać miejsce docelowe zrzuconego strumienia. W przyszłych wersjach pojawić się ma też ikona nagrywania REC na ekranie i być może uda się napisać harmonogram nagrywania - integracja z EPG to odległa przyszłość.
 

luchuma

New member
życzenia dla forumowiczów :)

Tęczowych Pisanek, Na stole pyszności, Mokrego Dyngusa I wspaniałych gości. Niech to będzie czas uroczy, Życzę miłej Wielkiej Nocy!
 
Do góry