Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ryki67

New member
Witam
Panowie jak to dokładnie jest z tym PIP-em w tym modelu
czytałem w wątku że chodzi jedynie z HDMI, czy możecie potwierdzić?

mam satkę podłączoną do AV i za cholere nie działa?

czyli PIP jest jedynie w połączeniu urządzeń podłączonych do HDMI ???
tylko i wyłącznie ???

pozdrawiam
 

diuval

New member
Ja mam podpięte pod Samsunga b650 dwa dyski: Samsung 1,5 TB i Verbatim 1 TB. Obydwa telewizor widzi i idtwarza filmy. Natomiast mam problem z dts. To że telewizor nie odtwarza no to jeszcze rozumiem (brak licencji) ale puszczam dźwięk przez kabel optyczny na kino domowe i dalej nie ma dźwieku dts. Kolejna denerwująca wada samsunga to jeśli film ma 23,76 fps telewizor odtwarza napisy poprawnie, jesli 25 fps napisy się rozjeżdżają. To co mam przerabiać filmy na 23,76 fps?. Kolejna mój ból głowy to komunikat "nieobsługiwany format video" i film nie idzie niestety. Mam sporo takich filmów z tym komunikatem niestety.
 

luchuma

New member
diuval napisał:
Ja mam podpięte pod Samsunga b650 dwa dyski: Samsung 1,5 TB i Verbatim 1 TB. Obydwa telewizor widzi i idtwarza filmy. Natomiast mam problem z dts. To że telewizor nie odtwarza no to jeszcze rozumiem (brak licencji) ale puszczam dźwięk przez kabel optyczny na kino domowe i dalej nie ma dźwieku dts. Kolejna denerwująca wada samsunga to jeśli film ma 23,76 fps telewizor odtwarza napisy poprawnie, jesli 25 fps napisy się rozjeżdżają. To co mam przerabiać filmy na 23,76 fps?. Kolejna mój ból głowy to komunikat "nieobsługiwany format video" i film nie idzie niestety. Mam sporo takich filmów z tym komunikatem niestety.
zmien napisy na format SRT (zapisywane są czasy wyswietlania a nie klatki) mi to pomoglo.

kilka - kilkanascie stron wczesniej byl link podany do programu srt v 1.1
 

swojak1

New member
ryki67 napisał:
Witam
Panowie jak to dokładnie jest z tym PIP-em w tym modelu
czytałem w wątku że chodzi jedynie z HDMI, czy możecie potwierdzić?

mam satkę podłączoną do AV i za cholere nie działa?

czyli PIP jest jedynie w połączeniu urządzeń podłączonych do HDMI ???
tylko i wyłącznie ???

pozdrawiam
PIP jest jak masz podłączony do TV drugi tuner po HDMI lub obraz z komputera, po euro niema.
 
Ostatnia edycja:

diuval

New member
luchuma napisał:
zmien napisy na format SRT (zapisywane są czasy wyswietlania a nie klatki) mi to pomoglo.

kilka - kilkanascie stron wczesniej byl link podany do programu srt v 1.1


Dzięki luchuma. Wieczorkiem spróbuje tej metody i napisze o efektach.
 

ryki67

New member
diuval napisał:
Natomiast mam problem z dts. To że telewizor nie odtwarza no to jeszcze rozumiem (brak licencji) ale puszczam dźwięk przez kabel optyczny na kino domowe i dalej nie ma dźwieku dts.

PANOWIE TO JAK W KOŃCU Z TYM DZWIĘKIEM DTS
niektórzy się zarzekali ze jest ( w sensie przechodzenia przez TV )
i po OPTYKU wychodzi do urządzenia zewnętrznego !!!
czyli co ustawić nie potraficie czy faktycznie NIE MA ????????????????
 

asd1

New member
ryki67 napisał:
PANOWIE TO JAK W KOŃCU Z TYM DZWIĘKIEM DTS
niektórzy się zarzekali ze jest ( w sensie przechodzenia przez TV )
i po OPTYKU wychodzi do urządzenia zewnętrznego !!!
czyli co ustawić nie potraficie czy faktycznie NIE MA ????????????????


pldeczek1 napisał:
ja dzwoniłem do samsung Polska i tam pan powiedział iz raczej przepuszcza ale pewnosci to nie mial

Nie ma pass thru dla nierozpoznanego audio (w tym DTS), i nie będzie bo Samsung ma to w D..., chyba że ktoś złamie FW TV.

Sam TV przez głośniki nie może puścić DTS bo nie kupili licencji, pacany...
 

diuval

New member
asd1 napisał:
Nie ma pass thru dla nierozpoznanego audio (w tym DTS), i nie będzie bo Samsung ma to w D..., chyba że ktoś złamie FW TV.

Sam TV przez głośniki nie może puścić DTS bo nie kupili licencji, pacany...

Przecież dźwięk leci z kina domowego, a samsung "tylko" jest pośrednikiem. Obraz leci z telewizora, a dźwięk z kina domowego posiadającego dts. Więc na logike dlaczego tv blokuje nie jego dźwięk.


PS.napisy zmieniłem z microdvd na srt i przestały się rozjeżdżać.
 

diuval

New member
Dzieki tej fajnej stronie rozwiązałem kilka męczących problemów. Teraz jeszcze jeden bardzo upierdliwy:

komunikat mniej więcej tak brzmi:NIEOBSŁUGIWANY FORMAT DANYCH WIDEO i flim się nie otwiera. Najpierw myślałem że to może rozchodzi się o rozdzielczośc fimu avi bo telewizor przez usb nie otwierał przewaznie filmów 800x432. Wgrałem nowe firmware i ilość filmów z tym komunikam znacznie się zmniejszyła znaczy, że samsung wie o co chodzi i wie że usb w telwizorze jest niedopracowane.

Komunikat o tym że nie można bezpiecznie odłączyć usb olewam, może to rzeczywiście wina oprogramowania.
 

pl_k

New member
diuval napisał:
komunikat mniej więcej tak brzmi:NIEOBSŁUGIWANY FORMAT DANYCH WIDEO i flim się nie otwiera. Najpierw myślałem że to może rozchodzi się o rozdzielczośc fimu avi bo telewizor przez usb nie otwierał przewaznie filmów 800x432. Wgrałem nowe firmware i ilość filmów z tym komunikam znacznie się zmniejszyła znaczy, że samsung wie o co chodzi i wie że usb w telwizorze jest niedopracowane.

W plikach mkv zazwyczaj ten komunikat występuje gdy jeden z parametrów mu nie odpowiada. Zazwyczaj potrzebne jest wtedy przekodowanie filmu. Zauważyłem że jest m.in. wrażliwy na parametr profil , oraz na ref_frames.
 

Wiccan

New member
dysk twardy

W najbliższym czasie planuje zakup dysku twardego 1 TB lub 1,5 TB wyłącznie dla potrzeb związanych z korzyustaniem z TV. Mój samsung 2,5" o pojemnosci 320 GB nie działa po odpięciu pod TV, dlatego chciałbym się upewnić czy zakup który planuje będzie działac prawidłowo.

Pod uwagę biorę: Seagate, Samsung , WD i Verbatim. Czy ktoś podłączał dysk ktorejs z tych firm o pojemnosci 1Tb lub 1,5TB? Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zakupie, zeby miec pewność ze sprzęt zostanie rozpoznany przez TV i bedzie dzialac prawidlowo?
 

pldeczek1

New member
Napisałem do samsunga kilka dni temu w sprawie nieodtwarzanych niektorych filmow przez DLNA i w sprawie dzwięku DTS przez wyjscie optyczne i otrzymałem taką odpowiedz
Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Proszę przywrócić ustawienia fabryczne telewizora poprzez klawisz "EXIT"
na pilocie ponieważ może to być kwestia oprogramowania. Jeśli ta operacja
nie pomoże bardzo prosze o ściągnięcie i wgranie z naszej strony
oprogramowania doPana telewizora. Jeśli chodzi o
kwestie dzwięku to sygnał dekoduje amplituner więc nie powinno być
problemu z odtworzeniem tego sygnału poprzez złącze "Optical
Jak sie okazuje na infolini pracuja ludzie ktorzy nie maja zielonego pojęcia o czym piszą blednie informując klientow
Jestem wk...ny bo kupiłem nowy ampituner i gozik z tego co za matoły !!!
 

diuval

New member
Wiccan napisał:
W najbliższym czasie planuje zakup dysku twardego 1 TB lub 1,5 TB wyłącznie dla potrzeb związanych z korzyustaniem z TV. Mój samsung 2,5" o pojemnosci 320 GB nie działa po odpięciu pod TV, dlatego chciałbym się upewnić czy zakup który planuje będzie działac prawidłowo.

Pod uwagę biorę: Seagate, Samsung , WD i Verbatim. Czy ktoś podłączał dysk ktorejs z tych firm o pojemnosci 1Tb lub 1,5TB? Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zakupie, zeby miec pewność ze sprzęt zostanie rozpoznany przez TV i bedzie dzialac prawidlowo?

Napisałem powyżej Samsung 1,5 i Verbatim 1 TB jest obsługiwany przez telewizor samsung b650. W telewizorze samsung zaś jest wybór zawartości dysku wg tytułu, daty,nazw katalogów i coś tam jeszcze. To pozwala bardzwygodnie przeglądac nawet dyski 12TB.
 

diuval

New member
pldeczek1 napisał:
Napisałem do samsunga kilka dni temu w sprawie nieodtwarzanych niektorych filmow przez DLNA i w sprawie dzwięku DTS przez wyjscie optyczne i otrzymałem taką odpowiedz
Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Proszę przywrócić ustawienia fabryczne telewizora poprzez klawisz "EXIT"
na pilocie ponieważ może to być kwestia oprogramowania. Jeśli ta operacja
nie pomoże bardzo prosze o ściągnięcie i wgranie z naszej strony
oprogramowania doPana telewizora. Jeśli chodzi o
kwestie dzwięku to sygnał dekoduje amplituner więc nie powinno być
problemu z odtworzeniem tego sygnału poprzez złącze "Optical
Jak sie okazuje na infolini pracuja ludzie ktorzy nie maja zielonego pojęcia o czym piszą blednie informując klientow
Jestem wk...ny bo kupiłem nowy ampituner i gozik z tego co za matoły !!!

Mam najnowsze oprogramowanie do samsunga b650 i przez kabel optyczny jak nie było tak nie ma dts-u.I nie jest to wina kina domowego bo to bezpośrednio z tacki odtwarza dts.
 

asd1

New member
Jeszcze raz:

Nie ma pass thru po optyku dla ŻADNEGO nierozpoznawalnego dla TV typu audio (w tym DTS), i nie będzie bo Samsung ma to w D..., chyba że ktoś złamie FW TV.

Mam nadzieję, że jasno napisane? :wink:

Jak ktoś ma siłę może pisać do Korei...
 
Ostatnia edycja:
Do góry