Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ideJ

New member
pldeczek1 napisał:
Witam Jestem posiadaczem samsunga 46b650 i mam pytanie Jak rozwiazac problem tzn z niewiadomych przyczyn niektore pliki nie sa odtwarzane przez DLNA pojawia sie komunikat nieobslugiwany format co dziwne przez usb sa odtwarzane bez problemu
Czego używasz jako serwera DLNA? Sprawdź przy pomocy np MediaInfo czym różnią się te nieoddtwarzane via DLNA od tych odtwarzanych.

Pytanie brzmi czy jest jakis sposob aby podłaczyc ten sam dysk do tv i do kompa tak aby pliki z netu splywaly besposrednio na ten dysk podłaczony do tv przez usb????????????????????????????////
Nie da rady. W każdym razie nie w ten sposób. Możesz kupić sobie NAS-a i modlić się, żeby wbudowany serwer DLNA współpracował z TV.
 

puszek

New member
Witam,
Jestem posiadaczem LE32B650 i zaobserwowałem pewien problem.
Mianowicie wczoraj oglądałem film Iron.Man.REPACK.1080p.BluRay.x264-1920 z napisami (wszystko działało). Dzisiaj chciałem jeszcze raz obejrzeć film i nie odtwarza mi napisów, które wczoraj działały. (oglądam z pena).
Z góry dzięki za pomoc
 

giekol

Member
puszek napisał:
Witam,
Jestem posiadaczem LE32B650 i zaobserwowałem pewien problem.
Mianowicie wczoraj oglądałem film Iron.Man.REPACK.1080p.BluRay.x264-1920 z napisami (wszystko działało). Dzisiaj chciałem jeszcze raz obejrzeć film i nie odtwarza mi napisów, które wczoraj działały. (oglądam z pena).
Z góry dzięki za pomoc


Podobny problem miałem, na kompie. Po obejrzeniu filmu kasował napisy.
Więc ustawiłem plik z atrybutem "tylko do odczytu". Sprawdź czy u Ciebie nie jest podobnie.
 

tomek_fcb

New member
emeth napisał:
Witam,

czytalem ze aby Samsung LE37B650 dobrze odtwarzal napisy do divxow, to trzeba plik txt przerobic na srt. Sciagnalem program subtitle workshop, jednak caly czas to samo, napisy ida szybciej niz film. Wczesniej uzywalem subedita i dalej to samo. Macie jeszcze jakas rade ?

Domyslam sie ze jest to cos z fps, ale nie mam pojecia jak to ustawic. Jak ustawic wejsciowe i wyjsciowe fps ?

(Napisy sa sciagane z napiprojekt)
ja używam programu srt 1.1v jest banalnie prosty i wszystko działa jak należy ;)
 

puszek

New member
giekol napisał:
Podobny problem miałem, na kompie. Po obejrzeniu filmu kasował napisy.
Więc ustawiłem plik z atrybutem "tylko do odczytu". Sprawdź czy u Ciebie nie jest podobnie.

Plik z napisami cały czas znajduje się w katalogu z filmem
 

tomek_fcb

New member
HDD USB 2,5" PQI Turbo Boost 320GB biały
ktoś ma jakieś doświadczenia z tym dyskiem? jak współpracuje z B650? Jestem wprawdzie posiadaczem B750 ale myślę, że skoro działa dobrze na modelu B650 to i na moim powinien :)
 

vandel

New member
witam mam ps 50 b650 i musze powiedziec ze jestem narazie rozczarowany. po 1 slaba czern a porownywalem do panasa 37cali 3 letni, biel slaba jakas taka szara. i panel jest ciemny. bez sprawdzenia w domu odradzam aha bzyczy jak cholera to skandal za 5 tys.
wniosek oszczedzenie troche wattow nie posluzylo ani panasowi g10 ani samowi. pozdrawiam
 

sam650

New member
Linux w TV

pldeczek1 napisał:
Witam Jestem posiadaczem samsunga 46b650 i mam pytanie Jak rozwiazac problem tzn z niewiadomych przyczyn niektore pliki nie sa odtwarzane przez DLNA pojawia sie komunikat nieobslugiwany format co dziwne przez usb sa odtwarzane bez problemu [...]
Pytanie brzmi czy jest jakis sposob aby podłaczyc ten sam dysk do tv i do kompa tak aby pliki z netu splywaly besposrednio na ten dysk podłaczony do tv przez usb????????????????????????????////

NAS jest jednym z rozwiązań. Drugie rozwiązanie, o którym chciałbym tu napisać jest dosyć skomplikowane, ale byćmoże kilka osób z takiego rozwiązania skorzysta. Niektórzy może dopatrzą się rewolucji w tym co tu napiszę. :) Do rzeczy:

Jest możliwość wejścia w system operacyjny telewizora - Linux. W tym linuxie można tak spreparować skrypty startowe aby przy uruchamianiu podłączał (montował) się sieciowy zasób NFS z jakiegoś serwera dostępnego w lokalnej sieci. Tym sposobem można w MediaPlay widzieć dysk sieciowy tak samo jak lokalny podłączony do USB! Ci co to wykombinowali, wywalili już DLNA na śmietnik. Odpadają wszelkie ograniczenia DLNA.

Przy okazji dodam, że w Linuxie telewizora można uruchomić serwer telnet, kopiować pliki z/do napędu podłączonego do USB. Tak więc można zapisać sobie ustawienia kanałów w plikach !!! A potem przywrócić je w razie konieczności.

Przy tym jednak należy się ostrzeżenie, że po takiej modyfikacji niepewnie wyglądać mogą losy gwarancji. Ale co tam! :lol: Pozdrowienia dla wszystkich odważnych, którzy już zalogowali się do swoich telewizorów na konto root'a :D
 

pldeczek1

New member
vandel napisał:
witam mam ps 50 b650 i musze powiedziec ze jestem narazie rozczarowany. po 1 slaba czern a porownywalem do panasa 37cali 3 letni, biel slaba jakas taka szara. i panel jest ciemny. bez sprawdzenia w domu odradzam aha bzyczy jak cholera to skandal za 5 tys.
wniosek oszczedzenie troche wattow nie posluzylo ani panasowi g10 ani samowi. pozdrawiam
To chyba jakis wadliwy egzemplaz wpadl ci w rece ponieważ moj nie bzyczy wogole a uwierz mialem z bzyczeniem straszny problem w poprzednim telewizorku tj plazma lG 42" zaraz po pierwszym wlączeniu strasznie bzyczała wymienili mi na nową ale nic to samo inni mowili ze tego nie slyszą ale mnie to tak denerwowało przez 3 lata szczegolnie przy nocnym oglądaniu w samsungu nic nawet jak ucho do niego przystawie nic nie słychac ani mru mru
W drugim pokoju mam lcd LG 32" tamten nie bzyczy ale za to buczy jesli obraz staje sie ciemny i to dosyc glosno
 

pocisk1

New member
Dzisiaj zakupiłem do swojego samsunga B 650 zestaw kina domowego (dla zainteresowanych - Samsung HT-X620), wszystko podłączyłem HDMI i kablem optycznym. Kino samo w sobie działa bez zarzutu, natomiast schody zaczęły się w momencie gdy chciałem zrobić tak by dźwięk z TV szedł na głośniki z kina domowego.

Skorzystałem z funkcji Anynet+ (HDMI-CEC) i ni hu hu nie słychać żadnych dźwięków :niewiem:. Jedynie jak w Anynet+ Odbiornik ustawie na wył. idzie dzwiek przez standardowe głośniki w TV.
Niech ktoś napisze krok po kroku dokładnie co trzeba zrobić by dźwięki z TV słychać było na kinie domowym bo cały dzień się z tym mocuje i nic :/
 

pldeczek1

New member
sam650 napisał:
NAS jest jednym z rozwiązań. Drugie rozwiązanie, o którym chciałbym tu napisać jest dosyć skomplikowane, ale byćmoże kilka osób z takiego rozwiązania skorzysta. Niektórzy może dopatrzą się rewolucji w tym co tu napiszę. :) Do rzeczy:

Jest możliwość wejścia w system operacyjny telewizora - Linux. W tym linuxie można tak spreparować skrypty startowe aby przy uruchamianiu podłączał (montował) się sieciowy zasób NFS z jakiegoś serwera dostępnego w lokalnej sieci. Tym sposobem można w MediaPlay widzieć dysk sieciowy tak samo jak lokalny podłączony do USB! Ci co to wykombinowali, wywalili już DLNA na śmietnik. Odpadają wszelkie ograniczenia DLNA.

Przy okazji dodam, że w Linuxie telewizora można uruchomić serwer telnet, kopiować pliki z/do napędu podłączonego do USB. Tak więc można zapisać sobie ustawienia kanałów w plikach !!! A potem przywrócić je w razie konieczności.

Przy tym jednak należy się ostrzeżenie, że po takiej modyfikacji niepewnie wyglądać mogą losy gwarancji. Ale co tam! :lol: Pozdrowienia dla wszystkich odważnych, którzy już zalogowali się do swoich telewizorów na konto root'a :D
Przyznam ze to dosc skomplikowane , czy jest gdzies jakas instrukcja jak to krok po kroku zrobic? jakie programy trzeba miec itp?
acha i co to jest NFS i ile to kosztuje ?
 

adwolf

New member
pocisk1 napisał:
Dzisiaj zakupiłem do swojego samsunga B 650 zestaw kina domowego (dla zainteresowanych - Samsung HT-X620), wszystko podłączyłem HDMI i kablem optycznym. Kino samo w sobie działa bez zarzutu, natomiast schody zaczęły się w momencie gdy chciałem zrobić tak by dźwięk z TV szedł na głośniki z kina domowego.

Skorzystałem z funkcji Anynet+ (HDMI-CEC) i ni hu hu nie słychać żadnych dźwięków :niewiem:. Jedynie jak w Anynet+ Odbiornik ustawie na wył. idzie dzwiek przez standardowe głośniki w TV.
Niech ktoś napisze krok po kroku dokładnie co trzeba zrobić by dźwięki z TV słychać było na kinie domowym bo cały dzień się z tym mocuje i nic :/

Ja mam podłączony tv z kinem domowym yamaha za pomocą kabla optycznego podłączonego do wyjścia z tyłu telewizora i wszystko gra.
 

emeth

New member
Mozecie polecic jakis HDD ktory napewno bedzie wspolpracowal z LE37B650 ?

Ewentualnie czy pendrivy 16GB, 32GB lub 64GB bez problemu beda wspolpracowac
 
Ostatnia edycja:

chemik80

New member
grajen napisał:
chemik80 napisał:
tylko jak tak podlaczysz to bedziesz musial ustawic w karcie sieciowej w laptopie statyczny adres ip (np 192.168.1.1), maske 255.255.255.0 i brame 192.168.1.1 i w tv recznie adres ip (jesli dalej taki jak podalem to tam wpisz 192.168.1.2), a maske i brame taką samą jak w laptopie
wszystko fajnie tylko dalej nie wiem jak to mam wszystko zrobić :niewiem:
 

bla

New member
emeth napisał:
Mozecie polecic jakis HDD ktory napewno bedzie wspolpracowal z LE37B650 ?

Ewentualnie czy pendrivy 16GB, 32GB lub 64GB bez problemu beda wspolpracowac
Samsung 2,5"; 320 GB

działa bez problemów (mam ten sam TV)
 

Zimny.pm

New member
emeth napisał:
Mozecie polecic jakis HDD ktory napewno bedzie wspolpracowal z LE37B650 ?

Ewentualnie czy pendrivy 16GB, 32GB lub 64GB bez problemu beda wspolpracowac
Pen 16GB działa bez problemu. U mnie SanDisk CRUZER. W którymś poście chłopaki pisali, że z HDD też nie ma najmniejszego problemu. Ktoś tam chyba 500 GB podpiął i smigał :smile:
 

emeth

New member
Zimny.pm napisał:
Pen 16GB działa bez problemu. U mnie SanDisk CRUZER. W którymś poście chłopaki pisali, że z HDD też nie ma najmniejszego problemu. Ktoś tam chyba 500 GB podpiął i smigał :smile:

Mam dysk Barracuda 320GB, 3,5", na allegro kupilem "adapter usb" (czy jak to sie tam nazywa, generalnie obudowa, zasilacz i wyjsie usb). Na kompie dziala bez zarzutow (widzi jako pendrive 320GB), jednak TV nie widzi go (pisze caly czas ze jest rozlaczony). No ale moze tylko dla tego ze jest to 3,5"
 

grajen

New member
emeth napisał:
Mam dysk Barracuda 320GB, 3,5", na allegro kupilem "adapter usb" (czy jak to sie tam nazywa, generalnie obudowa, zasilacz i wyjsie usb). Na kompie dziala bez zarzutow (widzi jako pendrive 320GB), jednak TV nie widzi go (pisze caly czas ze jest rozlaczony). No ale moze tylko dla tego ze jest to 3,5"
podpinam dysk 3.5" WD 640gb (2 partycje w NTFS) w takiej kieszeni http://allegro.pl/item729177755_obudowa_zewnetrzna_dysk_sata_usb_welland_me_740q.html i wszystko chodzi ladnie - wykrywa obie partycje jako osobne "urzadzenia"

kolega c_l_i_n_t wcześniej także informował, że taka "stacja dokująca" u niego działa http://allegro.pl/item730126916_salon_unitek_techtop_y_1040b_2_5_3_5_sata_czytnik.html
 
Do góry