Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

robpasz

New member
a mojego hdd nie widzi

Witam wszystkich,
dziękuję za dotychczasowe opinie o serii B650 - to również dzięki Wam mam ten TV.
Dokupiłem do niego obudowę i dysk 0,5 TB SATA. Niestety TV go nie wykrywa :(
Seagate został podzielony na 2 partycje podstawowe, obie ntfs.
Oto moje testy:
- wkładam pendrive 2GB - wykrywa go, a więc gniazdo jest OK.
- podłączam dysk (ma on własne zasilanie) - tv go nie wykrywa.
- podłączam do komputerów (xp, vista) - dysk jest wykrywany bez zarzutu,
- zmieniłem dysk na stary 20GB ATA - nadal nie wykrywa.

Jeszcze jedno: zwykły pendrive nie pozwala się odłączyć "bezpiecznie".
przeczytałem cały wątek o b650 i nie znalazłem rozwiązania...
Może ktoś z Was zna przyczynę?
 

bobby_69

New member
emeth napisał:
mozesz dac linka do niego, bo niestety google nie wyszukuje :lol:
Po co kombinujesz ? Subtitle Workshop w zupełności wystarczy. Jak otworzysz napisy w programie z podgladem filmu to FPS filmu są pod playerem po prawej stronie. FPS napisów w okienkach po lewej stronie. Czasem wystarczy je tylko zsynchronozować. ( jak zmienisz np. z 25 -> 23 to zauważysz że czasy lub klatki w okienku z tekstem się zmienia). Oczywiscie trzeba zmienić obydwa i na WE i WY.Jesli nie to trochę angielskiego by sie przydało i trzeba zrobić synchro samemu. Wyglada to tak że rozumiany tekst angielski (najlepiej na poczatku filmu) dajesz pauze, w okienku z tekstem wyszukujesz odpowiednią linijke, zaznaczasz i klikasz zielone kółeczko z "1" pod playerem. Operacje powtarzasz na końcu filmu tylko zamiast "1" wciskasz "2". Program zapyta czy zsynchronozować napisy dajesz OK i zapisujesz jako *srt. Tzn. wybierasz zapisz jako w wyskakujacym okienku klikasz dwa razy w subrip. Jeśli dopasowałeś dobrze audio z tekstem to powinno byc idealnie. Chyba że .. ale to inna bajka.
 

tyrax

New member
Wrzuciłem film 1080p na dysk i nie odpala mi dzwieku pisze ze brakuje kodeku audio czy jakos tak da sie cos zrobic zeby podpasowac ten film pod TV ? jezeli chodzi o dzwiek. Obraz jest dzwieku brak
 

SP0X

New member
tyrax napisał:
Wrzuciłem film 1080p na dysk i nie odpala mi dzwieku pisze ze brakuje kodeku audio czy jakos tak da sie cos zrobic zeby podpasowac ten film pod TV ? jezeli chodzi o dzwiek. Obraz jest dzwieku brak

Masz prawdopodobnie dźwięk w formacie DTS którego TV nie obsługuje (prawdopodobnie związane jest to z licencją). Przekonwertuj dźwięk na DD i będzie działało.
 

pl_k

New member
robpasz napisał:
Jeszcze jedno: zwykły pendrive nie pozwala się odłączyć "bezpiecznie".
przeczytałem cały wątek o b650 i nie znalazłem rozwiązania...
Może ktoś z Was zna przyczynę?

Coś nieuważnie czytałeś (albo w ogóle) bo już wiele razy było poruszane że to najprawdopodobniej błąd tłumaczenie bo jak przełączysz na inny język to komunikat mówi że można odłączyć bezpiecznie.
 

adwolf

New member
pl_k napisał:
Coś nieuważnie czytałeś (albo w ogóle) bo już wiele razy było poruszane że to najprawdopodobniej błąd tłumaczenie bo jak przełączysz na inny język to komunikat mówi że można odłączyć bezpiecznie.

U mnie nawet w angielskim pisze że odłączanie się nie powiodło :(
 

ideJ

New member
sam650 napisał:
NAS jest jednym z rozwiązań. Drugie rozwiązanie, o którym chciałbym tu napisać jest dosyć skomplikowane, ale byćmoże kilka osób z takiego rozwiązania skorzysta. Niektórzy może dopatrzą się rewolucji w tym co tu napiszę. :) Do rzeczy:

Jest możliwość wejścia w system operacyjny telewizora - Linux. W tym linuxie można tak spreparować skrypty startowe aby przy uruchamianiu podłączał (montował) się sieciowy zasób NFS z jakiegoś serwera dostępnego w lokalnej sieci. Tym sposobem można w MediaPlay widzieć dysk sieciowy tak samo jak lokalny podłączony do USB! Ci co to wykombinowali, wywalili już DLNA na śmietnik. Odpadają wszelkie ograniczenia DLNA.
Trochę dużo hurra-optymizmu w powyższym tekście (przynajmniej jak dla mnie). Dla zainteresowanych więcej info jest tu:

www avsforum com / avs-vb/showthread.php?t=1047445

Dodatkowo jest to rozwiązanie bardziej dla osób posiadających Linuxa. NFS to jednak silnie uniksowe rozwiązanie.
Przy okazji DLNA i odtwarzania filmów wczoraj przez zupełny przypadek zauważyłem, że mogę przewijać avi-ki udostępnione przez miniDLNA (przy użyciu strzałek kursora - nie klawisza przewijania). Na mkv nie działa (ale może da się dorobić =o)
 

pocisk1

New member
adwolf napisał:
Ja mam podłączony tv z kinem domowym yamaha za pomocą kabla optycznego podłączonego do wyjścia z tyłu telewizora i wszystko gra.

No a u mnie nie działa :(

Jeśli ktoś podłączał kino domowe do Samsunga B650 niech napisze krok po kroku co trzeba zrobić żeby dźwięk szedł na głośniki.
 

grajen

New member
ideJ napisał:
Trochę dużo hurra-optymizmu w powyższym tekście (przynajmniej jak dla mnie). Dla zainteresowanych więcej info jest tu:

www avsforum com / avs-vb/showthread.php?t=1047445

Dodatkowo jest to rozwiązanie bardziej dla osób posiadających Linuxa. NFS to jednak silnie uniksowe rozwiązanie.
Przy okazji DLNA i odtwarzania filmów wczoraj przez zupełny przypadek zauważyłem, że mogę przewijać avi-ki udostępnione przez miniDLNA (przy użyciu strzałek kursora - nie klawisza przewijania). Na mkv nie działa (ale może da się dorobić =o)
jakby nie było masz racje, jednak googlując można znaleźć serwer NFS pod windowsa, więc można popróbowac jeśli ktoś ma czas i lubi w takie rzeczy się bawić
 

sam650

New member
Nfs

pldeczek1 napisał:
Przyznam ze to dosc skomplikowane , czy jest gdzies jakas instrukcja jak to krok po kroku zrobic? jakie programy trzeba miec itp?
acha i co to jest NFS i ile to kosztuje ?

Odpowiedź na pierwsze pytanie już tu padła (AVS Forum), natomiast ja tylko jeszcze w kwestii rozjaśnienia czym jest NFS:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Network_File_System

I dodam jeszcze, że wykonanie podłączenia NFS do TV nie jest łatwe i wymaga odpowiedniej wiedzy, głównie z administracji systemem Linux. Byćmoże forumowicze z AVS Forum za jakiś czas dopracują rozwiązanie tak, aby było zjadliwe dla przeciętnego użytkownika.
 

boss131

New member
HDD do TV

emeth napisał:
Mam dysk Barracuda 320GB, 3,5", na allegro kupilem "adapter usb" (czy jak to sie tam nazywa, generalnie obudowa, zasilacz i wyjsie usb). Na kompie dziala bez zarzutow (widzi jako pendrive 320GB), jednak TV nie widzi go (pisze caly czas ze jest rozlaczony). No ale moze tylko dla tego ze jest to 3,5"
Dziwię się, że nie działa bo ja mam LE37B651 i podłączam do niego, bez najmniejszego problemu dysk WD 400GB 3,5' (pozostałość po kompie stacjonarnym) za pomocą mostka Techtop Y-103 OTB - SUPER Sprzęt POLECAM, mam na nim 4 partycje NTFS i TV wszystkie je bez problemu widzi. Mostek jak na razie działał w każdym kompie (testowane 4 kompy) i w TV.

Bez problemu działa też Pen Sandisk 8GB.

Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem (dla muzyki zdjęć i filmów divX - nie sprawdzałem FullHD) okazało się podłączenie kablem sieciowym TV do routera WIFI (niestety 802.11b/g - bez n). Dzięki temu mogę sobie udostępnić pliki z laptopa i wszystko działa na TV bez kabli, o dziwo czyta też napisy w formacie .srt oczywiście udostępnione programem Samsung PC Share Manager v2.1 (działa pod Win Vista). A dzięki takiemu rozwiazaniu mam też internet w TV.

PozdrawiaM
 

tyrax

New member
SP0X napisał:
Masz prawdopodobnie dźwięk w formacie DTS którego TV nie obsługuje (prawdopodobnie związane jest to z licencją). Przekonwertuj dźwięk na DD i będzie działało.

Jakim programem to zrobię bo nie znam się na tym z góry dziękuję. I jak ?
 
Ostatnia edycja:

pl_k

New member
tyrax napisał:
Jakim programem to zrobię bo nie znam się na tym z góry dziękuję
Sorki, ale nie mam siły, mniej więcej raz na 10 stron ktoś o to pytał i mu udzielano odpowiedzi więc nawet nie musisz przeglądać całego wątku. Albo wpisać w "Przeszukuj wątek" hasło - program dts.
 
Ostatnia edycja:

Zimny.pm

New member
tyrax napisał:
Jakim programem to zrobię bo nie znam się na tym z góry dziękuję. I jak ?

AudioConventer

pobrać możesz np z:

www idg pl /ftp/pc_6259/One.Click.Audio.convecter.3.7.1.html

Opis jak uruchomic i ustawić jest tu na forum, poszukaj. Jak nie znajdziesz to napisz...
 

krzysiekm

New member
emeth napisał:
Mozecie polecic jakis HDD ktory napewno bedzie wspolpracowal z LE37B650 ?

Ewentualnie czy pendrivy 16GB, 32GB lub 64GB bez problemu beda wspolpracowac

Mam Western Digital WD Elements 1TB +Toshiba PX1393E-2G32 Aluminium 640 giga.Żadnych problemów nie ma.
 

emeth

New member
Czy jezeli podepne dysk zewnetrzny/pendrive pod usb a na nim bedzie film full hd (mkv, avi, ts itd) to czy bez problemu bedzie mozna ogladac, czy obraz moze sie rwac ? Chodzi mi glownie o ograniczenia predkosci po usb

Co sadzicie o tym hdd ?
ceneo.pl/2094475
 
Ostatnia edycja:

grajen

New member
emeth napisał:
Czy jezeli podepne dysk zewnetrzny/pendrive pod usb a na nim bedzie film full hd (mkv, avi, ts itd) to czy bez problemu bedzie mozna ogladac, czy obraz moze sie rwac ? Chodzi mi glownie o ograniczenia predkosci po usb

Co sadzicie o tym hdd ?
ceneo.pl/2094475
nie wiem jak z tym dyskiem - ale u mnie filmy mkv 1080p (12gb/2godziny) się nie rwą

jeśli chcesz dysk który będzie służył tylko jako zbiór filmów do tv to lepiej wziąść 3.5" + kieszeń/stacja dokująca moim zdaniem
 

boss131

New member
emeth napisał:
Czy jezeli podepne dysk zewnetrzny/pendrive pod usb a na nim bedzie film full hd (mkv, avi, ts itd) to czy bez problemu bedzie mozna ogladac, czy obraz moze sie rwac ? Chodzi mi glownie o ograniczenia predkosci po usb

Co sadzicie o tym hdd ?
ceneo.pl/2094475

Mi po USB jeszcze żaden film 1080p nie przyciął ani z pen drive'a ani z HDD a jeśli chodzi o filmy 720p to wczoraj testowałem oglądanie po WI-FI 802.11g i bez żadnych zacinek i problemów z dysku laptopowego. Dziś po południu przetestuję jakiś 1080p po WI-FI, z dysku podłączonego przez USB do laptopa (według moich obliczeń bez problemu powinien odtwarzać po WI-FI 802.11g filmy do 30GB wielkości - nie testowane).
PozdrawiaM
 

luchuma

New member
Jak wygląda u was upscaling MKV ?? u mnie obraz traci proporcje mimo iz jest z czarnymi pasami czy moze przyciety bez pasow bedzie prawidlowo wyswietlany ?? mam ten telewizor od wczoraj wiec nie zdolalem jeszcze sprawdzic, i ostatnie pytanie czy do MKV czyta tylko srt ??
soft wgralem dzis najnowszy ze strony i nic to nie pomoglo, i czy to normalne ze oczy bolą od xvidow 700xXXX ???lub 640 ??
 
Do góry