Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

hamster666

New member
poczatkujacy

Witam
Za kilka dni bede posiadaczem 40b650 oraz SAMSUNG BD-P1600. Do tej pory posiadalem PHILIPS 28 CRT, moja wiedza na temat LCD zaczyna sie i konczy na tym forum w tym temacie :( wiec z gory przepraszam jezeli cos poknoce w moim pytaniu.
Przeczytalem caly topic i wiem ze b650 nie odczyta plikow mkv z dzwiekiem DTS. Wiem juz tez ze dzieki programowi popcorn audio converter moge skonwertowac dzwiek do ac3.
Moje pytanie(a): Co musze dokupic (amp?) abym mogl odtwarzac pliki mkv z dzwiekiem DTS bez konwertowania ich i w jaki sposob (kablem hdmi? ) podlaczyc to do mojego TV. I czy bede musial dokupowac kino domowe ? wolalbym zostac przy glosnikach TV przez jakis czas. Jest taka mozliwosc? Czy to co napisalem ma sens?
P.S. Chcialem dodac ze filmy beda odtwarzane z zewnetrznego HDD pod USB
Pozdrawiam
P.S2 Tylko prosze nie piszczie idz i "szukaj" jest to moj pierwszy post na tym forum i uwazam ze tu nie zasmiecam, 2 dni temu nie wiedzialem co to mkv i dts :) wiec moje pytanie moze i jest dla was banalne ale dla mnie nie
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
rudy napisał:
No ,tego to nie rozumiem.Matryce są różnych producentów ,a wszystkie są takie same.Wszystkie są matrycami ,ale nigdy nie będą takie same.To tak jak z samochodami ,ford,opel,mazda,są różnych producentów,ale czy są takie same?A swoją drogą ,niska cena samsunga B650 z czegoś musi się brać.Nie łudżmy się ,że wszystko jest w nim najlepsze za najniższą cenę.Tak się po prostu nie da i takie są prawa rynku.Pozdrawiam.


A wiec moze zle to ujalem. Dogodze Ci, "parmetry matryc sa takie same" reszte mozesz sobie sam wydedukowac, a tak btw , nawet jesli byloby inaczej gratuluje jesli jestes w stanie zobaczyc np. roznice pomiedzy katem 176 a 178 stopni. Tak czy siak rozmowa nie ma sensu.

Pozdrawiam.
 

asd1

New member
hamster666 napisał:
Witam
Za kilka dni bede posiadaczem 40b650 oraz SAMSUNG BD-P1600. ...
Przeczytalem caly topic i wiem ze b650 nie odczyta plikow mkv z dzwiekiem DTS. Wiem juz tez ze dzieki programowi popcorn audio converter moge skonwertowac dzwiek do ac3.
Moje pytanie(a): Co musze dokupic (amp?) abym mogl odtwarzac pliki mkv z dzwiekiem DTS bez konwertowania ich i w jaki sposob (kablem hdmi? ) podlaczyc to do mojego TV. I czy bede musial dokupowac kino domowe ? wolalbym zostac przy glosnikach TV przez jakis czas. Jest taka mozliwosc? Czy to co napisalem ma sens?

Dopóki "super spece" od samsunga nie odblokują pass-thru dla audio po optyku to nic ci nie da ampli z dekoderami DTS i DD (wiem bo mam i nie działa) ktoś w Samsungu nie potrafił bądź nie chciał aby TV wysyłał oryginalne audio na zewnątrz... i dopóki ktoś nie złamie firmware lub w Samsungu ktoś tego nie odblkouje kicha z dobrego dźwięku
 

kanalee

New member
slawek1946 napisał:
Karta gwarancyjna jest w białej folii z napisami niebieskimi, przyklejona na kartonie w którym był zapakowany TV.
u mnie nie bylo. kupowalem w eurortvagd. sprzedawca powiedzial, ze karty gwarancyjnej nie ma. wystarczy dowod zakupu.
 

asd1

New member
kanalee napisał:
u mnie nie bylo. kupowalem w eurortvagd. sprzedawca powiedzial, ze karty gwarancyjnej nie ma. wystarczy dowod zakupu.

a ja dostałem :D , czy pytałeś na infolinii samsunga czy masz gwarancję bez tej karty...
 

hamster666

New member
asd1 napisał:
Dopóki "super spece" od samsunga nie odblokują pass-thru dla audio po optyku to nic ci nie da ampli z dekoderami DTS i DD (wiem bo mam i nie działa) ktoś w Samsungu nie potrafił bądź nie chciał aby TV wysyłał oryginalne audio na zewnątrz... i dopóki ktoś nie złamie firmware lub w Samsungu ktoś tego nie odblkouje kicha z dobrego dźwięku

wielkie dzieki za szybka odpowiedz. W takim razie mam nadzieje ze popcorn audio converter jest w miare szybki :)
 

adamboro

New member
asd1 napisał:
a ja dostałem :D , czy pytałeś na infolinii samsunga czy masz gwarancję bez tej karty...

Na infolinii samsunga powiedzieli, że bez polskiej karty gwarancyjnej Samsung Polska nie wykona, żadnej naprawy gwarancyjnej, nawet jeśli numer seryjny widnieje w spisie produktów na Polskę. Duplikatu karty także nie wydają.

Jak dzisiaj zauważyłem w euro agd nie ma większych problemów z otrzymaniem karty gwarancyjnej ponieważ mają jak to gościu określił zapasowe (czytaj plik czystych kart gwarancyjnych)
 

kurczak80

New member
hamster666 napisał:
wielkie dzieki za szybka odpowiedz. W takim razie mam nadzieje ze popcorn audio converter jest w miare szybki :)
Jest szybki i bardzo prosty w obsłudze.
A co do tego ze jesteś nowy to nie zwalnia cię z korzystania z wyszukiwarki. Ja uważam że zaśmiecasz bo to kolejne pytanie na które dawno już udzieliłem odpowiedzi. Jeżeli wiesz już co to DTS i MKV to bez problemu pewnie znalazłbyś resztę.
 
Ostatnia edycja:

koski

New member
ponawiam pytanie o PC i gry...

Witam,

naczytalem sie na roznych forach nt INPUT LAG w tych tv i nie wiem co myslec...
czy ktos z Was, kto ma podpiety PC pod te modele moze sie wypowiedziec? chodzi mi o szybkie gry FPP, czy wyscigi.
U mnie ten tv ma glownie jako "Duuuzy" monitor do kompa pracowac :wink:

Pozdrawiam!
 

hamster666

New member
kurczak80 napisał:
Jest szybki i bardzo prosty w obsłudze.
A co do tego ze jesteś nowy to nie zwalnia cię z korzystania z wyszukiwarki. Ja uważam że zaśmiecasz bo to kolejne pytanie na które dawno już udzieliłem odpowiedzi. Jeżeli wiesz już co to DTS i MKV to bez problemu pewnie znalazłbyś resztę.
wiekszosc pytan sie tu powtarza i odpowiedzi do nich juz byly. jakbys teraz do kazdego pytania ktore sie powtorzylo pisal taka odpowiedz jak do mnie, bylby jeszcze wiekszy smietnik. Lepszym rozwiazaniem byloby usuwanie takich postow.
Ja niestety nie wiem jak to zrobic, jezeli ty masz taka moc, usun moje posty lacznie z tym.
 
Ostatnia edycja:

kurczak80

New member
Chciałeś wiedzieć czy program jest szybki to odpowiedziałem bo o to chyba nikt jeszcze nie pytał. Także nie widzę w moim poście nic bezsensownego.
Teraz piszę dopiero bezsensowną odpowiedź na twój bezsensowny post. :twisted:
I lepiej zakończmy tą bezsensowną dyskusję :)
 

Horhe Ortega

New member
a da się włączyć pass-thru dla audio po optyku?
aby przesłać do wzmacniacza oryginalne audio np z DTS
DTS po optyku ? Myślę że wiedząc jak łatwo możemy sami w mkv zjechać z DTS do AC3 , to nie chcą bulić za DTS tylko po to , żebyśmy mogli taki "DTS"! - wypuścić po optyku .
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
adamboro napisał:
. . A może AUO produkuje lepsze matryce niż Samsung i należy się cieszyć z matrycy AUO a nie z Samsunga?
Ja napisze krótko, jak słyszę słowo Tajwan to aż mnie ciarki po plecach przechodzą.Czyli wszystko na to wskazuje, iż w modelach 32/37 cali są panele produkcji Made in Tajwan.:grin:
 
Ostatnia edycja:

Zitek

New member
Człowieku, na jakim świecie Ty żyjesz?
A myślisz, ze np. taka firma jak SONY, to skąd ma większość podzespołów do swojego sprzętu???
A "Made in China" Cię nie przeraża? Bo co najmniej 50% wszystkich rzeczy, które Cię otaczają są właśnie stamtąd! :p
 

jayu

New member
Mam pytanie w kwestii PIP.

Czy dobrze rozumiem, że taka kombinacja jest możliwa:
tuner - full screen
PC (nieważne, czy po HDMI, czy HD15) - w okienku

Czy okienko obrazu dodatkowego można skalować (zwiększać/zmniejszać/przesuwać)?
Chodzi mi o to, żeby np. oglądać formułę 1 na full screen z tunera i jednocześnie wrzucić na część ekranu wyniki zawodników w poszczególnych sektorach (z f1.com)?

Sprawdzić tego sam nie mogę, bo nie mam (jeszcze) tego TV!

/jayu
 

swojak1

New member
jayu napisał:
Mam pytanie w kwestii PIP.

Czy dobrze rozumiem, że taka kombinacja jest możliwa:
tuner - full screen
PC (nieważne, czy po HDMI, czy HD15) - w okienku

Czy okienko obrazu dodatkowego można skalować (zwiększać/zmniejszać/przesuwać)?
Chodzi mi o to, żeby np. oglądać formułę 1 na full screen z tunera i jednocześnie wrzucić na część ekranu wyniki zawodników w poszczególnych sektorach (z f1.com)?

Sprawdzić tego sam nie mogę, bo nie mam (jeszcze) tego TV!

/jayu
[FONT=&quot]To było ale jeszcze raz: PIP można uaktywnić tylko, wiadomo po podłączeniu innego tunera po złączu HD MI, Komponent lub z PC. Okienko PIP można tylko przesuwać po rogach i ma tylko dwie wielkości nie ma płynnego powiększania. To ostatnie pytanie to raczej pobożne życzenia a nie możliwości TV z jednym tunerem. Być może [/FONT]Internet [FONT=&quot]- komp. przez złącze PC ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

chylo

New member
.....co do gwarancji....
to pech chciał że po tygodniu użytkowania B651 padła mi płyta główna,na drugi dzień zjawił się serwisant, nie spytał o gwarancje ani o paragon czy fakturę zakupu.Ponieważ mam polską gwarancję i fakturę zakupu spytałem dlaczego nie pyta o to_Odpowiedz była taka WYSTARCZĄ MI NUMERY NA NAKLEJCE KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ Z BOKU TV
Być może po tych numerach stwierdzają w jakiejś swojej bazie danych czy TV jest czy też nie na gwarancji
 

jayu

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]To było ale jeszcze raz: PIP można uaktywnić tylko, wiadomo po podłączeniu innego tunera po złączu HD MI, Komponent lub z PC. Okienko PIP można tylko przesuwać po rogach i ma tylko dwie wielkości nie ma płynnego powiększania. To ostatnie pytanie to raczej pobożne życzenia a nie możliwości TV z jednym tunerem.[/FONT]

Dzięki za odpowiedź. Trochę pomogła, choć ton mógłby być przyjemniejszy.
Nigdzie nie pisałem, że moje wymagania dotyczą podwójnego tunera (pierwsze źródło to rzeczywiście wbudowany w TV tuner, ale drugie - to komputer - po HD15 (DSUB) lub HDMI).
Kontynuując serię pytań- jakiej mniej więcej wielkości są te "wielkości okienka PIP"?

/jayu
 

swojak1

New member
jayu napisał:
Dzięki za odpowiedź. Trochę pomogła, choć ton mógłby być przyjemniejszy.
Nigdzie nie pisałem, że moje wymagania dotyczą podwójnego tunera (pierwsze źródło to rzeczywiście wbudowany w TV tuner, ale drugie - to komputer - po HD15 (DSUB) lub HDMI).
Kontynuując serię pytań- jakiej mniej więcej wielkości są te "wielkości okienka PIP"?

/jayu
W tym piwerwszym poście dopisalem "[FONT=&quot] Być może [/FONT]Internet [FONT=&quot]- komp. przez złącze PC (Dsub) ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić." naprawdę trzeba to sprawdzić. Okienko większe to bezmała 1/5 - 1/6 ekranu to drugie [/FONT]trochę mniejsze można również ustawić po połowie ekran, większy lub mniejszy no mniej więcej tak.
Dodam że sprawdziłem, gdy jest obraz z kompa na ekranie [FONT=&quot]przez złącze PC (Dsub) [/FONT]podgląd jest z tunera TV, odwrotnie nie jest to możliwe.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
chylo napisał:
pech chciał że po tygodniu użytkowania B651 padła mi płyta główna
Czy ktoś może napisać jak to możliwe, żeby po tygodniu padła płyta główna ?

zitek napisał:
A "Made in China" Cię nie przeraża? Bo co najmniej 50% wszystkich rzeczy, które Cię otaczają są właśnie stamtąd!
No właśnie przeraża :(, widać już po tygodniu pierwsze efekty, tak to jest z tymi składakami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry