Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

bsw

New member
Nowy soft - pytania

W wersji 001008 dla mnie najbardziej upierdliwe błędy to:

- opuźniony dźwięk na wyjściu audio
- zegar przestawiający się o godzinę wstecz w trybie auto

Czy coś z tym zrobili ?
 

adamboro

New member
OD wczoraj jestem posiadaczem 37B650.
Oglądam na nim kablówkę z ok. 3m i stwierdzam, że przy takiej odległości dla sygnału SD taka wielkość jest idealna - przy większym mogłoby być kiepsko.
Obraz z SD dobry, da się wszystko oglądać bez zdenerwowania, ze pikseloza wychodzi.
Obejrzałem kilka Divixów i wyglądają super, lepiej niż na kompie przy monitorze 21".

Na razie tyle.
Muszę jeszcze poczytać instrukcję, żeby obcykać jak włączyć PIP itd. Później pewnie będzie aktualizacja softa - z Waszych wypowiedzi wynika, że coś tam minimalnie poprawie, więc chyba jednak warto.

Minus jest taki, że nie ma automatycznego dostosowania obrazu do formatu nadawanego kanału - można ustawić jeden tryb dla wszystkich, mogliby zrobić pamięć trybu dla każdego kanału osobno...
 

biglyk

New member
kwasior21 napisał:
.... Ciekawe czy dalby cos mail napisany do samsunga z prosba o rozwazenie wypuszczenia nowego firmware ...??
Chyba ze to ponad ich siły, albo celowy wybieg z ich strony :/

Pozdrawaim.
Słuchaj kwasior21, jeżeli czujesz się na siłach żeby wysmarować im maila po angielsku (bo japońskiego chyba nikt nie zna :) Na adres ogólny samsunga, to może coś by to pomogło, a na pewno nic nie kosztuje i nie zaszkodzi. Napisz im o obsłudze dts'u i o rmvb... chyba że jakiś inny użytkownik "poliglota" sie tego podejmie. Uważam, że spróbować warto.
 

kanalee

New member
forumowicze. dziekuje za pomoc w wyoborze tv. dzieki waszym opiniom wczoraj kupilem samsunga le37b650.
kupilem go po wielotygodniowych rozterkach co kupic.
po przeczytaniu opinii na tym forum w gre wchodzil wlasnie ten samsung lub panasonic 42s10e.
lcd kontra plazma.
37 kontra 42 cale.
wygral lcd bo:
1. mam bardzo jasny salon,
2. pobor pradu(tv bardzo czesto wlaczony),roznica okolo 100 wat robi roznice
3. mam juz jednego samsunga le26r51 i jestem zadowolony choc czasem na telegazecie zawiesza sie ten tv,
4. podobaja mi sie kolory na lcd,
5. mozliwosc korzystania z multimediow (divx, mkv) bezposrednio,
6. 42 cale byloby za duzo do kablowki w moim przypadku, a telewizja to pewnie z 90% czasu.
7. nie musze go wygrzewac na poczatku jak ma to miejsce w plazmach ( nie wiem do konca czy to konieczne),
8. nigdy nie bylem wielkim zwolennikiem plazmy.
9. wzornictwo , choc plazmom panasa niczego nie brakuje.

sygnal tv mam z cyfrowego upc bez hd. z 3,5 metra obraz dobry lub bardzo dobry. na niektorych kanalach slabiej .piatkowy final festiwalu pilkarskiego w tuluzie chiny-francja na eurosporcie wygladal na tym tv bardzo dobrze, zadnego smuzenia. bajki z dvd jakosc rewelacyjna. film .mkv "opór" przez usb rewelacja.
jestem zadowolony z wyboru
polecam ten tv
 

adamboro

New member
biglyk napisał:
Słuchaj kwasior21, jeżeli czujesz się na siłach żeby wysmarować im maila po angielsku (bo japońskiego chyba nikt nie zna :) Na adres ogólny samsunga, to może coś by to pomogło, a na pewno nic nie kosztuje i nie zaszkodzi. Napisz im o obsłudze dts'u i o rmvb... chyba że jakiś inny użytkownik "poliglota" sie tego podejmie. Uważam, że spróbować warto.

Njalepiej jakby ktoś kumaty z angielkskiego wyprodukował treść takiego maila, wrzucił na forum i każdy z nas by to wysłał do samsunga - może pod wrażeniem ile maili dostali wezmą się za to?

przy okazji może coś by zrobili z pamięcią ustawień rozciągnięcia obrazu dla kazdego kanału :) - możnaby o tym też w tym mailu napisać
 

kwasior21

New member
adamboro napisał:
Njalepiej jakby ktoś kumaty z angielkskiego wyprodukował treść takiego maila, wrzucił na forum i każdy z nas by to wysłał do samsunga - może pod wrażeniem ile maili dostali wezmą się za to?

przy okazji może coś by zrobili z pamięcią ustawień rozciągnięcia obrazu dla kazdego kanału :) - możnaby o tym też w tym mailu napisać

Hmmm pomysl jest, niestety nie czuje sie na silach aby takiego maila wystukac :) Ale moze ktos sie znajdzie chetny i poswieci toche czasu, jesli tylko uzyskalibysmy sensowna odpowiedz to bylby juz jakis maly sukces.... mielibysmy pewnosc ze chociaz czytaja te maile :) Teraz pozostaje tylko pytanie czy zaspamowac ich skrzynke czy z kultura zapytac/poprosic o iformacje :)

Pozdro.
 

Ass

New member
Posiada ktoś z was w/w model w 55calach?
Samsung 55B650

Chciałbym się dowiedzieć ile trzeba mieć metrów aby tego kolosa oglądać oraz jak się spisuje na co dzień w tylu calach.:cool:
 

adamboro

New member
kwasior ok.
Nie jestem orłem z angielskiego, ale co mi szkodzi podjąć się takiego zadania :)

Proszę Was tylko o sklecenie takiego maila po polsku, a ja spróbuję przetłumaczyć na jako-taki angielski i wysłać do samsunga.
Co Wy na to?
 

Samsung1975

New member
To Whom It May Concern,

As a happy Samsung-owner I try to stay abreast of all software and hardware changes related to Samsung TV model line. I came across your recent software upgrade titled "1010" (I own a 32B650 model) and was wondering what type of updates were included in this release. I got in touch with our local Samsung helpline in Poland but unfortunately they were not able to provide any information related to the lastest software release.

If you have any pertinent information that could be helpful feel free to email me back. I would really appreciate it.

My email is xxx@xxx.pl

Thank you for your time.

Sincerely,

XXXX


No to emajlujcie do nich :)
 

cici_pl

New member
Hejka wszystkim... Mam do was pytanko ... A mianowicie kilka dni temu kupiłem Samsunga LE32B651 i mam mały albo duży ... problem z buczeniem tego telewizorka... Na samym początku nie zwróciłem na to uwagi lecz po kilku dniach użytkowania tego TV stwierdziłem dość uciążliwe (szczególnie wieczorem kiedy muszę wyciszać TV) buczenie dochodzące z za matrycy. Zwróciłem uwagę że głośność buczenia jest zależne od pewnych ustawień ekranu, a dokładnie od parametru (podświetlenia lcd lub trybu ekranu). Występuje to zazwyczaj przy wyświetlaniu przez LCD ciemnych obrazów (na całej płaszczyźnie) – wtedy jest najgłośniej. Byłem w Media i rozmawiałem ze sprzedawcą na ten temat – on stwierdził że w tej klasy TV cos takiego występuje (dokładnie określił że to buczenie sprawia przetwornica). Nie wiem co z tym zrobić… mam jeszcze kilaka dni (od dnia zakupu) na zgłoszenie w sklepie pewnych problemów z TV. Nie wiem jednak czy to faktycznie jest normalne, czy trafiają się takie niedopracowane egzemplarze… Jeśli możecie - przetestujcie wasze samsungi z tej serii (B650) na wyłączonym dźwięku z głośników i przestawianiu parametrów podświetlenia matrycy (nie jasności) lub bawiąc się trybami… oczywiście kiedy jest cicho w pomieszczeniu… i podzielcie się ze mną waszymi wrażeniami… bo nie wiem czy interweniować w tej sprawie…
Jeśli to jest norma i tak jest u każdego to szlag mnie trafi … bo słuch mam dobry i dobija mnie to buczenie…
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc…
 

andy_28

New member
slawek1946 napisał:
Roznice są ogromne np.: po HDMI z tunerów (pltform cyfrowych) działa telegazeta i regulacja głośności pilotem tunera.

Nieprawda. W tunerze telewizji N nie działa regulacja głośności, a tylko całkowite wyciszenie, a telegazeta wogóle nie działa. Wobec tego nie widzę żadnych różnic w nowym oprogramowaniu. A może komuś na N-ce to działa?

Andy
 

andy_28

New member
cici_pl napisał:
Hejka wszystkim... Mam do was pytanko ... A mianowicie kilka dni temu kupiłem Samsunga LE32B651 i mam mały albo duży ... problem z buczeniem tego telewizorka... Na samym początku nie zwróciłem na to uwagi lecz po kilku dniach użytkowania tego TV stwierdziłem dość uciążliwe (szczególnie wieczorem kiedy muszę wyciszać TV) buczenie dochodzące z za matrycy. Zwróciłem uwagę że głośność buczenia jest zależne od pewnych ustawień ekranu, a dokładnie od parametru (podświetlenia lcd lub trybu ekranu). Występuje to zazwyczaj przy wyświetlaniu przez LCD ciemnych obrazów (na całej płaszczyźnie) – wtedy jest najgłośniej. Byłem w Media i rozmawiałem ze sprzedawcą na ten temat – on stwierdził że w tej klasy TV cos takiego występuje (dokładnie określił że to buczenie sprawia przetwornica). Nie wiem co z tym zrobić… mam jeszcze kilaka dni (od dnia zakupu) na zgłoszenie w sklepie pewnych problemów z TV. Nie wiem jednak czy to faktycznie jest normalne, czy trafiają się takie niedopracowane egzemplarze… Jeśli możecie - przetestujcie wasze samsungi z tej serii (B650) na wyłączonym dźwięku z głośników i przestawianiu parametrów podświetlenia matrycy (nie jasności) lub bawiąc się trybami… oczywiście kiedy jest cicho w pomieszczeniu… i podzielcie się ze mną waszymi wrażeniami… bo nie wiem czy interweniować w tej sprawie…
Jeśli to jest norma i tak jest u każdego to szlag mnie trafi … bo słuch mam dobry i dobija mnie to buczenie…
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc…

Jesteś kolejnym wygodnickim na tym forum. Może się odrobinę wysilisz i poszukasz w tym temacie odpowiedzi na Twój problem, który był tu tysiące razy poruszany. Powodzenia w szukaniu i nie zaśmiecaj tego forum kolejnym pytaniem na ten sam temat.
 

fidelio1

New member
andy_28 napisał:
Nieprawda. W tunerze telewizji N nie działa regulacja głośności, a tylko całkowite wyciszenie, a telegazeta wogóle nie działa. Wobec tego nie widzę żadnych różnic w nowym oprogramowaniu. A może komuś na N-ce to działa?

No właśnie u mnie też nie działała regulacja pilotem N-ki ale jakos sobie z tym poradziłem i działa. Sprawdz w opcjach dekodera, ustawienia-> telewizor i wyłącz DD. Napisz czy pomogło, bo nie pamietam dokładnie jak to zrobiłem.
 
Ostatnia edycja:

kanalee

New member
cici_pl napisał:
Hejka wszystkim... Mam do was pytanko ... A mianowicie kilka dni temu kupiłem Samsunga LE32B651 i mam mały albo duży ... problem z buczeniem tego telewizorka... Na samym początku nie zwróciłem na to uwagi lecz po kilku dniach użytkowania tego TV stwierdziłem dość uciążliwe (szczególnie wieczorem kiedy muszę wyciszać TV) buczenie dochodzące z za matrycy. Zwróciłem uwagę że głośność buczenia jest zależne od pewnych ustawień ekranu, a dokładnie od parametru (podświetlenia lcd lub trybu ekranu). Występuje to zazwyczaj przy wyświetlaniu przez LCD ciemnych obrazów (na całej płaszczyźnie) – wtedy jest najgłośniej. Byłem w Media i rozmawiałem ze sprzedawcą na ten temat – on stwierdził że w tej klasy TV cos takiego występuje (dokładnie określił że to buczenie sprawia przetwornica). Nie wiem co z tym zrobić… mam jeszcze kilaka dni (od dnia zakupu) na zgłoszenie w sklepie pewnych problemów z TV. Nie wiem jednak czy to faktycznie jest normalne, czy trafiają się takie niedopracowane egzemplarze… Jeśli możecie - przetestujcie wasze samsungi z tej serii (B650) na wyłączonym dźwięku z głośników i przestawianiu parametrów podświetlenia matrycy (nie jasności) lub bawiąc się trybami… oczywiście kiedy jest cicho w pomieszczeniu… i podzielcie się ze mną waszymi wrażeniami… bo nie wiem czy interweniować w tej sprawie…
Jeśli to jest norma i tak jest u każdego to szlag mnie trafi … bo słuch mam dobry i dobija mnie to buczenie…
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc…
u mnie jak na razie (24 godziny od zakupu) na 37b650 grobowa cisza . na jasnym tle, na ciemnym tle cisza. jednak na starym samsungu 26cali czasem buczenie sie pojawia, ale on ma ponad 7 tys godzin pracy.
 

unre

New member
Witam ponownie i ponawiam pytanie.
W menu 'Ustawienia' powinny być opcje w takiej kolejności:
..
Tryb gry
BD Wise
Typ Sieci
Konfiguracja Sieci
Blokada rodzicielska
..

Tak mówi manual. U mnie wygląda to tak:
..
Tryb Gry
BD Wise
Blokada rodzicielska
..

Ostatnio chciałem obejrzeć film udostępniony na kompie i okazało się, że nie da rady, bo mój TV zastrajkował :) Jak włączam Media Player dostaje komunikat: 'Nie znaleziono zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. Sprawdź stan połączenia'. Pytanie, czy możliwe, że problem wystąpił dlatego, że coś zadziało się z kablem? Łączę TV z kompem za pomocą skrętki i do tej pory wszystko było git, aż do dziś. Aktualizacja oprogramowania nie pomogła, opcje konfiguracji sieci w menu ciągle są niedostępne. Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dzięki.
 

Zitek

New member
Do posiadaczy modelu 55 cali

Hej!
Zastanawiam się nad zakupem modelu B650 (lub 651) w wielkości 55 cali.
Nie wiem tylko, jak wygląda na nim kwestia cloudingu (nierównomiernego podświetlenia matrycy)? Jak wiadomo, przy LCD im większa matryca, tym większy problem z równomiernym podświetleniem.

Jak wygląda jakość odbioru programów SD przy tej wielkości?

Czy użytkownicy tych TV mogą się na te tematy wypowiedzieć?
 

swojak1

New member
Wersja frimware1010

[FONT=&quot]Dodaje dla wszystkich zainteresowanych wyłapałem brak następnego ważnego codeca video jest to dziwne, ponieważ jest to codec jednej z kamer filmowych Samsunga "wmv". Chcę wiedzieć czy coś jeszcze znajdę szukam dalej?[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

davenam

New member
mail do samsunga

Dear Sir/Madame,

I am one of numerous users of B650 LCD series and as well as the rest of the users I am concerned about few firmware upgrades that would be really necessary.

Firsl of all non of the current firmwares solves the problem of DTS audio codec in video files. All movie files need to have AC3 audio to be played correctly but huge amount of videos has DTS codec.

Another thing is rvmb playback as well as problems with rewinding movies.

I have bought Samsing LCD TV B650 series despite above disadvantages, hoping the Samsung company will solve this problem with next available firmware... Unfortunately new firmware 1010 has been released but no upgrade in those matters have been made....

Could you please let me know whether Samsung is actually plannig to solve those problems at all ? Knowing it would not be solved I would not buy this TV in the first place and I will discourage other potential buyers from buying this B650 series because without DTS codec I find this LCD TV incomplete.

Hoping to hear from you soon.

Best regards,
Davenam
Samsung LE37B650 user.
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
Zitek napisał:
Hej!
Zastanawiam się nad zakupem modelu B650 (lub 651) w wielkości 55 cali.
Nie wiem tylko, jak wygląda na nim kwestia cloudingu (nierównomiernego podświetlenia matrycy)? Jak wiadomo, przy LCD im większa matryca, tym większy problem z równomiernym podświetleniem.

Jak wygląda jakość odbioru programów SD przy tej wielkości?

Czy użytkownicy tych TV mogą się na te tematy wypowiedzieć?

O cloudingu się nie wypowiem, a o jakości obrazu SD powiem tylko tyle, że zależy od odległości z jakiej będziesz oglądał.
Ja mam 37" i SD z kablówki przy 3m jest ok, ale mam wrażenie, że 40" to byłaby już porażka...
 

kwasior21

New member
davenam napisał:
Dear Sir/Madame,

I am one of numerous users of B650 LCD series and as well as the rest of the users I am concerned about few firmware upgrades that would be really necessary.

Firsl of all non of the current firmwares solves the problem of DTS audio codec in video files. All movie files need to have AC3 audio to be played correctly but huge amount of videos has DTS codec.

Another thing is rvmb playback as well as problems with rewinding movies.

I have bought Samsing LCD TV B650 series despite above disadvantages, hoping the Samsung company will solve this problem with next available firmware... Unfortunately new firmware 1010 has been released but no upgrade in those matters have been made....

Could you please let me know whether Samsung is actually plannig to solve those problems at all ? Knowing it would not be solved I would not buy this TV in the first place and I will discourage other potential buyers from buying this B650 series because without DTS codec I find this LCD TV incomplete.

Hoping to hear from you soon.

Best regards,
Davenam
Samsung LE37B650 user.

Thx wielkie za tresc, wysle i zobacyzmy czy odpowiedza. :)

Pozdro.
 
Do góry