Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

prEDOator

New member
LE32B650

Pojawił się problem w trakcie połączenia z xboxem 360. Kumepl przywiózł i w momencie podłączenia przez hdmi pojawiała się tylko informacja "Brak Sygnału". Sprawdzane na dwóch kablach, wszystkich wejściach hdmi. Przy wejściu AV działa normalnie, ale wiadomo jak to wygląda wtedy. U kumpla na jakimś sharpie działa normalnie, więc to nie wina konsoli.

Ktoś ma pomysł?
 

adamboro

New member
Witam ponownie.
Mam taki ciekawy problem z moim B650.
Co jakiś czas sam się włącza, mimo, że wszystkie trzy timery od włączania są wyłączone.
Czy gdzieś jeszcze się coś takiego ustawia?
Co może być powodem takiego zachowania?
 

Samsung1975

New member
davenam napisał:
Dear Sir/Madame,

I am one of numerous users of B650 LCD series and as well as the rest of the users I am concerned about few firmware upgrades that would be really necessary.

Firsl of all non of the current firmwares solves the problem of DTS audio codec in video files. All movie files need to have AC3 audio to be played correctly but huge amount of videos has DTS codec.

Another thing is rvmb playback as well as problems with rewinding movies.

I have bought Samsing LCD TV B650 series despite above disadvantages, hoping the Samsung company will solve this problem with next available firmware... Unfortunately new firmware 1010 has been released but no upgrade in those matters have been made....

Could you please let me know whether Samsung is actually plannig to solve those problems at all ? Knowing it would not be solved I would not buy this TV in the first place and I will discourage other potential buyers from buying this B650 series because without DTS codec I find this LCD TV incomplete.

Hoping to hear from you soon.

Best regards,
Davenam
Samsung LE37B650 user.


Dobry list ale ma kilka bledow :)


"Firsl of all non of the current firmwares solves" powinno byc "First of all none of the current firmwares solve"

" but huge amount of videos has DTS codec." powinno byc " but huge amount of videos have DTS codec."

"Could you please let me know whether Samsung is actually plannig to solve those problems at all ? Knowing it would not be solved I would not buy this TV in the first place and I will discourage other potential buyers from buying this B650 series because without DTS codec I find this LCD TV incomplete."

powinno byc

"Could you please let me know whether Samsung is actually planing to solve those problems at all ? Knowing it would not have been solved I wouldn't have bought this TV in the first place and I would discourage other potential buyers from buying this B650 series because without DTS codec I find this LCD TV incomplete.


Ja bym jednak unikal pisania o zniechecaniu innych do kupowania telewizora. Zamiast tego bym napisal ze dodanie DTS i innych udogodnien zrobiloby z tego telewizora lepszy bardziej kompetytywny produkt na rynku i pozwoliloby Samsungowi na wieksza sprzedaz wzgledem konkurencji.

Druga sprawa to DTS to nie jest problem produktu lecz poprostu jest brakiem tego udogodnienia. Trzeba uwazac co sie nazywa problemem bo listy pewnie trafiaja do osob odpowiedzialnych za kategoryzacje incydentow, problemow, zmian etc. Wiec jest to "enhancement" lub nawet "augmentation".

Moja propozycja na ostatni akapit.

"Adding the aforementioned codeds would greatly enhance the appeal of LE"B" TV product line and place Samsung products at the top of the list when it comes to usability, affordability and quality of state-of-the-art media solutions".

Pozdrawiam :)
 

AS33

New member
adamboro napisał:
Witam ponownie.
Mam taki ciekawy problem z moim B650.
Co jakiś czas sam się włącza, mimo, że wszystkie trzy timery od włączania są wyłączone.
Czy gdzieś jeszcze się coś takiego ustawia?
Co może być powodem takiego zachowania?

Zakładam, że masz podłączone coś po HDMI?
Menu -> Media Play -> Anynet+ (HDMI-CEC) -> Ustawienia -> Wyłączone i po bólu.
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
AS33 napisał:
Zakładam, że masz podłączone coś po HDMI?
Menu -> Media Play -> Anynet+ (HDMI-CEC) -> Ustawienia -> Wyłączone i po bólu.

Sprawdzę to co piszesz i dam znać, a do TV mam podłączone tylko zasilanie i kabel antenowy kablówki.
 

biglyk

New member
Zdążyłeś już wysłać kwasior21? Bo jak nie to rzeczywiście poprawki samsung1975 maja sens.
Poza tym gdzieś wyczytałem ze brak dtsu jest celowe, gdyż Samsung nie ma wykupionej licencji, więc to nie jest kwestia niedopracowania z ich strony, ale jak to mówią warto spróbować i wysłać ten list... Ja będę trzymał kciuki.
 

januszkop

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]
Ani nie rozwiązuje tego codeca audio ani też codeca video rmvb nie poprawili również tego przewijania, i tak sądzę że ich te poprawki w tych kwestiach nie interesują raczej wygląda że robią drobną kosmetykę, a tak nie powinno być. Szukam dalej? [/FONT]
wersja 1010 również nie usunęła błędu YOUTUBE - dostęp do zakładki "ulubione" dalej nie działa, ponadto w ciągu pół godziny trzy razy telewizor "strzelał" i resteował się do ustawień sklepowych czyli podświetlenie na max, kontrast na max , włączenie melodii (przy włączaniu i wyłączanie TV) itd.
Wróciłem firmware na v.1008
 
januszkop napisał:
wersja 1010 również nie usunęła błędu YOUTUBE - dostęp do zakładki "ulubione" dalej nie działa, ponadto w ciągu pół godziny trzy razy telewizor "strzelał" i resteował się do ustawień sklepowych czyli podświetlenie na max, kontrast na max , włączenie melodii (przy włączaniu i wyłączanie TV) itd.
Wróciłem firmware na v.1008
u mnie ulubione na YOUTUBIE działają w wersji 1008.
A logujesz się na swoje konto po odpaleniu youtubie na tv (czerwony przycisk)???
a co do reszty to się nie wypowiem, bo nie miałem okazji wgrać nowego softu
 

januszkop

New member
YouTube

lolekanabolek napisał:
u mnie ulubione na YOUTUBIE działają w wersji 1008.
A logujesz się na swoje konto po odpaleniu youtubie na tv (czerwony przycisk)???
a co do reszty to się nie wypowiem, bo nie miałem okazji wgrać nowego softu
tak - loguję się, mogę dodawać do "ulubionych" - widzę to na komputerze na swoim loginie, natomiast na TV nie mam dostępu do folderu "ulubione" - jest komunikat "Wystąpił problem podczas połączenia z serwisem YouTube spróbuj ponownie później"
 

adamboro

New member
AS33 napisał:
Zakładam, że masz podłączone coś po HDMI?
Menu -> Media Play -> Anynet+ (HDMI-CEC) -> Ustawienia -> Wyłączone i po bólu.

Nie pomogło, ale przy wgrywaniu firmware'u zauważyłem opcję "gotowość do aktualizacji" czy jakoś tak i było ustawione na co 45minut. Wyłączyłem to, zaktualizowałem firmware i póki co sam nie startuje.

Niestety mam inny problem.

Czasem tv włącza się po 3 mrugnięciach diody, a czasem zanim się włączy mija ponad 30sekund czy to normalne?
 

kwasior21

New member
Dostalem odpowiedz ... niestety nie zawiera dobrych wiesci :/

"Thank you for contacting us regarding your LE40B650T2W and the recent
issue you have experienced.

Only MP3, AC3, LPCM, ADPCM (MULAW ALAW) Audio Codec’s are supported, as
far as i am aware there will be no plans to change this, this is just
the specification of the TV set.

This is not fault withthe set or a firmware issue. However your
feedback regarding this has been noted and passed onto the relevant
department.

I hope this has been of some assistance to you. If you do have any
further queries, please do not hesitate to contact us."

Pozdro.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Witam,
Poszperałem trochę w necie na temat matrycy w serii B650, doszedłem do wniosku ,że jednak sprzedawane są matryce rożnych producentów, co rzekomo ma ostatecznie wpływ na jakość obrazu.Symbole oznaczenia
AA01, AA02 i AA03 (panel AOU),prawdopodobnie montowane są o przekątnej 32 /37/40 cali, natomiast SQ01, SQ02 i SQ01 (wszystkie marki Samsung) panele powyżej 40" .Czyli nic się nie zmieniło w stosunku do wersji A656, nadal prowadzona jest taka sama polityka , krótko mówiąc cięcia budżetowe.:(
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
kwasior21 napisał:
Dostalem odpowiedz ... niestety nie zawiera dobrych wiesci :/

"Thank you for contacting us regarding your LE40B650T2W and the recent
issue you have experienced.

Only MP3, AC3, LPCM, ADPCM (MULAW ALAW) Audio Codec’s are supported, as
far as i am aware there will be no plans to change this, this is just
the specification of the TV set.

This is not fault withthe set or a firmware issue. However your
feedback regarding this has been noted and passed onto the relevant
department.

I hope this has been of some assistance to you. If you do have any
further queries, please do not hesitate to contact us."

Pozdro.
Dziękujemy za kontakt, dotyczący Pańskiego telewizora LE40B650T2W i związane z nim pytanie.
Odpowiadamy tylko Codec-i Audio MP3, AC3, LPCM, ADPCM ( ALAW MULAW) są ogólnie stosowane, i jesteśmy pewni że w przyszłości nie będzie żadnych planów zmiany, w obecnej chwili pozostanie tylko taka specyfikacja.
Dodajemy przy tym że to nie jest błędy zestaw albo wina złego oprogramowania.
Oczywiście Pańska uwaga została przyjęta i skierowana do odpowiedniego działu.
Mamy nadzieje że byliśmy dla Pana pomocni. Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania prosimy o kontakt.

[FONT=&quot]Przyznam że mnie to trochę wnerwiło mam co tylko kupionego CANON-a powershot sx 110 is kręcę nim filmy są ładne odtwarzam bezpośrednio na LE 37 B650 ale głosu nie ma a oni piszą że nic nie zmienią. Wygląda tak że firma [/FONT][FONT=&quot]CANON znalazla [/FONT]Codec-a w [FONT=&quot]Archiwum [/FONT][FONT=&quot] i zrobili z mojego CANON-a staruszka nie pojęte?.[/FONT][FONT=&quot]A samsung zrobił monopol na dobór codeców[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Hajawata

New member
Na początek witam wszystkich tutejszych bywalców. Planuję wkrótce przesiadkę z 32-ki na coś większego i wszystko wskazuje na to, że będę celował w 55 cali. Przeczytałem cały tutejszy wątek o B650 i po drodze pojawiło się parę wzmianek o tym modelu ale szybko ginęły w tłumie. W sieci też niestety biednie z recenzjami. Czy jest tutaj może jakiś posiadacz, który mógłby coś powiedzieć o tym sprzęcie? Jakość obrazu, jakieś problemy?

Widzę, że podjęliście temat matryc montowanych w tych LCD-kach. Jak pisał amadeo w 55-tce montowane są ponoć CMO, co mnie niezbyt cieszy, bo akurat tego producenta ceniłem niżej od Samsunga i AUO Optronics. @amadeo - na ile jest to pewna informacja?

BTW... z ciekawości sprawdziłem, co mam w LE32R81B i okazało się, że też CMO.
 

AS33

New member
amadeo, czy posiadasz instrukcje serwisowe (szczególnie do 37") i mógłbyś się nimi podzielić? Jak wejść do menu serwisowego 37-ki?
 
Do góry