Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

asd1

New member
januszkop napisał:
nie jest prawdą, że YouTube czy Yahoo zależy od firmware - zależy od ustawienia/wyboru kraju - o tym było już wielokrotnie - myslę, że już jest to ostatni raz!
zgadza się :grin: , mam prosbę o sprawdzenie jak u ciebie wygląda maksymalna ilośc pamieci na contenty??

bo u mnie tylko 189Mb ( z czego większość zajęta już przez firmowe i wgrane przeze mnie)
 

szym76

New member
asd1 napisał:
Nie wiem jak w plażmie ale w LCD tylko 1 port USB obsługuje wg samsunga HDD z ntfs.

W plaźnie również tylko jeden port obsługuje HDD, i jak podłączam widzi dysk, niestety widzi tylko jakieś małe pliki, np. divix'y, nie widzi bajek 720p mających ponad 2GB. Gdy jest sformatowany na FAT32 widzi wszystkie pliki ale neistety do 4 GB. Na infolini powiedzieli mi że Samsung nie gwarantuje wielkości plików które TV ma widzieć, powiedział że może to SOFT jest winien?
 

asd1

New member
szym76 napisał:
W plaźnie również tylko jeden port obsługuje HDD, i jak podłączam widzi dysk, niestety widzi tylko jakieś małe pliki, np. divix'y, nie widzi bajek 720p mających ponad 2GB. Gdy jest sformatowany na FAT32 widzi wszystkie pliki ale neistety do 4 GB. Na infolini powiedzieli mi że Samsung nie gwarantuje wielkości plików które TV ma widzieć, powiedział że może to SOFT jest winien?
ehh infolina Samsunga... zobacz czy nie ma do twego TV aktualizacji firmware ( najlepiej na stronach UK bo PL są często aktualizowane z opóźnieniem)
 

KarbaHD

New member
januszkop napisał:
nie jest prawdą, że YouTube czy Yahoo zależy od firmware - zależy od ustawienia/wyboru kraju - o tym było już wielokrotnie - myślę, że już jest to ostatni raz!
i kolejna przepychanka czizes, PLUSY i MINUSY firmware!, to że youtube
można przywrócić to już pisałem-sam, to że zostaje przy wyborze kraju (jakiego?), bo Polski tam nie ma, a po UK mamy Yahoo.

i "ostatni raz" czises,

kurcze kolego jesteś taką samą świerzynką na tym forum jak ja, zachowaj trochę klasy!!, Przeglądałem forum od 42 do końca, ile % osób tak robi?

szym76 -
w odpowiedzi na Twoje pytanie, wszyscy mają tyle samo pamięci, tylko TV LED mają 2GB, lecz ile jest jej udespnione użytkownikowi tego nie wiem. Jak zapewne wiesz, albo się domyślasz, resztę pamięci zużywa soft TV, m.in CONTENT

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
joe_simpson napisał:
zaczął brzęczeć :(, wiele osób pisało o dziwnym brzęczeniu w ich tv, teraz już wiem po ok 3 tygodniach mój też brzęczy, mam nadzieje że wasze bedą cichutkie jak mój wcześniej, pozdrawiam :(
mam jeszcze pytanie, jak ustawie zegar po każdym wyłączeniu go z zasilania zegar się resetuje, a jak idę do pracy wole listwę zasilającą wyłączać, zawsze się zastanawiam jedni mówią, że na noc powinno się wyłączać inni że nie, jak wy robicie? cały czas jest na czuwaniu ??, czy też wyłączacie ??
[FONT=&quot]Mam swój już półtora miesiąca, obsłuchałem go dzisiaj jeszcze raz, i cisza. Oby tak dalej?. Natomiast telewizor mam włączony do sieci 24 godziny na standbaju tylko jeden raz się samowolnie włączył dzień po zakupie, i teraz cisza. Jestem podłączony tradycyjnie do anteny z sygnałem analogowym jak wyłączę go z sieci to zegar musze ustawiać od nowa, ale już niedługo będzie nadawany sygnał cyfrowy. Ja nie widzę potrzeby wyłączania no chyba żebym gdzieś wyjeżdżał.

Dodam jeszcze co wiadomo że na standby. pobiera 0,15 W i to jest prawda sprawdziłem.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
znalazłem w sieci, podaję informacyjnie aby było zbiorczo:

A repeat of a few tips.

1) Service menu: In standby mode press, INFO, MENU, MUTE, POWER. If you must play then IMHO don't rely on your ability to memorise settings but take pictures of all the settings before "adjusting".

2) Digital signal information: Press INFO for 10 secs.

3) Internal Diagnosis and report: Press RETURN for 10 secs.

4)System reset: Press EXIT for 10 secs
 

danger1986

New member
Czy ktoś uruchomił DLNA na Windows 7 x64 RC? Na wersji Beta uruchomiłem go bez problemowo pewnie dlatego, że nie było wbudowanego DLNA. Teraz niestety przy próbie wyboru filmu ukazuje mi się komunikat " Nie można zrealizować żądania..." Uruchomiłem ten windowsowy serwer DLNA (i działa całkiem nieźle, pomijając fakt, że nie czyta .mkv) ale wolałbym używać PC Share Managera i mieć dostęp do wszystkiego.

Jeżeli ktoś ma problem z uruchomieniem Windowsowego DLNA to mogę napisać krótką instrukcję (o ile już tego nie ma na tym forum ;) ).
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
danger1986 napisał:
Jeżeli ktoś ma problem z uruchomieniem Windowsowego DLNA to mogę napisać krótką instrukcję (o ile już tego nie ma na tym forum ;) ).

Pisz , ja próbowałem i niby się widzą ale ... nic nie działa:grin:
 

mr.hyde

New member
Pytanie: 1. mam neta z netii i modem usb sagem Fast800 pytanie czy da sie udostępnić ten internet przez kabel ethernet tak aby działał Internet@TV czy musze kupic router.

Jakie urzadzenie typu router adsl wi-fi polecacie, albo z jakimi nie macie problemów przy współpracy z telewizoremi b650. Takich pytń chyba nie było wieć nie krzyczcie, wszystko przeczytalem.
 

KarbaHD

New member
mr.hyde napisał:
Pytanie: 1. mam neta z netii i modem usb sagem Fast800 pytanie czy da sie udostępnić ten internet przez kabel ethernet tak aby działał Internet@TV czy musze kupic router.

Jakie urzadzenie typu router adsl wi-fi polecacie, albo z jakimi nie macie problemów przy współpracy z telewizoremi b650. Takich pytń chyba nie było wieć nie krzyczcie, wszystko przeczytalem.
Po części sam odpowiedziałeś na jedno pytanie , skoro jest to modem, to masz 2 wyjścia:
1.) podłączyć modem - TV
2.) podłączyć modem - PC

Nie ma możliwości 1+2 ;) albo, albo

Router jest konieczny, ponieważ TV potrzebuje bramki (czy jakoś tak), polecam D-Link DI-524 (nowy ~100zł) mam taki korzystałem z niego niecałe 8 miesięcy. Prosta instalacja, żadnego grzebania w ustawieniach, podłączony do TV działa bez zastrzeżeń.

Po przeprowadzce do nowego mieszkania, ten nie jest mi już potrzebny, bo tu gdzie jestem jest tu taki sam :D Także niebawem będę wystawiał go na allegro - gwar., stan idealny, cały komplet. W razie czego info na @.
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
zmiany w firm 1010

ma ktoś jesze firmware 1004/1008?, bo chyba 1010 wnosi więcej opcji do PIP (cześniej nie sprawdzałęm) , oprócz 2 wersji ekranu w rogu , są 2 wersje pół ekranu i powiększone pół ekranu
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Mam swój już półtora miesiąca, obsłuchałem go dzisiaj jeszcze raz, i cisza. Oby tak dalej?. Natomiast telewizor mam włączony do sieci 24 godziny na standbaju tylko jeden raz się samowolnie włączył dzień po zakupie, i teraz cisza. Jestem podłączony tradycyjnie do anteny z sygnałem analogowym jak wyłączę go z sieci to zegar musze ustawiać od nowa, ale już niedługo będzie nadawany sygnał cyfrowy.
[/FONT]

Mój TV też jest podłączony do sieci przez 24h/dobę, a jeśli chodzi o nadawane naziemnie kanały cyfrowe to przecież już są TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TV4 TVN, POLSAT, TV PULS. Tylko u mnie nie działa przewodnik po kanałach (działał jak były tylko TVP1, TVP2 i TVP HD) i w informacji o sygnale mam Wyspy Kanaryjskie :) Czy u Was też tak jest?
 

swojak1

New member
boss131 napisał:
Mój TV też jest podłączony do sieci przez 24h/dobę, a jeśli chodzi o nadawane naziemnie kanały cyfrowe to przecież już są TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TV4 TVN, POLSAT, TV PULS. Tylko u mnie nie działa przewodnik po kanałach (działał jak były tylko TVP1, TVP2 i TVP HD) i w informacji o sygnale mam Wyspy Kanaryjskie :) Czy u Was też tak jest?

No niestety? w jeleniogórskim jeszcze nie ma cyfrówki naziemnej dopiero 30 marca 2010.
 

surfer

New member
szym76 napisał:
W plaźnie również tylko jeden port obsługuje HDD, i jak podłączam widzi dysk, niestety widzi tylko jakieś małe pliki, np. divix'y, nie widzi bajek 720p mających ponad 2GB. Gdy jest sformatowany na FAT32 widzi wszystkie pliki ale neistety do 4 GB. Na infolini powiedzieli mi że Samsung nie gwarantuje wielkości plików które TV ma widzieć, powiedział że może to SOFT jest winien?

Szym76, ja mam taką plazmę i od początku podłączony do niej 1T (1000Gb) dysk zewnętrzny Tekstor. Dysk jest sformatowany w NTFS i nie ma żadnego problemu z plikami. Mam na niej filmy (największy chyba coś około 9Gb), zdjęcia, muzykę i wszystko działa bez przeszkód. Nie ma znaczenia pod które wejście usb jest podłączony (usb, czy USB HDD). Acha, mój dysk ma własne zasilanie - może tu jest problem?

Generalnie plazma i LCD serii B650 są bliźniakami, różnią się tylko technologią wyświetlaczy i niektórymi, charakterystycznymi dla danej technologii wyświetlacza możliwościami obróbki /ustawień obrazu. Co do nowego softu, mam wgrany z polskiej strony o nr 1009. Nowy soft na pewno dodał możliwość wyszukiwania w Youtobe. Nie zniknęły mi również żadne ustawienia oraz widżety (miałem i mam nadal Youtobe orz pogodę).

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

danger1986

New member
asd1 napisał:
Pisz , ja próbowałem i niby się widzą ale ... nic nie działa:grin:

1. Włącz komputer i telewizor :D
2. Start -> Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum Sieci i udostępniania

3. Po lewej stronie -> Zmień zaawansowane opcje udostępniania
4. W profilu Dom lub Praca szukamy linku do "Wybierz opcje przesyłania strumieniowego multimediów"

5. Szukamy "Pokaż urządzenia na:" i wybieramy "Wszystkie Sieci"
6. Szukamy TV i zmieniamy opcję na Dozwolone (oczywiście pod linkiem dostosuj możemy zmieniać sobie opcje co udostępniamy)

7. Wybieramy na dysku katalog z filmem/zdjęciami/muzyką i klikamy prawym -> Umieść w bibliotece -> Typ biblioteki

8. Wybieramy na TV serwer windowsa i typ plików. Później najlepiej jest wybrać od razu folder All Music/Video/Photo żeby nie szukać w tym gąszczu folderów.

Moje spostrzeżenie jest takie że winda nie dodaje plików .mkv do biblioteki dlatego nie widać ich także na TV. Inne pliki np. .avi dodawane są bezproblemowo i w bibliotece od razu pojawia się miniatura filmu, nie to co w przypadku .mkv. Jeżeli się myle to proszę niech ktoś sprawdzi i mnie poprawi ;)


P.S. UWAGA na usuwanie zawartości biblioteki. Klikając usuń w bibliotece usuwasz plik z dysku. Przekonałem się o tym bardzo boleśnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry