Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

mideeem

New member
vaffanculo: Witam wszystkich serdecznie mam do was dwa pytania

Czy ktoś ma jakąś wiedze na temat dostępności kanałów cyfrowych w Opolu?
Czy ktoś ...


---
Prawie wszystkie odpowiedzi są w GooGle :)
ja znalazłem takie coś:

w.ww.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html
a więc Opola brak :???:

Ostatnio czytałem o tym w nr 2/2010 PC Format:
w.ww.pcformat.pl/index.php/artykul/aid/874/t/zap-cyfrowy-sygna-jak-odbiera-naziemn-telewizj-cyfrow-dvb-t
 
Ostatnia edycja:
G

Guts

Guest
mam pytanie odnośnie LE40B550 czy każdym soft można tak zmodyfikować aby śmigały filmy ładnie na nim?
 

eskudo

New member
mam pytanie odnośnie LE40B550 czy każdym soft można tak zmodyfikować aby śmigały filmy ładnie na nim?

Ponieważ nie lubię za bardzo kombinować z softem - wybrałem inną drogę, kupiłem przewód HDMI-DVI (10m) i spróbuję oglądać filmy z kompa. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z zabezpieczeniami. Dzisiaj rano udało mi się kupić model LE40B550 ze znanej sieci, która się reklamuje w TV (za 1.999,- PLN) i jak na razie jestem baaardzo zadowolony:mrgreen:
 
G

Guts

Guest
Byłem również obejrzeć ten telewizorek, no u mnie niestety nie ma takiej możliwości z kabelkiem HDMI-DVI no bo komputerek nie jest w stanie przetworzyć tego ( stary laptop ).
 

gildor

Member
Byłem również obejrzeć ten telewizorek, no u mnie niestety nie ma takiej możliwości z kabelkiem HDMI-DVI no bo komputerek nie jest w stanie przetworzyć tego ( stary laptop ).
przetworzyc? HDMI to to samo co DVI tylko HDMI może więcej (np przesyłać dźwiek dodatkowo czy sterowanie, etc), ale obraz, to to samo. HDMI-DVI to tylko przejściówka.
jeśli masz DVI w komputerze, to komputerek "ma takie możliwości". jak nie, to nie jestem pewien, ale w TV raczej jest DSUB
 

kamykos

New member
Ponieważ nie lubię za bardzo kombinować z softem - wybrałem inną drogę, kupiłem przewód HDMI-DVI (10m) i spróbuję oglądać filmy z kompa. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z zabezpieczeniami. Dzisiaj rano udało mi się kupić model LE40B550 ze znanej sieci, która się reklamuje w TV (za 1.999,- PLN) i jak na razie jestem baaardzo zadowolony:mrgreen:



Cześć, mam wielką prośbę. Jako, że jutro chcę kupić ten telewizor, a niestety znalazłem w gorszej cenie bardzo bym Cię prosił o napisanie gdzie dostałeś go za 1.999 zł.

Jak coś to moje gg to 1815330 lub mail kamykos@poczta.onet.pl

Z góry dzieki!

Może ktoś z Was też wie która to sieć;) będę wdzięczny!
 

kamykos

New member
A tak apropo jeszcze bo nie moglem znaleźć moje umiejętności szukania na forum sa mierne. Jak sprawdzić ile godzin tv pracował i ile razy był właczony?

Dzieki
 

kamykos

New member
No i udało się kupić w sieciówce za 1999 ;]

Teraz mam takie pytanie bo telewizorek wszystko fajnie tylko...
podłaczyłem sobie laptopa hdmi -> hdmi i pojawia się pewien problem. Przy filmach np avi co jakiś czas obraz nienadąrza wyglada tak jak smuga więc sądzę, ze jest to smurzenie.
Czego to może być wina i czy da się to jakoś naprawić ;)? Czy może już taki urok tv.


Dodam, ze na laptopie zadnych przycięć nie ma bo porównywałem.
 

gildor

Member
No i udało się kupić w sieciówce za 1999 ;]

Teraz mam takie pytanie bo telewizorek wszystko fajnie tylko...
podłaczyłem sobie laptopa hdmi -> hdmi i pojawia się pewien problem. Przy filmach np avi co jakiś czas obraz nienadąrza wyglada tak jak smuga więc sądzę, ze jest to smurzenie.
Czego to może być wina i czy da się to jakoś naprawić ;)? Czy może już taki urok tv.


Dodam, ze na laptopie zadnych przycięć nie ma bo porównywałem.

powyłączaj wszystki wspomagacze obrazu w ustawieniach, a odrobine się poprawi. np dynamike obrazu i inne. w przeciwnym razie trzeba było brać 100Hz :)
 

kamykos

New member
Poszukam gdzieś możę na forum będzie co i jak pozmieniać i dam znać jaki efekt :)
Nie no jeszcze mnie nie powaliło tak, żeby żałować i kupować 100hz. Jestem bardzo zadowolony z Tvka ale im płynniej i wyraźniej tym lepiej :) hehe
 

robert1971

New member
Witam
Prosze mi powiedzieć czy jest możliwość odbioru na LE32B550 jednocześnie programów z kablówki i telewizji cyfrowej naziemnej
 

Optics

New member
Posiadam model 32 b550, odblokowałem go w menu serwisowym na b650 (filmy z usb) ;-) ale teraz jest jakby wolniejszy tzn.po włączeniu kontrolka mignie 10-krotnie zanim tv się włącz czy to normalne?? czy muszę coś jeszcze zmienić (w menu serwisowym zmieniłem tylko model na b650 i nic poza tym)
 

gormar

New member
@Optics, żadne dodatkowe zmiany w menu serwisowym nie przyśpieszą uruchamiania TV po zmianie na model B650. Jedynym rozwiązaniem jest wgranie zmodyfikowanego oprogramowania z patchem SamyGO. Poszukaj na forum.
 

Optics

New member
@Optics, żadne dodatkowe zmiany w menu serwisowym nie przyśpieszą uruchamiania TV po zmianie na model B650. Jedynym rozwiązaniem jest wgranie zmodyfikowanego oprogramowania z patchem SamyGO. Poszukaj na forum.

Dzięki,wrzuciłem ten soft, teraz jest problem wybieram film z pendrive czy przez media.p czy przez menu po wyborze filmu robi restart tv :niewiem: :-( (właczyłem opcje WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI)
 

gormar

New member
Model pozostawiłeś jako B550? Pierwszy raz słyszę o podobnych problemach. Skąd ściągnąłeś przygotowany firmware? Czy może sam go "łatałeś"?
 

ziulek61

New member
zmień soft na SamyGO i w menu serwisowym nie zmieniaj na 650 tylko zostaw na 550...(resztę zmień zgodnie z zaleceniami forum)
TV odpala się wtedy normalnie (2-3 mignięcia) przy divxach dochodzi dopasowanie filmu do ekranu TV i wszystko działa spoko...

SamyGO sam testuję od czasu jak tylko się pokazało i jestem zadowolony.
 
Do góry