Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

roman106

New member
eurog1 napisał:
powiedzcie dlaczego jeżeli wchodze w tryb serwisowy i chciałbym wlączyć waselink movie to funkcja ta nie jest wogóle aktywna i nie można zmienic trybu OFF na ON?
Bo masz TV z okrojonym oprogramowaniem i na nim nie załączysz czytania divixów.
 

eurog1

New member
To wcale nie jest głupie pytanie, to dobre pytanie i wlasnie tego nie doczytałem dlatego nie chciało działać. Zmienilem z 550 na 750 i wtedy zadziałało. Wielkie dzięki za pomoc i pozdrowienia:-D
 

marop

New member
No i zaraz kolega sie jeszcze zapyta dlaczego teraz mu sie tv dlugo wlacza (30 sekund)...
po zmianie na 650 trzeba zmienic opcje
Menu serwisowe Control > Sub Option:
WiseLink DLNA - OFF
WiseLink Write - ON
NETWORK Support - Not Support
High Devi - ON

nastepnie w Control > Config Option
Num of USB Port - 1

No i ja jeszcze mam zmieniona opcje koloru menu (wedle uznania)
UI Color na RED

No i TV wlaczac sie bedzie teraz 10 sekund (od wcisniecia power do pokazania obrazu), a nie 30 jak wczesniej po zmianie na 650
 

s3b4

New member
Witam,
kupiłem Samsunga LE32B550, była to ostatnia sztuka z ekspozycji i dlatego ma mocno zmixowane ustawienia kolorów, dźwięku itd.
Nigdzie nie mogę znaleźć opcji "przywróć ustawienia fabryczne" dot. całego telewizora a nie tylko np. obrazu/dźwięku. Chodzi mi o to, żeby po resecie na TV pokazał mi się ekran powitalny.
Ktoś może wie jak to zrobić?
Plusem jest, że to panel na matrycy SQ02 :)

Pozdrawiam.
 

gildor

Member
marop napisał:
No i TV wlaczac sie bedzie teraz 10 sekund (od wcisniecia power do pokazania obrazu), a nie 30 jak wczesniej po zmianie na 650
hmm... ciekawe, bo u mnie wciąż włacza sie 30sec przy tych ustawieniach. pochwal się softem, bo sama zmiana parametrów, to raczej za mało na powrót do normalnego czasu uruchamiania TV.
 

ziulek61

New member
marop napisał:
No i zaraz kolega sie jeszcze zapyta dlaczego teraz mu sie tv dlugo wlacza (30 sekund)...
po zmianie na 650 trzeba zmienic opcje
Menu serwisowe Control > Sub Option:
WiseLink DLNA - OFF
WiseLink Write - ON
NETWORK Support - Not Support
High Devi - ON

nastepnie w Control > Config Option
Num of USB Port - 1

No i ja jeszcze mam zmieniona opcje koloru menu (wedle uznania)
UI Color na RED

No i TV wlaczac sie bedzie teraz 10 sekund (od wcisniecia power do pokazania obrazu), a nie 30 jak wczesniej po zmianie na 650

Co zmienia:

Control > Config Option
Num of USB Port - 1

fabrycznie mam - 2
 

gormar

New member
ziulek61 napisał:
u mnie też nic.
Jakie zmiany zaobserwował kolega MAROP i po co ta zmiana...?
Żadne zmiany w menu serwisowym nie pomogą na problem długiego uruchamiania się TV po zmianie typu na LB650.
Jedynym rozwiązaniem jest patch na firmware T-CHL5DEUC w wersji 2008 dostępny na SamyGo (sourceforge). Radzę też przeczytać wątek "“Video AR Fix” for firmware T-CHL5DEUC" na WiKi w dziale firmware.

Sam już przetestowałem i działa bez zarzutu. Dodatkowo umożliwia rozciąganie obrazu do pełnego ekranu (tzw. AR fix v1).
Jak ktoś jest zainteresowanym, a nie potrafi zainstalować u siebie Pythona to mogę wieczorem wrzucić na RS spatchowany firmware.
 

ziulek61

New member
gormar napisał:
Żadne zmiany w menu serwisowym nie pomogą na problem długiego uruchamiania się TV po zmianie typu na LB650.
Jedynym rozwiązaniem jest patch na firmware T-CHL5DEUC w wersji 2008 dostępny na SamyGo (sourceforge). Radzę też przeczytać wątek "“Video AR Fix” for firmware T-CHL5DEUC" na WiKi w dziale firmware.

Sam już przetestowałem i działa bez zarzutu. Dodatkowo umożliwia rozciąganie obrazu do pełnego ekranu (tzw. AR fix v1).
Jak ktoś jest zainteresowanym, a nie potrafi zainstalować u siebie Pythona to mogę wieczorem wrzucić na RS spatchowany firmware.

Ciekawe, ciekawe, może coś więcej w tym temacie, bo okazałem się zielony...
 

11Solitary25

New member
Zaraz zasiadam do lektury, ale od razu poproszę o wrzucenie softu na RS :):) i z góry dziękuje.
Czy możesz od razu w kilku słowach napisać o zmianach w tym sofcie -oczywiście oprócz szybszego startup'u... o co chodzi z tym rozciąganiem ? eliminuje górny i dolny czarny pas przy filmach 16:9 ??
 

gormar

New member
SamyGo oraz patch

Sorki, ale nie mogę jeszcze podawać linków w wiadomości.
Spróbuje przesłać, któremuś z was link w wiadomości prywatnej. Poza tym wrzucam bez konta premium więc tylko 10 razy można ściągnąć :(.

Co do patcha to opracowali go jacyś łepscy ludzie z projektu SamyGO. Odblokowuje on opcje Wiselink w menu serwisowym (ale nadal należy tam dokonać zmian) dla firmware 2008 bez potrzeby zmiany modelu na LB650. Dzięki temu telewizor uruchamia się w normalnym tempie. Dodatkowo dodaje opcje "dopasuj" w menu narzędziowym w trakcie odtwarzania materiałów wideo w trybie MediaPlay.
Wcześniej liczyłem, że zmiana na LB650 pozwoli mi podłączyć WiFi dongle, ale okazuje się, że firmware na to i tak nie pozwala.
Z tego co wiem nie jest to bardzo duża ingerencja w oprogramowanie, ale to kolejny stopień w porównaniu do zmian jedynie w menu serwisowym.
 

roger111

New member
Witam

Wymieniłem ostatnio model 32A451 na 37B551 i zauważyłem pogorszenie obrazu SD.
Obraz SD z cyfrowej Vectry.Dekoder podłączony przez kabel scart (tani)
Obraz wydaje się bardziej ziartnisty i dodatkowo wygląda jak " z kompresją jpg"
np. na około napisów, loga stacji są obwódki i ziarno.
Czy to normalne?Może to wynik skalowania obrazu do wiekszej rozdzielczosci niz na LCD HD Ready.W moim poprzednim 32A451 nie było tego tak bardzo widać.
Dodam, że obraz SD z DVD (z uspscalingiem do 1080p) jest bardzo dobry.
Tak samo obraz z nagrywarki HDD podłączonej przez komponent.

Czy to może być wina cienkiej jakości kabla scart.Nie wiem czy warto kupować jakiś lepszy kabel scart np. prolink ?

Jeszcze kilka ustawien TV
redukcja szumu max
ostrość 50
kontrast 95
 
Do góry