Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

yoda666

New member
ziulek61 napisał:
Zmieniłem na nowy:
W menu serwisowym zmieniłem na 550
Telewizor faktycznie odpala po 3 mignięciach diody,

Co mam pozmieniać w menu serwisowym...?
A Robiłes to?
Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.
 

ziulek61

New member
yoda666 napisał:
A Robiłes to?
Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI.

TAK
Wszystko pozmieniałem jak do 650

W menu TOOLS znikło mi teraz NICAM -- MONO

W media p. podczas filmu w opcjach obrazu doszło faktycznie DOPASUJ, ale znikła opcja oryginalnej wielkości (co było raczej mało używane).

No i co najbardziej denerwujące telewizor po wyłączeniu nie zapamiętuje teraz urządzenia usb tylko pamięć TV
 

yoda666

New member
ziulek61 napisał:
TAK
Wszystko pozmieniałem jak do 650

W menu TOOLS znikło mi teraz NICAM -- MONO

W media p. podczas filmu w opcjach obrazu doszło faktycznie DOPASUJ, ale znikła opcja oryginalnej wielkości (co było raczej mało używane).

No i co najbardziej denerwujące telewizor po wyłączeniu nie zapamiętuje teraz urządzenia usb tylko pamięć TV
Faktycznie zniknela opcja obrazu oryginalnego, ale ja tego nigdy nie uzywalem bo i po co. Reszta dziala poprawnie. Nie bardzo zrozumialem o co Ci chodzi z "No i co najbardziej denerwujące telewizor po wyłączeniu nie zapamiętuje teraz urządzenia usb tylko pamięć TV" Moglbys to bardziej wyjasnic?
 

gormar

New member
ziulek61 napisał:
No i co najbardziej denerwujące telewizor po wyłączeniu nie zapamiętuje teraz urządzenia usb tylko pamięć TV
To może być związane z domyślną wartością WiseLink ustawioną na "without DB". Czyli bez zapamiętywania plików na pendrivie. Ustaw na "with DB" i powinno być w porządku.
 

ziulek61

New member
yoda666 napisał:
Faktycznie zniknela opcja obrazu oryginalnego, ale ja tego nigdy nie uzywalem bo i po co. Reszta dziala poprawnie. Nie bardzo zrozumialem o co Ci chodzi z "No i co najbardziej denerwujące telewizor po wyłączeniu nie zapamiętuje teraz urządzenia usb tylko pamięć TV" Moglbys to bardziej wyjasnic?

Po wyłączeniu telewizora pilotem i po włączeniu go ponownie wchodząc w media p. muszę teraz zmieniać urządzenie (czerwony przycisk pilota) standardowo jest tam pamięć TV a nie moje urządzenie USB. Wcześniej telewizor pamiętał źródło USB w moim przypadku dysk zewnętrzny
 

yoda666

New member
ziulek61 napisał:
Po wyłączeniu telewizora pilotem i po włączeniu go ponownie wchodząc w media p. muszę teraz zmieniać urządzenie (czerwony przycisk pilota) standardowo jest tam pamięć TV a nie moje urządzenie USB. Wcześniej telewizor pamiętał źródło USB w moim przypadku dysk zewnętrzny
Ok, kumam. Ja czegos takiego u siebie nie zaobserwowalem. Probowales tego co pisal kolega wyzej?
 

ziulek61

New member
Próbowałem,
Ale nie zawsze pomaga...
Pamięta tylko wtedy jeżeli był odtwarzany jakiś plik z USB
jeżeli wchodzę w media p. i nie uruchamiam nic, po uruchomieniu TV ustawia na pamięć TV

A nie da się gdzieś wyłączyć tej pamięci TV...?
 

mlodzig

New member
witam, czy ktos moglby napisac ustawienia OBRAZU ze swojego samsunga? bawie sie paskami i chyba tylko pogarszam obraz. Ustawienia ze wczesniejszego postu tez jakos mi nie pasuja. Prosze o pomoc
PS... nie da sie jakos przyspieszyc tego wlaczania tv?
 

ziulek61

New member
mlodzig napisał:
witam, czy ktos moglby napisac ustawienia OBRAZU ze swojego samsunga? bawie sie paskami i chyba tylko pogarszam obraz. Ustawienia ze wczesniejszego postu tez jakos mi nie pasuja. Prosze o pomoc
PS... nie da sie jakos przyspieszyc tego wlaczania tv?

Właśnie przerywasz temat szybszego uruchamiania TV...

Ustawienia obrazu już ktoś kiedyś podawał:
oto one:

Picture Modes
Picture Mode : Movie
Color Temperature : Warm 2
Aspect Ratio : 16 x 9
Picture Settings
Backlight : 4
Contrast : 84
Brightness : 48
Sharpness : 0
Color : 45
Tint : G50/R50
Advanced Settings
Black Tone : Off
Dynamic Contrast : Off
Gamma : -2
Color Space : Auto
White Balance : Factory Default
Fleshtone : 0
Edge Enhancement : Off
Picture Options
Color Tone : Warm 2
Size : 16:9
Digital NR : Off
HDMI Black Level : Low
Film Mode : Auto1
Blue Only Mode : Off
Auto Motion Plus : Off

Nie wiem czemu nie po polsku
Według mnie można dużo lepiej ustawić obraz, ale zacznij od tego potem dostosuj pod siebie...
 

pawelb76

New member
Ja tydzień temu kupiłem 32b550 i po przeczytaniu całego tematu na forum odpaliłem DIVX. Przy sofcie T-CHL5DEUC ver 2008.0 zmianie na 650 i ustawiniach Control, Sub Option i włączyć WISELINK MOVIE (od razu miałem ON bez możliwości zmiany), WISELINK WRITE i HIGH DEVI wszystko śmiga. Telewizor uruchamia się normalnie, po wejściu w MEDIA.P odrazu widzi USB, bez problemu odczytuje pliki w katalogach. Jedynie nie wiem jak zmienić wielkość czcionki przy filmach. Może mi ktoś pomóc w tej kwestii.
I pozbyłem się tej "melodyjki" przy uruchamiania i wyłączaniu TV.
 

ziulek61

New member
Czy ktoś zaobserwował jakąś poprawe na sofcie z SamyGo...?
Moim zdaniem obraz minimalnie sie pogorszył przy odbiorze TV, jestem ciekaw co wy zaobserwowaliście...?

Co dobre doszło:
Dostosowanie obrazu przy filmach w media p. (dosyć przydatne przy starych polskich filmach)
Normalne uruchamianie się TV
 

gormar

New member
ziulek61 napisał:
Czy ktoś zaobserwował jakąś poprawe na sofcie z SamyGo...?
Moim zdaniem obraz minimalnie sie pogorszył przy odbiorze TV, jestem ciekaw co wy zaobserwowaliście...?
To efekt zmiany ustawień na domyślne (m.in. włącza się tryb dynamiczny). Jak poprawiłem ustawienia nie widzę różnicy, albo już o niej zapomniałem ;). Także na początku myślałem, że to wina zmiany modelu z LB650 na LB550 i może w tym pierwszym przypadku włącza się jakiś dodatkowy filtr obrazu, ale raczej tak nie jest.
 

ziulek61

New member
gormar napisał:
To efekt zmiany ustawień na domyślne (m.in. włącza się tryb dynamiczny). Jak poprawiłem ustawienia nie widzę różnicy, albo już o niej zapomniałem ;). Także na początku myślałem, że to wina zmiany modelu z LB650 na LB550 i może w tym pierwszym przypadku włącza się jakiś dodatkowy filtr obrazu, ale raczej tak nie jest.
Wszystko poustawiałem po staremu (tj: z 650)
Mogę się też mylić co do pogorszenia obrazu...

Powidz mi jak możesz jakie masz ustawienia w:
Sub Option --> RF Mute Time (bo chyba z rozmachu coś tam zmieniłem)...?
 
Ostatnia edycja:

zipoll

New member
ziulek61 napisał:
Wszystko poustawiałem po staremu (tj: z 650)
Mogę się też mylić co do pogorszenia obrazu...

Powidz mi jak możesz jakie masz ustawienia w:
Sub Option --> RF Mute Time (bo chyba z rozmachu coś tam zmieniłem)...?

RF Mute Time = 600ms

A ja z kolei zamiast zmienić w OPTIONS Model zmienilem Type i nie pamiętam jakie miało być?? (posiadam 32" LB550).
 

zipoll

New member
gormar napisał:
zipoll napisał:
(...)zmienilem Type i nie pamiętam jakie miało być?? (posiadam 32" LB550).[/quote
Ja mam 40" B550 i u mnie jest 40A6AF0C.
Aja mam i tv 32" LE32B550. A do wyboru jest:
- 32L6AF0C
- 32A6AF0C
- 32L1UF0C
- 32D1UF0C

i nie pamiętam który miałem :(
a różnic po zmianie na każdy z nich nie widzę. (ma to jakieś znaczenie?)
 
Ostatnia edycja:

gormar

New member
Type

Zawartość tego pola opisuje jedynie z jakich komponentów twój telewizor został zbudowany. Nie ma wpływu na jego funkcjonowanie.

Z tego co widzę, to dwa ostatnie ciągi możesz kompletnie wykluczyć, gdyż twój telewizor nie obsługuje 100Hz.
 

piotr38

New member
Witam kolegów.
Po perypetiach z Toshibą dzisiaj stałem się posiadaczem Samsunga 40b550. Powiesiłem go na ścianie, ale mam co do tego pewne obawy.
Nakrętki śrub mocujących uchwyt do telewizora wyglądają na zatopione tylko w plastiku obudowy. Nie ma tam żadnego wzmocnienia (usztywnienia). Zastanawiam się czy to przypadłość tylko tego egzemplarza czy "ten typ tak ma". Jak to wygłąda u kolegów ?
 
Do góry