Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

gormar

New member
firmware T-CHL5DEUC ver 2008 + patch SamyGo

Posłałem link z firmwarem na RS do kilku powyższych forumowiczów. Mam nadziej, że ktoś zrobi z niego dobry pożytek a także podzieli się z innymi :).
 

alat57

New member
roman106 napisał:
Bo masz TV z okrojonym oprogramowaniem i na nim nie załączysz czytania divixów.

LE32B55x....
Wszedłem według instrukcji w memu serwisowe, przestawiłem zgodnie z zaleceniem i co...:lol: jest funkcja MOVIE.
Odtwarzanie DViX jest bezproblemowe, napisy są zsynchronizowane w pełni.
Jednak pozostaje pewna kwestia której nie mogę przejść, mianowicie, jeżeli plik filmowy jest zapisany na Penie czy HD bezpośrednio na partycji, wszystko jest ok, jednak jeżeli jest umieszczony w katalogu, to po próbie uruchomienia następuje reset TV.
W przypadku odtwarzaczy Manta czy ELTA, takie zjawisko nie występuje, odtwarzanie jest możliwe nawet z poziomu kilku podkatalogów.

Ciekawi mnie jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii.

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś się odezwie:fool:
 
Ostatnia edycja:

gildor

Member
nie mam takich problemów. na pendrive mam zwykle filmy w podkatalogach i czyta zarowno avi jak i mkv bez problemow. nic sie nie resetuje. mam 32b550 na sofcie z 2007.
 

alat57

New member
gildor napisał:
nie mam takich problemów. na pendrive mam zwykle filmy w podkatalogach i czyta zarowno avi jak i mkv bez problemow. nic sie nie resetuje. mam 32b550 na sofcie z 2007.

zmieniałeś soft, czy jedziesz na oryginalnie zainstalowanym?
Ja kupiłem tego modela w 2009.05, i firmwara nie zmieniałem, być może czas na to posunięcie?
 

roman106

New member
alat57 napisał:
jeżeli plik filmowy jest zapisany na Penie czy HD bezpośrednio na partycji, wszystko jest ok, jednak jeżeli jest umieszczony w katalogu, to po próbie uruchomienia następuje reset TV.

Ciekawi mnie jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii.
Jak kiedyś wspominałem, ja mam na penie film, który TV czyta bez problemu, wystarczy uruchomić na sekundę ten film i potem nie ma problemu z odtwarzaniem innych.
 

roman106

New member
s3b4 napisał:
Nigdzie nie mogę znaleźć opcji "przywróć ustawienia fabryczne" dot. całego telewizora a nie tylko np. obrazu/dźwięku. Chodzi mi o to, żeby po resecie na TV pokazał mi się ekran powitalny.
Ktoś może wie jak to zrobić?
Przy włączonym telewizorze przytrzymaj klawisz Exit na pilocie przez ~20 sekund.
 

komi

New member
Czy na tym spatchowanym firmoware jest również dostępny PIP bez zmiany modelu?

Mam jeszcz jedno pytanie. Posiadam model 32B550 ze zmieninym w menu serwisowym modelem na B650, mam również wgrany najnowsz firmoware 2008. I występuje problem. Niezawsze, ale bardzop często, niecałą godzinę po wyłączeniu TV, samoczynnie włącza się podświetlanie matrycy na ok. 5 sekund, po czym gaśnie. W tym czasie lampka kontrolna cały czas świeci na czerwono. Czym może to być spowodowane?
 

gormar

New member
Pip

komi napisał:
Czy na tym spatchowanym firmeware jest również dostępny PIP bez zmiany modelu?
Niestety jeszcze tego nie testowałem. Ale z tego co pamiętam to PIP zawsze można było włączyć z menu serwisowego bez zmiany modelu TV. Poszukaj tu na forum. Należy ustawić w "Control->Config Option->Num Of Display" na 2. Co do reszty twoich pytań to nie wiem czy u mnie występuje podobna sytuacja, gdyż jak jestem w pokoju to zawsze TV jest włączony. Po wyłączeniu już go nie oglądam ;).
 
Ostatnia edycja:

yoda666

New member
komi napisał:
Czy na tym spatchowanym firmoware jest również dostępny PIP bez zmiany modelu?

Mam jeszcz jedno pytanie. Posiadam model 32B550 ze zmieninym w menu serwisowym modelem na B650, mam również wgrany najnowsz firmoware 2008. I występuje problem. Niezawsze, ale bardzop często, niecałą godzinę po wyłączeniu TV, samoczynnie włącza się podświetlanie matrycy na ok. 5 sekund, po czym gaśnie. W tym czasie lampka kontrolna cały czas świeci na czerwono. Czym może to być spowodowane?
Nie mam takiego problemu, to raczej nie jest normalne.
 

ziulek61

New member
yoda666 napisał:
Ja juz troszke testowalem, filmy mozna odtwarzac bez zmiany na model 650. Aha i ktos pytal czy pip mozna uruchomic, odp tak. Robisz tak jak kolega wyzej opisal.

Zmieniłem na nowy:
W menu serwisowym zmieniłem na 550
Telewizor faktycznie odpala po 3 mignięciach diody,

Co mam pozmieniać w menu serwisowym...?
 
Ostatnia edycja:
Do góry