Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

rosemaster

New member
ja z kolei pytam sie szanownych kolegów, czy w tv da rade zrobic cos z czcionką przy dvix, konkretnie chodzi o to, że napisy idą, ale litery sa bardzo cienkie, przy jasniejszych obrazach sa niewidoczne. Gdy ida napisy z dvd, to maja one grubsze scianki i dodatkowy cień- można spokojnie czytać, a z tv jest troche mało wyraźnie. Radźcie coś!!!:blagam:
 

doakes

New member
Właśnie jak poprzednik idzie powiększyć czcionkę napisów i jeszcze jedno bo nie chce mi się przeszukiwać tylu stron jak wyłączyć dźwięk powitalny?
 

roman106

New member
rosemaster napisał:
czy w tv da rade zrobic cos z czcionką przy dvix, konkretnie chodzi o to, że napisy idą, ale litery sa bardzo cienkie, przy jasniejszych obrazach sa niewidoczne. Gdy ida napisy z dvd, to maja one grubsze scianki i dodatkowy cień- można spokojnie czytać, a z tv jest troche mało wyraźnie. Radźcie coś!!!:blagam:
Masz 3 wielkości czcionki, a co do niewidoczności na białym tle, to nic nie zrobisz, bo nie ma funkcji outline (obrysowanie konturu).
 

donpab

New member
Koledzy, możecie udostępnić soft 2003 do LE40B551, ten ze strony Samsunga jest jakiś nie pełny :(
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
dzanus100 napisał:
Moj firmware nie zawiera tyle plikow co T-CHL5DEUC
W sklad mojego wchodzi tylko Merge.Bin i Version.txt
Przypuszczam, że masz nowy model B550 z okrojonym oprogramowaniem (bez kodeków). Samsung niedawno na swojej stronie zaczął udostępniać oprogramowanie do tych nowych modeli T-CRLPEWUC. Prześledziłem wątek na zagranicznym forum i ludzie tam narzekają, że kupili TV z tym oprogramowaniem i nie da rady włączyć oglądania filmów przez USB.
 

donpab

New member
roman106 napisał:
Linki do tego softu są podane wcześniej w tym wątku.
niestety stare linki wygasły :roll: i stąd moja prośba :)
Wkurza mnie długie włączenie po przestawieniu na 650... pod softem 2008

pogrzebałem na innych forach i znalazłem kilka softów (poprawcie sobie tylko "w ww" na "www" (dopiero zaczynam przygodę z Tym forum i mam ograniczenia...)
HTML:
w ww.cpoc.pt/tmp/tv/

problem mam taki, że po nagraniu katalogu T-CHL5DEUCw wersji 2003 TV nie widzi nowego firmwaeru na pendriwie, jakieś pomysły?
 
Ostatnia edycja:

maslan82

New member
Witam, Posiadam Le37b550 podłączony pod dekoder HD cyfrowego polsatu kablem hdmi. I tu moje pytranie, czy jest to normalne, że telewizor skaluje obraz na rozdzielczość 1280/720 w kanałach HD???? dodam jeszcze, że taka sama rozdzielczośc jest w innych kanałach bez sygnału hd!!! Czy to jest normalne??? jeśli nie to co może byc tego przyczyną???
 

roman106

New member
maslan82 napisał:
czy jest to normalne, że telewizor skaluje obraz na rozdzielczość 1280/720 w kanałach HD???? dodam jeszcze, że taka sama rozdzielczośc jest w innych kanałach bez sygnału hd!!! Czy to jest normalne???
To normalne. Platformy cyfrowe nadają programy HD w rozdzielczości 720, a nie full HD (1080). A programy SD są skalowane przez sam dekoder, więc zawsze pokazuje 720.
 

marop

New member
roman106 napisał:
To normalne. Platformy cyfrowe nadają programy HD w rozdzielczości 720, a nie full HD (1080). A programy SD są skalowane przez sam dekoder, więc zawsze pokazuje 720.

Niestety kolego nie masz racji przykladowo TVP HD nadaje w 1080i - co prawda to nie full ale wiecej niz 1280x720. To ze skaluje mu do rozdzielczosci 720 wynika z ustawien w tunerze. Wystarczy zmienic w ustawieniach dekodera na 1080 i bedzie w rzodzielczosci 1920x1080.
 
Ostatnia edycja:

krismagda

New member
roman106 napisał:
PIP działa na HDMI - wciśnij tools.
PIP działa też na "Moduł" w moim 37b554 , sprawdziłem na Xbox360 i śmiga aż miło_Oczywiście wyświetla tylko tv analogową (antena ,kablówka) i można ustawić sobie rozmiar i położenie okienka na ekranie oraz żródło dźwięku.
 

maslan82

New member
Witam mam mały problem z USB, podczas podłączenia do niego, najpierw mp- trójki póżniej aparatu fotograficznego nic się nie dzieje. Po wciśnięciu na pilocie Media P. pojawia się komunikat, że "użądzenie nie zostało wykryte, sprawdź połączenie" marwi mnie to, może wie ktoś o co chodzi??
 

rosemaster

New member
maslan82 napisał:
Witam mam mały problem z USB, podczas podłączenia do niego, najpierw mp- trójki póżniej aparatu fotograficznego nic się nie dzieje. Po wciśnięciu na pilocie Media P. pojawia się komunikat, że "użądzenie nie zostało wykryte, sprawdź połączenie" marwi mnie to, może wie ktoś o co chodzi??

jak na moj gust to masz odlaczony port usb, albo nie wgrali w niego sterownikow. uderzaj z reklamacja chlopie
 

miflonide

New member
ma ktoś może soft 2005 i może go udostępnić?

na wersji 2003 włączenie filmu kończy się restartem TV u mnie, natomiast na 2008 działa elegancko, ani razu nie zailiczył zwiechy, ale za to włącza się strrrrraaaaaaaasznie dłuuuuuuugo :(
 
Do góry