Samsung seria A8 XX

szewi1

Member
Witam,
Wlasnie dolaczylem do szczesliwego grona posiadaczy TV 40A856.
Czytajac wczesniejsze posty zwrocilem uwage czy ne ma sreberek, chmurek i czy nie jest glosny. Szczesliwie nie ma nic z ww.

Telewizor prezentuje sie wysmienicie.
Jedyna rzecz to fakt ze jak go powiesilem zaczalem zalowac ze nie kupilem wiekszego tzn 46. W rzeczywistosci na bialej scianie 40 wydaje sie mniejsza niz np w sklepie - no ale apetyt rosnie w miare jedzenia.

Mam dwa pytania:
1) powiedzcie czy sa do tego TV adaptery WiFi ktore mozna kupic bez problemow i czy mozna go uzywac jako przegladarki WWW - wiem ze nowe samsungi serii B to maja.
2) przy montazu na scianie ile macie odstepu miedzy sciana a tv. Ja mam mocowanie regulowane i tutaj jest odstepu 10 cm, latwy dostep do tylu tv - zastanawiam sie nad mocowaniem bez regulacji ktore jest dwa razy wezsze tzn z tylu odstep bylby 5 cm (wiem ze zalecaja odstep min 5 cm w instrukcji). Czy ktos ma takie rozwiazanie ze tv wisi 5 cm od sciany i jak to wyglada? czy kable hdmi nie zawadzaja o sciane ? Na pewno jest trudny dostep do tylnej sciany.

Dzieki za instrukcje i podpowiedzi i z gory przepraszam jesli odpowiedz na ktorys pytanie przeoczylem skanujac ten watek
 

ADAM12116

New member
dostałem juz info z serwisu, ze TV z wymieniona obudową będzie u mnie jutro w domu:) czyli zabrali we wtorek a w piątek wraca dotrzymali słowa:)
 

OLRO

New member
szewi1 napisał:
1) powiedzcie czy sa do tego TV adaptery WiFi ktore mozna kupic bez problemow i czy mozna go uzywac jako przegladarki WWW - wiem ze nowe samsungi serii B to maja.

Adaptery muszą być oryginalne Samsunga (inne nie działają), a tych ponoć jeszcze nie ma w sprzedaży.

szewi1 napisał:
2) przy montazu na scianie ile macie odstepu miedzy sciana a tv. Ja mam mocowanie regulowane i tutaj jest odstepu 10 cm, latwy dostep do tylu tv - zastanawiam sie nad mocowaniem bez regulacji ktore jest dwa razy wezsze tzn z tylu odstep bylby 5 cm (wiem ze zalecaja odstep min 5 cm w instrukcji). Czy ktos ma takie rozwiazanie ze tv wisi 5 cm od sciany i jak to wyglada? czy kable hdmi nie zawadzaja o sciane ? Na pewno jest trudny dostep do tylnej sciany.

Nie mam wprawdzie powieszonego na ścianie, ale widziałem w sklepie dosyć ciasno zawieszony egzemplarz. Oczywiście dostęp do kabli jest wówczas utrudniony, ale w przypadku gdy się rzadko w nich grzebie warto zyskać te kilka cm przestrzeni, minimalizując odległość od ściany (dokąd pozwolą wtyczki kabli).
Wtedy ten TV pokazuje, na co go stać, jeśli chodzi o grubość...
 

szewi1

Member
cacumen napisał:

szkoda ze nie ma polskiego sklepu, w tym co podajesz w szczegolach dot wysylki pisza ze nie wysylaja poza region UK & I

- trzeba bedzie zrobic wycieczke ;)

Z naszego podworka na PL infolinii kieruja do serwisu - w Najwiekszym seriwuse Samsunga w Wwie robia oczy i nie wiedza co to za adapter...
 

bryz

New member
Witam. Posiadam le40a856. Czy u Was jest również słyszalne lekkie buczenie inwertera kiedy wyświetlany jest ciemny obraz lub podświetlenie jest ustawione na wartość mniej niż 10????
 

bryz

New member
Wiem jak się posługiwać forum ale znalazłem tylko wzmiankę dotyczącą wentylatorów a nie chciało mi się czytać całego wątku. Dzięki za odpowiedź, koleś z serwisu tez mi powiedział że ten typ tak ma ale wolałem się upewnić.
 

ADAM12116

New member
bryz napisał:
Wiem jak się posługiwać forum ale znalazłem tylko wzmiankę dotyczącą wentylatorów a nie chciało mi się czytać całego wątku. Dzięki za odpowiedź, koleś z serwisu tez mi powiedział że ten typ tak ma ale wolałem się upewnić.

to nie wentylatory tylko inwerter brzęczy to tak jak z lampa ze ściemniaczem;)jak na max rozjaśnisz to ciszaa a jak przyciemnisz to brzeczy
 

Paulus27

New member
Troszkę z innej beczki, a mianowicie wiselink pro. Materiał z kamery Sony AVCHD 1080p po zgraniu na komputer dostaje rozszerzenie m2ts. Plik o tym rozszerzeniu po wgraniu na Pendriva nie jest widziany przez telewizor, natomiast po zmianie rozszerzenia z m2ts na mp4 - plik jest widziany i jest odtwarzany z pełną rozdzielczością ale niestety bez fonii. Sprawdzał ktoś już coś takiego? Dodam że próbowałem z innej kamery plik mpeg2 1080i 1440x1080 za pomocą Premiere CS3 przekonwertować na AVCHD i jest identycznie, brak fonii. Plik 1440x1080 mpeg2 idzie pięknie łącznie z fonią, gdy ma rozszerzenie mpg. Wymiana Firmware na 1010 nie pomogła.

Następna błacha sprawa to brak przy oglądaniu z USB możliwości włączenia sleep. Szkoda że nie ma przycisku tylko można to zrobić w menu (niestety nie przy USB).
 

cacumen

Member
Bez reklam
Paulus27 napisał:
mp4 - plik jest widziany i jest odtwarzany z pełną rozdzielczością ale niestety bez fonii. Sprawdzał ktoś już coś takiego? Dodam że próbowałem z innej kamery plik mpeg2 1080i 1440x1080 za pomocą Premiere CS3 przekonwertować na AVCHD i jest identycznie, brak fonii. Plik 1440x1080 mpeg2 idzie pięknie łącznie z fonią, gdy ma rozszerzenie mpg. Wymiana Firmware na 1010 nie pomogła.
.

Sprawdź jaki kodek audio został użyty przy konwersji do mp4 , bo obsługiwany jest tylko AAC przy H.264 BP a przy H.264 MP dodatkowo PMC , w MPEG 2 AC3.
Tak wynika z opisu w instrukcji do telewizora.
 

Paulus27

New member
cacumen napisał:
Sprawdź jaki kodek audio został użyty przy konwersji do mp4 , bo obsługiwany jest tylko AAC przy H.264 BP a przy H.264 MP dodatkowo PMC , w MPEG 2 AC3.
Tak wynika z opisu w instrukcji do telewizora.

Czyli wynika z tego że AVCHD bezpośrednio z kamery Sony nie puszczę bez konwersji samego audio ? Nie wiesz jakim softem przekonwertować po wcześniejszym demultipleksingu ścieżkę audio do widzianego przez telewizor formatu a potem połączyć z wizją by nie rekompresować wizji coby nie tracić na jakości ?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Paulus27 napisał:
Nie wiesz jakim softem przekonwertować po wcześniejszym demultipleksingu ścieżkę audio do widzianego przez telewizor formatu a potem połączyć z wizją by nie rekompresować wizji coby nie tracić na jakości ?

Najpierw spróbuj coś prostego i szybkiego jak : "Alive HD Video Converter"lub
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Xilisoft_MP4_Converter/5623 albo
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28517
a później może Pinnacle http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516&page=23 ??
 

ADAM12116

New member
widze , że Samsung wprowadza w najnowszych TV obsługę NTFS ciekawe czy wypuszcza soft który pozwalał będzie na to samo w naszych a i MKV
 

szewi1

Member
odnosnie bezprzewodowego adaptera LAN WIS08GB do 40A 856 taka otrzymalem odp od Samsunga:
=============
Dzień dobry
Model WIS08GB do zeszłorocznych modeli zapewne nie będzie dostępny.W sprzedaży jako akcesorium powinien być dostępny model
Wireless Dongle
WIS09ABGN/XEC​

do modeli 2009. Nieznana jest jego kompatybilność wsteczna
Nadajnik powinien być dostępny w sklepach z elektronika użytkową już w przyszłym tygodniu.
=============
Czyli powinien byc do kupienia pod koniec marca / pocz kwietnia
Ktos chetny do przetestowania czy to dziala z naszymi TV ?
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
widze , że Samsung wprowadza w najnowszych TV obsługę NTFS ciekawe czy wypuszcza soft który pozwalał będzie na to samo w naszych a i MKV

W kraju nie wiedzą nic konkretnego , ale w Niemczech odpowiedzieli mojemu
kuzynowi , że nowe modele nawet te niskiej cyfrowo "6" mają inny hardware
niż "8" i nie nalezy spodziewać się znaczących poprawek do firmware 10..
Szkoda , bo gdy ja kupowałem to obiecywano obsługę nie tylko NTFS ale i
dodatkowych kodeków wideo przez Wiselinka Pro...
Może komuś uda się dowiedzieć wiecej.....
 

ADAM12116

New member
to wszystko to aby jak najwiecej kasy zbić na użytkownikach co chwila wypuszczają coś nowego z niby większymi możliwościami zamiast od razu dać obsługę ntfs w zeszłorocznych modelach, bo co to za problem ,pewnie tu chodzi o soft tylko, juz nie mówie o mkv bo może naprawde jakiś mocniejszy procek wsadzili w nowe odbiorniki ale obsługa ntfs nie wieże aby wymagała innego hardware:hmm:
 

jameslauver

New member
Witam .mam pytanie do znawcow tematu czy roznica miedzy 40 a 46 jest tylko w wielkosci matrycy czy sa tez inne roznice..miedzy innym o jakosc ..buczenie wentylatorkow.? itp.
 
Do góry