Samsung seria A8 XX

mageste

New member
Od tygodnia mniej więcej odbieram sygnał ze Śremu dzięki antence Signal [Antenna DA for DVB-T]. Jakość naprawdę bardzo dobra - TVPHD już w ogóle poza konkurencją :) Jeśli chodzi o kanał 23, to jest już gorzej i czasem przycina, szczególnie na TVNie, ale to nie dziwota.. Aha, mieszkam na 8. piętrze bloku górnego tarasu Rataj "z czystym widokiem" na Śrem ;)
 

Newion

New member
mageste napisał:
Aha, mieszkam na 8. piętrze bloku górnego tarasu Rataj "z czystym widokiem" na Śrem ;)

A ja mieszkam na 3 pietrze na koncu Naramowic (polnoc Poznania) i odbieram na wlasnorecznie wykonanej antence z drutu :)
 

surfer

New member
Mageste, Newion - dzięki za odpowiedź
Czy to możliwe by nie znajdował mi żadnego kanału (i nie tylko cyfrowego ale też analogowego? Mieszkam na Piątkowie, w odległości 300 m mam wieże TV i z analogu odbiera mi tylko TVN!!! Czy coś jest nie tak, czy walnięty jest tuner w TV, bo zgłupiałem.
 

qmarmk

New member
Pytanie

Witam
Kupiłem ostatnio telewizor Samsung 46A856. Nie będę się rozpisywał co do jakości obrazu itd. bo wiele tutaj zostało już powiedziane.
Mam natomiast pytanie.
Podłączyłem do tego telewizora (za pośrednictwem amplitunera firmy Onkyo) poprzez HDMI telewizję cyfrową N.
Mam przy uruchamianiu komunikat (problem HDCP dotyczący ochrony praw autorskich). Czyżby ten telewizor go nie wspierał.
Proszę o pomoc
 

Roocky

New member
qmarmk napisał:
Witam

Mam przy uruchamianiu komunikat (problem HDCP dotyczący ochrony praw autorskich). Czyżby ten telewizor go nie wspierał.
Proszę o pomoc
Ale czy po chwili sie wszystko uruchamia czy nie? Bo ja mam ten telewizorek połączony z białą n-ką bezpośrednio HDMI a dźwięk z denonem optycznym kablem i jak załączam tv i n-kę to ten sam komunikat mi się pojawia na moment ale potem wszycho gra i buczy jak się należy, tylko czasami obraz z fonią mam niezsynchronizowany.
 

qmarmk

New member
Roocky napisał:
Ale czy po chwili sie wszystko uruchamia czy nie? Bo ja mam ten telewizorek połączony z białą n-ką bezpośrednio HDMI a dźwięk z denonem optycznym kablem i jak załączam tv i n-kę to ten sam komunikat mi się pojawia na moment ale potem wszycho gra i buczy jak się należy, tylko czasami obraz z fonią mam niezsynchronizowany.

Po chwili wszystko jest OK, jednak ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje.
PS-> ja nie mam żadnego problemu z synchronizacją obrazu i fonii. Ale ja mam wszystko połączone przez amplituner (do amplitunera mam podpięte dvd i dekoder satelity, a z amplitunera wypuszczam sygnał hdmi na telewizor).
Co do telewizora to programy nadawane w HD to po prostu kryształ :)
 

Roocky

New member
Raczej to nie wina Tv tylko nbox-a a raczej oprogramowania, może z czasem doczekamy się że poprawią do końca. Tak obraz HD bardzo fajny jestem baardzo zadowolony. Pozdrawiam
 

doniu79

New member
Witam wszystkich od niedzieli jestem posiadaczem 46A856 i jestem bardzo zadowolony z tego LCD chcialem kupic 956 niestety nie moglem go dostac.Przeczytalem wszystkie posty tym forum i nikt nie napisal jakie parametry ma ustawione w swojej 46 chociaz widzialem kilka pytan z tym zwiazanych moze by tak kazdy napisal jakie ma ustawione parametry wedle jego upodoban w watku poswieconym 956 oraz sony KDL W4500 ludzie opisuja swoje ustawienia mysle ze byloby to pomocne dla innych osob ja jak narazie mam ustawione parametry takie jak od nowosci tylko :
Regulacja czerni - srednia
100HZ-srednie
Mam jeszcze jedno pytanie nie oderwalem jeszcze tej folii z obudowy czy w przypadku jej zerwania nie utrace gwarancji co do sreberek to jeszcze nic nie wiem jak ja zerwe to dopiero sie okaze czy jest czy jej nie ma wiatraczkow tez nie slysze jak narazie to jedynym minusem jaki dostrzeglem ja glosniczki ktore bardzo cicho graja ale osobiscie nie przeszkadza mi to bo mam podlaczony amplituner.Pozdrawiam wszystkich i prosze o odpowiedz
 

qmarmk

New member
doniu79 napisał:
... jak narazie mam ustawione parametry takie jak od nowosci tylko :
Regulacja czerni - srednia
100HZ-srednie
Mam jeszcze jedno pytanie nie oderwalem jeszcze tej folii z obudowy czy w przypadku jej zerwania nie utrace gwarancji co do sreberek to jeszcze nic nie wiem jak ja zerwe to dopiero sie okaze czy jest czy jej nie ma wiatraczkow tez nie slysze jak narazie to jedynym minusem jaki dostrzeglem ja glosniczki ktore bardzo cicho graja ale osobiscie nie przeszkadza mi to bo mam podlaczony amplituner.Pozdrawiam wszystkich i prosze o odpowiedz

co do pierwszego pytania - ja w swoim mam ustawienia takie jak były od nowości, niczego nie zmieniałem, zastanawiałem się tylko czy kontrast nie jest za duży, ale po krótkiej zabawie parametrem kontrastu wróciłem do ustawień fabrycznych.
Co do folii - ja ją oderwałem i nie sądzę aby to miało być powodem utraty gwarancji.
Co do sreberek - ja nie zauważyłem takowych, ale mój kolega który mam model 40'' stwierdził że u niego pojawiły się po 3 miesiącach.
 

pitek1970

New member
Witam wszystkich, właśnie przebrnąłem przez wszystkie posty i decyzja już zapadla 46A856. Mam tylko jedno pytanko, wielu z was ktorzy stwierdzili u siebie tzw sreberko podawali jako producenta TV Słowację, ale nie zauważyłem żeby ktoś ze szczęśliwcow bez kornikow w plastiku podawał kraj produkcji. Jeżeli możecie to napiszcie gdzie są produkowane te odbiorniki w ktorych nie ma wad ze sreberkiem i głośnymi wiatraczkami czy elektroniką. Może pomoże mi to przy poszukiwaniach tego jedynego słusznego...
Chyba że wszystkie na Polskę przywożą ze Słowacji, a to już inna bajka i pozostaje mieć nadzieję , że poł roku od premiery wyeliminowali już w/w wady.
Dzięki i pozdrowionka.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Protoplastus

New member
pitek1970 napisał:
A co u ciebie z wentylatorami, bardzo je słychać.

Nie słychać, może zagłusza je dekoder UPC?:)
Mam niestety problem z jasną plamą (clouding?), którą widać gdy obraz jest bardzo ciemny np. w Star Treku gdy pokazują Enterprise na tle kosmicznej pustki:)
 

bartolini76

New member
Protoplastus napisał:
Nie słychać, może zagłusza je dekoder UPC?:)
Mam niestety problem z jasną plamą (clouding?), którą widać gdy obraz jest bardzo ciemny np. w Star Treku gdy pokazują Enterprise na tle kosmicznej pustki:)

Tez ostatnio zauwazylem pare chmurek z prawej strony ekranu.
Wczesniej byl post o "masowaniu" martycy w celu zmniejszenia badz zlikwidowania chmurek. Moze ktos by zapodal wiecej szczegolow na temat tej metody "uzdrawiania" martycy.
 

Protoplastus

New member
Na początku miałem tylko chmurkę w prawym górnym rogu a teraz jest od góry do dołu po prawej stronie, na około 1/5 ekranu. Widać ją tylko gdy obraz jest naprawdę ciemny, prawie czarny
 

ADAM12116

New member
te które ja widziałem wszystkie były ze Słowacji, ja już się pogodziłem z wadami hehe pojechał na serwis, jak zrobią to zrobią co poradzić, srberka, chmury, buczenie wszystko u mnie wystepuje he masakra:grin:, najpierw chmurek nie było potem sie pojawiły, "wymasowałem" matryce poznikały i niedawno lekkie znowu wróciły, jeszcze do tego 2 górne rogi lekko podświetlone ale widzoczne to jest zdecydpwanie jak mam ustawiona jasnośc na większą niż 5 i jak nie mam kontrastu dynamicznego załączonego, jak ustawie jasnośc na 5 i kontrast dynamiczny to w zasadzie chmurek nie widać, tylko sreberka i buczenie hehe i zgłosiłem i czekam na serwis, albo wszystkie LCD sa do d... albo ta seria 8 :grin:, a co do buczenia to nawet fajnie "śpiewa" jak się go właczy bo najpierw słychać bardzo lekko wentylatory zaraz po chwili załącza się lekke buczenie i zaczyna wyszukiwać sygnał, i w tym momencie buczenie zaczyna modulować dzwięk i tak przek kilka sekund aż znajdzie sygnał z dekodera N i wyskakuje błąd HDCP znowu inny rodzaj buczenia i potem wskakuje obraz i znowu inny rodzaj buczenia, wieczorem jak się przysłucham to buczenie słysze z 4,5m pod warunkiem ze w mieszkaniu jest cicho, ogólnie odgłos pracy TV przypomina mi odgłos pracy rzutnika LCD
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
doniu79 napisał:
Witam wszystkich od niedzieli jestem posiadaczem 46A856 i jestem bardzo zadowolony z tego LCD chcialem kupic 956 niestety nie moglem go dostac.Przeczytalem wszystkie posty tym forum i nikt nie napisal jakie parametry ma ustawione w swojej 46 chociaz widzialem kilka pytan z tym zwiazanych moze by tak kazdy napisal jakie ma ustawione parametry wedle jego upodoban w watku poswieconym 956 oraz sony KDL W4500 ludzie opisuja swoje ustawienia mysle ze byloby to pomocne dla innych osob ja jak narazie mam ustawione parametry takie jak od nowosci tylko :
Regulacja czerni - srednia
100HZ-srednie

Co do ustawień obrazu, to ja dla sygnału cyfrowego (HDMI) mam takie (model 40A856):

Tryb Film/Standardowy/Dynamiczny:

- Podświetlenie: 4/3/7
- Kontrast: 90/50/80
- Jasność: 45/50/55
- Ostrość: 45/50/70
- Kolor: 45/50/70
- Odcień (Z/C): Z50/C50 / Z50/C50 / -

Ustawienia szczegółowe:
- Regulacja czerni: Niska/Niska/-
- Kontrast dyn.: Średnia/Niska/-
- Gamma: 0/0/-
- Przest. kolorów: Auto/Oryginalne/-
- Balans bieli: -/-/-
- Odcień skóry: +3/+2/-
- Uwyd. krawędzi: Wł./Wł./-

Opcje obrazu (wybrane):
- Ton kolorów: Ciep.2/Norm./Zimny1
- Cyf. red. szumu: Auto/Auto/Auto
- DNIe: -/-/Wł
- Poziom czerni HDMI: Niska/Niska/Niska
- 100Hz Motion Plus: Wył/Wył/Wył

Dla innych źródeł sygnału mam nieco inne ustawienia.
Zwykle i tak oglądam większość programów w trybie Film,
zdecydowanie rzadziej w trybie Rozrywka (E.MODE) > Kino lub Sport,
gdyż nie odpowiada mi w nim dźwięk.
Dla 46 cali może czasami przydać się włączenie 100Hz Motion Plus.
U mnie jest to zbędne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry