Samsung seria A8 XX

Newion

New member
ADAM12116 napisał:
ja puszczam filmy tylko z kompa którego mam na stałe podłaczonego przez hdmi i nie widze żdnych problemów czy taki film czy taki, i divix i mkv HD itp itd chodzą idealanie wszystko w 60Hz

Pewnie dlatego, ze nie masz 52 cali.
 

BAQ

New member
ADAMUS napisał:
Najnowsza aktualizacja softu pozwala na udostępnianie przez siec DLNA z komputera z systemem plików NTFS
wolałbym napisy niż ntfs'a, choć choć NTFS na pendrive też by mnie ucieszył. Znalazłem soft, którym konwertuję filmy HD, które odczytuje mi TV z pendrive'a, ale niestety nadal brakuje mi napisów. Czy zna ktoś soft którym w miarę łatwo można by nałożyć napisy na mpeg4?
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
no własnie zna ktoś soft którym można łatwo i szybko połaczyć napisy z filmem ??

Tutaj kilka propozycji prostych i uniwersalnych :

http://www.softdir.pl/details.php?id=6037341B07&n=AVI_ReComp

http://forum.programosy.pl/jak-wkleic-napisy-w-film-wmv-na-dvd-vt49599.html

http://www.ps3site.pl/forum/lofiversion/index.php/t3854.htm

http://torrenty.org/torrent/297278

Wstawianie napisów do pliku .avi

Aby wstawic napisy do filmu zapisanego w formacie .avi można użyć dobrze już znanego programu VirtualDub. Niezbedny jest też dodatkowy filtr do tego programu o nazwie Subtitler.
Ponieważ napisy do filmów są z reguly zapisywane w formacie .txt a filtr obsługuje wyłącznie format .ssa potrzebny będzie jeszcze program SubtitleTool, który przetworzy plik .txt na format .ssa.
Robi się to następująco:
Uruchom program Subtitle Tool, kliknij Open i otwórz plik tekstowy z napisami. W oknie które się pojawi należy wpisać liczbe klatek na sekunde FPS z jaką odtwarzany jest film (aby odczytac wartosc fps otwórz film w VirtualDub, kliknij Video >>>Frame Rate.... Tutaj, pod No change (current....fps) jest pokazana ilosc klatek/sek w Twoim filmie! Z reguly jest to 25.000. Drugi sposob to prawoklik na ikone filmu >>> Wlasciwosci >>> Szczególy).
Kliknij OK, potem Save i zaznacz opcję SSA(SubStationAlpha) script (for VirtualDub). Plik z napisami zostanie zapisany w formacie .ssa!

Teraz uruchom VirtualDub, kliknij File >>> Open video file i otwórz film. Następnie przejdz do zakładki Video >>> Filters... >>> Add >>> Load... i zlokalizuj filtr subtiitler.vdf, który przed chwilą ściągałeś. Teraz odszukaj go na liście i kliknij OK. Zobaczysz następujące okno:

bild05.png


Wskaż nowo utworzony plik z napisami *.ssa i zaznacz opcję (q0) Smart word wrapping - Automatic. Naciskając Show preview możesz sobie "podejrzeć" jak to wszystko będzie wyglądało.
Kolor napisów jest domyślnie ustawiony na żółty. Jeżeli chcesz zmienić kolor napisów, wielkość czcionki jak też dostosować inne ustawienia ściągnij sobie programik VobSub i szybko looknij na poniższy opis "Ustawienia wygladu napisów.".
Jeżeli nie chcesz nic zmieniać lub jeżeli już dokonałeś odpowiednich zmian kliknij OK i jeszcze raz OK.
Teraz należy jeszcze wybrać system kodowania. W tym celu kliknij na zakładkę Video >>> Compression, wybierz taki sam kodek jaki zostal uzyty w Twoim filmie. Nie zapomnij w zakladce Video zaznaczyc opcji Full processing mode oraz w zakladce Audio zaznaczyc Direct Stream Copy!! Następnie przejdz do zakladki File >>> Save AVI i zapisz film pod nową nazwą. Po kliknięciu na OK program rozpocznie wklejanie napisów do filmu.



A dla tych , którym się spieszy:


"Program ALL PLAYER 3.0 wkleja na stałe napisy do .avi w ciągu 2-3 minut. Kiedyś wklejałem polskie napisy przez 3-4 godziny w innych programach - teraz funkcja MUX w All Player 3 robi to w kilka minut".

Rewolucja w ALLPlayerze - dokąd zmierzamy…

Tagi: AllPlayer ALLPlayer zmierza coraz mocniej w trzech kierunkach:
  1. Ulepszanie supportu związanego z napisami
    • Instant Subtitles(TM) technologia która pozwoli Wam zaraz po włączeniu filmu zobaczyć dopasowane napisy.
    • Współpraca z NapiProjekt (Polska) i Opensubtitles (świat), tak aby napisy można było dobrać w dowolnym języku.
    • Lepsza funkcja DivX MUX - która pozwoli na szybsze i lepsze dodawanie napisów podczas oglądania filmu do pliku DivX w celu obejrzenia go na każdym, powtarzam na każdym odtwarzaczu DVD/DivX.
    • Łatwiejsze czytanie napisów przez lektora Ivona. Jest to ważne dla tych którzy mając dzieci chcieliby aby napisy do bajek były czytane.
    • Poprawiony IQ Text - funkcja stworzona w 100% w ALLPlayerze pozwoli na automatycznie dopasowanie napisów do ekranu oraz do potrzeb użytkowników.
24 Lip 2008 19:36 Re: avi + txt połaczenie napisów z filmem..

jarek555m napisał: Podobno można też coś takiego zrobić nowym allplayerem, problem jednak w tym że ja nie wiem jak tego dokonać..
Umieszczasz film i napisy w jednym katalogu.
Otwierasz film w ALLPlayer.
Klikasz LPM na ikonkę DivX'a MUX (taki X), na lewo od młotka i klucza i klikasz na START.
Przy filmie 90 minutowym czekasz średnio 4 minuty.
FINITO :D

Ale najciekawsze jest to że ALLPlayer nie potrafi odtworzyć tego co zrobił.
Tzn. film odtworzy, ale bez napisów i tu najlepiej użyć programu DivX Player włączając napisy klikając na Subtitle Track #1 - Other.

Na stacjonarnym odtwarzaczu DVD napisy włączasz przyciskiem Subtitle.
To co opisałem nazywa się WMUXOWANIE'm napisów do filmu.

Gdyby nie pasował Ci ten sposób, albo nie podobała się czcionka to proponuję program VirtualDub + wtyczka Subtitler-2.4.
Tu możesz wybrać wielkość, kolor i rodzaj czcionki, ale całość wgrania napisów do filmu trwa już dłużej niż 4 minuty.
spacer.gif


29 Lip 2008 11:56 Re: avi + txt połaczenie napisów z filmem..

Wielkie dzięki koledze "axelakis" za pomoc..:D AllPlayer tworzy piękne napisy i wszystko działa ok..
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.. I w ten sposób oglądamy filmy z napisami przez Wiselink Pro w LCD Samsung.

Podałem propozycje z różnych forów , ale ten 4minutowy wygląda najlepiej.
Proszę o relacje , jeżeli ktoś tego popróbuje....
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
DZIĘKI!!!, ciekawe czy doczekamy się jakiegoś softu do TV co potrafi podkładać napisy to rozwiązało by dużo problemów ale chyba producenci olewają to i pewnie się nie doczekamy do naszego TV takiego softu tak samo jak i obsługi NTFS bo po co mają dawać to do wersji 8 jak juz ukazały sie nowe TV niech ludzie kupią nowszy hehehe a co tam ze kilka miesięcy temu kupowali:D, wypuszczają modele które technologicznie nie wnoszą jakiś super zmian ale dodaje troche usprawnień do softu he i juz mamy nowy model co kilka miesięcy:D
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
DZIĘKI!!!, ciekawe czy doczekamy się jakiegoś softu do TV co potrafi podkładać napisy to rozwiązało by dużo problemów ale chyba producenci olewają to i pewnie się nie doczekamy do naszego TV takiego softu :D

W nowej serii "Samsungi" już czytają (podobno) napisy do filmów na wzór
WD TV , a więc stary sprzedajemy i kupujemy nowy...jak komuś zależy..
I STAĆ GO NA TAKI WYDATEK !!!!!
 

robotm

New member
ADAM12116 napisał:
na stronie samsunga jest nowy firmware ver T-RBYDEUC-1012.2ciekawe co wnosi ??


... A może dodali zaawansowaną funkcję że TV, po ustawieniu
SleepTimera łaskawie poinformuje że np. za minutę się wyłączy ...

W końcu poważny upgrejd ... :hmm:

Takie gó#$#$o jest chyba we wszystkich tv OPRÓCZ tego ... żeby drań jeden
chociaż diódką po migotał przez minutkę ...
 

ADAM12116

New member
robotm napisał:
... A może dodali zaawansowaną funkcję że TV, po ustawieniu
SleepTimera łaskawie poinformuje że np. za minutę się wyłączy ...

W końcu poważny upgrejd ... :hmm:

Takie gó#$#$o jest chyba we wszystkich tv OPRÓCZ tego ... żeby drań jeden
chociaż diódką po migotał przez minutkę ...

no i sprawdzone i wielkie G... wyłącza się nadal bez ostrzeżenia :D
 

tokland

New member
tokland napisał:
DOŚĆ !!!
Po dwóch tygodniach nieobecności w domu telewizora a dokładnie jego obudowy nie poznałem sreberkowa plaga tak się rozpanoszyła że praktycznie ¾ obudowy zostało zainfekowane
W środę zadzwoniłem do serwisu i po rozmowie z konsultantem powiedziano mi ze obudowa jak najbardziej nadaje się do wymiany i gwarancja to obejmuje telewizor ma być zabrany do serwisu w poniedziałek napomniałem również o nierównym podświetleniu matrycy ciekawe czy coś poradzą w tej materii
Cdn…


Przy okazji moje ustawienia
TRYB-FILM
PODŚ-5
KONT-91
JASN-42
OSTR-33
KOLOR-50
ODCIEŃ-50/50
CZERŃ-ŚR
GAMMA-(minus)1
PRZES KOLORÓW
Czerwony
CZ-32
Z-0
N-0
Zielony
CZ-30
Z-50
N-0
Niebieski
CZ-9
Z-0
N-44
Żółty
CZ-50
Z-54
N-0
Cyjan
CZ-31
Z-49
N-56
Purpurowy
CZ-37
Z-0
N-57
Balans bieli
PRZES R-28
PRZES ZIEL-25
PRZES NIEB-21
WZM R-25
WZM Z-25
WZM N-29
Odcień skóry-0 ,ton kolorów CIEPŁY 1,100Hz-NISKI
Moja rada –jeżeli się zdecydujesz daj sobie trochę czasu tak żebyś mógł na spokojnie przeanalizować te ustawienia do każdego programu (SD,HD, analogowe , kablówka) dodam że podpiętą mam n-ke przez component
EFEKT-obraz jak dla mnie BAJKA
Po czternastu dniach jest już u mnie z powrotem z nową ramką wygląda super żadnej ryski ani sreberka po prostu nówka „PEWEX”
 

ADAM12116

New member
a ja napotkałem nowy problem, nie moge oglądać od dzisiaj N na nbox recorder, do dzisiaj było ok po HDMI na chwile błąd i znikał, dzisiaj chyba zaktualizowali soft w nboxach doszła funkcja podglądu płatności i kicha wielka kicha nbox przestał działać z moim TV , zostałem zmuszony do podłaczenia kablem YPbPr ale chyba jakośc jest taka sama jak na hdmi ale się wkurzyłem :twisted::???:
 

szewi1

Member
Niestety ja mam to samo, blad HDCP znikal teraz po tym jak wprowadzili zamieszanie z tymi rachunkami nie da sie ogladac...
Paranoja...Nie po to kupowalem TV HD zeby teraz ogladac TV nie HD...
Wiadomo ze HDMI daje najlepsza jakosc.

Jesli inni uzytkownicy maj ten sam problem dzwonic na infolinie i naciskanie zeby cos zmienili pod grozba zerwania umowy. Rozwiazanie z zamiana kabla to jakas tania wymowka wg mnie nie do zaakcpetowania.
 

ADAM12116

New member
tak dzwonić do N i męczyć!!! zresztą oni olewają , i dodzwonić sie do nich nie można ostatnio 30min wisiałem na telefonie zanim mnie połączyło, na forum N jest juz temat o tym obszerny
 

tokland

New member
Panowie rozumiem wasze rozżalenie i złość jest to denerwujące i moim zdaniem nie do przyjęcia wydzwaniałem wszędzie gdzie tylko się dało ,przewertowałem różne fora nawet teraz jak telewizor był na wymianie obudowy telefonicznie rozmawiałem z technikiem i zapytałem co można z tym fantem zrobić odpowiedz była taka-że ten typ tak ma – dlatego się już z tym pogodziłem i tak jak wcześniej pisałem n-ke mam podpiętą przez component obraz brzytwa powiedziałbym że nawt lepszy niż po HDMI ale to są tylko moje odczucia z resztą zdania na ten temat na forach są podzielone jedyna różnica jaką zauważyłem między HDMI a komponentem to inaczej jest wyświetlany PIP
 

ADAM12116

New member
tokland napisał:
Panowie rozumiem wasze rozżalenie i złość jest to denerwujące i moim zdaniem nie do przyjęcia wydzwaniałem wszędzie gdzie tylko się dało ,przewertowałem różne fora nawet teraz jak telewizor był na wymianie obudowy telefonicznie rozmawiałem z technikiem i zapytałem co można z tym fantem zrobić odpowiedz była taka-że ten typ tak ma – dlatego się już z tym pogodziłem i tak jak wcześniej pisałem n-ke mam podpiętą przez component obraz brzytwa powiedziałbym że nawt lepszy niż po HDMI ale to są tylko moje odczucia z resztą zdania na ten temat na forach są podzielone jedyna różnica jaką zauważyłem między HDMI a komponentem to inaczej jest wyświetlany PIP

tzn. który sprzęt TV czy dekoder N bo juz sam nie wiem w czym tkwi problem, tez podłączyłem po component bo innego wyjścia nie było po zmianie softu zaznaczam po zmianie softu bo przed zmiana wszystko było OK, widze że VOD nie jest teraz HD to pierwszy wielki minus nie wiem na cojeszce napotkam, a z zalet takiego połączenia to to ze na momencie obraz sie pojawia i chyba jest taka sama jakośc jak po HDMI
 

robotm

New member
U mnie też du#$a ... Właśnie wróciłem "do źródeł" czyli do komponenta :(
W sumie to się cieszę że umowa tylko na 12 m-cy, bo to co wymyślili to żenada i chyba się rozstaniemy.
Z testów:
Podłączyłem tuner N-recorder pod TV przez AVR-247 (HDMI) i działa bez problemu.
Wydaje się że problem stwarza kombinacja tuner <-> TV ...
 

BAQ

New member
ja też mam problem z DHCP z nbox recorderem i LE52A856. Jest o tym cały wielki wątek na n-forum http: //nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=11946
 

OLRO

New member
Z tego co piszecie wynika, że wcześniej pojawiał się niegroźny w skutkach chwilowy błąd HDCP przy korzystaniu z N-ki, a teraz kabel HDMI jest do wyrzucenia.
Coś mi się zdaje, że przez ten konflikt N-ka strzeliła sobie samobója i obserwowany będzie exodus właścicieli Samsunga do konkurencji...
Z Cyfrą+ np. takie problemy nie występują. 8)
 
Do góry