Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

vince85

New member
Sorry,rzeczywiście.Poza tym co piszesz / a co jest istotne,a za czas jakiś będzie jeszcze istotniejsze / 786 nie ma chyba tunera DVB.

Pozdro

vince85
 

bryczes

New member
janus13 napisał:
mam pytanie jaka jest roznica miedzy modelem LE46A956 A LEA46786 oprocz seri ?

No własnie również nurtuje mnie to pytanie. Co takiego ma w sobie model 956 w porównaniu do 786 że jest o tyle droższy. Rozmawiałem z infolinią samsunga i człowiek tam pracujący nie był w stanie przedstawić mi różnic w tych dwóch modelach. Taka sama technologia (LED), czasy reakcji 4ms, tuner MPEG-4. Coś mi tu zalatuje ściemą informayjcną Samsunga.
 

WoJoW

New member
No a porównywałeś oba na żywo? Mogą się przecież różnić w końcu jakością obrazu, co chyba jest jednak najważniejsze w telewizorze. (np. trochę inna matryca itp.)
 

5ciastek

New member
Witam.
,,bryczes,, czytaj uważnie posty. 786 ma czas reakcji 6ms i mpeg2. Nie trzeba słuchać gościa z Samsunga, który nie ma o niczym pojęcia. Wystarczy postudiować dane z instrukcji. Dane są na różnych forach i u sprzedawców a przede wszystkim na tym forum. Po to ono jest między innymi ;) 956 ma :
Podświetlenie panelu diodami Smart LED
Full HD - Rozdzielczość 1920x1080
Tuner DVB-T z obsługą MPEG4 i HD TV
Ultra Clear Panel
Kontrast 2,000,000:1
Crystal Design w odcieniu platynowej czerni
Jasność 500 nit
Czas reakcji 4ms
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
Technologia Wide Color Enhancer 2
Rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus i MoviePlus
Technologia DNIe Pro (Digital Natural Image engine)
Tryby ustawienia pracy ekranu - Entertainment Modes: tryb sportowy, tryb kinowy, tryb gracza,
Wiselink Pro - USB na panelu bocznym z odtwarzaniem DivX
RSS Info Live (usługa oferowana dla 6 krajów w Europie) - możliwość wyświetlania wybranych informacji z Internetu - giełda, pogoda, wiadomości,
DLNA - podłączenie i wyświetlanie zawartości PC na ekranie TV - kontrola danych i nawigacja przy wykorzystaniu pilota TV
Contents Library - wbudowana zawartość w pamięć telewizora - dostępne:
ćwiczenia: joga/fitness, przepisy kuchenne - składniki oraz przygotowanie krok po kroku,
galeria obrazów: klasyka sztuki, relaks, krajobrazy,
rozrywka dla dzieci: angielski, piosenki, gry,
PIP (1 Tuner)
Ukryte głosniki z technologią DownFire
Dźwięk SRS Trusurround XT
Moc akustyczna 2 x 10 W

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych ( ja czekam aż stanieje tak do ok 6000 ):grin:
 

5ciastek

New member
A dla porównania :

Telewizor LCD 46" Samsung LE46A786
Podświetlenie panelu diodami Smart LED
Full HD - Rozdzielczość 1920x1080
Crystal Design w odcieniu błękitu oceanu
Ultra Clear Panel
Kontrast 2,000,000:1
Jasność 500 nit
Czas reakcji 6ms
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie - (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
Technologia Wide Color Enhancer 2
Rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus i MoviePlus
Technologia DNIe Pro (Digital Natural Image engine)
Tryby ustawienia pracy ekranu - Entertainment Modes
tryb sportowy,
tryb kinowy,
tryb gracza,
PIP (1 Tuner)
Ukryte głosniki z technologią DownFire
Dźwięk SRS Trusurround XT
Moc akustyczna 2 x 10 W
Woofer - wbudowane dodatkowe głośniki niskotonowe na tylnej obudowie
Technologia Auto Volume Leveler - automatyczna korekta zbyt głośnych dźwięków
Menu ekranowe w języku polskim
Złącza HDMI ver 1.3 z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower
Konsumpcja mocy 240W (poniżej 1W w trybie czuwania)
Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, Wiselink, S-Video, kompozytowe (AV)
Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB), optyczne audio,
Telegazeta
Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 600x400
Wymiary (SxWxG): 1172 x 292 x 765.1 / 1172 x 107.4 x 711.5 mm (z podstawą/bez podstawy)

Mam nadzieję, że wyczerpałem odpowiedź na wasze pytania i moderator nie zwróci uwagi za tak obszerne teksty;)
 

jtd

New member
Bez reklam
Ciastek myslisz ze to bedzie koniec pytan? Zobaczysz zaraz "ekspertow" ktorym pan w mediamarkt powiedzial ze samsung 786 ma jednak mpeg4 i czas reakcji 4ms :eek:
 

szumar

New member
jtd napisał:
Ciastek myslisz ze to bedzie koniec pytan? Zobaczysz zaraz "ekspertow" ktorym pan w mediamarkt powiedzial ze samsung 786 ma jednak mpeg4 i czas reakcji 4ms :eek:

Nie wiem jak teraz ale wczoraj takie informacje podawane były na polskiej stronie samsunga... nie zawsze jest to wina szukających info ludzi, skoro gdzie się nie zajrzy to co innego pisze... dobrze, że w tym wątku zostało to dobitnie wyjaśnione ;)
 

5ciastek

New member
:eek:k: a to już ich zmartwienie
to po co tu zadają pytania ?
Mnie interesuje ,czy ktoś już ma 956 i może się pochwalić swoimi doznaniami z oglądania tego wynalazku :eek:
 

5ciastek

New member
W mediamarkcie Panowie może coś wiedzą ale nie do końca. Pan nawet nie widział różnicy między Sharpem 100Hz a Samsungiem 656, co mnie bardzo dziwiło. A jak mu je pokazałem gdy przełączył sygnał na SD to był zdziwiony,że 100Hz Sharpa ma gorszy obraz jak Samsung 656 a twierdził, że Sharp lepszy od Samsunga. Może ma rację ale dla użytkownika to mało istotne gdy smearing jest tak dokuczliwy w Sharpie ,że nie można sie skupic na tym co jest wyświetlane w danym momencie. A zanim to widzziałem w MM ,przeszkadzało mi u sąsiada na 50'' Sharpa i chcialem porównać na innych egzemplazach i z innymi producentami. Nawet Sony ze swoją wysoka ceną nie zaprezentował się z dobrej strony.Sony ma tylko ładna szatę bo pozostali producenci robią błyszczące ramki, które mnie się nie podobają, ale to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje:D Jak mamią w marketach ludzi sygnałem HD a potem w domu rozczarowanie ! Na razie trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na sygnał SD. A i on tez jest różny na różnych stacjach:( Takie polskie realia ale telewizora nie kupuje się na rok więc dobrze aby miał tunerDVB-T z obsługą MPEG4 (mimo wszystko). Ci co kupują co roku nie czytają postów na takich forach:eek:
 

5ciastek

New member
W mediamarkcie Panowie może coś wiedzą ale nie do końca. Pan nawet nie widział różnicy między Sharpem 100Hz a Samsungiem 656, co mnie bardzo dziwiło. A jak mu je pokazałem gdy przełączył sygnał na SD to był zdziwiony,że 100Hz Sharpa ma gorszy obraz jak Samsung 656 a twierdził, że Sharp lepszy od Samsunga. Może ma rację ale dla użytkownika to mało istotne gdy smearing jest tak dokuczliwy w Sharpie ,że nie można sie skupic na tym co jest wyświetlane w danym momencie. A zanim to widzziałem w MM ,przeszkadzało mi u sąsiada na 50'' Sharpa i chcialem porównać na innych egzemplazach i z innymi producentami. Nawet Sony ze swoją wysoka ceną nie zaprezentował się z dobrej strony.Sony ma tylko ładna szatę bo pozostali producenci robią błyszczące ramki, które mnie się nie podobają, ale to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje:D Jak mamią w marketach ludzi sygnałem HD a potem w domu rozczarowanie ! Na razie trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na sygnał SD. A i on tez jest różny na różnych stacjach:( Takie polskie realia ale telewizora nie kupuje się na rok więc dobrze aby miał tunerDVB-T z obsługą MPEG4 (mimo wszystko). Ci co kupują co roku nie czytają postów na takich forach:eek:
 

bryczes

New member
5ciastek napisał:
:eek:k: a to już ich zmartwienie
to po co tu zadają pytania ?
Mnie interesuje ,czy ktoś już ma 956 i może się pochwalić swoimi doznaniami z oglądania tego wynalazku :eek:

Ciebie interesuje jedno mnie drugie. Po tą są takie fora. Szkoda tylko że instrukcja mówi co innego, strona internetowa producenta też co innego, infolinia producenta co innego. Ciekaw jestem skąd wziąłeś specyfikacje techniczną 786? Czyżby od któregoś z sprzedawców? Czy też z instrukcji, w której jak się może za niedługo okazać znajdują się błedy (nie pierwszy nie ostatni raz). Owszem to co napisałeś pokrywa się z tym co wiedziałem o 786 do czasu kiedy samsung zmienił specyfikacje na stronie i dlatego szukam potwierdzenia informacji na forum. Dlaczego teraz Samsung informuje że 786 ma czas reakcji 4ms i DVB-T z obsługą MPEG-4 a jeszcze kilka dni temu pisał inaczej?
 

5ciastek

New member
Witam.
Dzisiaj ponownie sprawdzałem to co pisałeś o różnych źródłach i faktycznie są różne dane ale nie wiem czym spowodowane. Może chcą sprzedać 786,które są jużwyprodukowane a klient i tak nie jest w stanie sprawdzić specyfikacji w domu. A zanim wejdzie mpeg4 do 2012 roku to już będzie po gwarancji :) Ten czas reakcji bym sobie odpuścił między 6 a 4 ms byle nie było to zauważalne przy oglądaniu ale chciałbym aby miał odbiór mpeg4 ,żeby potem nie kupować modułów. Te bajery ze zdjęciami ,przepisami kulinarnymi i joggingiem w pamięci tv 956 sa mi zbędne. Więc teraz pytanie czy różnica jest tylko w tych bajerach ,czy w czasie reakcji i transkodowaniu ?A przy tym różnica w cenie:) Jak się upewnisz to daj znać, bo po co płacić za coś co nas nie interesuje. I dalej jesteśmy w punkcie wyjścia :( Pozdrawiam
 

efor

New member
Mam 55a956

Witam.
W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych powiesiłem i uruchomiłem swojego LEDA. Model 55a956. Pierwsze zdziwienie to brak funkcji montion led która jest w wersji a950 (USA). Jutro będą zdjęcia. Sygnał sd z N-ki narazie kiepski, ale mam słaby sygnał z satelity gdyż części kanałów nie mogę złpać. Dzisaj będe poprawiał. Miałem ostatnio Pioneera 5090 i pare innych modeli a więc mam punkt odniesienia. Napewno sygnał SD w Pionku jest lepszy przynajmniej narazie i to jest bez dyskusyjne. Czerń a956 jest rewelacyjna patrząc na wprost mam namyśli pasy na dole i góry. Gdy wyświetlany jest czerń na całym ekranie konty nie mają zanczenia. Kolory bardzo naturalne, nie jak w serii m87.
Czerń do kąta 60-70 stopni jest idelana, potem delikatnie szarzeje ale i tak jest super. Nie ma porównia do serii 7 i 6. Nie robią się żadne poświaty fioletowe itp.
Obraz HD z PS3 powala na kolana. Płynność obrazu z sygnału HD bardzo dobra, obraz z DVD również bardzo dobry. Znajomy pytał czy to BLUE RAY.

CDN.
 

5ciastek

New member
Nareszcie jakieś konkretne wieści :eek:
Proszę ,,efor,, dziel się tymi informacjami. Chcę kupić 46" i waham się między 786 a 956. Mówiłeś ,że seria 7...to nie to , ale czy 786 też. Bo 756 to sę zgadzam. Nie miałem naocznego porównania 786 z 956. Oba na LEDach. Na razie suche informacje z netu. A co z ,,n-ką,,.Taka nędza ,czy kwestia ustawień u Ciebie? Bo jestem przerażony odbiorem SD, którego jest przewaga a opisywałeś ,że nie ciekawie ?
 

efor

New member
Niestsety led seri 7 przynajmniej 40 cali bo taki widziałem ma zupełnie inną matryce. A mianowicie przewagę koloru fioletowego nad czernią przy nawet kącie 40 stopni. Ponadto jest inne menu ale to już jest nie istotne. Po zatym zauwazyłem nie równe podświetlenie w serii 7 led oraz brak możliowści wyłączenia całego podświetlenia albo jest ono mniej skuteczne niż w serii 9. A do tego obudowa w 9 jest trwalsza niż w serii 6 i 7 (nie rysuje się) no i są dwa piloty:) :)
 

bryczes

New member
Wiecznie pod górkę. Ale poczekam jeszcze chyba trochę żeby się naocznie przekonać o wyższości matrycy 956 nad 786. Jak by się udało komuś uzyskać trochę więcej technicznych szczegółów odnośnie matryc w tych dwóch modelach to będę wdzięczny za info.
 
Do góry