Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

majaboss

New member
przymierzam sie do kupna wlasnie do kupna Samsung LE55A956 ogladalem go ,ale nie moglem uzyskac informacji od sprzedawcy do czego sluzy wejscie na tylnym panelu Ethernet LAN ??? mogl by ktos mi wyjasnic do czego to sluzy ... aha jak sie przygladalem to 9 ma slabsza jakosc tunka chyba bo obraz troszke slabszy w porownaniu do modelu led gdzie zerkalem Samsung LE52A756 jak sie przygladalem wizualnie w MM :(
aha zapomnialem napisac to dosc sporo chyba LE55 zzre 310W :(
 

bluray

Banned
do czego sluzy wejscie na tylnym panelu Ethernet LAN ???
żeby go uśieciowić !
Ale po co ?
Bo ten TV może korzystać z zasobów AV przez sieć LAN. Do tego TV dodawana jest płytka z aplikacją Media Server z autoryzacją DLNA.
Czyli pokładawy HD Net player.
Niestety nikt nie sprawdził co to może.
Np.:
- czy widzi dyski HDD NTFS.
- jakie typy plików odtworzy
itp. itd.....
 

efor

New member
Panowie.
Idzie weekend, troche testów sprubuje zrobić i wstawie zdjęcia, . Jeśli chodzi o sieć to niestety nie będe miał możliwości przetestować. Jedyne co mogę zrobić to pod usb podłączyć zew dysk twardy z formatowany w NFTS-ie i sprawdzić czy go będzie widział. Nie oficjalnie wiem iż podłączając przez HUB-a do sieci, komunikuje się ze wszystkimi rodzajami dysków komputera jak zwyczajny PC. Na tym polega certyfikacja DLNA. To samo widziałem na prezentacji PIONEERA (DSV) ostatnio w JACHRANCE. Ich nowe PLAZMY również psiadają tryb pracy sieciowej i działa to bardzo sprawnie. W końcu po co ciągle kopiować zdjęcia na pendriva.
 

majaboss

New member
thx za wyjasnienia :) ps. szkoda ze nie bedziesz mogl przetestowac tej opci z LAN :( ale to malo istotne juz dla mnie ,wazne ze jest bo i tak sie skusze na niego, teraz czekam na twoje testy :eek:k:
 

WoJoW

New member
majaboss napisał:
aha jak sie przygladalem to 9 ma slabsza jakosc tunka chyba bo obraz troszke slabszy w porownaniu do modelu led gdzie zerkalem Samsung LE52A756
A756 wcale nie jest z LED, tylko A786. Czyli porównywałeś LED ze zwykłym LCD.
 

vince85

New member
słaby sygnał z anteny

Efor,przykro mi / szczególnie,że sam przymierzam się do 956-tki /,ale mylisz się sądząc,że słaby sygnał z anteny może być powodem marnego obrazu na ekranie TV.Otóż sygnał cyfrowy / odmiennie niż analogowy /charakteryzuje się tym,że albo jest,albo go nie ma /przy żle ustawionej antenie /,a nie pogorszeniem jakości obrazu.Może być natomiast tak,że akurat na tych kanałach,które aktuale możesz odebrać obraz jest gorszy z przyczyn leżących u nadawcy.Nie mam n-ki i nie wiem,jak u nich z jakością obrazu.Ale jestem b.ciekaw,jak ostatecznie ocenisz telewizor i fajnie,że go masz.

Pozdro

vince85:rolleyes:
 

majaboss

New member
hmmm pomylilem sie byl to tylko A786. i 956 @vince85 kolega ma racje , ja tez porownywalem obraz z obraz w MM i duzo lepiej wypadl A786 w porownaniu z 956 :( ale ja pewnie i tak skusze sie na 956
 

majaboss

New member
obraz gorszy byl ale to chyba bylo na naziemnej ,wiec ciekaw jestem jak wypadnie cyfrowa pewnie duzo lepiej ,z tych starszych modeli co posiadaja LED to wielkosc jest za mala :( mnie interesuje tylko 52 i 55

aha i jeszcze jedno niewim jak w innych seriach to jest ale w wersji 9 mozliwe jest podpiecie pod usb Adaptera Wifi :) wiec jestem na TAK , ciekam na testy kolegi z forum jeszcze :)
 

vince85

New member
Samsung 956

Może nieładnie jest cytować konkurencyjne forum,ale t u leży mega test Samsunga LE55A956.

Pozdrawiam
vince85:cool:

P.S. Niestety,system wyrzucił mi linka,bo nie mam jeszcze 5 wypowiedzi,ale chodzi o forum /fonetycznie / hadetvpolska/

vince85:(
 

efor

New member
Odpowiedz

vince85 napisał:
Efor,przykro mi / szczególnie,że sam przymierzam się do 956-tki /,ale mylisz się sądząc,że słaby sygnał z anteny może być powodem marnego obrazu na ekranie TV.Otóż sygnał cyfrowy / odmiennie niż analogowy /charakteryzuje się tym,że albo jest,albo go nie ma /przy żle ustawionej antenie /,a nie pogorszeniem jakości obrazu.Może być natomiast tak,że akurat na tych kanałach,które aktuale możesz odebrać obraz jest gorszy z przyczyn leżących u nadawcy.Nie mam n-ki i nie wiem,jak u nich z jakością obrazu.Ale jestem b.ciekaw,jak ostatecznie ocenisz telewizor i fajnie,że go masz.

Pozdro

vince85:rolleyes:

Witam

Niestety kolego ale nie mogę się z tobą zgodzić.
Założenie iż słaba jakość sygnału cyfrowego nie ma zanaczenia na jakość obrazu była przedmiotem nie jednej dydskusji i opracowania. Dawne stwierdzenia np. sieci komórkowych po przejściu z analogu na cyfrowy, iż sygnał cyfrowy jeżli jest kontakt z sięcią to jest zawsze taki sam również zostały odłożone do lamusa.
Przedewszstkim w przypadku niskiego poziomu sygnału cyfrowego spada prędkość tramasmisji (przekład np. blueconect) a to się przekłada na powstawanie tzw. pikselozy (w obrazie) która jest następstwem błędnej czynności KOMPRESJI/DEKOMPRESJI sygnału cyfrowego spowodu nie dostatecznej ilości informacji potrzbnej do wyświetlenia obrazu, przy okazji pikselozy pojawiają się inne zniekształcenia psujące jakość obrazu i to tyle z praktyki
Co do TV mam kilka zdjęć które bym chciał umieścić. Antene poprawiłem i efekt jest widoczny. Na pewno sygnał SD nie jest taki jak w PIONKU 5090 ale dla osób korzystających z konsoli itp. jest to najlepszy narazie telewizor na rynku. Z blueray jest rewelacja, z DVD super, z SD do przyjęcia, przedewszystkim obraz jest PASTYCZNY i PRZESTRZENNY jak w plazmach a nie płaski jak kartka papieru w pozostałych LCD-kach. Przy ciemnych scenach obraz nie zlewa się w czarną plame tylko widać załamania ubrań oraz przejścia tonalne.
P.S Jak najszybciej umieścić zdjęcia na tym forum


Pozdrawiam
Efor:)
 
Ostatnia edycja:

efor

New member
Witam.
Czytałem test na konkurencyjnej stronie, i nikt przy zdrowych zmysłach nie ustawia jasności na LCD powyżej 40 a ustawione zaostało na 51 i więc nie ma sę co dziwić opinni na temat czerni, miałem ZF 52 i jak go ustawi się po wyżej 50 to czerń będzie zielona
 

scorpio55

New member
Witam, jestem od wczoraj posiadaczem 956. Pierwsze wrażenia są dobre, czerń jest rzeczywiście powalająca, kąty wg mnie są całkiem przyzwoite, trochę byłem załamany po przeczytaniu u konkurencji testu (myślę, że nie ma się czym martwić). Pierwszy zonk, to współpraca z tunerem n-ki - na hdmi brak dźwięku, obraz załapuje raz na jakiś czas-cyrk. Prawdą jest, że to nie wina tv, tylko tunera, bo na tym samym kablu ( i na 2 innych) kaśka chodzi idealnie, a n-ka ma problem. Cosik jest nie tak z oprogramowaniem lub sprzętem wykorzystywanym do obsługi protokołu hdcp w n-ce Dodam, że tuner humax też chodzi idealnie. Po godzinnych konsultacjach z biurem obsługi i kilkukrotnym włączaniu i wyłączaniu tunera n-ki udało się na razie uruchomić dźwięk, ale widać, że chodzi to niepewnie. Pomagałem kolegom odpalić tv z serii 656 i też były problemy z hdcp z tunerem n-ki. Ale czas pokaże czym to się skończy. Dodam jeszcze, że odpaliłem dlna i melduję, że chodzi - można odtwarzać zdjęcia i filmy z kompa (również z laptopa podłączonego przez wi-fi). Mały pilot jest sympatyczny, duży ma jeden feler - można go zaprogramować do obsługi innych urządzeń AV, ale niestety ich lista jest bardzo skromna (głównie urządzenia samsunga :() Teraz zabiorę się za ustawienia obrazu i dźwięku.
 

dandii

New member
Witam mozesz napisac jak wyglada obraz kiedy podłączymy kompa przez dvi i hdmi?
Interesują mnie przede wszystkim gry.Też mam zamiar kupic ten tv ale jako monitor do kompa
 
Do góry