Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

zoltar23

Member
Może zamiast 46"786 warto wybrać nowszy 46"B650?? Porównywał ktoś te modele?
Macie jakiś wiarygodny sklep (może być internetowy) w którym można nabyć model 786 w rozsądnej cenie na raty? W mediamarkt są za 6800zl!!!!
 

adamys2

New member
46 786

witam
jescze raz dwa słowa dla chcących kupić ten tv.
Jak już wielu pisało na kanałach Hd i tych Sdo o dobrej jakości , kolory i ogólnie odbiór naprawdę super. Discowery HD to naprawdę masakr. Aż nie chce się przełączać kanału.
Oglądałem kilka meczów na nsport i nie zauważyłem dwóch piłek.100hz na niski. Skakania napisów nie zauważyłem , ale fak przy scenach gdzie kamera się rusza a nie obiekt widać wyraźne "skoki". 100 Hz nie zwiększam, bo żonie nie podoba się "teatr". Ja tego nie widzę ale żona tak.
Najczęściej używam tv do grania na xbox 360 i tutaj na każdej jednej grze jest bajka.
Dzwięk jest dobry ALE NIE bardzo dobr. Do oglądani normalnego wystarczy jak trzeba efektów to tylko przez kino.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tv , kąty bardzo dobre , czarny super a kolory mi bardzo odpowiadają.
pozdrawiam niezdecydowanych nie czekają na coraz to nowsze modele.:) to może na Euro 2012 się wyrobią.
pozdrawiam
 

walery

New member
adamys2 napisał:
......., ale fak przy scenach gdzie kamera się rusza a nie obiekt widać wyraźne "skoki". ......

A ja stałem sobie przy tak reklamowanym Sony Z4500 (200hz) w sklepie i przy ruchu kamery kratki jak byk podążające za nią. Nie mogłem w to uwieżyć ale fakt był faktem więc o d.... rozbić te 200Hz. Obok stał W4500 i efekt był ten sam. Nie wiem, może to była antyreklama w sklepie dla idiotów.:D
 

mp_lasso

New member
Pewnie było wiele razy ale, mam takie pytanie jakie odświeżanie obrazu najlepiej ustawić w komputerze podłączonym przez kabel DVI-HDMI do Samsunga LE40A786? Dostępne opcje do wyboru to: 24, 25, 30, 50 i 60 Hz.
 
Ostatnia edycja:

amelia25

New member
mightym napisał:
To mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich :)

Chce kupić LCD Samsunga, ale boję się trochę o ich awaryjność,
co chwila piszecie, że się zepsuł i oddaliście do serwisu i stąd moje pytanko:

Który z tych modeli jest mniej awaryjny i ogólnie którego byście mi polecili?
Przeczytałem cały wątek, ale już trochę się gubię :p Czy, któryś z nich posiada jednocześnie wbudowany subwoofer i dekoder MPEG-4?

LE 46 A686
LE 46 A756

Pozdrawiam



generalnie też się bałam o awaryjność samsungów
dlatego wybrałam LG i jestem z tego wyboru bardzo zadowolona
zwłaszcza kiedy słyszałam o przejściach moich znajomych z serwisem samsunga :)
swoją drogą to jestem posiadaczką LG 47" z serii 7000
 

zYxMa

New member
mp_lasso napisał:
Pewnie było wiele razy ale, mam takie pytanie jakie odświeżanie obrazu najlepiej ustawić w komputerze podłączonym przez kabel DVI-HDMI do Samsunga LE40A786? Dostępne opcje do wyboru to: 24, 25, 30, 50 i 60 Hz.


a czemu sam sobie nie poustawiasz i potestujesz? zobaczysz, ze 24 to tylko do ogladania filmu sie nadaje, bo jeśli chodzi o operacje na kompie to wszystko będzie chodziło 24 klatki na sekunde zamiast 60 :p


Ja się tylko dopiszę, że mam ten LE40A786 i jestem zadowolony, niestety żałuję że większego nie kupiłem...
 

walery

New member
amelia25 napisał:
generalnie też się bałam o awaryjność samsungów
dlatego wybrałam LG i jestem z tego wyboru bardzo zadowolona
zwłaszcza kiedy słyszałam o przejściach moich znajomych z serwisem samsunga :)
swoją drogą to jestem posiadaczką LG 47" z serii 7000

No niestety ja bez dwóch zdan wybrałbym to co mam czyli LE40A786 (Ledy to ledy). Przestańcie z tymi mitami o awaryjności czy serwisie bo w każdej firmie coś takiego znajdziecie. Mój TV łazi od rana do wieczora prawie już pół roku i zyleta.:D
 

bs23

New member
Awaryjny samsung

Witam. Jestem posiadaczem tv ps50a756 od około miesiąca.Ogólnie jestem zadowolony - obraz z cyfry jest ok, no a dvd czy ps3 to naprawdę dobra jakość.Jednak kilka dni temu pojawił się problem. Jest to jakby wypalona linia idąca poziomo przez całą długość ekranu. Jest bardziej widoczna oczywiście przy jasnych tłach. Zadzwoniłem do serwisu, mają być za tydzień, czy ktoś spotkał się z tym u siebie? Oprócz tego zauważyłem jeszcze ,że gdy dzieciaki oglądają jakiś film na Cartoon Network to po przełączeniu na inny kanał zostaje lekko widoczne logo CN na tv!!Na mojej starej plaźmie sonego nigdy tego nie było!!Pozdrawiam
 

Mea

New member
Piszczenie

Witam wszystkich
To mój pierwszy post na forum.
Od dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem 40A786.
Niestety już przy pierwszych testach, stwierdziłem że mój egzemplarz "piszczy" jak stary lampowy odbiornik TV.Nie jest to jakiś głośny pisk, ale jest on uzależniony od janości obrazu - im jasniejszy tym piszczenie "wyższe".
Jest to o tyle uciążliwe że mieszkam w okolicy gdzie panuje kompletna cisza i piszczenie jest słyszalne przy niskim natężeniu dźwięku przy jaim oglądam telewizję.
Akurat mam porównanie z innym egzemplarzem w którym podobny dźwięk nie występuje.Poza tym podczas przełączania kanałów mam dość długie przerwy na kórych jest czarny ekran - trochę to dziwne, musze sprawdzić na innym egzemlarzu.Jeszcze inny efekt to nie gasnące niebieskie diodki na ramce obudowy - ten feler ustąpił po wyłączeniu i ponownym włączeniu telewizora.
Proszę o jakies porady, czy ma reagować już teraz w serwisie, czy przetestować wszystkie inne funkcje i piszczenie sobie darować bo to mieści się w normie i serwis tego nie uzna za wadę.
Sprzęcik kupiłem poprzez sklep internetowy z dostawą do domu.
Ogólnie telewizor jest bardzo OK, zdecydowałem się na zakup po przetestowaniu egzemparza tekiego samego modelu.
 

zYxMa

New member
Mea napisał:
Witam wszystkich
To mój pierwszy post na forum.
Od dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem 40A786.
Niestety już przy pierwszych testach, stwierdziłem że mój egzemplarz "piszczy" jak stary lampowy odbiornik TV.Nie jest to jakiś głośny pisk, ale jest on uzależniony od janości obrazu - im jasniejszy tym piszczenie "wyższe".
Jest to o tyle uciążliwe że mieszkam w okolicy gdzie panuje kompletna cisza i piszczenie jest słyszalne przy niskim natężeniu dźwięku przy jaim oglądam telewizję.
Akurat mam porównanie z innym egzemplarzem w którym podobny dźwięk nie występuje.Poza tym podczas przełączania kanałów mam dość długie przerwy na kórych jest czarny ekran - trochę to dziwne, musze sprawdzić na innym egzemlarzu.Jeszcze inny efekt to nie gasnące niebieskie diodki na ramce obudowy - ten feler ustąpił po wyłączeniu i ponownym włączeniu telewizora.
Proszę o jakies porady, czy ma reagować już teraz w serwisie, czy przetestować wszystkie inne funkcje i piszczenie sobie darować bo to mieści się w normie i serwis tego nie uzna za wadę.
Sprzęcik kupiłem poprzez sklep internetowy z dostawą do domu.
Ogólnie telewizor jest bardzo OK, zdecydowałem się na zakup po przetestowaniu egzemparza tekiego samego modelu.

Mam ten sam model i nic nie piszczy. Ledwo słychać wentylator z tyłu. A co do tych diód to mi się to chyba raz przytrafiło, że musiałem wyłączyć i włączyć. Po za tym super tv.
 

Mea

New member
zYxMa napisał:
Mam ten sam model i nic nie piszczy. Ledwo słychać wentylator z tyłu. A co do tych diód to mi się to chyba raz przytrafiło, że musiałem wyłączyć i włączyć. Po za tym super tv.

Dzwoniłem dzisiaj do sprzedawcy przedstawić problem.
Odpowiedział, że nieraz tak jest, na początku użytkowania przez parę dni, podobno trafopowielacz ma się wygrzać i objaw ustąpi - miewa takie przypadki i na 99% piszczenie ustępuje.Potestujemy, zobaczymy.
 

zYxMa

New member
Mea napisał:
Dzwoniłem dzisiaj do sprzedawcy przedstawić problem.
Odpowiedział, że nieraz tak jest, na początku użytkowania przez parę dni, podobno trafopowielacz ma się wygrzać i objaw ustąpi - miewa takie przypadki i na 99% piszczenie ustępuje.Potestujemy, zobaczymy.


Fajna ściema :grin: :grin: :grin:
 

mp_lasso

New member
To wielka ściema żeby się wykręcić. Ja mam ten telewizor od 2 miesięcy. Zaczął piszczeć 3 dni po zakupie. Wydaje mi się że ten pisk z czasem się zwiększa, a nie zmniejsza jak zapewniał Cię sprzedawca. Gdybym wiedział że ten problem występuje tylko w nielicznych egzemplarzach to bym go wymienił od razu jak zaczął piszczeć (a miałem na to 7 dni od daty zakupu). Teraz to mogę "liczyć" tylko na serwis samsunga który odpowiada "Możemy przyjechać, zmierzmy głośność pisku z 1m od telewizora, jeśli nie będzie przekraczała 30dB to wystawimy rachunek za dojazd i pomiar"
 

zYxMa

New member
mp_lasso napisał:
To wielka ściema żeby się wykręcić. Ja mam ten telewizor od 2 miesięcy. Zaczął piszczeć 3 dni po zakupie. Wydaje mi się że ten pisk z czasem się zwiększa, a nie zmniejsza jak zapewniał Cię sprzedawca. Gdybym wiedział że ten problem występuje tylko w nielicznych egzemplarzach to bym go wymienił od razu jak zaczął piszczeć (a miałem na to 7 dni od daty zakupu). Teraz to mogę "liczyć" tylko na serwis samsunga który odpowiada "Możemy przyjechać, zmierzmy głośność pisku z 1m od telewizora, jeśli nie będzie przekraczała 30dB to wystawimy rachunek za dojazd i pomiar"

Co za ludzie..... dlatego trzeba od raz ureagować, nie czekać na cud.
 

lleennyy

New member
Witam mam problem otóż posiadam model LE32A756 doszło do małego incydentu przez który mogło dostać się trochę wody do środka telewizora i teraz gdy telewizor włączony wszystkie diody na panelu się świecą kanały sie same przrełączają i wogle dzieją się kosmiczne żeczy czy ktoś wie czy to przejdzie czy już tylko naprawa czeka pomocy
 

walery

New member
Tak to jest kupować TV przez internet i jeszcze przy pechu z drugiego konca Polski. Komu się chce wysyłać czy jechać osobiście i jakie koszty !!! Jestem pewien ze jakbyś miał do sklepu do 5 km juz dawno byś tam był. Coz człowiek czce zaoszczędzić trochę grosza a potem kupa wielka. Mam to samo z 15" LCD DVD w kuchni. Jeden martwy piksel, TV kupiony przez internet w sumie grosze w porównaniu do 786 więc machnąlem ręka ale nigdy więcej z internetu :twisted:
 

Mea

New member
walery napisał:
Tak to jest kupować TV przez internet i jeszcze przy pechu z drugiego konca Polski. Komu się chce wysyłać czy jechać osobiście i jakie koszty !!! Jestem pewien ze jakbyś miał do sklepu do 5 km juz dawno byś tam był. Coz człowiek czce zaoszczędzić trochę grosza a potem kupa wielka. Mam to samo z 15" LCD DVD w kuchni. Jeden martwy piksel, TV kupiony przez internet w sumie grosze w porównaniu do 786 więc machnąlem ręka ale nigdy więcej z internetu :twisted:
Mając na wględzie powyższe, zawsze wybieram sklep mający siedzibę w moim mieście - polecam, jeśli jest taka możliwość oczywiście.I w tym wypadku maiłem możliwość odbióru telewizora osobiście, albo dowóz do domu za free.
Oczywiście wybrałem bramkę nr.2
PS.Telewizor szumi bez zmian, raczej wątpię żeby ucichł, trafopowielacze, transformatory, czy cewki, jak już po wyprodukowaniu wydają jakieś odgłosy, to mogą się jedynie nasilić, a nie zniknąć.
 

dandii

New member
Witam mam samsunga 40a786 i mam pytanie czy idzie właczyc funkcje led jak podłaczymy komputer przez przewod dvi-hdmi pod wejscie hdmi nr2.
Oczywiscie pod hdmi nr 2 edytowałem nazwe na pc ale ta funkcja jest wyłączona,szkoda poniewaz lcd kupiłem jako monitor do komputera.

Wiadomo jak podłączymy pod inne wejscie lub na wejsciu hdmi nr 2 nie ustawimy wejscia na pc do diody chodza ale jest obraz rozmazany.

Jezeli ktos wie jak to zrobic to z gory dziekuje tv mam od grudnia i jestem bardzo zadowolony.
 

ttomek90

New member
Telewizor mam od dwóch tygodni (model 52-calowy). Spisuje się świetnie, żadnych wad. Obraz jest czysty, kolory bardzo ładne (po kalibracji). Kąty bardzo dobre. Telewizor warty pochwalenia. Obraz nie do odróżnienia od Bravii serii W (a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?). Polecam telewizorek.

Tutaj podaję wg mnie optymalną kalibrację dla Samsungów serii LE-A75x:

Tryb: Film
Podświetlenie: 3
Kontrast: 100
Jasność: 47
Kolor: 50
Ostrość: 10
Tint: 50/50

Ustawienia zaawansowane:
Regulacja czerni: Wyłączona
Dynamiczny kontrast: Wyłączony
Gamma: -1

Przestrzeń kolorów:
Czerwony:
R = 30
G = 0
B = 1
Zielony:
R = 26
G = 46
B = 0
Niebieski:
R = 9
G = 0
B = 41
Cyjan:
R = 30
G = 47
B = 56
Magenta:
R = 38
G = 0
B = 58
Zółty:
R = 60
G = 48
B = 0

Balans bieli:
Offset:
R = 28
G = 25
B = 21

Wzmocnienie:
R = 25
G = 25
B = 29

Flash tone: 0
Wygładzanie krawędzi: Włączone
xvYCC: Wyłączone

Ustawienia obrazu:
Ciepły -1

Ustawienia zaczerpnięte ze strony avforums.com
 
Do góry