Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

walery

New member
dan_385 napisał:
Walery gniazdo jest, tylko jaki moduł kupić żeby oprócz SD działało też w HD, to jest pytanie ?

Proponuje moduł Neotion NP4 jest to transkoder mpeg-4 na mpeg-2. Może się wypowie ktoś kto to stosował jak jest z kanałami HD.:cool:
 

norbers

New member
Witam wszystkich.

Jestem jeszcze ciągle przed zakupem LCD i dlatego mam pytanie dla użytkowników serii 7.
Czy zauważyliście u siebie charakterystyczne srebrne naloty, odwarstwienia na krawędziach obudowy. Jest to opisane na wątku - Samsung seria 8, min. na stronach 45 i 46. Przyglądałem się temu w sklepie dla sknerów i rzeczywiście, wygląda na to że seria 8 jest szczególnie na to podatna. Mówiąc oględnie wygląda to mało estetycznie.

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Porównywałem obraz 756 z 786. Obraz na 756 miał więcej rozróżnianych szczegółów w ciemnych partiach obrazu, podczas gdy 786 te same elementy obrazu interpretował jako czerń. Sprzedawca zapewniał że obydwa telewizory są ustawione tak samo.
Czy to typowe dla 786, czy to jednak sprawa ustawień ?
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
norbers napisał:
Witam wszystkich.

Jestem jeszcze ciągle przed zakupem LCD i dlatego mam pytanie dla użytkowników serii 7.
Czy zauważyliście u siebie charakterystyczne srebrne naloty, odwarstwienia na krawędziach obudowy. Jest to opisane na wątku - Samsung seria 8, min. na stronach 45 i 46. Przyglądałem się temu w sklepie dla sknerów i rzeczywiście, wygląda na to że seria 8 jest szczególnie na to podatna. Mówiąc oględnie wygląda to mało estetycznie.

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Porównywałem obraz 756 z 786. Obraz na 756 miał więcej rozróżnianych szczegółów w ciemnych partiach obrazu, podczas gdy 786 te same elementy obrazu interpretował jako czerń. Sprzedawca zapewniał że obydwa telewizory są ustawione tak samo.
Czy to typowe dla 786, czy to jednak sprawa ustawień ?

Zapomnij o ustawieniach sklepowych, które się maja nijak du tych, które bedziesz miał w domu. Tam jest ustawione na funkcję sklep wszystko na full. Obraz w domu odzwierciedli Ci wszystkie szczegóły na 786 na pewno trochę lepiej niż 756.:)
 

adamys2

New member
witam.
od 3 tygodni oglądam w domu 786 46 cali.
jakość obrazu naprawdę bardzo dobra. kanały sd na n bardzo przyzwoity obraz. oczywiście takie cuda jak sportklub to to pomyłka ale reszt jest ok.
kanały hd discowery, hbo czy filmbox - rewelacja.
xbox po componencie -rewelacja
naprawdę polecam niezdecydowanym. jedyny minus to brak mepg 4.
trochę wkurza , że po hdmi nie ma ustawiania szerokości auto, ale przeszkadza jedynie jak się skacze po kanałach.
odchodzącej obudowy nie zauważyłem a specjalnie się nie przyglądam, w sklepie na 756 widziałem jagby sreberko na krawędiach było nierówno wycięte i odpadało. na moim nie wiedziałem takich cudów.
Ojciec ma plazmę panasonika 50 cali chyba 80PVful hd i na n obraz na samsungu jest zdecydowanie ostzejszy i mi osobiście lepiej odpoiwada.
pozdrawiam.
 

norbers

New member
Dzięki za spostrzeżenia. :)


Czy ktoś miał okazję zapoznać się z nowym LE 40B750 ?

Oglądałem dziś w sklepie LE 40B650 i pierwsze wrażenia całkiem pozytywne. Wyposażenie wg. opisu odpowiada dotychczasowej serii 756. Cena na necie ok. 4,2 k zł.

Więc co będzie w nowej 7 ?

Z pozdrowieniami
 

klawixo

New member
Dzwięk z PC

Witam !! Mam pytanie do posiadaczy modelu 786. Połączyłem PC z TV za pomocą przejściówki DVI->HDMI (HDMI 2),Obraz jest. Próbuje podłączyć dzwięk z karty muzycznej PC do złączy cinch obok HDMI 2 i niestety dzwięku brak. Podłączenie do wejścia PC in za pomocą jacka też lipa. Kabel sprawny po podłączeniu do kina domowego dzwięk jest. Czy jest to wada mojego TV czy te modele tak już mają? Pozdrawiam!!!
 

MAdam

New member
Brak Smart-LED w trybie PC HDMI

Witam, czy ktoś już rozpracował z posiadaczy LEA786 dlaczego w trybie PC zablokowana jest opcja Smart-LED? Ja już wcześniej poruszałem ten problem, na 100% firmware nie odblokowuje smart-led. Ktoś także wspomniał, że obraz pc jest super, jest ale w756, 856 i nnych niższych modelach ze zwykłym podświetleniem, a tu w momencie wyłączenia smart led czerni nie ma wcale. Porażka!!! Jeśli komuś zależy na PC w TV to niech omija 786. No chyba, że ten niezrozumiały błąd Samsung szybko wyeliminuje. Jestem bardzo zawiedziony, bo uważam, że Samsung to w tej chwili na rynku najbardziej innowacyjny producent, sczególnie poważnie jak dotąd traktujący użytkowników PC w pełnym 1920x1080@60HZ w ekstra jakości. Sharp i Sony oferują jakies nędzne 1400x1050 czy jakos tak, a nawet jak się ustawi fullHD to do jakości samsungów baardzoo daleko :)
 

qazar

Member
Bez reklam
To znaczy że jak ja mam pc po vga w HD Ready 1080P i włączone diody smart lead to mam wyjątkowy tv czy fatamorganę ? TV z pc gra super i czerń jest rewelacyjna!!!
 

MAdam

New member
Przecież wyraźnie piszę w tytule że po HDMI, a nie po VGA. PO VGA się nie wypowiadam i nie wypowiadałem wcześniej. D-Sub jest standardem ciut leciwym i nie chciałbym do niego wracać (od 3 lat wszystkie moje karty graficzne nie miały już d-sub :)a przejściówki wstecz mnie nie interesują), co nie znaczy, że obraz jest zły, przeciwnie zaraz po DVI(HDMI) gwarantuje najlepszą jakość obrazu. Nie opisałem tej wady w złośliwym tonie do nikogo osobiście, co najwyżej do producenta, że zablokował opcję wg mnie najważniejszą w tym modelu właśnie w trybie HDMI 2 PC. poza tym TV jest super. Jeśli ktoś wie jak to odblokować to niech pomoże, na pewno mnie i pewnie wielu zwoleników Samsungów to ucieszy :)
 

qazar

Member
Bez reklam
A powiedz mi co za różnica czy uzyskasz 1080p po vaga czy po hdmi ? Druga sprawa że nie musisz korzystać z hdmi z nazwą pc aby rozkoszować się obrazem ze wszystkimi opcjami :)
 

klawixo

New member
Po przełączeniu na inne wejście HDMI opcja LED jest aktywna. Na HDMI 2 po ustawieniu w PC rozdzielczości 1920/1080 1080i uaktywniła mi się opcja włączenia LED. W dalszym ciągu nie wiem co jest z tym dzwiękiem. Puściłem obraz przez D-SUB i dzwięk przez PC IN i dzwięk jest. Już brakuje mi pomysłów. Pozdrawiam!!!
 

MAdam

New member
qazar napisał:
A powiedz mi co za różnica czy uzyskasz 1080p po vaga czy po hdmi ? Druga sprawa że nie musisz korzystać z hdmi z nazwą pc aby rozkoszować się obrazem ze wszystkimi opcjami :)
O tym też pisałem, że nie trzeba nazwe PC przypisywać, można zrobić format bezoverscanu i jest LED tylko, że ostrość czcionek jest już nie ta i obraz widać że jest przedobrzony, po prostu działają ulepszacze, w tv ew. w filmach ok, ale w necie albo w grach nie zawsze mi się to podoba. Tak samo można włączyć w grafice 50 HZ i też masz LED, to ja wszystko wiem, ale sedno mojego pytania jest zupełnie inne, nie szukam zastępczych opcji bo je wszystkie znam, obcuje z TV samsungami już dość długo. A co do VGA, to już odpowiedziałem nie chce używać przejściówek z cyfrowego DVI na analogowy D-Sub, bo nie robiłem tego nigdy, więc teraz gdy sprzęt idzie do przodu, ja nie będę się uwsteczniał. W trybie po VGA (D-SUB 15pin) też dużo opcjii jest zablokowane właśnie po to, aby praca i zabawa przy kompie na tv była przyjemniejsza, a jednak SMART LED jak mówisz jest odblokowany, to tym bardziej powinien być w trybie HDMI PC SMART LED aktywny. I o tą niekonsekwencje mi chodzi. Rozmawiamy przecież o TV w moim przypadku 46 cali czyli prawie za 6000 zł więc chyba można oczekiwać takiego szczegółu.
 

MAdam

New member
klawixo napisał:
Po przełączeniu na inne wejście HDMI opcja LED jest aktywna. Na HDMI 2 po ustawieniu w PC rozdzielczości 1920/1080 1080i uaktywniła mi się opcja włączenia LED. W dalszym ciągu nie wiem co jest z tym dzwiękiem. Puściłem obraz przez D-SUB i dzwięk przez PC IN i dzwięk jest. Już brakuje mi pomysłów. Pozdrawiam!!!
Jedyną właściwą monitorową rozdziałką jest 1920x1080@60HZ (nie gubiącą szczegółów), w opcjach karty graficznej musisz mieć HDTV 1080p a nie 1080i. Oczywiście edytowana nazwa HDMI 2 PC. Aha w ustawieniach dzwięku na komputerze sprawdź czy w momecie podłączenia przez HDMI/DVI nie aktywuję Ci się dzwięk po HDMI (większość nowszych kart garficznych ma przecież jedno z wyjść HDMI, nawet w postaci DVI) bo wiadomo, że dvi nie przesyła dzwięku. A jaśniej sprawdź w ustawieniach dzwięku komputera czy nadal po przełączeniu na HDMI/DVI domyślną kartą dźwiękową jest Twoja analogowa karta (realtek czy inna), którą to podłączasz do audio PC IN w telewizorze. Musi działać :) Samsungi pod tym względem nie zawodzą :)
 

klawixo

New member
@MAdam masz rację z tym 1080p. Ale dzwięku dalej nie mam. Posprawdzałem wszysko i lipa. Pozostaje serwis. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!
 

Koras1992

New member
Witam wszystkich (mój pierwszy post) :)
(Nie chce zakładać nowego tematu)
Troszkę już poczytałem na temat telewizorów na forum i wiele się dowiedziałem ciekawych rzeczy, lecz na jedno pytanie nie potrafię sobie odp
Jaki telewizor w końcu kupić ?

Moje typy to :
-Samsung A756(nagina lekko budżet)
-Panasonic PY80
-Ogólnie telewizory sony
5500zł tyle mamy do wydania budżet można lekko nagiąć
Wszystkie te tv w rozmiarze 46 cali
Telewizor będzie wisiał na ścianie gdzie nie ma słońca lecz pokój nasłoneczniony i to bardzo (drzwi balkonowe 3,5m szer 2wys +okna)
Sygnał cyfrowy Polsat z dekoderem takim czarnym samsunga z HD ;)
Telewizja będzie oglądana po godzinie 17
A Zapomniałbym jak to jest z poborem prądu w Panasonicu czy będzie on pobierał prąd w okolicach 300W ?
 

lord1972

New member
le786

Witam.Chciałem wyrazić opinie na temat tv samsung 46le786 ponieważ mam go już od paru miesięcy więc mogłem dostrzec jego wady jak i zalety.Miałem cholerny dylemat na początku co zakupić padło na niego_Oglądam go z odległości 3m.Niema czegoś takiego jak latanie po ekranie ze względu na wielkość ekranu jeżeli ktoś takie rzeczy wypisuje to pisze głupoty.Wszyscy znajomi którzy do mnie przychodzą potwierdzają moją opinie.Co innego jeżeli chodzi o oglądanie programów SD.Tutaj zaczynają się drażniące niuansy.Są programy(canal+ HBO TVN TV4 ALE KINO) gdzie programy są wmiare przyzwoite i można na nie patrzeć.Ale są i takie że po podłączeniu video mam lepiej jak programy SD.Ito nie jest tylko moja opinia mam dużo znajomych którzy też posiadaja rózne tv płaskie i maja takie same odczucia.Jeżeli ktoś chce kupic nowy płaski tv niech nie oczekuje rewelacji z ogladania tv sat.Przedtem miałem vectre cyfrową więc myślałem ze jak podepnę talerz to juz będzie gitara.Przynajmniej tak miałem na crt i tak myślałem że bedzie.Owszem jak ogladam go z przedpokoju ok 6m to obraz ładny ale to nie oto chodzi.Po cholere kupowac tv 46 cali jak mam patrzeć na niego z takiej odległości to lepiej kupic 32 i patrzeć z bliska.No niestety te telewizory nie są stworzone do tego rodzaju sygnału.Tutaj tylko i wyłacznie HD.Ale o tym póżniej.Pierwsza sprawa tzw ulepszacze obrazu,mam tu na mysli cyfrowa redukcja szumów i 100HZ musion pictures.Przy SD lepiej crs nie załaczać a to z tego względu ze obraz jest niewyrażny a raczej sie smuży.Widać to no przykładzie jak ogląda się twarz obraz sie ciagnie.Jeżeli chodzi o 100Hz to tutaj sprawa jest troche skaplikowana.Przy załaczeniu obraz robi sie teatralny, mi to osobiście nie przeszkadza ale innym może.Obraz jest bardziej płynny ale nie idealnie.Przy wyłaczonej opcji obraz drży szczególnie to widać jeżeli jest jakaś scena można zauwżyc jak kamera sie porusza wszystko co jest w tle tj krawędzie nie przesuwaja sie płynnie tylko drżą jest to drażniące.Twarz która z bliska jest w ruchu ma te same efekty.Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi niech sobie puści napisy końcowe w hd i załaczy 100Hz demo i zobaczy ze jedna strona napisów przesuwa się do góry spokojnie a druga drży.Więc lepiej to załaczyć.Tylko to ma też swoja wade.Wczasie scen filmowych nawet w HD kiedy dana osoba się porusza nie koniecznie szybko robi sie wokól krawędzi tej osoby taka przeżroczysta łuna mozna to porównać do ciepłego powietrza unoszacego sie nad goracym asfaltem czy jakims grzejnikiem.Zauważyłem jeszcze jedną rzecz w czasie ogladania meczów.Wczasie kiedy piłka jest szybko wykopywana np przez bramkarza piłek nad boiskem jest dwie.Po wyłaczeniu tego efektu takiego niema.Dotyczy to równiez sygnału HD.Jeżeli chodzi o sygnał HD to jest to bajka.Jak załaczyłem pierwszy raz mecz ( podwarunkiem że nadawny jest w HD -bo nie wszystko w tv HD jest HD)to byłem pod wrażeniem.W SD porażka.Jest to mój drugi tv ponieważ po zakupie nie odpalił.Ztym mam inny problem przez euro obraz sie klatkuje.Samsung niewie co to jest i maja mi wymieniać cała płyte tylko na razie jest niedostepna bo to nowe tv.Aha jeżeli chodzi o czerń bo niewspominałem jest bardzo dobra.Tak jak kiedys wyczytałem że wiekszej czerni juz nie ma.:)Jeżeli chodzi o kąty to oczywiście są jak w każdym lcd ale to jest najmniejsza wada tego tv moim skromnym zdaniem.Jeżeli miałbym teraz kupowac tv to juz wiedziałbym na co zwrócić uwage bardziej a na co mniej.Niestety dopiero w czasie normalnej eksploatacji wychodza rózne aspekty danego tv.Przypuszczam ze niema idealnego tv i też nie jest to idealna technologia.I dlatego mam go i nie bede go ani zachwalał ani krytykował a decyzje pozostawiam przyszłym uzytkownikom tv lcd lub plasmy.Mam nadzieje że ktos to przeczytał :D i komus te moje wypociny sie przydadza.Pozdrawiam
 

walery

New member
Generalnie opisaleś to co dotyka wszystkich TV LCD i tyle. Jakość obrazu zależy również od tunera satelitarnego oraz ustawień, które można znaleźć w sieci. Jakość też jak piszesz zależy od nadawcy i bitrate gdzie na Canal+ Sport HD jest to 18000 kbit/sek. Np na Sky Italia HD czy Premiere HD bitrate jest ok kilkunastu tysięcy a u nas na Polsat Sport HD, HBO HD itp. dochodzi niekiedy do 9 tyś średnio 7000-9000kbit/sek. :( Więc sam widzisz o czym tu mowa.
Ja tam u siebie dwóch piłek nie widzę i drżenia napisów, a 100hz mam na średnio i wylączone wszystkie ulepszacze.
A na Blu-ray 100hz off:D
 

Hose88

New member
Samsung LE40A786

Witam! Postanowiłem napisać, gdyż dzięki Wam zdecydowałem się w końcu na kupno TV i wiem, że to może pomóc komuś niezdecydowanemu. Kupiłem Samsunga jakiś czas temu w euro (Łódź, Pasaż na Jana Pawła II), zastałem tam ostatni egzemplarz. Głównym problemem były dla mnie martwe pixele i subpixele, dlatego postanowiłem przed kupnem przetestować matrycę za pomocą programu Dead Pixel Tester (sprzedawca się zgodził). Okazało się, że matryca jest czyściutka! Dano mi pilota i po krótkiej zabawie z ustawieniami, poszedłem spisać umowę ratalną (10x0%) i tak jak LCD kosztowało 4.999, to z ubezpieczeniem wyszło 517.50 rata. Miły Pan postanowił (z racji tego, iż był to ostatni egzemplarz) dać mi osprzęt do tego TV za darmo. Wybrałem więc kabel HDMI 2m za 110, kabel przeciwprzepięciowy (PODSTAWA W TEGO TYPU TELEWIZORACH!!) za 50zł oraz zestaw do czyszczenia matryc za 50zł. Z zadowoleniem zabrałem klamoty do auta i tu suprise, pudło było tak wielkie, że nie chciało mi wejść do Vectry! Po jakimś czasie spakowałem się z drobną pomocą ludzi=) Podłączyłem go natychmiast i... zaczęła się zabawa. Dostroiłem kanały (posiadam analoga, Toya tv) i ku mojemu zdziwieniu wiele kanałów wygłąda super (spodziewałem się WIELKICH pikseli, jak w sklepach). Kanały takie jak Polsat, TVN, MTV, Animal P, czy Zone Reality wyglądają pięknie! Te starsze jak Planete, Discovery World czy D. Sci-Fi już gorzej, ale nie jest tragicznie. Pobawiłem się ustawieniami obrazu, dźwięku i uzyskałem piękne, żywe kolory! Mógłbym pisać godzinami, jakie ten TV posiada kolory, ale tego nie da się określić, to trzeba zobaczyć! Dźwięk nie jest zły jak tu wiele osób opisuje, oczywiście nie jest to kino domowe, ale stoi na wysokim poziomie. Po tym postanowiłem obejrzeć coś na DVD, wrzuciłem do kina najpierw płytkę z DivX (Piraci z Karaibów), piękne kolory, czasami słabe chodź widoczne pixele, ale nie kujące w oczy. Następnie film DVD Szeregowiec Ryan i tu opad szczęki, ślicznie i pięknie, 0 pikseli nawet w chwili lądowania na plaży. Po tej akcji przyszła kolej na kompa (połączenie za pomocą kabla D-Sub) i grę Battlefield 2 i tu kolejny ślinotok, cudo moi mili CUDO! Żadnych cięć gry, płynny ruch, walka, strzelanina i w ogóle! Ludzie, którzy pisali, że im gry skakały czy coś na TV powinni najpierw kupić mocny sprzęt ALBO zmniejszyć ustawienia w opcjach gry, a nie oczekiwać cudów. Kąty posiada bardzo dobre, nie tracą na jakości. Posiadam komputer pod kątem około 160 stopni względem telewizor i widzę wszystko wyraźnie. Chodź dziwię się ludziom, którym zależy na wysokim kącie i marudzą, że nic nie widzą pod 180 stopniami (co Wy? Oglądacie TV z boku? Może lepiej będzie patrzeć na niego z tyłu...?). Kolejny był pendrive Kingstona 8 gb (format FAT32) ze zdjęciami Full HD i muzyką mp3. Przycisk na pilocie (wiselink) i już można przeglądać zdjęcia czy słuchać muzyki. Zdjęcia piękne (te kolory). Żadnych szumów, pisków czy zgrzytów nie usłyszałem, wiatraki są bardzo ciche, nawet na mute on. Nic mi się w nocy nigdy nie włączało pomimo, że było na Standby. Pilocik podświetlany i przyjemny, dobrze leży w ręku. Telewizor oglądam z odległości około 2,70 m. Nie posiada MPEG 4, ale przecież można zawsze kupić kartę NP-4 i wrzucić ją w slot CI, który to ten model posiada! Nie warto wybrać gorszych kolorów tylko dla tego dekodera, który można kupić i mieć i to i to. Pilot posiada przycisk do szybkiego ustawenia formatu obrazu (P.SIZE). Jedynym minusem mogą być wolno skaczące kanały ok 1.5 s, w poprzednim LCD (Thomson) miało to miejsce natychmiast. Konludując telewizorek jest super i jestem bardzo zadowolony z niego. Posiadam go już trzeci tydzień. Od trzech miesięcy czytałem, oglądałem, testowałem i wychodziłem z siebie, żeby kupić coś na lata, brałem pod uwagę Sony Z4500, Sama 856,786 i B650, ale dzięki Wam dokonałem słusznego wyboru, za co dziękuje niezmiernie. Jeśli są jakieś pytania, prośby o zdjęcia jeszcze niezdecydowanych to proszę pisać na priv, postaram się pomóc. Jeszcze raz dziękuje (również moderatorowi za założenie tego typu strony)!
 
Do góry