Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

adamys2

New member
786

witam.Od wczoraj jestem posiadaczem 786.zakupiony w mm.cena jaj w najtańszym sklepie internetowym.Długo zastanawiałem się czy sam czy sony z4500 czy może philips 9703. Po długich rzważaniach został sam 956.Żona pozwoliła kupić więc trzeba było jak najszybciej zamawiać. 956 nigdzie ie było wiec widząc 786 w mm napaliłem sie i nie wytrzymałem.Jest już w domu.Po zmianie ustawień:
Obraz sd z anteny dachowej - kicha, ale nawet na moim trinitronie 29 cali nie wyglądał dobrze.
dvd panasonik z nagrodą EISA po euro ze złtymi końcówkami - tak sobie , widać pikselozę na Kung Fu Panda . Jednak dvd ma już lata.
Kung Fu Panda z dvd na xbox -żyleta, jakość rewelacja, po podbiciu obrazu przez konsolę naprawdę midzio. ciemne kolory w tym czrny naprawdę rewelacja. to jest czerny a nie szry czy fiolet, naprawdę super.
gry na xbox- CoD 5 -ideał w porównaniu do starego tv. To są inny.
Piszczenia nie stwierdziłę, wiatraków nie słyszałem bo xbox chodził. na razie grałem 2 g i wszystkiego nie sprawdziłęm.
smugi i inne rzeczy obecnie nie stwierdziłe ale jestem zwykłym graczem i nie zwracam na takie rzeczy zbytniej uwagi . Ja gram i się bawię .
Ogólnie tv polecam.
Pytanie : jakę upić kartę , gdzie i za ile aby odkodować MPEG 4.
pozdrawiam
 

DAN PL

New member
Wszystkie TV w MM są sprzedawane bez VATu (do końca weekendu) za 40A786 krzyczeli coś ok 4100 (MM w Markach) - niestety skończyły się wczoraj do godz 12 (Były tylko 3 szt).
 

Padaka

New member
Czyli za tyle samo co w Necie chodzi .... :)

Wiem bo w piątek za tą cene właśnie nabyłem :) teraz czekam na przyjazd :)
 

Aragorn009

New member
Witam. Pierwszy post :)
Zdecydowałem się już na 786 tylko nie wiem jaką wielkość brać. Oglądanie z 4,5 metra, gry z PS3 z 2 metrów. Może ktoś doradzi.
I jeszcze jedna kwestia, jaki jest rozstaw otworów do wieszania na ścianie w 46" bo nigdzie nie mogę znaleźć, a mój uchwyt który mam obecnie ma max 400x300 i chciałbym go wykorzystać bo nie chce mi się wieszać nowego. Teraz wisi 32" Panasonic z poprzedniego mieszkania.
Pozdrawiam
 

adamys2

New member
786

Ja oglądam 46 cali z ok.3 metrów. Do konsoli mógłbyn spokojniek z 2 metrow, jednak przy słbym sygnale myślę że odległość jest optymalna.
 

Robcio1960

New member
le32a756

Witam!
Kupiłem le32a756R1Fxxh telewizor super. Mam pytanie, czy ktoś próbował aktualizować oprogramowanie do "wiselink" i co ono zmienia ? Program ściągnięty ze strony Samsunga.
 

Darcz

New member
sam 7

czesc własnie jutro dostane zwrot kaski za nie naprawialna usterke modelu le40a559, chciałbym dołozyc i kupic 656 ale go nigdzie nie ma ( cos ktos wie na ten temat) Wiec zostaje cudowna seria 7 . I teraz pytanie jak model 786 ten na ledach zachowuje sie z grami na pc ktos pisał ze ledy gasna i obraz jest kicha Nie wiem jak to rozmiec ,a lubie sobie mecz w pes09 zagrac a na 559 pc wygladało bardzo fajnie;)
 

walery

New member
Ja nie używam zadnych płynów. Poprosu codziennie lub co parę dni ściereczka antystatyczna podobna do tych do okularów tylko znacznie większa (chyba była z TV o ile pamiętam) i kurzyk z całego TV ekran + Obudowa z tyłu też. Ekran jest idealny:D
 

dan_385

New member
Ja po dwóch miesiącach szukania, czytania i oglądania byłem zdecydowany na Samsunga LE40A786 na LED-ach i być może bym go już miał gdyby nie lokalne problemy z dostępnością tego modelu.

Przed chwilą przeczytałem dzisiejszy test Kikiego dot. Sharpa 42DH77, test na który czekałem i nie jestem już taki pewny czy na pewno wziąć Samsunga. W pewnym momencie moim faworytem był Sharp 42XL2 ale jak mili panowie z MediaExpert podłączyli go pod enke, to kanały SD z niego wyglądały sporo gorzej niż na podłączonych później Samsungu oraz Philipsie 9603. Teraz Kiki twierdzi, iż prawie wszędzie z obrazem w nowym Sharpie jest lepiej lub wręcz super, jednakże wystawia też w podsumowaniu stosunkowo niską ilość punktów, bez porównania niższą niż wcześniej testowanemu Samsungowi LE46A956(który ma tą samą martycę co A786 lecz jest zdecydowanie lepiej wyposażony).

Tak więc aktualnie w grę wchodzą wyłącznie te dwa modele, Samsung mi się naprawdę podoba, ma jednak jedną jedyną wadę, tzn. brak MPEG-4, który ma Sharp. Mieszkam w Zielonej Górze gdzie działa już naziemna tv cyfrowa, widzialem u kumpla na sonym w4500 tvp hd i tvp sport(którego nie ma w paczce cyfrowego polsatu który posiadam) i wyglądało to naprawdę ekstra.

No i co robić, Sharp wydaje mi się minimalnie gorszym tv, jednak ma mpega, a do Samsunga nikt chyba nie zdołał dopiąć odpowiedniego modułu, który by dekodował sygnał HD naziemnej tv cyfrowej ?
 

MIRO-GN

New member
Karty produktowe - LCD B650


Telewizor LCD 46" Full HD
LE46B650
Specyfikacja techniczna:
- Telewizor LCD 46"
- Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV (wbudowany)
- Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora
- Full HD - Rozdzielczość 1920x1080
- Ultra Clear Panel
- Wyświetlanie 100Hz z technologią MotionPlus
- Ultra Kontrast
- Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie
(obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
- Technologia Wide Color Enhancer 3 (w pełni naturalne kolory)
- PIP (1 Tuner)
- USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania filmów
* Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg,
- Internet@TV (usługa oferowana dla wybranych krajów w Europie)
*możliwość wyświetlania wybranych informacji z Internetu - giełda, pogoda, wiadomości,
- DLNA - podłączenie i wyświetlanie zawartości PC na ekranie TV
* kontrola danych i nawigacja przy wykorzystaniu pilota TV
- Contents Library - wbudowana zawartość w pamięć telewizora 1 GB flash - dostępne:
* joga/fitness, przepisy kuchenne, galeria obrazów, rozrywka dla dzieci, etc.
* możliwość własnej konfiguracji zawartości (usunięcie i nagranie nowych materiałów)
- Ukryte głosniki z technologią DownFire
- Dźwięk SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus
- Moc akustyczna 2 x 10 W
- Menu ekranowe w języku polskim
- Złącza HDMI z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
- Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower
- Standardowa konsumpcja mocy 180W, w trybie oszczędności 85W, w trybie czuwania poniżej 0.3W;
- Złącza na panelu bocznym: HDMI, USB x2, kompozytowe (AV), gniazdo CI,
- Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB),
PC Audio-in (mini-Jack), optyczne audio, Ethernet (LAN), słuchawkowe, audio L+P,
- Telegazeta (1000p)
- Obrotowa podstawa
- Dopasowany do wieszaków ściennych w standardzie VESA 400x400
Najważniejsze cechy:
Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora
Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i HD TV (wbudowany)
Eco-Flower
EAN:
*dostęp do serwisu YouTube bezpośrednio z poziomu telewizora
* możliwość podłączenia do lokalnej sieci WiFi (Wireless DLNA)
8 808 993 245 710
Wprowadzenie na
rynek: marzec 2009
Wymiary (SxWxG): 1118.5x277.0x779.6 / 1118.5x78.6X724.5 mm (z podstawą/bez podstawy)
Waga: 24.3 / 19.3 (z podstawą/bez podstawy)
Odpowiednik z
poprzedniego asortymentu: LE46A656
Jak uzyskam kartę z serii B7 na led-ach to tez wstawię
dane z samsung polska
Posiadam też kartę produktu LCD B530, JEŚLI BĘDZIE ZAINTERESOWANIE TO MOGĘ WSTAWIĆ
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
dan_385 napisał:
Tak więc aktualnie w grę wchodzą wyłącznie te dwa modele, Samsung mi się naprawdę podoba, ma jednak jedną jedyną wadę, tzn. brak MPEG-4, który ma Sharp. Mieszkam w Zielonej Górze gdzie działa już naziemna tv cyfrowa, widzialem u kumpla na sonym w4500 tvp hd i tvp sport(którego nie ma w paczce cyfrowego polsatu który posiadam) i wyglądało to naprawdę ekstra.
.?

Kupujesz moduł wsadzasz z boku TV i masz przetworzenie Mpeg4 na mpeg2. A tak nawiasem to nie wiadomo jaki standard bedzie w Polsce obowiązywał. Zachód jedzie na mpeg2.:grin:
 
Do góry