Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

piotr'ek

New member
Bez reklam
Masz soft sprzed 13 lat z wersji prototypowej i pytasz się czy będzie lepiej? Przede wszystkim gorzej już nie będzie więc dalej się nie pytaj tylko wgrywaj.
 

dziara76

New member
Arciart napisał:
T-ambpeumd-1023.0

Witam! Wgralem nowy soft 1023.0 do LE46656 Nie wiem jak Ci ktorzy wgrali ja widze znaczne pogorszenie jakosci SD na kablowce niz mialem na 1022.0 oraz zmiane palety barw nie ukrywam na gorsze! polepszyla sie wydaje mi sie ostrosc matrycy.Wiecej zmian nie widze ale jednak 1022.0 moim zdaniem bylo lepsze.Prosze wszystkich o opinie nowej wersji Firmware.I jeszcze jedna Prosba o podanie linku do starszych wersji Firmware skad sciagnac znow 1022.0 ? BARDZO PROSZE O POMOC I OPINIE ! Pozdrawiam
 

bagmann

New member
samsung 40656a prosze o porade

witam wszystkich na forum.Stalem sie dzisiaj posiadaczem samsunga 656 , zastanawialem sie nad modelem 650 ale w pewnym sklepie w moim miescie byla spora promocja na 656 , wiec go zakupilem .Telewizor zostal podlaczony w sklepie sprzedawca wprowadzil na szybko ustawienia podstawowe , okazalo sie ze wszystko jest super tak jak sobie wyobrazalem.Po podlaczeniu telewizora w domu , pojawily sie pewne niejasnosci a mianowicie , chcac tak jak w instrukcji pisze sprawdzic czy mam tryb sklepowy czy domowy , wcisnalem przycisk glosnosci na panelu sterowania telewizora A NAstepnie przytrzymuje przycisk menu i zamiast trybu wyboru ustawien , wyswietla mi sie raz tryb demo a raz dryb standard , nastepnym problemem jest ustawienie automatyczne programow , mam podlaczona telewizje analogowa , po wejsciu w menu i wyborze opcji kanal nie mam wyswietlonego tego trybu (w ksiazce serwisowej jest on dokladnie pokazany na rysunku),nastepnym problemem jest mocniej podswietlony lewy gorny rog ekranu , w sklepie nie zauwazylem tego , nawet jestem pewny ze nie bylo tego problemu , w domu jednak sie pojawil , jestem laikiem w tych sprawach wiec bardzo prosze was o pomoc .
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Coś Waćpan motasz, albo instrukcji obsługi (nie serwisowej) nie chce Ci się dokładnie przeczytać.
Tryb sklepowy/domowy zmieniasz prawidłowo i logika nakazuje wybrać tryb standard (jeden ze zdefiniowanych trybów obrazu opisany w dalszej części instrukcji. Są tam tryby: standard, film, dynamiczne, wybierane w menu TV).
Co do niedostępnej opcji programowania to zapewne TV masz przełączony na inne źródło (DVD, Moduł, PC itp. itd.) stąd brak dostępu do owej opcji. Naciskaj kilka razy SOURCE aż dojdziesz do TV. Wtedy ta opcja będzie dostępna. Nie jest to nic dziwnego, bowiem od kilkudziesięciu lat tak wybiera się wejścia w TV.
Na 656 nie było i nie będzie promocji. Była to zwykła wyprzedaż, żeby sprzedawca chociaż na zero wyszedł no i dzięki Tobie wyjdzie.
 

Filut

New member
Samsung 656

Mam pytanie konia z rzedem kto uruchomi blokade rodzicielska w tych telewizorach majac zwykla kablowke i niechodzi o te znaczki tylko o zablokowanie calego telewizorka na haslo zeby dzieciaki niegrzebaly samsung niewie i gada bzdury to entej potengi pozdrawiam Krzysztof
 

bagmann

New member
piotr'ek napisał:
Coś Waćpan motasz, albo instrukcji obsługi (nie serwisowej) nie chce Ci się dokładnie przeczytać.
Tryb sklepowy/domowy zmieniasz prawidłowo i logika nakazuje wybrać tryb standard (jeden ze zdefiniowanych trybów obrazu opisany w dalszej części instrukcji. Są tam tryby: standard, film, dynamiczne, wybierane w menu TV).
Co do niedostępnej opcji programowania to zapewne TV masz przełączony na inne źródło (DVD, Moduł, PC itp. itd.) stąd brak dostępu do owej opcji. Naciskaj kilka razy SOURCE aż dojdziesz do TV. Wtedy ta opcja będzie dostępna. Nie jest to nic dziwnego, bowiem od kilkudziesięciu lat tak wybiera się wejścia w TV.
Na 656 nie było i nie będzie promocji. Była to zwykła wyprzedaż, żeby sprzedawca chociaż na zero wyszedł no i dzięki Tobie wyjdzie.
ok jezeli chodzi o tryby , to mialem ustawiony tryb sklepowy (store mode)tak mi powiedziano w serwisie samsunga, juz go zmienilem na standardowy , nie umie jednak ustawic tak telewizora , zeby bylo wyszukiwanie automatyczne, telewizor mam podpiety zwyklym kablem antenowym (moze to jest powod powstalego problemu)jezeli chodzi o ta opcje (wyszukiwanie automatyczne) , szukam jej wlasnie w trybie tv.Mam pytanie jeszcze calkiem z innej beczki , czy oprocz telewizora , kabla zasilajacego , szmateczki do czyszczenia , instrukcji obslugi , cos jeszcze mieliscie w zestawie z tym telewizorem
 
Ostatnia edycja:

wiwo

New member
bagmann napisał:
ok jezeli chodzi o tryby , to mialem ustawiony tryb sklepowy (store mode)tak mi powiedziano w serwisie samsunga, juz go zmienilem na standardowy , nie umie jednak ustawic tak telewizora , zeby bylo wyszukiwanie automatyczne, telewizor mam podpiety zwyklym kablem antenowym (moze to jest powod powstalego problemu)jezeli chodzi o ta opcje (wyszukiwanie automatyczne) , szukam jej wlasnie w trybie tv.Mam pytanie jeszcze calkiem z innej beczki , czy oprocz telewizora , kabla zasilajacego , szmateczki do czyszczenia , instrukcji obslugi , cos jeszcze mieliscie w zestawie z tym telewizorem

Była jeszcze karta gwarancyjna. Poczytaj uważnie instrukcję obsługi a do wszystkiego dojdziesz.
 

bagmann

New member
wiwo napisał:
Była jeszcze karta gwarancyjna. Poczytaj uważnie instrukcję obsługi a do wszystkiego dojdziesz.
Jestem w trakcie studiowania instrukcji obslugi;-)pytalem , bo do lg5000 ktorego mam obok w pokoju jeszcze dodawali plyte;-)
 

bagmann

New member
samsung 656 podswietlenie matrycy

Czy to jest normalne w tym lcd , czy moj model ma wade .a mianowicie jezeli chodzi o podświetlenie matrycy wieczorem kiedy jest ciemno i ogladam film , na ciemnym tle widac roznice w podswietleniu matrycy (w lewym gornym rogu swieci troche mocniej oraz na srodku )
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
Jest to normalny objaw tego modelu jak i większości innych modeli.
Wiadomo też, że wszystko ma swoje granice ;)
 

bagmann

New member
Dymis napisał:
Jest to normalny objaw tego modelu jak i większości innych modeli.
Wiadomo też, że wszystko ma swoje granice ;)
W dzien i przy swietle jest to wogole nie zauwazalne ,dopiero przy calkowicie zgaszonym swietle widac delikatnie mocniejsze podswietlenie w gornym rogu, a tak to telewizor na 5+ naprawde w porownaniu z moim drugim tv lg5000 to samsung wymiata ;-)
 

bagmann

New member
pytanie o soft do samsung 656

Dzisiaj narodzil sie w mojej glowie nowy problem;-)Sprawdzalem w menu servisowym i okazalo sie ze mam wgrany stary soft 1016,zastanawiam sie nad wgraniem nowego z strony samsunga , tylko mam dylemat czy ten nowy soft jest dobry i czy warto go wgrywac, mam delikatnie nierowne podswietlenie matrycy co szczegolnie widac w nocy , moze ten soft rozwiaze ten problem.Prosze o porade .
 

bagmann

New member
soft do samsung 656

Witam wszystkich ponownie.Wgralem dzisiaj nowy soft 1023 ,jedno z moich spostrzeżeń jest takie ,że pogorszyla sie jakos odbioru sygnalu analogowego z kablówki w porownaniu do poprzedniej wersji jaka mialem zainstalowaną 1016.1,czy macie podobne odczucia , moze jest jakas dobra wersja starszego softu , ktora jest juz sprawdzona przez was .Proszę o pomoc.Jezeli ktos posiada wersje 1016.1 , prosze bardzo o przeslanie na meila bagmann@interia.pl
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nigdzie nie znajdziesz 1016 bo była ona tylko wgrywana u producenta. Ogólnodostępne wersje to 1007, 1009, 1011, 1015, 1019, 1020, 1022, 1023. Ja mam sygnał ze standardowej anteny i jakoś pogorszenia żadnego nie widzę.
 

bagmann

New member
piotr'ek napisał:
Nigdzie nie znajdziesz 1016 bo była ona tylko wgrywana u producenta. Ogólnodostępne wersje to 1007, 1009, 1011, 1015, 1019, 1020, 1022, 1023. Ja mam sygnał ze standardowej anteny i jakoś pogorszenia żadnego nie widzę.
a jaka masz obecnie zainstalowana wersje?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem "nowy" na forum, więc proszę o "wyrozumiałość" :) Samsunga Le 40 A 656A posiadam od kilkunastu tygodnii, ale dopiero teraz jak kupiłem kino domowe zaczynam się nim "bawić" Mam kilka pytań. Pierwsze odnośnie tej nieszczęsnej kalibracji. Przeglądając forum znalazłem kilka przykładów "kalibracji" (nawiasem mówiąc sam nie wiem która z nich jest najlepsza, jak ktoś wie, to proszę o wskazówki), ale każda z nich dotyczy trybu "filmowego"! A co z trybem standartowym i dynamicznym? Czy ustawienia fabryczne waszym zdaniem są ok? Po drugie - mam problem z opcją "czerń hdmi" - nie jest aktywna tzn. nie mogę jej włączyć? W czym może tkwić problem? Może w podłączeniach? Gdyby ktoś mógł coś poradzić, to oto opis wszystkiego co mam podłączone do tv:
- kino domowe "Samsung HT BD 1255" przewodem hdmi "Hama" 1,5 m, do złącza hdmi 3
- cyfrowy dekoder polsatu "Samsung DSB - H370G" przewodem hdmi "Prolink" 1,20cm, do złącza hdmi 1
- odtwarzacz dvd "LG DV8761V" przewodem euro-euro do złącza ext1(rgb)
- stary magnetowid "jvc" przewodami typu "jack" do S-video
- laptop Acera do złącza pc przewodem który nie mam pojęcia jak się nazywa (podłączył mi kolega:)
Oprócz tego wszystkiego dekoder z kinem połączony jest kablem optycznym "Prolink" 1,20 cm.
Co wy na to? Czy to wszystko jest tak jak powinno być? Bo jesli tak, to dlaczego "czerń hdmi" nawala? Sorki, jesli dla kogoś moje pytania są "śmieszne" ale jestem trochę "zielony" w tym wszystkim, a zresztą kto pyta nie błądzi... :) Dziękuje z góry za wszelkie porady i wskazówki. Pozdrawiam :)
 
Do góry