Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

qwert60

New member
W laptopie musisz zmienić Panel sterowania, dźwięki i tam urządzenie domyślne ustaw HDMI. U mnie jeszcze potrzeba restart Windowsa. I już masz dźwięk przez HDMI w TV.
 

hdtv1382

New member
Dzięki za pomoc, jeszcze nie mogę sprawdzić czy działa, bo nie ma mnie w domu, ale zapomniałem dodać, że system operacyjny to VISTA :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

romcost

New member
Witam serdecznie na forum ...
Od wczoraj jestem posiadaczem LCD Samsunga LE37A686 (czy szczęśliwym, jeszcze nie wiem), czyli trochę nowszej odmiany modelu o którym dyskutujecie ...
Ale mam pytanie, na polskiej stronie samsunga znalazłem nowszy firmware T-AMBPEUMD-1020.1, ale nigdzie nie pisze jakie zmiany ono wprowadza, czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy warto aktualizować to oprogramowanie? No i jeszcze jedno, jak sprawdziś wersję oprogramowania aktualnie załadowanego do LCDka??
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
romcost - na www samsunga jest dokładny opis jak sprawdzić soft i jak załadować nowy - i to po Polsku. Jakie zmiany wprowadza nowy soft to się nigdzie niestety nie dowiesz.
 

kurczak80

New member
Ja mam pytanie dotyczące matrycy samsunga tylko modelu 37 cali a656, sierżant harris podał w tym temacie informację o tym że w tym modelu znajduje się matryca MVA. Posiadam monitor z matryca w tej technologii i występuje na niej efekt jakby srebrnego pyłu czy w tym telewizorze także jest taka poświata? Posiadacze monitorów benq fp91gp i fp93gp powinni wiedzieć o co mi chodzi.
 

jeddico

New member
brak dzwięku

Cześć, mam 40A656 od grudnia, jestem bardzo zadowolony z obrazu. Niestety wczoraj padł dzwięk. Do TV mam podpiętą n'kę i normalnie oglądając TV używałem głośników telewizora. Z dnia na dzień dzwięk zamilkł. Sprawdziłem dzwięk w N-ce (dolby, bez dolby, mute, itp) oraz w TV (głośniki TV, mute) i wszystko jest ustawione prawidłowo, zresztą nie mam dzwięku również podpinająć dvd do telewizora. Dzwięk leci tylko przez zewnętrzen głośniki podpięte do wzmaka.

Czy ktoś z Was miał podobny problem albo słyszał o podobnym?
Czuje że nie ominie mnie serwis, ale może jest coś co ominąłem - jakiś tajemniczy przycisk na pilocie który wyłącza dzwięk etc.
Pozdrawiam


słuchając przez TV,
 

Doopan

New member
Wiecie co ? Mam ten TV 40 cali pare dni i męczy oczy jak jasna cholera. Chyba jednak z 2,3 metra to powienienem miec cos mniejszego. Zkręciłem kontrast, jasność i dalej mnie gały bolą ( mrugam, żeby nie było). Zastanawiam się, czy jednak nie wziąć jednak np. samunsunga 37 cali z tej serii ( choć on ma inną matryce - ale czy gorszą ? Albo sharp dh-65 37 cali - tylko ten nie ma z kolei 100 Hz...

Tak czy siak - czy macie jakieś sposobby, żeby oczy tak nei szczypały ?
 

jeddico

New member
Głośniki TV włączone, głośnośc na poziomie ok 60 - te oczywiste rzeczy sprawdziłem w pierwszej kolejności, mniej oczywiste też, zastanawiam się czy jest coś jeszcze co może spowodować brak dzwięku....poza jakąś awarią, ale dzwięk zanikł dośc nagle, chyba nawet w trakcie oglądania....
 

jeddico

New member
Doopan napisał:
Wiecie co ? Mam ten TV 40 cali pare dni i męczy oczy jak jasna cholera. Chyba jednak z 2,3 metra to powienienem miec cos mniejszego. Zkręciłem kontrast, jasność i dalej mnie gały bolą ( mrugam, żeby nie było). Zastanawiam się, czy jednak nie wziąć jednak np. samunsunga 37 cali z tej serii ( choć on ma inną matryce - ale czy gorszą ? Albo sharp dh-65 37 cali - tylko ten nie ma z kolei 100 Hz...

Tak czy siak - czy macie jakieś sposobby, żeby oczy tak nei szczypały ?

ja oglądam z ok 3.5, zasada jest taka że na każdy cal ok 10 cm odległości od TV - przynajmniej w teorii. Tryb kinowy mniej męczy oczy...ten TV chyba nie ma jednak 100Hz - poczytaj inne wpisy na tym forum
 
Ostatnia edycja:

Doopan

New member
No ja na 21 calach z 2,1 metra ledwo co widzę ( przy full hd).

Tryb kinowy, kontrast, jasność - już dawno to pozmieniałem.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Doopan napisał:
Wiecie co ? Mam ten TV 40 cali pare dni i męczy oczy jak jasna cholera. Chyba jednak z 2,3 metra to powienienem miec cos mniejszego.

Ja z dokładnie 2,5m 37''oglądam i dla mnie jest idealnie, za to jak z 2,5m 42'' plazmę oglądałem to jakoś dziwnie się czułem. Co Ci mogę polecić - zmniejsz podświetlenie do 6.
 

damga

New member
jeddico napisał:
Głośniki TV włączone, głośnośc na poziomie ok 60 - te oczywiste rzeczy sprawdziłem w pierwszej kolejności, mniej oczywiste też, zastanawiam się czy jest coś jeszcze co może spowodować brak dzwięku....poza jakąś awarią, ale dzwięk zanikł dośc nagle, chyba nawet w trakcie oglądania....

Ja miałem taki problem - pomogła zmiana wejścia w telewizorze na inne i potem powrót do tego wejścia - dźwięk się pojawił.
 

Doopan

New member
jeddico napisał:
ja oglądam z ok 3.5, zasada jest taka że na każdy cal ok 10 cm odległości od TV - przynajmniej w teorii. Tryb kinowy mniej męczy oczy...ten TV chyba nie ma jednak 100Hz - poczytaj inne wpisy na tym forum

Jak to nie ma 100 Hz ?
 

Human

New member
Z tym 100Hz u Samsunga to jakaś dziwna sytuacja jest. Niby w modelu 37'' A656 jest w specyfikacji te 100Hz, ale wiele osób na różnych forach czy stronach poddaje to w wątpliwość. Nie wiem czemu. Niby według wielu osób widac, że nie ma tego "pełnego" 100Hz.
 

Doopan

New member
Kurcze do czwartkku musze go oddac jak cos :/ Moze wezme jakis shaprik mneijszy bez 50 Hz i kupie sobie cos lepszego jak sie kursy euro/usd uspokoją za pół roku...
 
Do góry