Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Szenk

New member
Hmmm, więcej pytań, niż odpowiedzi.
Jako że trochę jednak zależy mi na odpowiedzi, przypomnę się z pewną taką nieśmiałością z moimi pytankami z posta 213 :)
 

zoltan

New member
ryjuska Tak po komponencie chodzi FullHD.

Szenk Zerknij do instrukcji, a zobaczysz, ze tak byc powinno. Ten tv pobiera w trybie standby niecaly 1W pradu. Z tym wylaczaniem sie tv to wydaje mi sie, ze cos jest nie tak. Zglos ten problem do serwisu.

Boger

Na poczatek najwazniejsze. Samsunga LE40A656 mozna kupic juz od 3200zl., wiec cena ktora podales (4500zl) jest mocno zawyzona. Natomiast za 4500zl. mozna miec wyzszy model LE40A756.
Ad1. W tv bedzie ci sie odbijalo okno. I nie ma tu znaczenia jaki program bedziesz odladal, czy bedzie to cos z dvd, czy ps3.
Ad2. Tak, ten tv ma 100Hz.
Ad3. Ten tv ma tuner mpeg2. Z kanalow nadawanych w mpeg4 odbierzesz tylko dzwiek, brak bedzie obrazu. Jesli bedziesz korzystal z kablowki, czy tez z satelity nie bedzie zadnego problemu.
Ad4. Jesli moglbys podpowiedziec o jakie bledy chodzi, bo ja na nic takiego nie trafilem.
 

Boger

New member
zoltan napisał:
[...]
Boger

Na poczatek najwazniejsze. Samsunga LE40A656 mozna kupic juz od 3200zl., wiec cena ktora podales (4500zl) jest mocno zawyzona. Natomiast za 4500zl. mozna miec wyzszy model LE40A756.
Ad1. W tv bedzie ci sie odbijalo okno. I nie ma tu znaczenia jaki program bedziesz odladal, czy bedzie to cos z dvd, czy ps3.
Ad2. Tak, ten tv ma 100Hz.
Ad3. Ten tv ma tuner mpeg2. Z kanalow nadawanych w mpeg4 odbierzesz tylko dzwiek, brak bedzie obrazu. Jesli bedziesz korzystal z kablowki, czy tez z satelity nie bedzie zadnego problemu.
Ad4. Jesli moglbys podpowiedziec o jakie bledy chodzi, bo ja na nic takiego nie trafilem.

Dzięki za odpowiedź :)

Najważniejsze - piszę o 46" a nie 40". Najtaniej 46" znalazłem właśnie za jakieś 4,5 tys (z dostawą, itp.). 40" po wczorajszym wymierzaniu tv na ścianie odpadł - nie będzie odpowiedniego wrażenia ;) (4 m).

ad1. wiem że będzie się odbijało, chodzi mi o to czy będzie to aż na tyle uciążliwe, że nie będzie się dało oglądać zwykłej tv (chodzi o zwykłe oglądanie tvn24, tvn style ;) itp. - a nie zachwycanie się bluray'em czy ps3)
Filmy będę oglądał wieczorami więc wtedy nie powinno być problemu. Dodatkowo planuję założyć rolety na oknach, które w najgorszym przypadku powinny wyeliminować problem.
ad2. ok - przyznam że pogubiłem się trochę w tych chwytach marketingowych i nie rozumiem czym np. różni się 100 Hz w Sharpie od 100 Hz w tym Samsungu i który ewentualnie jest lepszy
ad3. czyli to dla mnie żaden problem - zresztą widziałem że Sharp też ma mpeg2 (37xl8e)
ad4. chodzi dokładnie o post nr 108 - linki do youtube znajdują się w następnym poscie.
Z tego co się zorientowałem to błąd ten występuje przy włączonej na maksymalny poziom opcji 100Hz

Generalnie najbardziej boję się tej świecącej powłoki, aczkolwiek nie widzę zbyt dużo narzekań na nią, co sugeruje że nie jest tak źle.
 

zoltan

New member
Boger napisał:
Dzięki za odpowiedź :)
ad4. chodzi dokładnie o post nr 108 - linki do youtube znajdują się w następnym poscie.
Z tego co się zorientowałem to błąd ten występuje przy włączonej na maksymalny poziom opcji 100Hz

Nie wiem, czy to chodzi o cos takiego. Jesli tak, to ja mam LE40A656 od dwoch tygodni i nic podobnego nie zauwazylem.
 

telemaniaczka

New member
witam, jestem nowa wiec wpadne w slowo: mam 40A656A od parunastu dni i mam n-ke podlaczylam za pomoca euro, ale chcialam hdmi i nie widzi go to wina kabelka czy mojego bledu, bo kombinowalam na wszystkie strony, a widze ze trafilam na fachowca dlatego pozwalam sobie na wtracenie sie. A i jeszcze zauwazylam od czasu do czasu na niektorych programach mija sie sciezka dzwiekowa z obrazem - feler kanalu czy ustawienia. dzieki za wysluchanie
 

zoltan

New member
Ja tez mam ten tv od kilkunastu dni, a n-ke od tygodnia. Dekoder mam podlaczony do tv kablem HDMI. Nie mialem zadnych problemow z podlaczeniem i nic nie przestawialem. Jesli po polaczeniu dekodera z tv, wlaczeniu obu urzadzen i wybraniu na tv okreslonego wejscia HDMI nic sie nie dzieje to chyba uszkodzony jest kabel. Nie widze w tv, ani w dekoderze zadnych ustawien, ktore decydowalyby o tym, czy HDMI bedzie dzialac, czy tez nie. Jesli natomiast po wlaczeniu pojawia ci sie informacja na dekoderze Problem HDCP to trzeba poczekac kilka sekund i obraz powinien sie pojawic. U mnie ten Problem HDCP pojawia sie przy kazdym wlaczeniu dekodera, po czym po chwili znika. Mozesz sprobowac polaczyc dekoder z tv przez wejscie komponentowe. W serwisie Samsunga powiedzieli mi, ze to nawet lepsze rozwiazanie niz przez HDMI, bo znika Problem HDCP, a jakosc obrazu jest taka sama. Trzeba jednak wtedy puscic dzwiek osobnym przewodem.

Z tym mijaniemm sie dzwieku z obrazem, to chyba raczej wina kanalu. Ja u siebie nic takiego nie zauwazylem. Jesli jest to jakis konkretny kanal i dzieje sie to non stop to podaj jaki i sprawdze u siebie, czy mam tak samo. Ustawienia nie maja tu raczej nic do tego.
 

djpablo

New member
slaby sygnal na tvp

mam pytanko
posiadam samsunga 37 a656 sygnal sat z dreamboxa600 polaczonego dobrym euro -
nie wiem jak to jest ze syg na tvp1 czy tvp2 w rozdzielczosci 540x560 (jak dobrze pamietam) jest tak benznadziejny obraz -jakby serial czy fim nagrywny byl w sredniowiczu.widac tez pixele. myslalem ze ogldajac programy z sat bede mial obraz jak naprawde dobry,tak szczeze to te programy odbieraja duzo lepiej na moim 21' CRT po kablowce
Oczywiscie duzo lepiej jest na tvn,premiere,mtv
Czy to wina tvp ze tak nadaje ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
zoltan napisał:
Ja tez mam ten tv od kilkunastu dni, a n-ke od tygodnia. Dekoder mam podlaczony do tv kablem HDMI. Nie mialem zadnych problemow z podlaczeniem i nic nie przestawialem. Jesli po polaczeniu dekodera z tv, wlaczeniu obu urzadzen i wybraniu na tv okreslonego wejscia HDMI nic sie nie dzieje to chyba uszkodzony jest kabel. Nie widze w tv, ani w dekoderze zadnych ustawien, ktore decydowalyby o tym, czy HDMI bedzie dzialac, czy tez nie. Jesli natomiast po wlaczeniu pojawia ci sie informacja na dekoderze Problem HDCP to trzeba poczekac kilka sekund i obraz powinien sie pojawic. U mnie ten Problem HDCP pojawia sie przy kazdym wlaczeniu dekodera, po czym po chwili znika. Mozesz sprobowac polaczyc dekoder z tv przez wejscie komponentowe. W serwisie Samsunga powiedzieli mi, ze to nawet lepsze rozwiazanie niz przez HDMI, bo znika Problem HDCP, a jakosc obrazu jest taka sama. Trzeba jednak wtedy puscic dzwiek osobnym przewodem.

Z tym mijaniemm sie dzwieku z obrazem, to chyba raczej wina kanalu. Ja u siebie nic takiego nie zauwazylem. Jesli jest to jakis konkretny kanal i dzieje sie to non stop to podaj jaki i sprawdze u siebie, czy mam tak samo. Ustawienia nie maja tu raczej nic do tego.
Gdy przytrzymasz klawisz RES na dekoderze przez kilka sekund to przełączasz w tryb hdmi lub dvi (tutaj konieczność podłączenia osobno dźwięku). A krótsze przytrzymanie zmienia rozdzielczosć (czyli włącza lub wyłącza HDMI). Ale kto by czytał instr n-boxa?
 

Adamix4

New member
LE40A656 vs LE46A656

Witam!
Czy ktoś może powedzieć czy LE40A656 i LE46A656 różnią się czymś poza wielkością matrycy? Kupiłem 40" ale wydaje mi się trochę za mały i zastanawiam sią nad zamianą na 46". Czy warto?
 

Lord Rayden

New member
Czy ktoś ma może w domku odtwarzacz NMT eGreat ? Współpracujacy z LE40A656 czy ewentualnie któryms z serii 6. Mam taki sprzęt i czesto mi się zdarza znikanie wizji po HDMI. Kiedy obejrzę film i dam STOP, wizja po HDMI znika. I nie wraca, trzeba restartować odtwarzacz. Podobnie przy starcie eGreat z podpiętym dyskiem USB - wizja po HDMI nie pojawia się. Używam kabla HDMI z kompletu odtwarzacza eGreat M31B.
 

macq2

New member
Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post, gdyz dopiero zapoznaje sie z tematyką HDTV i telewizorów LCD. Niedawno zakupiłem LE40A656, jenzkaże nie znalazłem tam automatycznej funckji dostosowywania podśietlenia matrycy do zaciemnienia pokoju. Czy może ktos mi powiedzieć czy ten telewizor posiada czujnik światła lub coś w tym rodzaju?
 

Pikus

New member
Witam,

Uzywam Samsung LE32A656 jako monitora. W niektorych sytuacjach na bialym tle widoczne jest migane lub "plywanie" obrazu. Jest niestabilny. Efekt wystepuje zarowno przy podlaczeniu kablem DVI-VGA oraz DVI-HDMI.
Czy jest jakis sposob by to zniwelowac?

Dodatkowo troche sie zdziwilem gdy okazalo sie ze przy podlaczeniu portem HDMI ilosc wyswietlanych kolorow jest zdecydowanie mniejsza i widac przejscia kolorow bardzo wyraznie. Przy porcie VGA tego nie ma. Kable Tech-link.

Pozdrawiam


Przepraszam za zdublowanie tematu, ale wczesniej nie zauwazylem tego watku.
 
Ostatnia edycja:

portalis

New member
na co zwrócić uwagę w serii 656

Boger napisał:
Pierwszy post na forum więc witam :)

A teraz do rzeczy. Żonie wpadł w oko LE46A656, jednak przed wydaniem całkiem pokaźnej (jak na tv) kwoty chciałem zebrać kilka informacji i przeczytałem cały ten wątek. (...)
Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Witam!
Mam LE40A656, kilka rzeczy "wyszło" po zakupie, może warto o nich wiedzieć wczesniej. Dotyczą chyba całej serii 656. O moich uwagach powiadomiłem Samsung-Polska, otrzymałem enigmatyczną odpowiedź: "Uprzejmie informuję, iż wszystkie przekazane przez Pana uwagi są cechami użytkowymi sprzętu i nie będzie możliwości ich zmiany."
A oto te cechy:
1. Nieznaczne, ale słyszalne przesunięcie czasowe fonii pomiędzy głośnikami wewnętrznymi a analogowym wyjściem zewnętrznym. Przy przemiennym używaniu głośników zewnętrznych i wewnętrznych (np. słuchanie nagrań muzycznych przez zewnętrzne, a filmów przez wewnętrzne) trzeba za każdym razem przez kilka sekund przytrzymywać przycisk głośności aby wyciszyć lub uruchomić głośniki wewnętrzne. Użycie przycisku „MUTE” sprawia, że na ekranie pozostaje wędrująca dość duża ikona, co może być irytujące przy dłuższym oglądaniu. Możliwości wyłączenia tej ikony niestety nie znalazłem. Przesunięcie czasowe przy obróbce cyfrowej jest rzeczą normalną, jednakże w ramach jednego odbiornika TV sygnał powinien być odpowiednio zsynchronizowany.
2. Długi czas przełączania kanałów, rzędu 1÷2s. Być może uzasadniony technicznie ze względu na obróbkę cyfrową, ale jednak denerwujący. Zwłaszcza, gdy przeszukujemy kolejno 30 kanałów.
3. Wybór złącza zewnętrznego następuje poprzez kolejne naciskanie przycisku „SOURCE”. Najpierw włączają się złącza SCART: „Złącze 1” i „Złącze 2”. Dopiero jako trzecie jest HDMI, a każde przełączenie trwa 2 s. Na złącza SCART odbiornik przełącza się automatycznie w momencie włączenia urządzenia współpracującego. Złącza HDMI takiej funkcji nie realizują, przynajmniej w posiadanym przeze mnie sprzęcie. Z tego powodu uważam, że kolejność powinna być odwrotna: najpierw HDMI a potem SCART. Albo też przyciski na pilocie do różnych rodzajów wejść powinny być oddzielone.
4. Ukazujące się przy zmianie kanału teksty z telegazety w rodzaju „witamy w X”, „X zaprasza”, „telegazeta X” itp., X to oczywiście nazwa stacji. Jest to wyjątkowo „debilna” funkcja, kolejny irytujący gadżet, moim zdaniem niepotrzebny. Być może idzie to jakoś wyłączyć, ja niestety nie znalazłem w instrukcji opisu jak to zrobić.
5. Brak mechanicznego „hardwarowego” wyłącznika sieciowego. W instrukcji zaleca się wyłączanie zasilania poprzez wyjęcie wtyczki z gniazda sieciowego co zakrawa wręcz na kpinę z użytkownika.
6. Dotykowe przyciski na obudowie odbiornika nie są podświetlone. Wygodniej jest mi niekiedy przy ich pomocy wyłączyć odbiornik, niestety w przyciemnionym pokoju wymaga to dłuższego obmacywania ramy odbiornika. A rama jest błyszcząca i wszystkie ślady palców elegancko na niej widać. Miniaturowa np. żółta dioda o przytłumionym świeceniu ułatwiłaby tę czynność. Ewentualnie jakieś ukształtowanie obudowy wskazujące wyraźnie, gdzie znajduje się sensor dotykowy. Połączenie dotykowych sensorów z obudową na wysoki połysk jest zresztą kompletnie nieprzemyślane, ewidentnie świadczy o braku współpracy techników ze stylistami.
7. System wyboru kanałów jedno i dwucyfrowych jest prymitywny w stosunku do tego, jaki miałem w dziesięcioletnim Philipsie. Gdy naciskałem jeden przycisk, np. 3, to odbiornik rozpoczynał przełączanie na kanał 3. Jeżeli w ciągu 2 sekund nacisnąłem drugi przycisk, np. 4, to odbiornik przełączał się na kanał 34. Jeżeli drugiego przycisku nie naciskałem, to kanał 3 pozostawał włączony. Stosowanie dodatkowego przełącznika „-/--” uważam za idiotyczne: nie wiadomo jaka funkcja jest aktywna, lepiej pozostawić ja na stałe w ustawieniu dwucyfrowym i włączać kanały od 0 do 9 z poprzedzającym zerem: 00,01,02 itd.
Okazuje się jednak, ze odbiornik można ze stanu „stand by” włączyć przyciskając nie 02, ale 2 i telewizor uruchamia się na kanale 2. Jeżeli jest to wyłącznie kwestia softwarowa, to użytkownik powinien mieć możliwość wyboru w menu takiego systemu przełączania kanałów, jaki mu najbardziej odpowiada.
8. Obudowa pilota jest po prostu bublem. Nie idzie mi tu o walory estetyczne, które zresztą też są wątpliwe, ale o źle rozmieszczone nóżki przednie (od strony diody nadawczej). Nóżki przesunięte są ku środkowi pilota co powoduje, że pilot leżący swobodnie na stole przewraca się na boki przy naciskaniu na skrajne przyciski. A są to niestety często używane przyciski: regulacja głośności i przełączanie kanałów. Bezmyślność projektanta tego pilota jest po prostu porażająca...
Pozdrawiam
 

don_witoje

New member
problem ze złączami

Witam

Mam straszny problem z LE40A656 otóż wczoraj przyszedł komplecik kabelków techlinka i co się okazuje:

n-ka: hdmi-hdmi 2m dziala WSPANIALE !!
DVD: component 1,5 NIE WYKRYWA !!
scart 1m automatycznie sie uruchamia potem BRAK SYGNALU !!
PC : DVI-HDMI 5m podłączone do HDMI2 wszukiwanie połączeń i... BRAK SYGNAŁU !!

Prosze o pomoc bo jestem załamany :((
 

kobra21

New member
na co zwrócic uwagę w 656

Witam Każdy ma swoje zdanie na temat tego modelu "portalis".Dla mnie wymienione cechy nie robią żadnego problemu,a wręcz ich nie zauważam.Jedna cecha mnie trochę zdziwiła napisałeś:" Brak mechanicznego „hardwarowego” wyłącznika sieciowego. W instrukcji zaleca się wyłączanie zasilania poprzez wyjęcie wtyczki z gniazda sieciowego co zakrawa wręcz na kpinę z użytkownika" Tak jest brak,bo po co ma być? do 1-nego wata zużywa na czuwaniu. Co do zalecenia wyłączenia z sieci poczytaj dokładnie instrukcję kiedy się zaleca np.jak jedziesz na urlop albo dłużej nie ma Cie w domu.Co dla mnie jest podstawą od kiedy piorun spalił mi tv(i połowę instalacji).
 
Do góry