Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Lord Rayden

New member
Mam takie pytanka - w instrukcji A656 pisze,że nieruchomych obrazów nie wolno wyświetlać na LCD dłużej niż dwie godziny, bo może się ekran wypalić. Podobnie ostrzegają przed długotrwałym oglądaniem obrazu 4:3. Mogą pozostać ślady po lewej i po prawej stronie ekranu oraz pośrodku. Ostrzegają też przed DVD i konsolą do gier. Wobec tego :
- przy oglądaniu filmu z DVD czy divix mamy kaszety u góry i u dołu. Czy to groźne ? Kaszety powstają bo filmy mają określoną rozdzielczość.
- wiele stacji (TVP Info) też stosuje kaszety. Czy to znaczy,ze nie należy ich długo oglądać ? A co z Logami stacji ?
- jakie są środki zaradcze, gdy coś takiego powstanie ?
 

Arly

New member
Witam wszystkich!
Przez przypadek z tego forum dowiedziałem sie ze Samsung wyposcil rowniez model serii 6 na LED-ach (prawda to?). Mozecie mi podac caly symbol tego tivika?
Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam
 

zbopen

New member
soft do wersji Słowackiej

1) czy warto aktualizowc firmware w wersji 1012 do 1015?
2) czy j możliwe podłączenie laptopa przez dvi-d z laptopa/d-sub w lcd?.tv nie widzi obrazu
3) czy warto korzystać z funkcji wzmocnienia sygnału dla tv kablowej LNA w tv lub zewnętrznego np ARS 141 podłanczanego do gniazdka tv w ścianie
Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź
pozdr
 

mart_mw

New member
Ja tez jestem zainteresowany tym modelem o przekatnej 40", po przeczytaniu calego watku nadal nie bardzo wiem jak ma sie w tym odbiorniku sprawa skalowania zwyklego sygnalu SD. Na poczatku podlacze do niego cyfre+ przez scart dopiero za jakis czas moge przejsc na HDMI.
Czy ktos ma pod tym wzgledem porownanie do Toshiby 40 XF niby mistrza w tej dziedzinie. Czy roznica dla zwyklego uzytkownika jest powalajaca ?
Czy 40" z odleglosci ok 3m bedzie OK - moze za duzo ?

Drugie pytanie. Czy przes USB mozna ogladac zdjecia jpg - jak to wypada ?

Dzieki za jeakies opinie.
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
Jesli chodzi o odbior zwyklych programow z anteny naziemnej to mysle, ze dopiero powyzej 3m. obraz zaczyna wygladac w miare dobrze. Znacznie lepiej wygladaja te same programy odbierane poprzez n-ke, ale to chyba juz n-box odpowiednio je skaluje. Filmy DVD rowniez lepiej ogladac powyzej 3m.

Przez USB mozna ogladac zdjecia jpeg, sluchac muzyki w mp3, a takze aktualizowac soft w tv. Zdjecia wygladaja bardzo ladnie.
 

bojk

New member
Jestem załamany POMOCY N-ka nie współpracuje z LE40A656A1F przez HDMI
Walczę 5 dni i nic Samsung odsyła mnie do N-ki N-ka tez nic mi nie poradziła narazie zostało mi połączenie YPbPr moze ktoś coś wie na ten temat?
Informacjia na monitorze jest taka ze TV nie nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem (HDCP) !!!!!!!!
Soft 1012
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
bojk ja tez mam LE40A656A1F i u mnie sytuacja wyglada tak. Tv mam polaczone z recorderem n-ki przez zlacze HDMI1. Po wlaczeniu dekodera n-ki pojawia sie na nim informacja Problem HDCP, a na tv to samo co u ciebie. Ale po okolo 4sek.problem znika i wszystko pieknie dziala. Jednak kazdorazowe jakby nowe polaczenie tv z dekoderem (wylaczenie i ponowne wlaczenie dekodera lub zmiana rodzaju wejscia w tv i powrot do HDMI1) rozpoczyna sie od Problem HDCP i potem jest dobrze. Tlumacze to sobie tak, ze poprostu dekoder sprawdza, czy tv obsluguje HDCP, a takie sprawdzanie trwa wlasnie okolo 4sek. Aha i jeszcze jedno. Ja mam soft 1015. Wiec jesli u ciebie ten Problem HDCP wogole nie znika, to byc moze powinienes zaktualizowac soft.
 

zbopen

New member
samsung 40A 656 Pomocy

1)Problem z ustawieniem czasu
po wyłaczeniu tv,musze na nowo ustawiac czas i date,tak jakby nie pamietał starych ustawien
2) Problem z napisami z Divix,połaczenie DVI-Hdmi2,czasami ich nie widzi,czy moze nalezy cos przestawic w karcie graficznej laptopa?
3) jak bezpośrenio przełanczać z pilota kanały w pip bez zmudnego wchodzenia w Menu
4) Czy po zainstalowaniu nowego softu ,na nowo nalezy programowac kanały,wysukiwac ?
5) Czy instalował ktos nowy soft 1015 do wersji Słowackiej 1012,
Bardzo prosze o pomoc,jestem początkujący i dopiero oswajam się z ww problematyką
Z góry dz za j pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

zbopen

New member
Samsung LE 40A 656

20080825170755609_T-PRLPEUMD

Czy ten plik nalezy wczytac przez USB jako soft 1015 po rozpakowaniu

jak dokonac aktualizacji,
a)czy Menu/DTV.Menu kanału/ustawienia/system/aktualizacja oprogramowania/aktualizacja reczna ? Enter
b)czy moze nacisnac w trybie czuwania po włożeniu USB jednoczesnie source na tv i power na pilocie-
ma sie pojawic ekran z menu aktualizacji,jak to wygląda
c) moze jakis inny sposob ?

Ile potrwa aktualizacja i jakie powinny pojawiac sie komunikaty w trakcie i po ?
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
zbopen
Ad1. Jezeli odlaczysz tv od sieci to czas i data sie wykasuja.
Ad3. Tak bezposrednio sie nie da, ale szybszym sposobem niz wchodzenie do menu jest: TOOLS>PIP
 

Szenk

New member
Jako nowy użytkownik chciałbym się najpierw przywitać i zadać pewne pytanka.
Od paru dni stałem się posiadaczem telewizora LE32A656. Wszystko byłoby dobrze (nawet podłączenie do laptopa działa w porządku, czego najbardziej się obawiałem), gdyby nie pewien drobiazg.
Otóż nie wiem, czy ten model posiada "pełne" wyłączenie, czy tylko "stand by".
W poprzednich telewizorach było z reguły tak, że wyłączając z pilota telewizor wchodził w stan uśpienia, a wyłączanie "ręcznie" odbiornik telewizyjny wyłączało "głębiej". Teraz obojętne, czy wyłączę tv pilotem czy ręcznie, telewizor cały czas jest w stanie standby - i świeci się czerwona kontrolka z boku. Czy tak powinno być?

I drugie - nieco poważniejsze pytanko. Po włączeniu telewizora po parunastu sekundach ekran tv gaśnie, zaczyna migać czerwona kontrolka (ta sama co sygnalizuje standby), po czym - po paru sekundach wszystko wraca do normy, żeby po parunastu sekundach wszystko się powtórzyło.
Pomaga dopiero wyłączenie tv i ponowne włączenie. Wtedy telewizor gra tak jak powinien. Rozumiem że nie jest to stan normalny? Zgłosić ten problem do serwisu, czy może jednak czegoś nie przestawiłem/ustawiłem w menu telewizora (z góry wyjaśniam, że nie chodzi tu o "tryb sklepowy", ten mam wyłączony).
 

juby456

New member
Po zmianie TV na Samsunga LE40a656 mam problem z meczami na canal+ sport HD na dekoderze Aster mianowicie tylko mecze polskiej Ligi ukazuja sie na calym ekranie czasem tez Ligi angielksiej choc dzis np 1 polowa byla na calym ekranie a po przerwie juz byly czarne paski po bokach.w ustawieniach obrazu w TV juz grzebalem i nic to nie dalo.domyslnie jest bez overscanu natomiast w dekoderze zarowno przy usatwieniu obrazu HD na panorame jak i rozciagniety dalej sa pasy bo bokach np teraz przy powtorce meczu BArcy.Na zwyklym c+sport obraz jest na pelnym ekranie.Czy to tylko tak u mnie?Prosze o pomoc.
 

zbopen

New member
podłączenie laptopa

Sorki za te pytania,ale mam telewizorek od 4-5 dni i dopiero go poznaje.
Mam problem z podłączeniem urz zew np laptopa przez Dvi/hdmi -wej w tv hdmi2
na razie robie to na chybil trafił
Żeby podłączyć nalezy wpierw podączyć laptopa przy wył!! tv i wpierw odpalic laptopa w przeciwnm przypadku nie widzi sprzetu.Jezeli podłączam przy włączonym wpierw tv ,tv nie widzi ,nawet przez anynet+.
Czy podobnie jest np z kolejnocia włączania Nbox recordera lub inych urządzeń?
 

nixonn

New member
SAMSUNG LE40A551 - proszę o opinie

witam!
jestem tu jak najbardziej nowy i mam prośbę o pomoc w dokonaniu wyboru LCD-ka. Upatrzyłem sobie SAMSUNGA LE40A551; dlaczego? oczywiście głównie przekonuje mnie stosunek wielkości do ceny (ok.2700zł). co sądzicie o tym modelu? warto go kupić? zdaje sobie sprawę, że jak dodam jeszcze kilka stów to mogę kupić coś lepszego ale chcę kupić od razu też PS3 więc każdy grosz ma dla mnie znaczenie. ewentualnie co możecie polecić z ok.40" tv w cenie do 3000-3200 max? może polecacie np. Toshibę 42XV500PG lub 42XV550PG (choć nie wiem czym one się różnią) będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

nixonn

New member
SAMSUNG LE40A551 - proszę o opinie

bonzo napisał:
Za 3200 dostaniesz Sama 40A656. Poszukaj na skąpcu.

a co sądzisz o tych modelach które wymieniłem? te 3200zł to jest już absolutny szczyt moich mozliwości a wyczytałem nawet gdzieś na tym forum, że niby nie opłaca się dopłacać za te 100Hz; naprawdę warto dokładać te 500zł? pytam jako laik.
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
juby456 mam LE40A656 i dekoder n-ki i na kanalach HD nie mam mozliwosci jakiejkolwiek zmiany formatu obrazu poprzez dekoder. Na zwyklych kanalach moge sobie obraz powiekszac, czy poszerzac, na kanalach HD takie proby zmiany formatu oobrazu nie przynasza zadnych rezultatow. Wiekszosc programow jest na calym ekranie, ale np. reklamy, ktore sa w formacie 4:3 pojawiaja sie juz z paskami po bokach.
 

Boger

New member
Pierwszy post na forum więc witam :)

A teraz do rzeczy. Żonie wpadł w oko LE46A656, jednak przed wydaniem całkiem pokaźnej (jak na tv) kwoty chciałem zebrać kilka informacji i przeczytałem cały ten wątek. Widzę, że generalnie większość jego nabywców jest zadowolona ze swojego wyboru jednak pojawiło się kilka wątpliwości:

TV będzie wykorzystywany do oglądania kablówki, dvd, sporadycznie divx, a w późniejszym czasie do bluray i może ps3.

1) błyszczący ekran - planuje powiesić go na przeciwko okna (strona wschodnia - słońce do 11-12), na którym będzie założone roleta wewnętrzna. Czy w takim przypadku oglądanie "zwykłej" tv (tvn24, discovery, itp.) będzie utrudnione czy raczej nie?
2) 100 Hz - czy ten tv ma je czy nie? Jak wygląda to w innych tv - np w sharpie LC-46XL2E, czy zawracać sobie tym głowe?
3) tuner dvb - mpeg2 - widziałem, że w PL DVB będzie nadawane w mpeg4 - czy jest to jakiś problem jeśli i tak będę korzystał albo z kablówki albo z satelity?
4) kilka osób pisało o błędach w obrazie - widziałem filmiki na you tube - z czego one wynikają? Czy przy normalnym użytkowaniu mogą występować?

Czy w tej cenie - około 4,5 tys zł jest jakaś alternatywa? Co myślicie o Sharpie LC-46XL2E? Jest trochę droższy, ale czy będzie lepszy?

Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
 

belrum78

New member
Witam,

mam mały problem z aktualizacją oprogramowania. Robię wszystko tak jak jest opisane w instrukcji, pojawia się ekran początkowy i wszystko. Nic się dalej nie dzieje. Ręcznie też nei mogę aktualizaować oprogramowania. Jakieś sugestie ?

Sytuacja opanowana. okazało się że nie muszę aktualizować oprogramowania. Proszę o usunięcie posta.
 
Ostatnia edycja:
Do góry