Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Lord Rayden

New member
Zawsze lepiej jest mieć coś lepszego niż gorszego :). Dzieki radom nieocenionego Sierżanta Harrisa nabyłem LE40A656 i jestemn zadowolony ! Ten TV jest też polecany przez pismo Audio Video. Wygrał w ostatnim rankingu TV LCD 40-42 cale (przed Sharpem, Toshibą,JVC i Sony - ale nie był to Sony 40W4000 uprzedzając zarzuty).

Jeszcze Mamy Mikroszit ;) Albo Majkroszit :) . Panasronic... Apple - srapple i Wihajster :)
 

marekjw2523

New member
Zgadzam się zwłaszcza że planuje mieć trochę dłużej telewizor. Martwi mnie tylko cena bo planowałem kupić jeszcze głośniki więc obawiam się że plan wydatków może nie zostać zaakceptowany przez moją zonę :(, ale zobaczymy :hmm:
 

boncio1

New member
Współczuję Ci, że żona Cię ograniczyła przy zakupie tv, bo 656 jest lepszy, choć głównie o 100hz. Co dziwne z wyglądu powinien bardziej spodobać się żonie ;) Dobrze, że moja zdaje się na mnie i oboje wolimy poczekać miesiąc, dwa i kupić coś lepszego ze sprzętów rtv.
 

krupar

New member
LE40A656 czy W4000 sony?

Witam
Planuję zakup LCD
Sporo czytałem na forum i wciąż nie mogę się zdecydować.
Może ktoś z doświadczonych LCD-maniaków rozwieje moje wątpliwości-
LE40A656 czy KDL40W4000
 

Seavolv

New member
Ja bym brał Samsunga bo sam go mam i jest to naprawdę niezły telewizorek 4 złącza HDMI 100Hz i niepowtarzalna obudowa itp. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to dźwięk który jest a raczej go nie ma :( Chodź teraz tv stoi w pustym dużym pokoju i może stąd takie wrażenie na temat dźwięku.
 

ZigUS

New member
tez mam ten sam dylemat :( :( :(
LE40A656 (4ms) czy KDL40W4000 (8ms)
i jeszcze tu inne MHz a tu inne . . . .
tu 2 lata Gwa a tu 5 Gwa.
normalne osiwiedz idzie
 

bada_bing

New member
Samsung 32a656 - fakty i mity

Witam, w zasadzie już się zdecydowałem na ten tv, ale przeglądając opinie
w jedenej z porównywarek cenowych znalazłem coś takiego jako wady tego modelu:
- brak 100Hz, gniazdo słuchawkowe, szybkość przełączania, głośny, głośniki

Czy brak 100 hz jest mocno uciążliwy np. przy oglądaniu meczy?
Czy ten tv jest głośny, tzn buczy czy jak?
Na coś zwrócic uwagę przy zakupie??


Będę używał 50% komputer i 50% tv (na razie sd)
Grunt żeby nie smużył w dynamicznych grach.

Pogromcy mitów do boju! :)
 

krupar

New member
samsung górą

I po ptokach

Wziąłem 656.
Szalę przeważyło 100Hz,większe możliwości kalibracji no i cena.
Coś mi mówi że nie będę żałował wyboru.
 

dinar

New member
Mam już trzy miesiące 37 A656 też piszą że ma 100Hz ale na papierze bo to nic nie działa,piszą forumowicze że to nie tak ważna funkcja w TV.Ale będziesz zadowolony z wyboru.
 

piter-07

New member
Kolo ale z Ciebie leniuch masz cały temat dotyczący softu w zakładce LCD/samsung http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27603
Jak go przeczytasz dowiesz się napewno wszystkiego .
Poniżej masz fotkę załączoną przez jednego z forumowiczów na czerwono zaznaczyłem Tobie soft .
 

Attachments

  • sam.jpg
    sam.jpg
    39,6 KB · Wyś: 1042
Ostatnia edycja:

raffe

New member
LE-40A656 a LE-40F86BD

Witam,
Ktory z tych LCD polecilibyscie do kupna.
Sygnal SD/HD 50 na 50%.
Sam juz nie wiem co mam nabyc.

Dzieki
 

kolunio

New member
Witam
Panowie a w jaki sposob macie podlaczony komp do tego LCD?
Czy macie ustawione na klonowanie czy tez na nviev(niezaleznie)???
Pytam sie bo gdy ustawie niezaleznie to mam na tv wyswietlany jedynie tlo pulpitu i jak puszczam film na monitorze glownym to nic nie leci...Wiecie co trzeba zmienic?
Pozdr
 

raffe

New member
kolunio napisał:
Witam
Panowie a w jaki sposob macie podlaczony komp do tego LCD?
Czy macie ustawione na klonowanie czy tez na nviev(niezaleznie)???
Pytam sie bo gdy ustawie niezaleznie to mam na tv wyswietlany jedynie tlo pulpitu i jak puszczam film na monitorze glownym to nic nie leci...Wiecie co trzeba zmienic?
Pozdr

Zobacz ustawienia karty graficznej, powinno byc klonowanie.
 

zoltan

New member
n-ka (nbox HDTV recorder) na Samsungu LE40A656

Witam.
Jestem tu nowy i na poczatek mam takie pytanko. Jak n-ka wspolpracuje z LCD Samsunga LE40A656? Telewizorek kupilem tydzien temu i pomyslalem, ze moze warto by wziac jakas tv cyfrowa, aby troszke te HD w tv wykorzystac :) Moj wybor padl na n-ke (czy jest dobry ?:)) Czy podlaczenie tego samsunga do nbox recordera po HDMI nie stwarza zadnych problemow i wszystko dziala jak nalezy? W instrukcji nboxa jest informacja, "Podłączenie telewizora za pomocą gniazda HDMI daje najlepszą jakość obrazu i dźwięku, lecz telewizor musi zapewniać ochronę przed kopiowaniem (HDCP)." A ja nie wiem czy ten Samsung to posiada.
 
Do góry