Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Seavolv

New member
Pewnie jest bo to to samo menu co w 40' a nazywa się to "Auto Głośność" w menu dźwięk. Osobiście nie sprawdzałem jak to działa.
 

Lord Rayden

New member
Mam podpięte :
- SCART 1 - Nagrywarka DVD-RW Funai HD-2885
- SCART 2 - DVD player Pioneer 444
- Component - DVD Player Bellwood A301

Antenę z kablówki mam wpiętą do nagrywarki, stamtąd przelot na TV LCD. Nawet kiedy nagrywarka jest w Standby mogę oglądać kanały na TV, zaprogramowane na nim.
 

Lord Rayden

New member
Audio Video 9/2008 Test grupowy telewizorów LCD 40-42 cale .
A w nim Samsung LE40A656 (AV Rekomendacja !!!)
- Odwzorowanie kolorów 17/20
- Kontrast 15/20
- Zakres tonalny 10/10
- Przetwarzanie wideo 10/13
- Szczegółowość obrazu 10/12
- Wyposażenie 11/15
- Wykonanie 4/5
- Obsługa 5/5

Jedyny minus - czerń mogłaby być trochę lepsza
Łączna ocena 82 %
 

dinar

New member
Lord Rayden napisał:
A ja PIPa za Chiny uruchomić nie mogę . Wyszarzona opcja i tyle :( .
Ja w swoim 37'' to jak mam na Cyfrze+ np.TVN to mogę włączyć 1-2 program,polsat naziemne,wtedy działa,odwrotnie nie działa,innych połączen narazie nie stosowałem.
 

bestkaczor

New member
Witam. Właśnie zamierzam kupić ten TV, tylko jeszcze zastanawiam się nad rozmiarem a mianowicie 40 czy 46 cali.

Mam pytanie, oglądając TV z odległości 3,5 m to 46 cali nie będzie za wiele dla sygnału SD z N-ki? Nie Będzie widocznych kwadracików czy innych zniekształceń?
 

DaN

New member
Dosyć mocno zastanawiam się nad Samsungiem LE40A656. Jego głównym przeznaczeniem ma być monitor do PC oraz konsola PS3 i właśnie w tym momencie pojawia się mały problem. Chodzi o dosyć szeroko opisywany (chociażby na avsforum) wysoki input lag jaki charakteryzuje nowe serie Samsunga. Ponoć można to nieco zmniejszyć korzystając z Game Mode, tylko że w ten sposób pozbawia się jakichkolwiek możliwości regulacji obrazu co jest imho kiepskim rozwiązaniem.

Tak, więc czy ktoś kto używa tego TV z tej serii (bądź też serii 5) mógłby coś napisać na ten temat, czy rzeczywiście jest to zauważalne czy to tylko wyolbrzymiony problem?
 

piter-07

New member
Ja mam 46a656 i używam go zarówno do PS3 jaki do Xboxa 360 i właściwie nie widzę żadnego problemu brak jakichkolwiek opóżnień czy to po sieci gdy gram w Gears of war czy Call of duty 4 czy też używając go jako monitora .
poprzednio miałem Philipsa 9703 i tam faktycznie nie dało się grać po sieci ale wyłączenie polapszaczy obrazu załatwiało sprawę dodatkowo wszystkie firmy zauważyły problem i nowe softy załatwiają ten problem .

Dlatego jako użytkownik mogę spokojnie zachęcić Ciebie do zakupu bo z pewnością nie będzie tego problemu .
 

rafel1809

Member
Mam pytanko odnośnie 32" wersji. Niby w/w telewizor noe odbiera sygnału mpeg-4, a u mnie chodzą 4 kanały cyfrowe naziemne (tv publiczna), która ponoć wysyła sugnał tylko w formacie mpeg-2. Czy ktoś może testował sygnał cyfrowy naziemny? O co tu chodzi:confused:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
DaN napisał:
Dosyć mocno zastanawiam się nad Samsungiem LE40A656. Jego głównym przeznaczeniem ma być monitor do PC oraz konsola PS3 i właśnie w tym momencie pojawia się mały problem. Chodzi o dosyć szeroko opisywany (chociażby na avsforum) wysoki input lag jaki charakteryzuje nowe serie Samsunga. Ponoć można to nieco zmniejszyć korzystając z Game Mode, tylko że w ten sposób pozbawia się jakichkolwiek możliwości regulacji obrazu co jest imho kiepskim rozwiązaniem.

Tak, więc czy ktoś kto używa tego TV z tej serii (bądź też serii 5) mógłby coś napisać na ten temat, czy rzeczywiście jest to zauważalne czy to tylko wyolbrzymiony problem?


Siemanko. Mam 32a656 i znam tą sprawę. Mój tv prosto z pudła miał 60ms lub 33ms w trybie gry (mierzone w guitar hero). Po aktualizacji softu na 1007.2 było 33ms i 12ms w trybie gry a z najnowszym softem 1015.2 jest teraz odpowiednio 20ms i 6ms w trybie gry. Także jak widzisz nie ma żadnego problemu (m87 - 80ms, phillips serii 7- 90ms). Tv mam podpięty pod ps3, x360, cyfrę+ hd i pc i żaden headshot w strzelankach nie stanowi dla mnie problemu. Mało tego, z najnowszym softem ten tv razem z sony w4000 ma najniższy input lag z obecnych lcd. Pozdrawiam.
 

marekjw2523

New member
Pytanie

Witam i proszę o rade jestem na kupnie telewizora i bardzo mnie zainteresowały samsungi od serii 4,5,6 mam pytanie który jest lepszy...drugie pytanie to o jakość telewizorów samsunga bo gdzieś spotkałem się z twierdzeniem że samsung= szajsung :hmm:

A oto mój wybór teraz muszę tylko wybrać któryś

JVC 37 p80 - ten raczej odpada niestety bo mała dostepność i najważniejsze żona widziała zdjęcia i powiedziała że dawno nie widziala tak brzytkiego telewizora :(
Sharp 37X20
Panasonic TX-37LX85
Samsung 37 a656, a551, a451

Może ktoś doradzi :-D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W słowniku komputerowym internautów figurują takie oto firmy: ashit (asus), ASszrot (asrock), Gigasrajt (gigabyte), Mshit (msi) itp. itd. także sam widzisz że to jak kto nazywa daną firmę znaczenia nie ma (z reguły robią tak wyznawcy przereklamowanego sharpa). Bierz a656 lub lzd85 albo jeśli możesz dorzucić trochę grosza to łykaj sony w4000. Z każdego z tych tv będziesz zadowolony. Ja mam a656 i uważam (a trochę widziałem) że w4000 i a656 to obecnie najlepsze Lcd.
 

xnts

New member
A656 czy A551? (37 cali)

Witam,

Od paru dni zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami - czyli A551 vs A656. Czy A6* jest wart wydania dodatkowych 700 PLNow? LCD zamierzam wykorzystywac wylacznie do ogladania DVD oraz do podlaczenia konsoli (Wii). Nie bede podlaczal go do kablowki, ani ogolnie zadnej telewizji ;-)

dziekuje za wszelkie sugestie,
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A551 miałem poprzednio i powiem Ci że a656 odbiera sd o niebo lepiej niż a551. Oprócz tego - lepsza czerń, kolorki, głębia. Dodatkowo na a551 w materiale hd często występował efekt piaskowej faktury na jednolitych powierzchniach (tzw. "grainy") czego niema na a656 (to samo zródło) a także banding (pionowe paski widoczne jedynie na np. szarym tle) czego w a656 także nie zaobserwowałem. Pozdrawiam.
 

marekjw2523

New member
Dzięki na pomoc już zaczynam szukać Samsunga w dobrej cenie mam nadzieje że takiego znajdę:-D. A powiedz mi jak wygląda sprawa podłączenia do komputera :hmm:
 
Do góry