Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Samseng

New member
bodomir napisał:
Witam serdecznie

Od tygodnia mam ten model. Ogólne wrażenie:- znakomity (mam cyfre+, kanały HD robią wrażenie).

Jedynym mankamentem, sa widoczne klateczki przy szybkich ruchach kamery, dynamicznych scenach. Nie jest to problem, który dyskwalifikuje w moich oczach ten telewizor, ale czasem to widac. To mój pierwszy telewizor lcd, na plazmach też sie nie znam.

Stad moje pytanie- czy to "klatkowanie" to cecha lcd i na plazmach tego nie ma? czy to akurat cecha tego modelu? a moze cos z moim egzemlarzem jest nie tak.

a drugie pytanie- niektore programy np tvn sa troszke rozciagniete na boki. mozna sobie to zmienic, rozciagajac obraz, ale wtedy widac, ze jest uciety na gorze. Czy to ejst kwestia sygnału ? czy tylko programy w 16/9 beda wygladac normalnie, czyli, pełny ekran, bez zniekształcen?

(mam dekoder hd, kable hdmi, odleglosc od tv okolo 4 m)

dzieki, pozdrawiam

Ja akurat klatkowania nie widziałem.Mam ten sam model.
Moje spostrzezenia filmów 16/9. i hd.Nowe filmy w sygnale 16/9 i hd wyświetlane są na całym ekranie a starsze to nawet w sygnale hd są okrojone po bokach.Można regulować ale to już nie to.
Pozdro.
 

ryjuska

New member
Hej mam pytanie czy może ktos sprawdzic jak ten TV zachowuje sie z x360 po komponencie? ( i czy ewentualnie gorzej to wygląda jak podłaczenie przez hdmi ? mam stara wersje x) Ewentualnie jaki inny TV byscie polecali do konsoli z takim polączeniem ?
 

pmboj

New member
LE46A656 Jak włączyć PIP oraz DNIe?

Witam.

Od zaledwie dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga. Jednakże mimo najszczerszych chęci nie mogę uruchomić w MENU 2 funkcji, które są po prostu nieaktywne - ostatnia funkcja czyli PIP oraz DNIe. LCD mam podłączony poprzez HDMI z tunerem CYFRY+
Wyszukiwanie programów z anteny naziemnej ( konkretnie TVP1, TVP2 oraz POLSAT) nie przyniosło rezultatów. Korzystam z tunera TV w nagrywarce dvd i sygnał za pomocą kabla antenowego przechodzi z nagrywarki do tv. Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem?
 

bodomir

New member
Witam

Każdego dnia odkrywam coś nowego w tym telewizorze:

1) 100Hz Motion plus - z tego co rozumiem mam poprawiac płynność obrazu. Gdzies na tym forum podano link do strony z optymalnymi ustawieniami tego modelu- tam, zarówno dla sygnału hd jak i sd, zaleca sie wylaczenie lub "low".
Jka dla mnie, to właczenie na maxa tej opcji, powoduje, ze- jak to wiele osób nazywa- obraz wyglada, jak w teatrze telewizji. Ma to swój urok, ale, przynajmniej w pierwszym momencie, wyglada to nienatralnie. Jednoczesnie, ustawiajc "max" pojawia sie to, co mi troszke przeszkadza, czyli piksele, kwadraciki- przy dynamicznych scenach, wokól postaci. Wyłączaj tę opcje, płynośc jest rónie dobra, a znikają piskele.
Zaznacza, ze wciaz sie bawie ustawieniami i pewnie, wielu opcji nie rozumiem i moje ustaoiwenia nie sa optymalne.
Miej pytanie- czy to tylko moje wrażenie, czy faktycznie właczenie opcji 100hs motion plus na max nie jest nalepszym rozwiazaniem i smiało może je sobie darować

2) ogladam tv przez cyfre, mam dekoder hd, kabel hdmi - o ile programy w hd wygladaj pięknie, o tyle np tvn, czy tvn 24m , chociaz wygląda nieźle, widać wyraźnie, ze postacie sa lekko poszerzone. Oczywiscie, mozna sobie zmienic ustawinie z 16:9 na inna, ale wtedy - chociac postacie wygladaj normalnie- ucina nam kilka linijek zgóry z o dołu.
Moje pytanie zatem brzmi, czy można jeszce to jakos ustawic, czy to tak musi byc. Czy idealny obraz (postacie nie poszerzone) beda tylko w kanałach, które podaja sygnał w 16:9- zatem reszta musi byc poszerzona?

3) obraz w programach nie-hd, -róznie, od całkiem dobrego, po dosyć sredni, zaleznie od programu, filmu.

z góry dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
bogdan

ps- pomimo wyżej opisanych mankamentów, cały czas uważam, ze telewizor jest naprawde dobry.
 

piter-07

New member
U mnie zarówno z x360 jak i z ps3 wszystko śmiga jak należy ja x360 mam podłączonego przez HDMI przy podłączeniu x360 przez komponent nie zauważysz różnicy w obrazie przedtem miałem tak podłączone i różnica jest niezauważalna . Obecnie mój x360 jest w serwisie w Niemczech więc muszę się pocieszać ps3 ale już niebawem powinna wrócić więc może powalczymy w Gears of War .
Pozdro.
 

netkret

New member
mAc_ napisał:
witam czy ktos wie co to jest? i czy jest to wada? mam telewizor od 2 dni ... Samsung LE37A656

img507.imageshack.us/my.php?image=img9610cz3.jpg

img233.imageshack.us/my.php?image=img9615qr1.jpg

img510.imageshack.us/my.php?image=img9606ix5.jpg

Oddaj tv do autoryzowanego servisu po godzinie bedziesz mial czysty to jest kurz
 

TOMAZO

New member
"judder canceller"

Ja pisałem o "judder cancellar", czyli o "klatkowaniu", a nie o pikselozie. Chodzi mi o TV, który nie klatkuje, gdy kamera przesuwa się w poziomie lub pionie. Właśnie dlatego pytałem o jakiś TV, który jest tego pozbawiony (oprócz oczywiście drogiego Sony x3500).
 

Seavolv

New member
Samsung LE-A656 Ustawienia Obrazu

Ostatniego czasu Samsungi LE-A656 stały się bardzo popularne i sądze że każdy się głowi jakie ustawienia obrazu uzstawić w menu aby uzyskać jak najlepszy obraz. Może będziemy tu wpisywać ustawienia na których gra wasz Samsung LE-656 i znajdziemy najlepsze ustawienia dla danego podłączenia tego tv.
Ja obecnie mogę podać ustawienia które testuje na swoim tv a ustawienia zapożyczyłem z zagranicznego forum. Ale będziemy przynajmniej wiedzieli w jakie formie wpisujemy ustawienia.

Ustawienia dla scart firmware 1011.2

Picture menu
Mode: Movie
Backlight: 5
Contrast: 95
Brightness: 45
Sharpness: 10
Color: 40
Tint: G50/R50

Detailed settings submenu
Black adjust: Off
Dynamic contrast: Off
Gamma: 0
Color space: Custom
Flesh tone: 0
Edge enhancement: Off
xvYCC: Off

Custom colour space
R 32|00|00
G 21|27|00
B 00|00|38
Y 48|13|00
C 16|19|38
M 34|00|40

White balance submenu
R-Offset: 26
G-Offset: 25
B-Offset: 25
R-Gain: 13
G-Gain: 25
B-Gain: 15

Picture options submenu
Color tone: Normal
Size: Auto
Digital NR: Off
100Hz: Off

Setup menu
Entertainment: Off
Energy saving: Off

Dla ustawien HDMI można spróbować te ustawienia

Czekam na wasze ustawienia lub uwagi do tych.
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
pmboj napisał:
Witam.

Od zaledwie dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga. Jednakże mimo najszczerszych chęci nie mogę uruchomić w MENU 2 funkcji, które są po prostu nieaktywne - ostatnia funkcja czyli PIP oraz DNIe. LCD mam podłączony poprzez HDMI z tunerem CYFRY+
Wyszukiwanie programów z anteny naziemnej ( konkretnie TVP1, TVP2 oraz POLSAT) nie przyniosło rezultatów. Korzystam z tunera TV w nagrywarce dvd i sygnał za pomocą kabla antenowego przechodzi z nagrywarki do tv. Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem?
Mam też połączony jak ty Cyfra+HD- i PIP działa tak-jak oglądasz Cyfrę+ to na PIP będzie tylko TV naziemna albo PC lub inne dodatkowe,nie można na tym samym sygnale oglądać dwóch programów-np.TVN i na pip TVN24.W instrukcji jest tabela.Musisz najpierw zaprogramować naziemną.
 

Seavolv

New member
A ja jeszcze z innej beczki :D wczoraj jak odpaliłem mojego nowego LE40A656 nic nie ruszałem grał do wieczora na standardowych ustawieniach. I np. wczoraj na tvn serial Twarzą w Twarz zaobserwowałem że obraz jest tak wyraźny że niektóre sceny wyglądały jak by były kręcone jak seriale brazylijskie lub teatr tv. Też tak macie?
Wczoraj wieczorkiem zmieniłem ustawienia na te podane w którymś temacie przez zemnie i zobaczę jak na tych ustawieniach tv będzie się zachowywać.
 

dinar

New member
Ja też już 40lat nie byłem w teatrze a tu jak znalazł.Wydaje mi się że przy tak zaawansowanej technice w tym wieku to te wszystkie telewizory to baranina,
najlepiej to bajki wypadają.
 

dinar

New member
100Hz to ma tylko na papierze bo to nic nie działa,w sklepie na demo to efekt widać ale w domu to już nie zobaczysz.
 

Seavolv

New member
Wczoraj znalazłem jeszcze kilka ostawień dla tej serii ale te podane w poście wyżej wydają mi się najlepsze wydaje mi się że najlepiej oddają czerń i biel oraz odcień skóry i na razie pozostanę przy nich można podnieść trochę Backlight do 6-7 w dzień w nocy natomiast zmniejszyć do 3-4
 

ojajoo

New member
Samsung LE46A676

jest dostepny we francji tanszy od
Samsung LE46A656 rozni sie tym ze niema

mpeg 4 czemu samsung tak nas traktuje??:(
 
Ostatnia edycja:

otelo1

New member
ojajoo napisał:
jest dostepny we francji tanszy od
Samsung LE46A656 rozni sie tym ze niema

mpeg 4 czemu samsung tak nas traktuje??:(



:( Noo z tym Brakiem Mpeg 4 to dali dupy ....a tak to telewizorek extra , no i nad czćionko w telegazećie mogli popracować....tak śie zastanawiam może ten nowy soft (ze strony Samsunga) usuwa ,,krzaczki ,, w telegazecie..testował go ktoś , wnosi coś nowego do tv
 
Ostatnia edycja:

Lord Rayden

New member
A ja dziś obejrzałem testowo "SW - Revenge of the Sith" (moja ulubiona seria Star Wars) i wypada SUPER ! Nawet "Teatr telewizji' ;) jest fajny . Źródło : DVD Pioneer 444 (SCART).
 
Do góry