Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Makszyman

Member
mickosh: Próbowałem ten tryb gry, nie uważam żeby to załatwiło sprawe. A zanik dźwięku ma każdy, kto ma n podłączone via HDMI. Wina jest po stronie oprogramowania n-boxa.

Przemcio73: Nie ma to jak wypowiedź kogoś, który, cytuje: "sam już nie wie". Nie uważam, żeby to była wina kabla, skoro i ja, i Stefano ma ten sam problem. Nawiasem dodam, że za kabel dałem 69 zł. Wydaje mi sie, że sprawe załatwiłoby wejście do menu serwisowego telewizora. Pytanie jak :/
 

Makszyman

Member
Bardzo Ci dziękuję za informacje! Tylko coś mi to nie chce chodzić... Chyba, że te przyciski trzeba wcisnąć wszystkie na raz??

I mam jeszcze, mam nadzieje, ostatnie pytanie.
Otóż w instrukcji do telewizora przeczytałem, że rozdzielczość 720p jest optymalna, a maksymalna jaką jest w stanie wyciągnąc to 1080i. Przestawiałem w n-boxie rozdzielczość z 720 na 1080 i odwrotnie, i musze stwierdzić, że nie widze ŻADNEJ różnicy. Lecz chce, żeby bylo jak najlepiej, choćbym miał tego nie widzieć - pytanie - jaką rozdzielczość w tymże dekoderze najlepiej ustawić dla tego telewizora? 720 czy 1080 ?
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
rece opadaja......

@ Makszyman
zadaj sobie troche trudu i przeczytaj chociaz oststnie strony tego watku a uzyskasz informacje o ktore pytasz "dziesiaty" raz!

@ badger6
"Przy wyłączonym telewizorze trzeba wcisnąć kolejno info, menu, mute, power i jesteś w menu serwisowym"

"jestes" i co dalej? - wiesz do czego co sluzy w owym menu?
nie wiem po co wpuszczac laikow ktorzy nawet nie bardzo umieja tam wejsc... chyba zeby sobie tv zje... "popsuli"

ja dziekuje i pozdrawiam
 

Makszyman

Member
shinay napisał:
rece opadaja......

@ Makszyman
zadaj sobie troche trudu i przeczytaj chociaz oststnie strony tego watku a uzyskasz informacje o ktore pytasz "dziesiaty" raz!

ja dziekuje i pozdrawiam

A przepraszam bardzo, o którą informacje pytam dziesiąty raz? I wyobraź sobie, że przeglądałem strony tematu od 1 do 12, ale NIC tam nie znalazłem, dalej już nie chciało mi sie czytać bo pewnie i tak bym nic nie znalazł.

shinay napisał:
@ badger6
"Przy wyłączonym telewizorze trzeba wcisnąć kolejno info, menu, mute, power i jesteś w menu serwisowym"

"jestes" i co dalej? - wiesz do czego co sluzy w owym menu?
nie wiem po co wpuszczac laikow ktorzy nawet nie bardzo umieja tam wejsc... chyba zeby sobie tv zje... "popsuli"

ja dziekuje i pozdrawiam
Prosze bardzo, ekspercie, może mi powiesz co do czego służy w menu serwisowym? Ale zaraz mi powiesz że "nie wiesz po co wpuszczać w to laików" - a może sam nim jesteś?

Po drugie to chyba forum jest między innymi po to, aby zadać pytanie. No chyba że tutaj są sami wszystkowiedzący i idealni, to ja dziękuje za dalsze udzielanie się tutaj.

No i po trzecie, shinay, ja zadałem konkretne pytanie - nie wiesz jak lub nie chcesz na nie odpowiedzieć, to siedź cicho.

I po czwarte, przeglądnąłem sobie z ciekawości twoje posty. Innym też to polecam. shinay, człowieku, nie zachowuj sie jak moderator i nie traktuj wszystkich z wysoka (jak ta kwoka). W każdym twoim poście ktoś ci przeszkadza bo zadał pytanie...przemyśl swoje zachowanie :/
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
jakbys przeczytal 34 strony a nie tylko 12 to nie powielalbys postow i sie nie oburzal bezpodstawnie
a jakbys dokladnie spokojnie przeczytal po 3 razy moje posty to bys wiedzial co mi nie pasuje
i ze tez bym sie czegos ciekawego dowiedzial poza dziesiatym razem jak wejsc do menu serwisowego! itp..

"Po drugie to chyba forum jest między innymi po to, aby zadać pytanie"
ale na boga nie co 2-3 strony te same !!!

potem efekt ze ... cytuje :
"dalej już nie chciało mi sie czytać bo pewnie i tak bym nic nie znalazł"

ten watek moglby miec 4 merytoryczne strony a nie 34 !
i po x "czlowieku" dlaczego mnie atakujesz.. zamiast zaznajomic sie z calym watkiem... przmysl swoje zachowanie :/
 

Przemcio73

New member
Makszyman napisał:
mickosh: Próbowałem ten tryb gry, nie uważam żeby to załatwiło sprawe. A zanik dźwięku ma każdy, kto ma n podłączone via HDMI. Wina jest po stronie oprogramowania n-boxa.

Przemcio73: Nie ma to jak wypowiedź kogoś, który, cytuje: "sam już nie wie". Nie uważam, żeby to była wina kabla, skoro i ja, i Stefano ma ten sam problem. Nawiasem dodam, że za kabel dałem 69 zł. Wydaje mi sie, że sprawe załatwiłoby wejście do menu serwisowego telewizora. Pytanie jak :/
Makszyman napisał:
mickosh: Próbowałem ten tryb gry, nie uważam żeby to załatwiło sprawe. A zanik dźwięku ma każdy, kto ma n podłączone via HDMI. Wina jest po stronie oprogramowania n-boxa.

Przemcio73: Nie ma to jak wypowiedź kogoś, który, cytuje: "sam już nie wie". Nie uważam, żeby to była wina kabla, skoro i ja, i Stefano ma ten sam problem. Nawiasem dodam, że za kabel dałem 69 zł. Wydaje mi sie, że sprawe załatwiłoby wejście do menu serwisowego telewizora. Pytanie jak :/
Witam kolegę. Zdanie "Sam już nie wiem" nie oznaczało, że po prostu nie wiem, jedynie myśl o tym aby kupić n-kę i tyle. Naczytałem się wiele o jej zaletach i wadach (nie wiem których więcej:confused: ) I doszedłem do wniosku, żeby sobie to na razie odpuścić. To tyle jeśli chodzi o to. Natomiast co do menu serwisowego. Twoja reakcja na wypowiedź shinay cyt."jestes" i co dalej? - wiesz do czego co sluzy w owym menu?
nie wiem po co wpuszczac laikow ktorzy nawet nie bardzo umieja tam wejsc... chyba zeby sobie tv zje... "popsuli" była jak rozumiem w pełni uzasadniona - więc pytam Ciebie (jako eksperta;) ) jak rozwiązać nast. problem, który mnie zwykłego laika w tym temacie (czyt. menu serwisowe) boryka od dłuższego czasu http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=8814
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
Przemcio73 napisał:
Natomiast co do menu serwisowego. Twoja reakcja na wypowiedź shinay cyt.

"jestes" i co dalej? - wiesz do czego co sluzy w owym menu?
nie wiem po co wpuszczac laikow ktorzy nawet nie bardzo umieja tam wejsc... chyba zeby sobie tv zje... "popsuli"

był jak rozumiem w pełni uzasadniona - więc pytam Ciebie (jako eksperta;) )

hehe

ps.
przemcio niestety jestes zywym przylkadem slusznosci mojej uwagi :(
 

Makszyman

Member
shinay napisał:
jakbys przeczytal 34 strony a nie tylko 12 to nie powielalbys postow i sie nie oburzal bezpodstawnie
a jakbys dokladnie spokojnie przeczytal po 3 razy moje posty to bys wiedzial co mi nie pasuje
i ze tez bym sie czegos ciekawego dowiedzial poza dziesiatym razem jak wejsc do menu serwisowego! itp..

"Po drugie to chyba forum jest między innymi po to, aby zadać pytanie"
ale na boga nie co 2-3 strony te same !!!

potem efekt ze ... cytuje :
"dalej już nie chciało mi sie czytać bo pewnie i tak bym nic nie znalazł"

ten watek moglby miec 4 merytoryczne strony a nie 34 !
i po x "czlowieku" dlaczego mnie atakujesz.. zamiast zaznajomic sie z calym watkiem... przmysl swoje zachowanie :/
A więc wskaż mi te 4 merytoryczne strony wątku, gdzie jest zawarta odpowiedź na moje pytania. Bardzo mi w ten sposób pomożesz.

I wszyscy na tym forum to chyba dla ciebie laicy - to już twój siódmy post nie wnoszący nic na forum, tym razem skierowany do Przemcia73. Tak trzymaj.

Już o menu serwisowe nie pytam - może i faktycznie prędzej uwale sobie telewizor niż coś w nim ulepsze korzystając z pomocy którą uzyskałem na tym forum. Niech mi ktoś tylko odpowie na ostatnie pytanie, albo chociaż wskaże strone w której ta odpowiedź się znajduje.
Pytanie te zadałem pare postów wcześniej:
Otóż w instrukcji do telewizora przeczytałem, że rozdzielczość 720p jest optymalna, a maksymalna jaką jest w stanie wyciągnąc to 1080i. Przestawiałem w n-boxie rozdzielczość z 720 na 1080 i odwrotnie, i musze stwierdzić, że nie widze ŻADNEJ różnicy. Lecz chce, żeby bylo jak najlepiej, choćbym miał tego nie widzieć - pytanie - jaką rozdzielczość w tymże dekoderze najlepiej ustawić dla tego telewizora? 720 czy 1080 ?
 

shinay

New member
wybierajac wszystkie wartosciowe nie powtarzajace sie posty wyszloby 4 strony
nie chce mi sie czytac jaszcze raz zeby znalesc
wiec odpowiem
1080 to pelne HD (1920x1080)
a jak pewnie wiesz nasze tv maja rozdzielczosc natywna 1366x768 wiec "blizej" tu do 720 (1280x720)
wiec tv fizycznie nie jest w stanie wyswietlic nie przeskalowanego pelnego hd
wiec i 1080 i 720 beda wygladaly podobnie... a optymalne jest 720
oczywiscie sa tv wyswietlajace juz pelne hd
rozumiesz?
 

xytras

New member
pomozcie z wyborem lcd tv 32"

witam - od jakiegos czasu przegladam to forum a od wczoraj akurat po wizycie w sklepach RTV, zaczalem czytac ten watek o seri r.

Coz moe powiedziec - mam niestety takie same doznania jak forumowisz shinay - duzo powtarzajacych sie watkow, watki bez odpowiedzi, powiem szczerze kilka godzin lektury i bol glowy, w dodatku powiazany z dezorientacja.

Jestem zupelnym ignorantem i lakikiem - stoje wlasnie przed wyborem TV LCD 32" - powiem spodobal mi sie samsung, design, kolorystka ( wazna - musze miec czarna obudowe) no cena/jakosc.

Wczoraj obejrzalem te tv w akcji i ... wypadly roznie - w euro obok siebie r72 i r71 - chyba byly na innych ustawieniach bo r72 wygladal znacznie lepiej itd. powiem szczerze w wielu marketowych sklepach jak np. model czy euro - sprzedajacy wciskaja kit aby sprzedac to co ma schodzic, brak subiektywnej oceny i pomocy przy doradzaniu. Ciezko tez jest wymusic na prezentacje kilku 32 roznych firm aby pracowaly obok siebie.

Dlatego szukalem tutaj pomocy.

Czytajac ten watek - znalazlem kilka sprzecznych ze soba opinii

1. tv podobno bardzo fajnie wspolpracuje z kompem !! ale czytalem ze obcina obraz ? nie rozumiem - prosze o pomoc = kiedy dobrze wspolpracuje a kiedy ucina - zaznaczam jestem laikiem wiec nie znam sie za bradzo na tym

2. czy mozna wylaczyc "ulepszacz" zmiany jasnoci czy kontrastu - jedni mowia ze tak drudzy ze nie

Chcialbym jak najlepszy tv dla mnie - bede ogladal z odleglosci 3-3,5 m w salonie z duza iloscia okien , sygnal z cyfry +, dvd i czasem komp.

Chcialbym wydac max 4000 zl - wazne obudowa czarna

Warto sie pchac w r72?

pozdrawiam
 

Makszyman

Member
xytras napisał:
2. czy mozna wylaczyc "ulepszacz" zmiany jasnoci czy kontrastu - jedni mowia ze tak drudzy ze nie

Chcialbym jak najlepszy tv dla mnie - bede ogladal z odleglosci 3-3,5 m w salonie z duza iloscia okien , sygnal z cyfry +, dvd i czasem komp.

Chcialbym wydac max 4000 zl - wazne obudowa czarna

Warto sie pchac w r72?

pozdrawiam
Odpowiedź na 2. pytanie: Można wyłączyć ten ulepszacz poprzez menu serwisowe. Jak - tego już nie wiem. Jednak myśle, że ten ulepszacz czyni obraz lepszym. Ale to już trzeba samemu ocenić.

Czy warto sie pchać w R72 ? Ja szukałem TV do 3500. Uważam że owy Samsung LE32R72B jest najlepszym telewizorem w tej klasie cenowej...kontrast 5000:1 (Panasonici, LG, Sony w tej cenie mają średnio 1200:1), 12.8 miliarda kolorów, technologia DNIe, ładna, błyszcząca obudowa, dźwięk z możliwością SRS TruSurround XT - moim zdaniem dobry, choć inni narzekają na niego - pewnie dlatego, że mieli styczność z telewizorami innych firm i wypadały lepiej - ja pierwszy raz jestem posiadaczem telewizora LCD i dźwięk jest zdecydowanie lepszy od zwykłego telewizora CRT (zwykłego czyli bez surroundów). Reakcja matrycy 8ms. To chyba standard, choć widziałem wiele droższych telewizorów z reakcją matrycy 12ms. Warto dodać, że ma też bardzo funkcjonalny PIP.
Może coś o sygnale z HDMI. Obraz żyleta. Czasami aż mam wątpliwości czy ten telewizor nie ma True HD :D hehehe. Ale jakość innych kanałów SD jest mniej fajna. Problemy występujące z jakością są opisane przeze mnie i Stefano pare postów wcześniej. Nie wiem czasem, czy to nie wina nboxa?

Z oceną sie wstrzymam dopóki nie będe wiedział, czy utrata tejże jakości jest po stronie nboxa czy telewizora. Jeżeli po stronie nboxa - daje 10, lecz jeżeli po stronie TV - daje 8. (w skali od 0 do 10 :p)
 

shinay

New member
odpowiedzialem xytas wyczerpujaco na PW zeby nie powielac

Makszyman napisał:
Można wyłączyć ten ulepszacz poprzez menu serwisowe. Jak - tego już nie wiem.

juz na 24 stronie bylo napisane jak (i nie tylko)
ale Ty dalej nie wiesz jak wiec prosze na tacy!

Napisał Sound_Maniac
Witam ponownie!
Udało mi się wyłączyć tę denerwującą funkcję. Konkretnie to nie jest dynamiczny kontrast, ale tzw. "dynamic dimmer". Można to wyłączyć z pozycji menu serwisowego. Zrobiłem to i te uciążliwe zmiany jasności zniknęły - telewizor trzyma te same parametry niezależnie od jasności obrazu

i ja powtorzylem to niedawno

"najbardziej uzyteczna informacja z tych 32 stron byla opisane przez kogos wylaczenie funkcji dynamic dimmer z menu serwisowego ktore ma zapobiegac drazniaczemu "migotaniu,przyciemnianiu" "


ps.
PIP jest funkcjonalny jak juz dziala,bo dziala niestety tylko z hdmi i pc
kontrast 5000:1 to kontarst dynamiczny

ps2
ok koncze juz.. chcialbym tylko zeby ktos dopisal
swoje ustawienia kolorow celem konfrontacji
i ew. odp na inne pytanka z moich poprzednich postow

pozdr
shinay
 
Ostatnia edycja:

skolo

New member
xytras napisał:
Warto sie pchac w r72?

pozdrawiam

Witam forumowiczow, jestem nowy, milo mi wszystkich poznac.

Xytras, jestem szczesliwym posiadaczem r72 i moge szczerze polecic ten telewizorek. Obraz swietny, podlaczylem sobie dodatkowo komputer przez wejscie PC-przez dsub->dsub z przejsciowka DVI do Geforce`a 6600gt (standardowy dsub mam polaczony z monitorem). Kable maja 10m dlugosci,nie widze strat jakosci. Obraz mam z kablówki Aster.

Telewizorek za 3600 z transportem. Miodzio.
W razie pytan jestem do dyspozycji.

Jeszcze raz wszystkich witam
 

asik82

New member
Hej! Jestem tu po raz pierwszy i przeglądając forum zdecydowałam się kupić samsunga r72 lub r71 ... problem tylko w tym że nie wiem jak wybrać najkorzystniejszą ofertę z całego morza znajdujących się na necie i w sklepach typu nie dla idiotów itp. Moze to troche naiwne, ale w w/w sklepach straszą że jak przez internet cos sie popsuje to nie będzie komu tego oddac do naprawy "bo przeciez nie bedzie pani jechac na drugi koniec Polski". oszukuja itp. Czy ktos moze mi polecić sensowną ofertę dotyczącą tego sprzętu na dzien dzisiejszy? Z góry dzieki za odpowiedzi.
 

focus

New member
Wczoraj kupiłem 32R71

Witam ponownie,
wczoraj kupiłem w Elektromarkecie R71 (ocena sklepu wg mnie na dużą 10!! - wszystko terminowo i TANIO). Miałem spore obawy, gdyż do tej pory grał Sony 25". Sygnał Aster City W-wa dodatkowo amatorsko rozdzielony> Podłączam skanuję i koparka opada. Zdecydowana większość kanałów REWELKA (TVNy, Discovery, Polsaty, Sportowe). Nasza TVP trochę słabiej, ale niźle, zupełna tragedia Pulsy itp Trwam. Jestem niezmiernie miło zaskoczony, nie spodzewałem się tak dobrego, miejscami znakomitego obrazu. Co do ostrości fototesty nie dają złudzeń - to jeden z najlepszych modeli, kolorki ustawiam sobie wg swojego uznania, podobnie jak fonię, przy dobrym wykorzystaniu korektora. W najbliższych dniach wypróbuję obraz z laptopa i DVD Samsung HD860 (kiedy tylko przywiozą) przez HDMI. Będzie się działo, oj będzie.:krol:
Kupijcie Samsungi serii R71/72. Są SUPEROSKIE!!!
Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych no i może posiadaczy również.
 

focus

New member
Ostrooo...

Witam wszystkich,
chyba nie jestem odosobniony w odbiorze powyższych próbek, ale jeżeli chodzi o ostrość rysowania, to R71/72 nie ma dużej konkurencji, a w tej samej klasie cenowej, to już napewno nie. Wczoraj kupiłem R71, po ponad miesięcznym przeszukiwaniu forum, oglądaniu w różnych sklepach, rozmowach z pracownikami serwisów (co się psuje, jak długo trwa naprawa itp). Jest dużo lepiej niż się spodziewałem, ostrość potwierdziła się na 5+, kolory i dźwięk ustawiłem na odpowiednim dla mnie poziomie i jestem badzo zadowolony. Mogłem przyjrzeć się z bliska ustawiony obok siebie modelom GA8, GA9, LX60 i LX550 i R71. Najlepsza trójka to R71, GA9 i LX550, chociaż w GA9 geometri była do bani, obraz wyglądał jakby był naciągnięty na beczkę (wypukły). Z tego co wyczytałem nie był to jedyny przypadek z tą przypadłością. Ja wybrałem SAMSUNGA i nie zawiodłem się. Polecam wszystkim serię R71/72.

Pozdrawiam
 
Do góry