Samsung R71/R72 - wszystko o serii

jarwisz

New member
Bez reklam
przez d-sub podłączysz na pewno i będzie OK
przez HDMI-DVI - powinieneś /Windows media center/ i tu bedzie nawet działał PiP

na próbę /nie wiem po co/ możesz w sklepie wypożyczyc na 1-2 godz i sam sprawdzisz
 

Przemcio73

New member
jarwisz napisał:
przez d-sub podłączysz na pewno i będzie OK
przez HDMI-DVI - powinieneś /Windows media center/ i tu bedzie nawet działał PiP

na próbę /nie wiem po co/ możesz w sklepie wypożyczyc na 1-2 godz i sam sprawdzisz
Dzięki. A jaka byłaby różnica w jakość między tymi połączeniami? Jarwisz, orientujesz się? I czy sprawdzałeś "empirycznie"?
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
niestety nie mam jeszcze możliwości sprawdzic HDMI
tylko d-sub
jakość obrazu będzie zdecydowanie lepsza przez HDMI ale z założeniem że dasz na LCD dobrej jakości materiał
 

3lncr

New member
LE32R72B, LE32R71B i LE37R72B

Jak się plasują te medele na tle konkurencji? Warto w nie inwestować? Wydają mi się całkiem ciekawą opcją.

LE32R72B, nie wiem co go różni od LE32R71B, bo na www Samsunga, cała specyfikacja porównawcza tego modelu składa się z literek "aa".
icon_smile.gif


Zastanawiałem się początkowo nad plazmą. Ale usłyszałem news'a, że ta nowa linia telewizorów LCD Samsung'a jest niemal taka sama pod względem jakości wyświatlanego obrazu, jak nie lepsza. To prawda?

PS: Jestem nowy w temacie. :)
 

malinek

New member
Witam Wszystkich!
Jestem zupenie "nówka" jesli chdodzi o HDTV.
Mamy pytanko.
Byc moze odpowiedz na nie byla wczesniej, ale jako laik nie potrafie odszukac na poprzednich stronach.
Czym roznia sie modele LE26R72B od 71 ??
Czy sa to jakies duze roznice czy kosmetyczne??
Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

A tak wogole to co najlepiej kupic?
Samsung LE26R72B
Panasonic TX-26LX60P
A moze cos innego? Cena do 3500 mnie interesuje
Jeszce raz dzieki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
malinek napisał:
Witam Wszystkich!
Czym roznia sie modele LE26R72B od 71 ??
Czy sa to jakies duze roznice czy kosmetyczne??

A tak wogole to co najlepiej kupic?
Samsung LE26R72B
Panasonic TX-26LX60P

ad.1 - różnice kosmetyczne - obudowa/włacznik/
ad.2 - ja bym brał panasa ale to sa porónywalne LCD - najlepiej wybrać po skonfrontowaniu ich ze sobą

pozd
 

malinek

New member
Jeszcze jedna pytanko.Samsunga 71B moge miec za 3000(z drugiej strony dziwi mnie cena 72B, poniewaz razcej nie da sie taniej niz 3499 i te 500 za obudowe??)
Panasonica za 3500. Warto doplacac do Panasonica te 500??
TV jest dla rodzicow do sypialni, pewnie i tak w zyciu nie wykozystaja jego mozliwosci, ale jak kupowac to cos sensownego :)
Pozdrawiam i dziekuje za poprzednie odpowiedzi.



PS: LCD nie wiekszy niz 27 cali mnie interesuje
 
Ostatnia edycja:

Fux

Member
malinek napisał:
Jeszcze jedna pytanko.Samsunga 71B moge miec za 3000(z drugiej strony dziwi mnie cena 72B, poniewaz razcej nie da sie taniej niz 3499 i te 500 za obudowe??)
Panasonica za 3500. Warto doplacac do Panasonica te 500??
TV jest dla rodzicow do sypialni, pewnie i tak w zyciu nie wykozystaja jego mozliwosci, ale jak kupowac to cos sensownego :)
Pozdrawiam i dziekuje za poprzednie odpowiedzi.



PS: LCD nie wiekszy niz 27 cali mnie interesuje

Podaj link / adres gdzie 32 cali Samsung R71B moge wziasc za 3000zl. Przymierzam sie do jego kupna... A z tego co wiem miedzy 71B a 72B roznica to tylko inny dol obudowy...
 

Paweldubiel

New member
Fux napisał:
Podaj link / adres gdzie 32 cali Samsung R71B moge wziasc za 3000zl. Przymierzam sie do jego kupna... A z tego co wiem miedzy 71B a 72B roznica to tylko inny dol obudowy...

oj chyba kolega przesadził z tymi 3000 tys. tez poluje na niego od dłuzszego czasu ale póki co cena nie schodzi poniżej 3500 i dlatego własnie zastanawiam się (jak chyba wszyscy którzy wydali w ostatnim czasie podobna kwote) nad Panasonicem TX32LX60E :roll:
 
Ostatnia edycja:

bimp

New member
Witam, kilka miesięcy temu pisałem na fiorum o problemie z dźwiękiem w r71B. Nikt nie odpowiedział - może nikt nie stwierdził takiego przypadku u siebie. Chciałbym ponowić pytanie, bowiem po kilku (ok. 2) miesiącach od ustania problem powrócił. Chodzi o to, że kiedy wyłączę TV, odczekam np 2-3 godz. po włączeniu ponownie - nie ma fonii. Po wyłączeniu TV i ponownym załączeniu panela fonia jest OK. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. Serwis to ostateczność, ale przypadłość staje się "upierdliwa". Pozdrawiam.
 

Fux

Member
Paweldubiel napisał:
oj chyba kolega przesadził z tymi 3000 tys. tez poluje na niego od dłuzszego czasu ale póki co cena nie schodzi poniżej 3500 i dlatego własnie zastanawiam się (jak chyba wszyscy którzy wydali w ostatnim czasie podobna kwote) nad Panasonicem TX32LX60E :roll:

;)
malinek - pisał coś o 3.000pln za model 71B... chciałem się dowiedzieć tylko gdzie...

Paweldubiel - masz racje - nie znalazlem jeszcze ponizej 3500pln
 

jarwisz

New member
Bez reklam
tu na forum ktoś pisał że kupił za 3300zł nie tak dawno
nie pamiętam w jakim wątku gdyż interesuje mnie wyższa pólka ale było na pewno 3300zł z gwarancją

pozd
 

MAG-OKO

New member
Czy to dobry wybór?

Witam

Zamierzam właśnie kupić telewizor LCD. po poczytaniu tego forum mój wybór padł na Samsunga LE26R71B (3450zł w MM)ale mam małe wątpliwości. Otóż chodzi mi o obraz z komputera. Co do jakości kablówki, dvd nie mam wątpliwości ale nie udało mi się namówić sprzedawcy aby podłaczył go do komputera. Nie jestem pewien czy z telewizora można korzystać tak samo jak z monitora. Dużo korzystam z internetu, a pozatym programy graficzne typu Gimp i Bryce 3d. Stąd moja gorąca prośba, czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie telewizora podczas korzystania z komputera lub te osoby które korzystają z tv jako monitora mogłyby mi napisać swoje opinie, czy można się spokojnie przeskoczyć czy lepiej zostać przy typowym monitorze.
Mam jeszcze jedno pytanko czy pozstać przy tym samsungu czy rozważyć zakup Sony KDL26S2000 (4249zł) LG 26LX-2 (3199zł) panasonic TX26LX500 (3999zł) Samsung LE26R51B (3499zł z 4299zł ale to chyba straszy model od R71 i gorszy??) Grundig 26LX-W689620 (3699zł). Ja się nie znam na tym chciałbym wybrać raz a dobrze. Z góry dziękuję za pomoc.
 

Karpiu

New member
Witam, mozna sie spokojnie przerzucic. Ten TV swietnie sprawuje sie jako monitor. Z tym, ze oczywiscie musisz pamietac o tym, ze ten TV jest zasadniczo ciut wiekszy niz przecietny monitor. Praktycznie rzecz biorac mozna stwierdzic ze ten TV to monitor i tyle. Obraz nie rozni sie od klasycznego monitora LCD.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Najlepszymi parametrami charakteryzowała sie seria 26 M 51/M 61.
Rewelacyjna współpraca z komputerem.
Świetnie współpracuje seria N Samsunga z komputerem.
Warto Koniecznie sprawdzić nowość Sharpa as1 - właśnie testujemy oraz Panasonica seria LX 500. Pamietając że modele słuzyc maja również do innych celów.
pozdrawiam
 

pepol45

New member
w końcu kupiłem le32r71b

bardzo krótko,wszystko byłoby ok gdyby nie to że 12,8 miliarda kolorów nie radzi sobie a twarzą K. Durczoka, brak światła, poszczególnych odcieni barw składających się na całość obrazu,powoduje ze twarz jest jak maska z wosku, pomimo bardzo dobrego sygnału z kablówki dla mnie klapa, szkoda że nie zdecydowałem się na plazme, albo pokaz Kikiego, mam nadzieje ze w hd wypadnie lepiej, pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
Do góry