Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Igo

New member
Samsung LE40R71 i problem z jakością obrazu??

Witam Serdecznie!!

Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie „problemu technicznego” jaki zauważyłem w tym telewizorku. Kupiłem go w sklepie już jakiś czas temu – problem polega na tym że przy oglądaniu normalnego jasnego obrazu jest wszystko super! Kolory idealne – na pierwszy rzut oka nie ma się do czego przyczepić. Lecz gdy na ekranie wyświetlane jest ciemne tło to elementy stałe czyli np. logo operatora, znaczek który określa nam wiek widowni J lub nawet sam moment przełączana programów na C+ powoduje że ekran ciemnieje i wszystko robi się mniej kolorowe i ciemniejsze. Inaczej: - Jeśli na czarnym tle wyświetlę menu tunera satelitarnego i jest ono nie za duże czyli stosunek ciemnego tła do jasnego jest większy to menu wyświetlane jest gorszej jakości – (nie te kolory co powinny) jeśli na tym samym tle wyświetlę dodatkową ramkę z menu i ekran jest w większej części „zajęty” przez jaśniejsze tło całe menu nabiera kolorów i jest ok.?? Jeszcze inaczej – jak idą litery po zakończonym filmie i wiadomo że na początku na czarnym tle jest ich mało to są one brudno szare, lecz w chwili gdy zajmują już jakąś tam część ekranu następuje taki przeskok i robią się bardziej białe. Jeszcze inaczej J – jeśli trafi się na ekranie taki poziom jasnego tła w stosunku do ciemnego mam na ekranie widoczne migotanie (ekran ciemnieje/ jaśnieje) ?? J nie wiem czy napisałem jasno o co mi chodzi ... ale proszę o opinię. Żona nie zwraca na to uwagę ale mnie to strasznie denerwuje... no i nie mogę jej powiedzieć że tak nie powinno być bo znowu się zacznie ””....i po co ci był taki telewizor.....”” hehhe ...
Przepraszam że tak się rozpisałem – ale czekam na jakieś podpowiedzi dlaczego tak jest – a może to normalne... znajomy ma sony Bravia i takiego efektu u niego nie widziałem.... Jeszcze raz pozdrawiam.....
 

wish

New member
No ja mam to samo w R72 32 cale. To jest tzw. dynamiczny kontrast

strasznie mnie to czasami wk****, gdzieś tu ktoś pisał że w menu serwisowym można to coś wyłączyć. Ale jak narazie to mi się do żadnego menu serwisowego nie udało wejść :(. Większość czasu dynamiczny kontr. mi nie przeszkadza ale jak są sceny w filmie, że raz jest jasno a raz ciemno, to staje się to troche denerwujące.
W związku z tym mam pytanie jak to cholerstwo wyłączyć :) ??
 

Sound_Maniac

New member
"Dobrodziejstwo dynamicznego kontrastu"

Witam serdecznie :)
Podobnie jak dwóch moich "przedmówców" ta wspaniała funkcja momentami (szczególnie wieczorem podczas oglądania filmów obfitujących w ciemne sceny) mnie, mówiąc delikatnie, strasznie.... denerwuje. Więc dołączam się do pytania, czy można to jakoś wyłączyć. Zauważyłem, że włączenie oszczędzania energii na Maks. trochę zmniejsza ten uciążliwy efekt, ale.... Będę wdzięczny za sugestie.
 

Sound_Maniac

New member
Dynamic Dimmer

Witam ponownie!
Udało mi się wyłączyć tę denerwującą funkcję. Konkretnie to nie jest dynamiczny kontrast, ale tzw. "dynamic dimmer". Można to wyłączyć z pozycji menu serwisowego. Zrobiłem to i te uciążliwe zmiany jasności zniknęły - telewizor trzyma te same parametry niezależnie od jasności obrazu.
Mam tylko pytania do ludzi "technicznych" :):
1. Po co w ogóle ta funkcja jest włączona (i to tak, że normalnie nie można jej wyłączyć), skoro wcale nie poprawia obrazu.
2. Czy wyłączenie tej funkcji z poziomu menu serwisowego nie powoduje jakiejkolwiek "krzywdy" telewizorowi? Bo jeśli tak, to trudno - zaakceptuję gorszy obraz....
Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

Karpiu

New member
Przeczytajcie dokladnie wszystko co bylo pisane.
Bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze zmiany w menu serwisowym moga skutkowac utrata gwarancji.

pozdro
 

Centosz

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem SAMSUNG-a R-72 32".Podłączając ps2 kablem RGB w gniazdo RGB wyskakuje komunikat BRAK SYGNAŁU.Podłączając pod AV1 wszystko gra.Czym może to być spowodowane?Byłbym wdzięczny za odpowiedz.
 

adam g

New member
Ok

Witam ja jestem posiadaczem R74B i jak sie domyslam w opcjach menu musisz przypisac pod wejscie AV odpowiedznie urzadzenie (sygnal) i powinno pojsc.Menu-INPUT-WCHODZISZ W WYKAZ NAZW WEJSC - ZAZNACZASZ AV- I TAM ZAZNACZ GRY BADZ KONSOLA. Nie wiem jak jest todokladnie w twoim menu bo ja nie mam polskiej wersji jezykowej ale powinno sie pokrywac zycze powodzenia
 

adam g

New member
Przepraszam

Przepraszam jest rano i ciutke nie mysle yak jak powinienem analogicznie wejdz w menu i tam zaznacz pod wejsciem RGB GRY i powinno chodzic.
 

Stallo

New member
Problemik z LE32R71B

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego telewizorka.
Obraz ok, odwzorowanie kolorów super. Ogólnie telewizor jest naprawdę w porządku.
Mam jednak mały kłopot.:(
Podczas podłączenia do kompa dobrej jakości kablem i wyświetleniu jasnej tapety pulpitu moim oczom na samym środku ekranu ukazały się dwie plamy. Na początku myślałem, że telewizor jest brudny, ale niestety okazało się, że nie.
Czy ktoś z posiadaczy w/w telewizora ma ten sam problem?
Czy jest to jednostkowy przypadek?
Z braku czasu nie odwiedziłem jeszcze serwisu, ale w najbliższym czasie zamierzam.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o informację.:idea:
Stallo
 

Centosz

New member
Nic nie pomogło.Pod wejściem AV1 TV wykrywa PS2 normanlnie.Nie musze nic nawet wpisywać.Pod wejściem RGB i po zaznaczenio w menu funkcji "GRA" nic sie nie dzieje.Nadal jest BRAK SYGNAŁU.Jeśli macie jeszcze jakies pomysły to byłbym wdzieczny.
 

Studio Art-BI

New member
Witam wszystkich. Mam pytanie. Jak się przedstawia sprawa jakości obrazu w TV LCD LE32R71/72B w stosunku do LE32S71B? Czy jest znacząca róznica w jakości obrazu i dźwięku? Napewno jeżeli jest to na korzyść R71/72 ale czy jest to znacząca różnica. R71 jest wcześniejszym modelem a S71 późniejszym, ciekawe czy nowsze idzie z lepszym. Odesłałem swój TV S71 do sklepu z powodu trzeszczącego głośnika i mam ewentualną okazję wymiany na R71. Obecnie jest to niewielka dopłata. Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam.
 

tomii

New member
Jednak nie taki doskonały

Witam,

Jestem posiadaczem R72B 40' od czerwca, w tydzień po zakupie na ekranie zaczęły się pojawiać z prawej strony poziome cienkie paski, wyglądało to tak jakby oglądać Canal+ bez dekodera, tyle,że w kolorze.
Sprawę zgłosiłem do serwisu, serwisant przyjechał, powiedział ,że z takim przypadkiem nie miał doczynienia, TV zabrał do naprawy, po 2 tygodniach przywiózł naprawiony - podobno uszkodzony był zasilacz.
Niestety znowu zaczynają się pojawiać paski z prawej strony i szlag mnie trafia (chociaż w czasie mistrzostw, gdy oglądałm mecze na starym TV trafiał mnie większy)
Czy ktoś jeszcze się z tym spotkał?

Pozdrawiam wszystkich.:-(
 

Przemcio73

New member
kupiłem R72B - pełne zadowolenie (subiektywne?)

Witam wszystkich. Właśnie testuję ten lcd (i "symultanicznie" piszę tego posta). No cóż, pierwsze wrażenie po wyjęciu jedynie pozytywne. Po podłączeniu do kablówki (Vectra w Bielsku-Białej) obraz jak dla mnie (odległość od lcd ok. 2m) dobra (tak naprawdę to miałem duże obawy). Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Płynność dobra - brak smużenia (chyba już ten negatywny efekt został dawno wyeliminowany). Podłączyłem dvd Pioneer 585 przez (podkreślam przez scart) i tu "załamka" - obraz po prostu gorszy od kablówki... Wiem, że po wymianie na komponent (jutro zakup kabla) będzie (mam nadzieję :) ) bez jakichkolwiek zniekształceń. No i tu pytanie do użytkowników tego modelu - jak wygląda obraz przez hdmi lub komponent? I czy jest sens zmiany dvd na taki z hdmi (samsung hd950)? Chciałbym dodać, że lcd zamówiłem u kikiego i już na następny dzień po wpłacie na konto ten lcdek jest już u mnie:D :D . Kiki, z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pytanie kiki do Ciebie - co zrobić z tą błyszczącą obudową, jak ją "zamaskować"??? Choć nie przeszkadza to w żaden sposób w użytkowaniu.
pozdrawiam (szczęśliwy posiadacz samsunga);)
 

Przemcio73

New member
32r72 a progresywne skanowanie

Witam wszystkich. Dzisiaj kupiłem kabelek thomson komponent, podłączyłem wszystko jak należy, włączam dvd pioneer 585 (z progressive scanem), w opcji USTAWIENIA VIDEO zmieniłem oczywiście na komponent z funkcją progressive no i tu mała niespodzianka: widać wyraźnie na stop klatce schodki. Natomiast po przełączeniu na przeplot już tej niedogodności nie ma:confused: O co chodzi w takim razie ztym progresywnym skanowanie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
 

klimek636

New member
Czesc mam pytanie

mam pytanie dotyczace omawianych tu tv lcde chodzi mi o model r71 a mianowicie cy jest moze model czarny ale nie błyszczacy chodzi mi o matowy?wielkie dzieki
 

Przemcio73

New member
Witam wszystkich. Dzisiaj kupiłem kabelek thomson komponent, podłączyłem wszystko jak należy, włączam dvd pioneer 585 (z progressive scanem), w opcji USTAWIENIA VIDEO zmieniłem oczywiście na komponent z funkcją progressive no i tu mała niespodzianka: widać wyraźnie na stop klatce schodki. Natomiast po przełączeniu na przeplot już tej niedogodności nie ma. O co chodzi w takim razie z tym progresywnym skanowaniem? Czy działa już na etapie obróbki telewizora? Znawcy - wykażcie się w tym temacie:D
Z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam

Witam.
Mam pytanie dot. kabla łączącego komputer i lcd 32 cale. Jakiego użyć do tego kabla - dvi - hdmi czy może d-sub - d-sub? Czytałem, że ten model samsunga dość dobrze sprawuje się z komputerem. Oczywiście chodzi o jakość i wygodę użytkowania. No i czy przy okazji takie połączenie nie "obcina" obrazu?
pozdrawiam

Witam zacnych forumowiczów. Czy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie?:-? Mam w dalszymciągu wątpliwości co do kabla... Koszt byłby dość znaczny (dł. ok. 5m).
Z góry dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam
 
Do góry