Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

SDman

Banned
W takim razie nie Oled tylko AMOLED ... Jeszcze nie widziałem ekranu smartfona z perfekcyjną czernią , w żadnym wypadku nie można tego porównywać z jakością obrazu na tv Oled
Poważnie?

Wypowiadasz się kompletnie bez sensu, a strasznie mało w życiu widziałeś-
ile Ty masz lat 15?
Wisz co to Huawei P30Pro ?
 

tt_skrzynski

New member
Na tym samym ekranie oglądam obraz z LG OLED i Samsungu. Różnice są ewidentne. Swoją drogą zrób zdjęcie tych plansz z filmiku, o których wspominam ze swojego OLED i podrzuć nam tutaj. Sprawdzimy jak ta gradacja kolorów Samsunga prezentuje na Twoim ekranie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nadal nie rozumiesz ,że ocena jakosci obrazu danego wyświetlacza na podstawie jego rejestracji nie wiadomo jakim sprzetem ,poddanego nie wiadomo jakiej kompresji i wyświetlania na ekranie nie poddawanym ocenie nie ma najmniejszego sensu ?! Naprawde masz zamiar kupowac TV za kilka tysięcy na podstawie filmików z You tube ?
Gdybyś zajmował się kiedyś fotografią wiedziałbyś ,że w taki sposób możesz przepchnąć każdą tezę........
Jedyną własciwą oceną jest ta dokonana organoleptycznie bezośrednio na danym ekranie .
 

Rif

New member
Nadal nie rozumiesz ,że ocena jakosci obrazu danego wyświetlacza na podstawie jego rejestracji nie wiadomo jakim sprzetem ,poddanego nie wiadomo jakiej kompresji i wyświetlania na ekranie nie poddawanym ocenie nie ma najmniejszego sensu ?! Naprawde masz zamiar kupowac TV za kilka tysięcy na podstawie filmików z You tube ?
Gdybyś zajmował się kiedyś fotografią wiedziałbyś ,że w taki sposób możesz przepchnąć każdą tezę........
Jedyną własciwą oceną jest ta dokonana organoleptycznie bezośrednio na danym ekranie .

Sam wrzucasz filmik z youtube na poparcie swoich tez, a innych się czepiasz :)
Poza tym tego wątku nie daje się czytać, bo można odnieść wrażenie, że pewni posiadacze telewizorów OLED za punkt honoru przyjęli sobie, psuć zabawę posiadaczom innych odbiorników.
Nie kupiłem świadomie OLED, ale czy czyni to mój gust i obraz mojego telewizora gorszym? Nie sądzę.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze - widocznie czytasz bez zrozumienia bo nie wrzucałem tu żadnego linku tylko odnosiłem sie do linku wrzuconego przez kolegę ponownie zamieszczając w swoim poście jego adres, po drugie- forum nie służy temu (a przynajmniej w załozeniu tych uzytkowników którzy szukają na nim solidnych informacji) by komuś psuć zabawę lub ją poprawiac wydając z siebie wyłącznie "ochy" i "achy" ,tylko wymianie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.
Po trzecie - to ,że nie kupiłeś Oleda nie czyni twojego gustu ani gorszym ani lepszym jeżeli zrobiłeś to w pełni świadomy zalet i wad jednej i drugiej technologii.Czy czyni to obraz z twojego TV gorszym ? To zależy do jakich zastosowań ten TV kupiłeś , jeżeli do grania na konsoli i ogladania programów telewizyjnych w nasłonecznionym/mocno oświetlonym pokoju to się do tych warunków sprawdzi jak najbardziej.Jeżeli do popołudniowo/wieczornych seansów to nie był to wybór optymalny i na pewno nie otrzymasz z niego obrazu referencyjnego jaki oferują Oledy.
 

anmart

New member
Witajcie.
Mam go od 2 dni i jestem zachwycony.
Zauważyłem tylko że ekran jest trochę wygięty - bardzo delikatny łuk - jak się patrzy z góry z boku, i przez to minimalnie na środku odstaje tylna obudowa. Nie ma szczeliny ale po naciśnięciu palcami lekko się chowa.

Nie wiem czy te typy tak mają.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witajcie.
Mam go od 2 dni i jestem zachwycony.
Zauważyłem tylko że ekran jest trochę wygięty - bardzo delikatny łuk - jak się patrzy z góry z boku, i przez to minimalnie na środku odstaje tylna obudowa. Nie ma szczeliny ale po naciśnięciu palcami lekko się chowa.

Nie wiem czy te typy tak mają.
A mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie tego wygięcia?
U mnie wszystko jest proste.
 

maderos

Member
Bez reklam
Bazuje na trybie filmmaker dla HD/4kHDR
Jasność 40
Kontrast 45
Ostrość 2
Kolor 26
Odcień 0
Redukcja rozmycia 0
Redukcja drgań 1
Redukcja szumu Auto
Local dimming Standardowy
Contrast enhancer Niski
Tonacja kolorów Ciepły 2
Gamma 2.2
Szczegóły cieni 0
Ustawienia przestrzeni kolorów Oryginalna

Mnie mocno cieszy ta konfiguracja. Jak to bywa każdy pewnie ma swoje preferencje :)
Do sygnału z dekodera używam zmodyfikowanych ustawień naturalnych. Chłodne kolory w tym jakoś bardziej mi leżą.

OK, jak możesz to daj na próbę ( te ustawienia sobie spisz, jakbyś chciał później do nich wrócić ) i zrób tak - zresetuj to ustawienie FilmMaker - powinieneś mieć wyłączone wszelkie "poprawiacze" ( jak ta redukcja szumu! tu powinno być OFF ) i zobacz czy wtedy obraz nie wygląda lepiej? Zapewne w dzień może być ciut ciemniej to FilmMaker jest ustawiony pod jasność 30 ( 100 nitów ), ale sumarycznie obraz powinien być ok.
 

anmart

New member
A mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie tego wygięcia?
U mnie wszystko jest proste.

Jak pisałem jest dosłownie minimalne



Może jestem za pedantyczny - jak się przyjrzeć dobrze to widać
 

Attachments

  • 260617347_326851272218945_2633031008222433216_n.jpg
    260617347_326851272218945_2633031008222433216_n.jpg
    26,9 KB · Wyś: 51

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
anmart...
albo nie wiem gdzie patrzeć albo jestem ślepy. Ale skoro mówisz że coś jest nie tak to wierzę Ci.Odbiornik masz w domu i pewne rzeczy,szczególnie minimalne widać lepiej niż na zdjęciu.
 

anmart

New member
anmart...
albo nie wiem gdzie patrzeć albo jestem ślepy. Ale skoro mówisz że coś jest nie tak to wierzę Ci.Odbiornik masz w domu i pewne rzeczy,szczególnie minimalne widać lepiej niż na zdjęciu.

Patrz na górę ramki.

Wiem że minimalnie widać, ale niektórzy twierdzą że to w większości norma.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Patrzę i patrzę ale jednak nic nie widzę. Ale to chyba dobrze .Bo nawet jeśli coś jest nie tak, to raczej bardzo minimalnie.
Czy warto to reklamować?
To zależy jak bardzo Ci się chce.
 

anmart

New member
Patrzę i patrzę ale jednak nic nie widzę. Ale to chyba dobrze .Bo nawet jeśli coś jest nie tak, to raczej bardzo minimalnie.
Czy warto to reklamować?
To zależy jak bardzo Ci się chce.
No za bardzo to mi się nie chce. To naprawdę minimetr - no półtora na całej długości.
Nie sądzę żeby miało to wpływ na użytkowanie i kurz raczej też się nie dostanie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
No za bardzo to mi się nie chce. To naprawdę minimetr - no półtora na całej długości.
Nie sądzę żeby miało to wpływ na użytkowanie i kurz raczej też się nie dostanie.

Zrobisz jak zechcesz, ale skoro zbytnio Ci się nie chce ,to po prostu ciesz się fajnym obrazem.
 
Do góry