Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Rif

New member
Witam, od trzech tygodni jestem posiadaczem rzeczonego telewizora (65 cali) i to już jest dobry moment, aby się w jego temacie wypowiedzieć.
Bardzo długo przymierzałem się do nowego odbiornika, ale z różnych względów wolałem uniknąć OLED-a. Zwykłe LCD nie przekonywały mnie, dopiero w tym roku zacząłem się interesować mini-ledami. To było to czego szukałem, ale z kolei Samsung mnie nie przekonywał ze względu na brak DV. Później poczytałem, że tak naprawdę przy tej klasie telewizora i 2000 nitach, to nie będzie żadna różnica. Na niższym modelu już pewnie bym sobie odpuścił.
Odpuściłem za to kalibrację, ale za to przez niemal trzy tygodnie dla każdego materiału SD/HD/4KHDR ciągle coś pod siebie ustawiałem, aż się żona denerwowała, gdy w czasie seansu potrafiłem grzebać w ustawieniach obrazu.
Ale teraz już jest wszystko ok, obraz petarda i jestem bardzo zadowolony z zakupu :)
Oglądanie w ciągu dnia petarda. Czerń w telewizorze też jest jak ta lala. Musiałbym się nieźle przypieprzać, żeby wskazać jakieś mankamenty obrazu. Byle tylko służyć przez wiele lat. Poprzedni mój Samsung 12 lat wspaniale działał i zresztą nadal to robi :)
 

filcek

Member
Ale jest w Nvidia Shield. Tak logicznie patrząc po jakiego grzyba DV w Nvidia Shield? Po co dekodować DV w Nvidia Shield jeśli trzeba by to dublować w TV?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Twoim tokiem rozumowania jak podłączę czarno biały tv do Nvidia Shield to nagle stanie się kolorowy ... :p
 

Rif

New member
Jakie masz preferowane ustawienia?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Bazuje na trybie filmmaker dla HD/4kHDR
Jasność 40
Kontrast 45
Ostrość 2
Kolor 26
Odcień 0
Redukcja rozmycia 0
Redukcja drgań 1
Redukcja szumu Auto
Local dimming Standardowy
Contrast enhancer Niski
Tonacja kolorów Ciepły 2
Gamma 2.2
Szczegóły cieni 0
Ustawienia przestrzeni kolorów Oryginalna

Mnie mocno cieszy ta konfiguracja. Jak to bywa każdy pewnie ma swoje preferencje :)
Do sygnału z dekodera używam zmodyfikowanych ustawień naturalnych. Chłodne kolory w tym jakoś bardziej mi leżą.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Rif...
tak jak napisałeś każdy ma swoje preferencje odnośnie obrazu.Nawet kalibracja,chciaż zrobiona odpowiednio nie gwarantuje że prezentowany obraz będzie się podobał.A to jest najważniejsze.Nasze zadowolenie z końcowego efektu.Mniejsza o sposób w jaki do niego doszliśmy.
Ja kalibrowałem odbiornik i jestem bardzo zadowolony.Inna sprawa,że jak już pisałem ten tv po wyciągnięciu z pudełka i kilku drobnych ustawień "z łapy" gra bardzo fajnie.
 

SDman

Banned
Może będę miał okazję ustawiać model QN91A kolega "chyba" wczoraj go kupił.
Zawęziliśmy wybór do trzech modeli powyższy i X95J oraz OLED A84J.
Wszystkie trzy to bardzo wysoki poziom, model A84j to pierwszy OLED, który nie ma "czarnego lustra" ma je natomiast droższy A90j i przyznam nie dołożyłbym do niego ani złotówki vs A84j.
Niestety mimo mojego namawiania nie udało mi się przekonać go do zakupu OLED`a.
Za dużo spędził czasu u mnie w domu i oglądał Q90T więc jak stwierdził nie potrzebuje "strachu przed wypaleniem", a obraz w Q91N ma szansę być jeszcze lepszy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mat74...
oczywiście miałeś QN91A w domu i go testowałeś?Bo przypominam że mówimy dokładnie o tym tv a nie o ledach jako takich. A to w brew pozorom jest różnica.
Nie twierdzę że to idealny tv bo taki nie jest i takich nie ma.Bez względu na technologię wykonania.
A czerń?...Uwierz mi,jest.I biały też jest.Bez względu co o tym sądzisz.

Testowałem w warunkach domowych (nie u siebie w domu) dokładnie ten model :https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-an...ixby-alexa-google-assistant-10221893-pdt.html
i wykazywał dokładnie te same problemy ,które są widoczne w materiale linkowanym tutaj przez kolegę
https://youtu.be/6MnHID_N9V4 to znaczy : zimny a raczej niebiesko-fioletowy zafarb zarówno bieli jak szarości, przepały tam gdzie każdy Oled pokazuje jeszcze masę szczegółów i kompletne nie radzenie sobie z wyświetlaniem jasnych elementów na ciemnym tle.Widac to na wspomnianym filmiku od 7:22 jak równiez na zdjęciu zamieszczonym przez Ciebie.Przez "nie radzenie" rozumiem porównanie do obrazu generowanego przez Oledy które mają kontrast nieosiagalny dla żadnych LCD-ków jakkolwiek by one sie nie nazywały.

A teraz powiedz mi jakiego Oleda Ty miałes w domu ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale jest w Nvidia Shield. Tak logicznie patrząc po jakiego grzyba DV w Nvidia Shield? Po co dekodować DV w Nvidia Shield jeśli trzeba by to dublować w TV?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Dolby Vision to HDR z dodatkowymi metadanymi ,które muszą być odczytywane zarówno przez nadajnik (odtwarzacz) jak i odbiornik (telewizor).
Mozna to porównać z gęstymi formatami audio , gdzie przy braku możliwości odczytu prze któreś z urzadzeń odczytywany jest jedynie core.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A teraz powiedz mi jakiego Oleda Ty miałes w domu ?
Żadnego.Tylko nie wiem jakie to ma znaczenie?
A poza tym to nie jest temat o porównaniu leda z oledem .I ja nigdzie nie robię takich porównań.
I nigdzie nie próbuję udowadniać że jedna technologia jest lepsza od drugiej.
 
Ostatnia edycja:

tt_skrzynski

New member
Testowałem w warunkach domowych (nie u siebie w domu) dokładnie ten model :https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-an...ixby-alexa-google-assistant-10221893-pdt.html

i wykazywał dokładnie te same problemy ,które są widoczne w materiale linkowanym tutaj przez kolegę

https://youtu.be/6MnHID_N9V4 to znaczy : zimny a raczej niebiesko-fioletowy zafarb zarówno bieli jak szarości, przepały tam gdzie każdy Oled pokazuje jeszcze masę szczegółów i kompletne nie radzenie sobie z wyświetlaniem jasnych elementów na ciemnym tle.Widac to na wspomnianym filmiku od 7:22 jak równiez na zdjęciu zamieszczonym przez Ciebie.Przez "nie radzenie" rozumiem porównanie do obrazu generowanego przez Oledy które mają kontrast nieosiagalny dla żadnych LCD-ków jakkolwiek by one sie nie nazywały.



A teraz powiedz mi jakiego Oleda Ty miałes w domu ?
Na tym filmiku widać też sporo wad oleda LG. Gradacja szarości w planszy ok 2.02 minuty i potem na wszystkich ujęciach z jasnymi i ciemnymi przestrzeniami w jednym kadrze.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Bardzo proszę aby w tym temacie nie robić porównań Led vs Oled i nie próbować udowadniać że jedna technologia jest lepsza od drugiej.Na forum są tematy w których można się na ten temat wypowiedzieć.W tym temacie proszę o Wasze opinie i odczucia z użytkowania Samsunga QN91A(opcjonalnie 95A).Dziękuję.
 

filcek

Member
W takim razie nie Oled tylko AMOLED ... Jeszcze nie widziałem ekranu smartfona z perfekcyjną czernią , w żadnym wypadku nie można tego porównywać z jakością obrazu na tv Oled
 
Do góry