Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

SDman

Banned
Samsung nie ma Dolby Vision !!! Gdy mamy film , który nie zawiera zwykłej ścieżki HDR tylko Dolby Vision Samsung nie obrobi ani nie wyświetli prawidłowo takiego materiału !!! Dolby Vision nie można konwertować w locie do zwykłego Hdr


Wskaż mi taki materiał, który jest tylko i wyłącznie z DV i nie ma HDR -proszę o to od tygodni !!
Oczywiście nie mam na myśli plików czy wydań BD.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
No dobrze to drodzy posiadacze Samsunga QN91 powiedzcie mi parę rzeczy o tv.
Czy obraz z programów HD z telewizji jest w stanie dorównać czy prawie dorównać matrycy o rozdzielczości FULL HD. Czy rzeczywiście to skalowanie jest takie świetne?
Jestem zainteresowany 50 lub 55 cali.
Bo miałem już w domu w rozmiarach 55 cali TCL 825 gdzie było średnio i OLEDA 855 gdzie było słabo szczególnie na piłce nożnej.


Czy macie jakieś zastrzeżenia do oglądania piłki nożnej (sygnał kablówki 1080i),jak to wygląda?

Jak wygląda sprawa z napisami i poświatą wokół. Występuje? bo oglądałem QN85 i pod tym względem jest kiepsko.

Jak jest z kątami?

Może ktoś porównywał przed zakupem z jakimś Soniakiem skalowanie?


u mnie OLED odpada bo przynajmniej na oledzie Philipsa bolała mnie głowa i oczy - podobno się zdarza czasem, więc musi być LCD. A poza tym nie zachwyciłem się oledem.

Zależy mi żeby TV dało się oglądać na jednym ustawieniu obrazu bo w oled philipsa to inaczej piłka, inaczej film, inaczej studyjną tv trzeba oglądać a to dla mnie jest już bez sensu. a i nie podoba mi się taki totalnie "sztuczny" obraz w 4K. Jak ustawiłem na OLEDZIE tak jak mi się podoba to w ciemnych scenach nie było widać nic ;) Da się ogólnie 4K ustawić żeby było takie bardziej kinowe?
Najlepiej gdybyś miał możliwość pobawienia się tym tv w domu,czyli kupujesz a jak coś nie teges to masz możliwość zwrotu.
Coś co dla jednego będzie bardzo dobre wcale nie musi być takie dla Ciebie.I odwrotnie,coś słabego w obrazie dla mnie dla Ciebie może być akceptowalne.
Pytasz o skalowanie.
Ten tv już po wyjęciu z pudełka i kilku podstawowych regulacjach z "łapy" oferował całkiem fajny obraz.Nigdy nie przepadałem za LCD bo dla mnie ten obraz zawsze był właśnie taki "sztuczny".Może dlatego że odbiorniki które widywałem były źle ustawione?Nie wiem ale ten Samsung pozytywnie mnie zaskoczył swoim obrazem.Mam też plazmę St60 i zawsze ją ceniłem za nazwijmy to naturalny,nie przejaskrawiony obraz.I obraz o podobnym charakterze oferuje QN91A.
Mam na myśli obraz z dekodera UPC w 720p(swoją drogą ,jeśli u siebie możesz zmienić 1080i na 720p to zrób to-jest w brew pozorom lepiej).
Oczywiście jeśli oglądasz film o jakości dziesiątej kopii z VHS to cudów nie będzie.I technologia wykonania tv nic tu nie zmieni.
Ale ogólnie mogę powiedzieć że obraz z kablówki jest całkiem fajny,taki "naturalny" w charakterze i nie robi za spawarkę do oczu.
Piłki nożnej nie oglądam więc nawet nie próbuję oceniać jak to wygląda na tym tv.
Kąty oglądania są bardzo dobre.To nie stare LCD że jeśli nie patrzyłeś na tv prostopadle to nic nie widziałeś.
Piszesz że oglądając Oleda bolała Cię głowa?O tyle dziwne że z tego co wiem i widziałem to Oled też ma taki raczej "naturalny" obraz.Może oglądany egzemplarz był źle ustawiony?
Poświata wokół napisów?Teraz nie ma mnie w domu.Później zapodam jakieś zdjęcie.Czy zdjęcie z filmu na BD może być?
Ten tv można oglądać wszystko na jednym ustawieniu.Da się,nie ma z tym problemu.
Jeśli chodzi o 4K i bardziej kinowe ustawienia.
Powiem tak...byłem kiedyś w kinie na drugiej części Hobbita.Tak się złożyło że była to wersja nagrana w bodajże 48 klatkach na sekundę, czyli dwukrotnie więcej niż normalnie.Obraz był doskonałej jakości, lepszej niż standard ,ale brakowało mu właśnie tej "kinowości".
Wspomniałem o tym bo przypuszczam że pewnych rzeczy nie da rady przeskoczyć.Wyższa rozdzielczość może powodować że widzisz to w taki a nie inny sposób.
Oczywiście bardzo ważne są same ustawienie tv.
Myślę,że kalibracja może sporo poprawić.
 

tt_skrzynski

New member
Oczywiście wiesz o tym , że na Samsung dynamiczne mapowanie tonów jest zawsze włączone , z kolei na Lg można wyłączyć. Oledy Lg mają tendencję do zlewania detali w czarnym , szukaj porównania z Panasonic albo Sony
Faktycznie na Sony A90J jest pod tym względem lepiej niż na LG.
Tylko cena Samsunga to ok 50% ceny Sony ....
Swoją drogą tutaj znalazłem sporo materiałów porównawczych w HDR.
Myślę że cześć z nich jest z DV
Różnice są jednak minimalne...
https://m.youtube.com/watch?v=dycRtCSAMFk

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

filcek

Member
Wskaż mi taki materiał, który jest tylko i wyłącznie z DV i nie ma HDR -proszę o to od tygodni !!
Oczywiście nie mam na myśli plików czy wydań BD.

Czytaj ze zrozumieniem . Każdy duży serwis streamingowy wykrywa brak Dv i odtwarza zwykły Hdr. Natomiast w sieci jest multum sample , które zawierają tylko Dv , więc nie będzie to działać na telewizorze który Dolby Vision nie posiada
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
gitarrra napisał

"Powiem tak...byłem kiedyś w kinie na drugiej części Hobbita.Tak się złożyło że była to wersja nagrana w bodajże 48 klatkach na sekundę, czyli dwukrotnie więcej niż normalnie.Obraz był doskonałej jakości, lepszej niż standard ,ale brakowało mu właśnie tej "kinowości".
Wspomniałem o tym bo przypuszczam że pewnych rzeczy nie da rady przeskoczyć.Wyższa rozdzielczość może powodować że widzisz to w taki a nie inny sposób.
Oczywiście bardzo ważne są same ustawienie tv.
Myślę,że kalibracja może sporo poprawić."


Poruszyłeś ważną kwestię, klatkarz filmu. 48 a są też filmy nagrane w 60 klatkach dają super obraz, ale właśnie sztuczny.

Ten tak zwany kinowy, do którego jesteśmy przyzwyczajeni to 24 klatki. W kinie było tak przez bardzo wiele lat...Dlatego te 48 czy 60 klatek może wielu osobom nie odpowiadać.

Do tego dochodzą wszelkie "polepszacze" w telewizorze. One też mogą to potęgować. Dlatego tak ważne jest też odpowiednie ustawienie telewizora, kalibracja.
 

SDman

Banned
Czytaj ze zrozumieniem . Każdy duży serwis streamingowy wykrywa brak Dv i odtwarza zwykły Hdr. Natomiast w sieci jest multum sample , które zawierają tylko Dv , więc nie będzie to działać na telewizorze który Dolby Vision nie posiada
Dokładnie, więc wybacz, mam DV zapewne wiesz gdzie.
Jak pisałem HDR jest lepszy niż na nie jednym słabszym TV z DV :eek:k:
 

filcek

Member
Dokładnie, więc wybacz, mam DV zapewne wiesz gdzie.
Jak pisałem HDR jest lepszy niż na nie jednym słabszym TV z DV :eek:k:

Szkoda że chciwość producenta wpływa na jakość hdr w tv marki Samsung . Proszę nie robić z wad plusów. Dolby Vision wygląda lepiej nawet na tanich oledach względem zwykłego hdr .
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Czytaj ze zrozumieniem . Każdy duży serwis streamingowy wykrywa brak Dv i odtwarza zwykły Hdr. Natomiast w sieci jest multum sample , które zawierają tylko Dv , więc nie będzie to działać na telewizorze który Dolby Vision nie posiada
Bzdura.
Już ci pisałem, że każdy taki materiał, który w opisie ma DV, musi mieć HDR 10.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
OK, a jak ustawione były tzw. polepszczacze ruchu?
To właśnie one w dużej mierze tworzą sztuczny obraz. Dla mnie totalnie nieakceptowalny.

No tak,zapomniałem o tych polepszaczach.One są dość upierdliwe i mogą mocno wpływać na percepcję obrazu.
Ale z drugiej strony,skoro oba odbiorniki były kalibrowane a kalibrator w miarę kumaty to raczej powinien to badziewie wyłączyć.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
były wyłączone i włączane tylko przy próbach ustawienia piłki

Chyba jednak należysz do tej nielicznej grupy bardziej wrażliwych.
A tu obiecane zdjęcie.Avatar,z płyty 1080p,zdjęcie zrobione podczas filmu,nie na stop-klatce.Mam ndzieję że takie zdjęcie Ci odpowiada.Na początku filmu są napisy na zupełnie czarnym tle ale o ile oglądając je wszystko jest OK to zdjęcie wychodzi totalnie rozmazane,jakby poruszone.Chciałem zrobić zdjęcie z filmu na Netflixie w podobnych warunkach i wychodziło tak samo.
Coś robię nie tak podczas robienia zdjęcia?
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Filcek.
Proszę bardzo.
Samsung qled q9fn z 2018r

Normalnie wyświetla film HDR.
597872092b5b8b3366a4567970d13d61.jpg
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jaki fejk?
Ściągnąłem plik który podałeś w linku.
Jak go włączę na telefonie, który nie ma wcale HDR, to mam obraz taki jak opisałeś a na telewizorze jest normalny HDR.
 

tt_skrzynski

New member
Czy podłączając do tego Samsunga Nvidia Shield dekodującą DV np z Netflix na ekranie TV wyświetla się obraz który już w HDR z DV?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry