Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

andrzej ch63

New member
jestem tego samego zdania,bzyczenie słychać a to dzięki temu forum,człowiek zamiast skupić się na przepięknym odbiorze tv , to namiętnie szuka odgłosów bzyczenia,jeszcze raz powtarzam to bzyczenie jest słyszalne jeśli go usilnie szukamy.
Co do odbioru po paru dniach mogę stwierdzić że tv spełnił moje oczekiwania w 100 %,od roku przymierzałem się do zmiany tv,miesiąc na forum lcd ,miesiąc na forum plazma i nic, brak jakiejkolwiek decyzji.
Przypadkowo w tamtą niedzielę byłem w MM , i w jednym rzędzie obok siebie stały samsungi lcd 650 po środku plazma b850, a po lewej led b8000, na tym samym sygnale pokazowym plazma nie miała sobie konkurentów, pan który obsługiwał stoisko z samsungiem, podłączył przez usb ,różne pliki sd i tu plazma biła na potęgę lcd. Do piero po takim porównaniu wiedziałem co kupię, a że w euro rtv była promocja 5190 nie było nad czy się zastanawiać.
Dla tych którzy oglądają dużo sportu ta plazma jest wręcz wymarzona nawet ka kanałach sd , nie mówiąc już o hd bo to bajka .
Tak więc z pełną odpowiedzialnością zachęcam do kupna tego tv,kolory lepsze od led 8000 , biel wspaniała,kontrast nie do opisania,płynność wspaniała.
Jeszcze raz zachęcam, bo lepszego tv w tej chwil nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!.
POZDROWIENIA
 

Tomek969

Member
Twoje ceny troche nieaktualne

daruddg napisał:
Musze cie zmartwic, bo 58b850 kosztuje 2,8k Euro a nie 1,8k E, 1,8k E to za 50cali zaplacisz. 58 panasonica V nie widzielem przyznam i watpie że istnieje.
Pozdro.


W UK kolo Kent w zwiazku z niskim kursem GBP w EUR wychodzi nawet 1720.-, ale blizej bo sklep w Hamburgu 1850.- EUR do wlasnego odbioru, 1920- eur internet sklep w niemczech z darmowa wysylka po calych niemczech. Co za problem zamowic sobie w DE na magazyn DPD do wlasnego odbioru w Berlinie, Frankfurcie nad Odra czy Zgorzelcu tam gdzie ktos ma blizej. Troche pomyslec a nie twierdzic ze sobie kupie 'tylko' 50" za ta kwote, ostatecznie mamy EU bez granic i cla.

Panasonic 58V10 w sklepie [ w w w. my-solution. d e ] kosztuje 4500.-EUR wysylka po niemczech 15.-EUR

PS. I chyba dlatego stanie u mnie na swieta wersja 58", bo za ta roznice pomiedzy Panasonic a Samsung starczy jeszcze na projektor full HD Sony HW10 co jakby mnie meczylo bzyczenie podczas wieczornych seansow przestawie sie na projektor i bede sluchac milego szumu wentylatora projektora !!
 
Ostatnia edycja:

roj74

New member
Co daje nowy soft to nie wiem. Ja sobie go ściągnąłem ze strony samsunga com pl.

Zgrywasz na kompa rozpakowujesz przez .exe zgrywasz na USB i w opcjach telewizora włączasz aktualizację oprogramowania. TV znajdzie sam plik i zaktualizuje oprogramowanie. Wyłączy się, włączy i gotowe. Nawet nie stracisz ustawień. Co daje ten soft, ktoś wcześniej pisał, ale mi się nie chce kopać w tych stronach.
 

Dżon Bondżoe

New member
Jorik69 i jak tam?

Kowal2k - nie było mnie tyle czasu bo oglądałem filmy w rozdzielczości 1080p !!!!!
Nie mogę odejść od tego TV !!!

Co do uwag nt LCD/plazmy - porównywałem ten tele do LCD i plazm w tych przedziałach cenowych - - opisywałem to - LCD poległy od razu! - to był praktycznie pierwszy dzień

W ogołe wychodziłem od LCD - bo tak mi sprzedawcy polecali - ale jak zobaczyłęm pierwszą poazmę LG - to LCD odpadły - wtedy plazmy LG chciałem bo ta firma z Wro jest związana bsardzo. ALe jak zobaczyłęm obraz na Sam ps50b850 - to oczadziałęm - wtedy kosztował 10 000 w saturnie - opisywalem to - nic z nim się nie równało - Panasy były OK ale zależało mi na cienkości także.

W tej chwili po 2 miesiącach każdego dnia podniecamy się z żoną tym tele - teraz oglądamy filmy tylko w HD :)
resztą gardzimy... sam się sobie dziwię jak tele może dać tyle radości.
Nawet w d mam Pana Technika - który przedłużył sobie ściąganie zasilacza z Marsa o jeden tydzień - ma czas do środy.

Ludzie kupujcie ten tele - po 5tys już są. a LCD to sobie do peceta kupcie :)

HDTV jest masakrujące.... Potwory kontra te no obce - w full hd i dolby digital.... odpłynąłem :)
 

KLFpl

New member
Ps50b850

Witam serdecznie, niezły metlik z wyborem tv od kilku dni walcze z porównywarkami. Mam pytanie wiem, że odpowiedz nie jest prosta nie znajac mocy sygnalu, ale do rzeczy. Czy ten 50 calowy samsung z podłaczona tv kablowa z dekodera HD (btw miasto Elblag) w przypadku ogladania go z odleglosci 2,5-3m da sobie rade z kanałami nie HD (czy da sie to wogole ogladac). Z tego co wiem to HD raczej bez problemu z jakoscia, niestety wiekszosc kanałow nie jest nadawana HD, wiec czytajac opinie o tej plazmie generalnie wszystko ok, tylko niestety chyba mam za maly pokoj :(
 

cezy

New member
daruddg napisał:
Powiem tak CEZY, miełem nie wdawać się w dyskusje bo pewnie masz 15 lat, bajke o wyciąganiu kraju z biedy zachowaj dla swoich dzieci i niech biedują całe życie, moje dziecko nie będzie!!!
Nie pracuje ani w Niemczech, ani w Angli, tylko w Holandii, za przyzwoite pieniądze, i w kraju gdzie jesteś szanowany za swoją prace!!!(nie wszędzie, ale w pracy gdzie mnie nie szanują jestem dwa dni "pierwszy i ostatni").
Masz racje nauczylem sie w Polsce pisać i czytać i dzięki temu wracam co 1-2m-ce do kraju i wydaje w dwa dni tyle pieniędzy co przeciętny Kowalski zarabia w dwa miesiące, nie chwale się tym, ale zrozum jedno, że to dzięki takim ludziom co wyjeżdzają za granice, zarabiają peniądze i wydają je w kraju, a jest ich około 2 miliony ten kraj jeszcze sie jakoś trzyma!!!.
Dzieki nam PKB kraju jest na minimalnym + a nie - 10%.Dzieki naszym wydanym pieniądzą wydawanym w skalepie, pani Kowalska ma wypłate( oczywiście nie tylko za nasze!!). Pomysl co by sie stalo w kraju jakby wrócilo 2 miliony Polaków z emigracji??, 2 mln bezrobotnych wiecej!!, brak dopływu gotówki z nikąd, tak bo kase jaką wydajemy w kraju, dla kraju jest z nikąd i jest jak błogosławieństwo!!.
Od wyciągania Kraju z biedy jest rząd który nic nie robi aby to zmienić, obecny jak i poprzednie, wierz mi pomagam wyciągnąć kraj z biedy o wiele bardziej niż bym był w tym kraju!!!, a głównie moje i 2 mln Polaków pieniądze!!!.
Prymityw z "Koziej Wulki" nigdy tego nie zrozumie. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem, ale denerwują mnie takie opinie o emigrantach zarobkowych. Wogóle temat rzeka, a to jest forum o Bzykaczu :).

Chciałbym zauważyć jedną rzecz, że tyle mówi sie o listopadowych wersjach TV, a w Polsce ich po prostu nie ma, wysprzedają wcześniejsze bzyczące wersje, dlatego pewnie tak tanio i wszystko leci do krajów takich jak Polska. Nikt jeszcze na forum nie pochwalil sie ze kupil z listopada.

Wracając do tematu jak telewizje sat wybrać, to na dzień dzisiejszy przy rewelacyjnej ofercie N, za 68 zeta chyba najllepsza z 3 proponowanych, nie ma sie co zastanawiać, brać N!!!!!!!!!!, chociazby dla tych 13 darmowych kanałów HD.
Do bzyczenia już sie przyzwyczilem, ale wezwe serwis po nowym roku, beda bardziej chetni do pracy niz w okresie przed i świątecznym, moze pojawia sie juz modele z listopada i uda sie wynegocjowac wymiane :), pozyjemy zobaczymy.
Nie jest to forum jak sam pisałeś o temacie statusu i majętności naszego społeczeństwa ale zauważ napisałeś (ale tam u was bieda)Nas stac na(KOLEJNY ) trzeci telewizor w Polsce 50 cali a ty dopiero go sie dorobiłeś ?O nazse dziecii sie nie martw chodzą do Polskich przedszkoli na pewnio poziom jest większy niż w twoim? Niby w (twoim )wolnym kraju?
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
Mnie stać na 5 takich TV w tym momencie jak juz cos, z tym ze mam inne priorytety. Bogczem nie jestem i nigdy nie bylem, i raczej nie bede:( , moje poczatkowe slowa byly lekkim sarkazmem i faktycznie źle o mnie świadczy. Ale to dlatego że pewne sytuacje w tamten weekend zmusily mnie do takiego stwierdzenia
1. Bezdomni pod sklepami proszącymi o pieniądze
2. Obcy ludzie podczas rozmowy nakazujace mi wyjazd za granice bo tu juz nie ma nic.
Przeprosilem urażonych ,ale zdania nie zmienie, bieda w Polsce że aż piszczy, w niektórych regionach kraju moze i niewidoczna, ale w ogromnej większości aż rażąca, i nie jest to ani moja ani twoja wina, nierzadko nie jest to wina tych biednych ludzi, tylko rządzących przez ostatnie 20-lecie!!!, bo potencjał kraju mamy ogromny!!!.
Jeszcze raz przepraszam urażonych, ale stwierdzilem tylko fakty, i nie uwazam tych biednych ludzi za gorszych, a jak prosza o pieniądze to daje i jeszcze zamienie kilka zdań, bo mi moze tez kiedyś braknąć i moge być na ich miejscu i każdy powinien o tym pamiętać.
Pozdro
P.S. Ale do kraju narazie nie mam zamiaru wrócić, mimo iż mamy duzy dom po rodzicach i mieszkanie, po tym jak widze jakie jest tam bezprawie i niesprawiedliwość, a ja świata nie naprawie, moze jestem samolubny ale najwazniejsza jest moja rodzina i tylko ona sie liczy, oczywiscie nie szkodąc innym.
 

motobartcompany

New member
Taka ciekawostka

Według testów Samsung B850 ma realny kontrast na poziomie 9000:1 . Stosunkowo niski kontrast jest tłumaczony małą jasnością.

Pioneer 5090 kontrast 135000:1
Panasonic V10 Realny kontrast = 130000:1
Samsung B5500 kontrast = 9700:1
LG 50PS8000 kontrast = 1400:1

Nowy sharp na ledach LE700E kontrast 720:1 Papier przyjmie wszystko niestety, wystarczy zobaczyć jak jest podawane w danych....

Dane z fullhd.gr
 

RomekF_PL

New member
Mógłby poprosić któregoś z posiadaczy 50 calowej 850 o podanie wymiarów kartonu w którym jest sprzedawany.

Chciałby sprawdzić czy zmieści się do samochodu czy zamawiać dostawę do domu.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Czy na prawade ten tv nie ma wyjscia sluchawkowego? To dla mnie bardzo wazne bo lubie sobie pograc na xboxie 360 albo ps3 po nocach nie budzac rodziny. Nie chce mi sie wierzyc ze w swoim topowym modelu plasmy Samsung "zapomnial" o takiej rzeczy. Czy da sie to jakos rozwiazac?

Prosze o pomoc posiadaczy 850!!!
 

jerome

New member
Podobno w Niemczech sie udalo od-bzyczyc B850. Interesujacy watek nt. sprzetowego usuniecia przez serwisanta bzzzyczenia w B850 (link do AVSForum):
tinyurl.com/ykl5dy5
 

jeziu1

New member
Transport i inne

11mpp napisał:
Przewoź tylko w pionie, żadnego obracania. Lepiej wziąć transport.
Zdecydowanie polecam wziąć ich transport. Mnie przywieźli tego Samsunga z pękniętą matrycą w lewym górnym rogu. Na pierwszy rzut oka tego nie było widać. Gdybym go przywiózł sam mogliby powiedzieć, że to moja wina. Oni traktują ten sprzęt jak worki ziemniaków. Wdziałem jak facet na moją prośbę sprawdzał mój pierwszy egzemplarz z którego jest miesiąca (Eurortvagd). Pomyślałem wtedy że jak ten telewizor to przeżyję to będzie cud. Cud nie było - matryca pęknięta. Drugi egzemplarz dotarł bez uszkodzeń ale... Zauważyłem na jasnym ekranie jedną komórkę (subpikskel) który miga. Nie widać tego dobrze (trzeba dobrze się przyjrzeć) i tylko na jasnych scenach (w ciemnych jest OK). Nie wiem czy go wymienię bo jest cichy i nie słychać bzyczenia (przynajmniej na razie bo stoi w pudełku). Boje się że jak wymienię to dostanę z gorszym panelem albo bzyka ;) . Czy ktoś z Was przyglądał się dokładnie panelowi i zauważył jakieś martwe subpiksele albo migające ?
 

Jorik69

New member
11mpp napisał:
Przewoź tylko w pionie, żadnego obracania. Lepiej wziąć transport.

No właśnie, zastanawiałem się, jak to jest z tym przewożeniem. Wydaje mi się, że nie jest to takie istotne, przy prawidłowym opakowaniu nie powinno być problemu.

Jako ciekawostkę podam tylko, że Najjaśniejszy Serwisant zabrał moją 850 do zwykłego kombi na leżąco (w firmowym kartonie).
 

Jorik69

New member
Nie, nie ma wyjścia słuchawkowego!

kapsell napisał:
Czy na prawade ten tv nie ma wyjscia sluchawkowego? To dla mnie bardzo wazne bo lubie sobie pograc na xboxie 360 albo ps3 po nocach nie budzac rodziny. Nie chce mi sie wierzyc ze w swoim topowym modelu plasmy Samsung "zapomnial" o takiej rzeczy. Czy da sie to jakos rozwiazac?

Prosze o pomoc posiadaczy 850!!!

Temat już był wałkowany na forum - proszę nie powielać tematów!

Pełną instrukcję obsługi można pobrać ze strony szajsunga:
http://www.samsung.com/pl/support/d...+HUNGARIAN,+POLISH,+ROMANIAN,+SERBIAN,+SLOVAK
 

daruddg

New member
No z tym brakiem poszanowanie sprzętu to jest wszędzie chyba w każdym kraju, ja sam byłem świadkiem gdyz moj pierwszy samsung 50b850 samoistnie zmienial kanaly, jakby ktos trzymał chanel+ wciśnięty, i panowie zaraz go zabrali, ale jak widzialem jak go wpakowali do pudła i jak go chcieli zabrać to od razu spisałem numery i powiedzialem ze nie chce juz tego TV, ma byc inny!!!, bo go nie wezme, ja ziemniaki lepiej traktuje :D .
Z tymi rewelacjami o wyciszeniu Tv ja bym sie jeszcze wstrzymał, ale jest juz jakaś nadzieja że ktoś coś prubóje coś z tym zrobić.
1. Zdjęcie jak dobrze zrozumialem nakazuje wyłączyć wiatraczek??, bo właśnie u mnie ten pisk i to właśnie z tego wiatraczka, radiatora najbardziej mnie wku..ia, samo bzyczenie u mnie jest znośne.
3 zdjęcie to juz sposób stary, ale jak nie szkodzi to warto pewnie wyciszyc go tym kawałkiem pianki.
Ale 2 zdjęcia nie kumam do końca, czy on wymienił całą płyte mu czy wypiął ten tranzystorek czy wymienił na inny model??.
Z tego co wyczytałem to naprawa odbyła się w domu:D , wiec bylaby to rewelka nie oddawać TV na miesiąc do serwisu, ale komus tam na 650 nie pomogło, nie uzywam translatora tylko staram sie tłumaczyć z głowy i dokształcać się :).
Ja czekam na jakis sprawdzony w 100% sposób i wtedy wezwe serwis, wczesniej odesle do strony i powiem ze tak chce :).
 

andip

New member
daruddg napisał:
...Ale 2 zdjęcia nie kumam do końca, czy on wymienił całą płyte mu czy wypiął ten tranzystorek czy wymienił na inny model??.
....
Z opisu wynika ze usunięto z płytki cewkę indukcyjną - czerwona strzałka ją wskazuje, niebieska ze jej już nie ma na płytce.
 
Do góry