Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

vbodzio

New member
Ja oglądam 50' z 3 metrów i jest rewelacyjnie. wiele osób odradzało mi tak duży ekran do 3 m, ale jak sami się później przekonali - Mógłby być większy!

Bzyczenie.Posiadam tv już prawie 2 miesiące więc mogę stwierdzić:
Coś tam bzyczy, ale gdyby nikt mi wcześniej o tym nie powiedział to bym pewnie nie zauważył. Ps3 głośniej chodzi. Żona do tej pory nic nie usłyszała (nie jest jej znany problem bzyczenia), tak samo znajomi - nikt nigdy nie słyszał bzyczenia.

Tak jak ktoś zauważył: z czasem mniej bzyczy. Też mi się tak wydaje
(możliwe, że bardziej zacząłem się skupiać na oglądaniu tv, a nie na wsłuchiwaniu w bzyczenie).

Co do grania na PS3, lagów. Większość czasu spędziłem grając na Ps3 i telewizor jest idealny do gier, nie zauważyłem żadnych lagów (Uncharted 2 + multiplayer). Połączenie b850+Ps3 = 10!

Powidoki. Jak się zostawi na dłużej statyczny obraz to widać (np. wielki napis Uncharted 2 z menu głównego ;), ale szybko znika. Dla mnie żaden problem.

Na końcu dodam, że nie bawiłem się w żadne docieranie plazmy. Od początku ustawiłem tak, jak według mnie wyglądało najlepiej.

Podsumowując:
Telewizor rewelacja. W tej cenie (a teraz jak patrze kosztuje już tylko 5 tys!) nie znajdzie się nic lepszego.
 

Fantazyoosh

New member
vbodzio napisał:
Powidoki. Jak się zostawi na dłużej statyczny obraz to widać (np. wielki napis Uncharted 2 z menu głównego ;), ale szybko znika. Dla mnie żaden problem.
Dzięki, bardzo pocieszające. A jak z tymi powidokami? Widać je wyraźnie z powiedzmy z 2-3 metrów? Czy jeśli przykładowo wyłączę Uncharted i puszczę film, to logo gry będzie wyraźnie odznaczało się na obrazie przez jakiś czas?

Cały czas mam na myśli zwykłe korzytanie z TV, a nie wodzeniu nosem po ekranie ;)
 
Ostatnia edycja:

Prof1906

New member
powidoki

też gram bardzo dużo na ps3 i tym TV powidoki są widzialne jedynie na czarnym tle jak puścisz film czy jakiś ruchomy obraz znikają bardzo szybko
 

vbodzio

New member
U mnie powidoki widać tylko jak cały ekran jest czarny (jak gra się wgrywa, czarne tło, to wtedy widać duży napis uncharted 2). Jak pojawi się normalny obraz, gra się wgra to powidoków nie widać.

Nie ma co się przejmować tymi powidokami. Chwila moment i znikają.

EDIT: Widzę, że Prof1906 mnie uprzedził - mam tak samo jak On.
 

Fantazyoosh

New member
Super! W takim razie chyba się zdecyduję, chociaż raczej na model 50B650. Miejmy nadzieję, że nie będę żałował braku 5 letniej gwarancji i nie musiał użerać się nigdy z serwisem Samsunga.

Ech, żeby jeszcze DTS hulało :)
 

ajven8

New member
jerome napisał:
Podobno w Niemczech sie udalo od-bzyczyc B850. Interesujacy watek nt. sprzetowego usuniecia przez serwisanta bzzzyczenia w B850 (link do AVSForum):
tinyurl.com/ykl5dy5

Z tego wynika, ze za bzyczenie odpowiada ta cewka. Po usunieciu tego elementu uzytkownik stwiedzil:
"Conclusion: the B850 is now very quiet" czyli, ze jest dla nas nadzieja :) Niemcy sobie z tym poradzili na my nie potrafimy ?? No jak to ?! Przeciez podobno: Polak POTRAFI !!! Ciekawe czy zagraniczne seriwsy komunikuja sie ze soba w jakikolwiek sposob ? Ale z tego co piszecie o naszych serwisantach to nawet jakby wiedzieli "co" to pewnie i tak nie wiedzieliby "jak" :/

Jak ktos aktualnie ma TV w serwisie to niech ich pouczy, moze cos zdzialaja.
 

Tivi

New member
To mój pierwszy post na Tym forum więc witam się z Wszystkimi
Uuuuuuuuuuuufffffffffffff wreszcie przeczytałem wszystko.

Mam pytanie.
Data produkcji tego B850 jest na kartonie czy na obudowie ?
 

zinger

New member
.

Witam
Wczoraj rozmawiałem z pracownikiem EURO RTV i zna temat bzyczenia. Mówił, że rozmawiał z przedstawicielem Samsunga, który u nich był i "wygadał się", że też zna temat i samsungi z listopada mają usuniętą tą usterkę. Dlatego, prawdopodobnie taka akcja w Euro RTV z październikiem made in Węgry oraz brak listopadowych wersji (czekają aż wyprzedadzą paździe...rze). Zaznaczam, że to jest tylko moja konkluzja i nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych.
Ma ktoś może model z listopada ? bzyczy ? Gdzie można kupić listopadową wersję?
pozdrawia przyszły użytkownik tego telewizora !
 

ulteo

New member
Dostałem disiaj b850 panowie rozpakowali karton ale nie pozwolili i wlaczayc telewizora bo stwierdzili ze jechal caly dzien i musi sie przyzwyczaic do temp panujacej w pokoju. na pierwszy rzut ok telewizor wygladal ok.
panowie pojechali po godzinie wlaczylem telewizor i zonk matryca nie swieci po dokladnych ogledzinach okazalo sie ze matryca jest peknieta.

I teraz plytanie czy nie beda robic problemow z wymiana?
Telewizor kupilem w euro rtv w Jeleniej Górze.
 

RHJG

New member
Bez reklam
ulteo napisał:
Dostałem disiaj b850 panowie rozpakowali karton ale nie pozwolili i wlaczayc telewizora bo stwierdzili ze jechal caly dzien i musi sie przyzwyczaic do temp panujacej w pokoju. na pierwszy rzut ok telewizor wygladal ok.
panowie pojechali po godzinie wlaczylem telewizor i zonk matryca nie swieci po dokladnych ogledzinach okazalo sie ze matryca jest peknieta.

I teraz plytanie czy nie beda robic problemow z wymiana?
Telewizor kupilem w euro rtv w Jeleniej Górze.
Witam dzwon natychmiast, jest tam B.nieprzyjemny kierownik,lysy gwiazdor.powodzenia.
 

ulteo

New member
Tylko że nie mam do nich numeru . Na ich stronie jest podany numer tylko do centrali
Ta martyca antyodblaskowa skutecznie maskuje wszystkie pekniecia dopiero jak zrobilem fotki z uzyciem flasha to sie okazalo ze cala matryca jest popekana.\
a ja taki tv do pradu podlaczylem bo nie bylo nic widac;/

Dzwonilem drugi raz do Centrali euro i Pan mi powiedzial ze ma zrobic fotki i isc jutro do kierownika sklepu i ze w takiej sytuacji reklamacha powinna byc rozpatrzona natychmiast.
 
Ostatnia edycja:

ulteo

New member
Tujaj linka do fotek matrycy trzeba dodac www

zapodaj.net/340e28391b86.jpg.html


fotka zrobiona bez flasha na pierwszy rzuc oka wszystko ok powloka anty refleksowa wszystko swietnie maskuje


zapodaj.net/fafcef850448.jpg.html

fotka z wlashem chyba nie ma co komentowac
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
O ja pier..le, druga fota poezja.
Po pierwsze nie chce ci podnosić ciśnienia, ale jesteś frajer, po to zamawia sie dostawe do domu żeby sprawdzić sprzęt w obecności dostawcy przed pokwitowaniem odbioru. Ja dopiero podpisalem i zaplacilem jak mi wszystko sprawdzili i ustawili, tez pierwszy model mial wade bo sam kanały automatycznie zmieniał, jakby mial wcisniety chanel, i panowie w momenci go zabrali wiele nie mówiąc, kilka godzin później po interwencji w sklepie zawitał do mnie drugi model. A TV mógłby nawet z Singapuru do mnie dotrzeć po 5 dniach podróży i tak bym go włączył, albo zaprosil panów na kawe a nie dał sie tak nabić w butelke, na 100% wiedzieli że ma walniętą matryce i rzucili text o godzinie czekania, mi panowie podłączający wszystko nawet nie śmieli takiego kitu wciskać.
Wiele sprzętów włączałem od razu i jeszcze nigdy nic mi sie nie przytrafiło, a jak sie przytrafi to od razu reklamacja, bo na 100% musial byc przetrzymywany w fatalnych warunkach gdzie dostał wilgoci.

Druga sprawa to jak nie ma na obudowie śladów upadku to raczej masz na 100% wygrane bo nie mógłbyś uszkodzić tak TV w domu tylko w transporcie, który to sklep organizował, dlatego zawsze sie bierze dostawe do domu i dokladne sprawdzenie w domu łącznie z włączenem TV co jest podstawą, nie obraź sie ponoć głupich nie sieją, sami się rodzą.
P.S. oby sprawa zakończyła sie dobrze dla ciebie, powinienes zaraz po stwierdzeniu powiadomić sklep i natychmiast powinni go odebrać, bez żadnych dyskusji, a ku.w w telefonie tysiące, tel. do sklepu masz na fakturze, kupując taki drogi sprzęt zawsze bierze sie fakture na osobe prywatną, ale na paragonie również powinien byc telefon do sklepu.
Opisz co i jak, im szybciej to zalatwisz tym lepiej dla ciebie.
Powodzenia, ja bym nie wytrzymal nerwowo i w ciagu 5 minut byl w sklepie a kierownika sklepu bym za fraki do domu ściągnął jakby robil jakies problemy.
 

ulteo

New member
daruddg napisał:
O ja pier..le, druga fota poezja.
Po pierwsze nie chce ci podnosić ciśnienia, ale jesteś frajer, po to zamawia sie dostawe do domu żeby sprawdzić sprzęt w obecności dostawcy przed pokwitowaniem odbioru. Ja dopiero podpisalem i zaplacilem jak mi wszystko sprawdzili i ustawili, tez pierwszy model mial wade bo sam kanały automatycznie zmieniał, jakby mial wcisniety chanel, i panowie w momenci go zabrali wiele nie mówiąc, kilka godzin później po interwencji w sklepie zawitał do mnie drugi model. A TV mógłby nawet z Singapuru do mnie dotrzeć po 5 dniach podróży i tak bym go włączył, albo zaprosil panów na kawe a nie dał sie tak nabić w butelke, na 100% wiedzieli że ma walniętą matryce i rzucili text o godzinie czekania, mi panowie podłączający wszystko nawet nie śmieli takiego kitu wciskać.
Wiele sprzętów włączałem od razu i jeszcze nigdy nic mi sie nie przytrafiło, a jak sie przytrafi to od razu reklamacja, bo na 100% musial byc przetrzymywany w fatalnych warunkach gdzie dostał wilgoci.

Druga sprawa to jak nie ma na obudowie śladów upadku to raczej masz na 100% wygrane bo nie mógłbyś uszkodzić tak TV w domu tylko w transporcie, który to sklep organizował, dlatego zawsze sie bierze dostawe do domu i dokladne sprawdzenie w domu łącznie z włączenem TV co jest podstawą, nie obraź sie ponoć głupich nie sieją, sami się rodzą.
P.S. oby sprawa zakończyła sie dobrze dla ciebie, powinienes zaraz po stwierdzeniu powiadomić sklep i natychmiast powinni go odebrać, bez żadnych dyskusji, a ku.w w telefonie tysiące, tel. do sklepu masz na fakturze, kupując taki drogi sprzęt zawsze bierze sie fakture na osobe prywatną, ale na paragonie również powinien byc telefon do sklepu.
Opisz co i jak, im szybciej to zalatwisz tym lepiej dla ciebie.
Powodzenia, ja bym nie wytrzymal nerwowo i w ciagu 5 minut byl w sklepie a kierownika sklepu bym za fraki do domu ściągnął jakby robil jakies problemy.

Dywakacje na temat mojej inteligencji sobie daruj bo mnie nie znasz.
Nalegalem na wlaczenie i sprawdzenie telewizora ale Panowie definitywnie odmówili centrala euro potwierdzila procedure ktora przedstawili wiec postepowali zgodznie z zaleceniami sklepu/producenta.

Na paragonie nie ma numeru do sklepu tylko to centrali euro na fakturze to samo. W centrali powiedziano mi ze sklep nie zajmuje sie telefoniczna obsluga klienta i trzeba sie do nich pofatygowac.
Pan z centrali nadmienil ze w tym przypadku reklamacja powinna zostac rozpatrzona w trybie natychmiastowym.
Jutro do nich jade bo dzisiaj juz nie moglem i bede walczyl do upadlego.
Jak beda podskakiwac to spotkamy sie w sadzie sprawa jest z gory wygrana tak mi powiedzial prawnik z ktorym sie konsultowalem.
 
Ostatnia edycja:

Prof1906

New member
!!

Już gdzieś czytałem o takiej sytuacji (chyba na tym forum) też były zdjęcia gość tak samo odebrał bez włączania tylko on widział że coś nie tak bo pisał że pudełko było pogięte i wilgotne czy jakoś tak poszukaj zobacz jak się zakończyło wydaje mi się że dostał nowy tv po paru dniach
 

jeziu1

New member
Bez paniki !

Ludzie nie panikujcie. Telewizor wymienią bez problemu. Miałem to samo podpisałem odbiór, a później zauważyłem pęknięcie w lewym górnym rogu matrycy. Poszedłem do sklepu pan wypisał papierek i na drugi dzień miałem nowy telewizor. Dlatego też warto wziąć ich transport bo w razie problemów... Trzeba być frajerem żeby uruchamiać sprzęt zaraz po wniesieniu kiedy mamy taką różnicę temperatur - kondensacja pary wodnej ! Widać to doskonale po jakimś czasie na ekranie - cały zaparowany. Jabym nie pozwolił uruchamiać sprzętu od razu no ale jestem frajerem :p . Telewizor wisi na ścianie i gra pięknie i nie bzyczy jak do tej pory - produkcja 02 październik. Jak pisałem wcześniej w tym wątku oni sprzęt traktują jak worki ziemniaków. Pozdrawiam wszystkich :D
 

andip

New member
ulteo napisał:
Dostałem disiaj b850 p...

Ulteo a w jakim miesiącu był wyprodukowany twój model i gdzie? Ja mam bzykacza ps50b850 od tygodnia i czekam na wymianę. W magazynie euro-rtv pozostało już podobno niewiele egzemplarzy z dostawy, z której był mój egzemparz (październik, prod Hungary). Mam jeszcze kilka dni na wymianę. Myślę, że załapię się już na następną dostawę i będą to modele z listopada, podobno niebzyczące.:D
 

ulteo

New member
Własnie wróciłem ze sklepu jestem pozytywnie zaskoczony nie było żadnych problemów z wymianą w sobotę przyjedzie do mnie nowy b850.
 
Do góry