Samsung PS50B650

surfer

New member
Witam ponownie, tym razem w nowym roku. Ponieważ wydaje mi się, że byłem jednym z pierwszych, którzy użytkują ten model napiszę, że nie stwierdziłem żadnych z opisywanych negatywnych efektów w TV. Ani skoków jasności czy kolorów, ani zrywania linii.
Może kolego trafiłeś na trefny egzemplarz a może to kwestia odpowiednich ustawień?
 

Wilczy

New member
Witam ponownie, tym razem w nowym roku. Ponieważ wydaje mi się, że byłem jednym z pierwszych, którzy użytkują ten model napiszę, że nie stwierdziłem żadnych z opisywanych negatywnych efektów w TV. Ani skoków jasności czy kolorów, ani zrywania linii.
Może kolego trafiłeś na trefny egzemplarz a może to kwestia odpowiednich ustawień?

Pytanie z innej beczki, kupowałeś ten telewizor w internecie?
 

Pokles

New member
Witam,
Czy zauważyliście na swoich 50b650 jak telewizor sam zmienia ustawienia gamma przy ciemnych scenach. Raz obraz jest jaśniejszy, raz ciemniejszy, zmiany ustawień są czasami szybkie ( migotanie).Problem zacząłem zauważać po 2-3 miesiącach użytkowania (albo wtedy się pojawił). Zjawisko występuje nawet przy BD (Harry i Potter i Książe półkrwi). W jednym z polskim czasopism (Płaskie ekrany) też to zauważyli. Na forach zagranicznych również jest o tym mowa. Mam do Was pytanie: czy też to u Was występuje. Po drugie czy może to by podstawą do wymiany w ramach gwarancji.

U mnie to też miało miejsce ale jak coś pozmieniałem w ustawieniach dyn. kontarstu i gamma, a po zresetowaniu trybu film już tego efektu nie ma. Sprawdź na fabrycznym ustawieniu film.
 

zirael

New member
dzieki za odpowiedź. Mój też nie mial i sie trochę tym martwiłem bo ktoś mi powiedział że powinien. Najwyrazniej ten model takiej folii nie posiada.

Powinien posiadać. Mój miał pianko-folię (taką nie klejącą się) nałożoną na cały ekran + przyklejona folia na całej ramce telewizora i na podstawie (z góry i z dołu podstawy). Tv kupiony w saturnie jeśli komuś to cokolwiek zmienia ;-)
 

MateoPatryk

New member
A jaki masz wgrany firmware? Planuje zakup tej plazmy i zaniepokoił mnie Twój post.

Czy masz może włączoną opcję Cinema Smooth??
Miałeś rację. Problem, który opisywałem ze zmieniającą się jasnością obrazu pojawia się przy przy włączonym Cinema Smooth i przy oglądaniu BD nie występuje gdy Cinema Smooth jest wyłączone. Włączenie tej opcji nie przy wszystkich filmach powoduje problem w jednakowym stopniu: przy oglądaniu Harry Potter i Książe Półkrwi jest wyraźnie widoczny za to przy Benjaminie Buttonie w właściwie niezauważalny. Jeszcze jedno - przy włączonej Cinema Smooth obraz jest wyraźnie gorszy tzn. obraz jest za jasny (czerń za szara). Wyłączenie Cinema Smooth pogarsza się płynnośc obrazu. Odtwarzanie BD przy 60p również nie zapewnia płynności (dla mnie obraz wygląda gorzej niż przy 24p). Czy u Was wygląda to podobnie?
Jeżeli tak to pozostaje kalibracja trybu z włączonym Cinema Smooth.

Co do DVD to nie zauważyłem problemu, może to by związane z tym, ze odtwarzacz upscaluje do 1080p i i opcja Tryb Film jest nieaktywna.

Przy TV problem pojawia się czasami, ale potrafię na razie powiedzieć czy zmiana ustawień Tryb Film ma na to wpływ.

Jakie są Wasze spostrzeżenia?
 

Pokles

New member
Powinien posiadać. Mój miał pianko-folię (taką nie klejącą się) nałożoną na cały ekran + przyklejona folia na całej ramce telewizora i na podstawie (z góry i z dołu podstawy). Tv kupiony w saturnie jeśli komuś to cokolwiek zmienia ;-)

pianko-folia zgadza się, przyklejoną folię na podstawie również ale folii ochronnej na całej ramce telewizora niestety nie posiadał :confused: dziwne !!!
 

Wilczy

New member
W sklepie internetowym ta plazma jest za około 3900zł. Nie uważacie, że jest to zbyt tanio? Ma ktoś z was jakieś doświadczenia z tym sklepem internetowym?
 

mva

New member
Witam -od miesiaca mam ten model samsunga i pytanie dotyczące podłaczenia USB. Mam 2 dyski usb 2,5 cala i 3,5 cala . Oba sforamtowane w NTFS. Dysk 2,5 cala o pojemośći 160gb jest widoczny przez TV dysk 320gb jest widoczny prze komputer ale prze TV już nie. Probowałem formatować go lecz to nie pomogło - najciekawsze , że wcześniej go widział . Jeżeli mieliście podobną sytuację to bedę wdzięczny za komentarz. pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

msliw

New member
Witam -od miesiaca mam ten model samsunga i pytanie dotyczące podłaczenia USB. Mam 2 dyski usb 2,5 cala i 3,5 cala . Oba sforamtowane w NTFS. Dysk 2,5 cala o pojemośći 160gb jest widoczny przez TV dysk 320gb jest widoczny prze komputer ale prze TV już nie. Probowałem formatować go lecz to nie pomogło - najciekawsze , że wcześniej go widział . Jeżeli mieliście podobną sytuację to bedę wdzięczny za komentarz. pozdrawiam,

Z tego, co wczesniej czytalem jest tylko jedno gniazdo USB w TV gdzie nalezy podlaczac dyski. Jesli podlaczasz do roznych wejsc to moze to powoduje problem?
 

msliw

New member
ja tam wlasnie kupilem i mam do odbioru od wczoraj, ale nie mam kiedy jechac. Jak przywioze do domu to postaram sie napisac co i jak z tym sklepem.

No to TV wyladowalo szczesliwe w domu.
Wszystko baja i TV tez nowka sztuka.

Mam juz jednak pierwszy problem - jak puszcze .mkv z dysku albo po DLNA nie chce odtwarzac mi w ogole dzwieku. Jest komunikat, ze kodek audio jest nieobslugiwany i video sie wlacza (o miodzie jak to ladnie wyglada), ale w glosnikach cisza :/

Moze ktos wie jak sobie z tym poradzic?
 

zirael

New member
Jest komunikat, ze kodek audio jest nieobslugiwany i video sie wlacza (o miodzie jak to ladnie wyglada), ale w glosnikach cisza :/

Moze ktos wie jak sobie z tym poradzic?

Konwersja dźwięku DTS do ac3 albo mp3 (więcej info jak to zrobić masz w tym wątku, ten temat był poruszany wielokrotnie łącznie z informacją czym to konwertować. W związku z moim dobrym humorem mała podpowiedź: audioconverter.exe - szukaj mkvtoolnix).
 

mgacek

New member
Czarna linia przez całą szerokość ekranu :(

Witam wszystkich,

Od wtorku jestem posiadaczem PS50B650, do dzisiejszego popołudnia byłem z tego telewizora bardzo zadowolony. Niestety przy ustawianiu wysokości wyświetlania na pełny ekran zauważyłem linie na całą szerokość ekranu o wys. dwóch pikseli, która nie znika przy różnych ustawieniach ekranu i źródłach sygnału (antena, hdmi-komp, component).

Mam pytanie do specjalistów czy jest jakikolwiek sposób żeby ten stan odwrócić (wygląda to tak jakby te dwa rzędy pikseli wogóle sie nie świeciły) czy raczej czeka mnie reklamacja sprzętu - kupiony w MM.


Do tej pory oglądałem z ustawieniami na 50% w trybie eco.
 

kazanek

Member
Witam wszystkich,

Od wtorku jestem posiadaczem PS50B650, do dzisiejszego popołudnia byłem z tego telewizora bardzo zadowolony. Niestety przy ustawianiu wysokości wyświetlania na pełny ekran zauważyłem linie na całą szerokość ekranu o wys. dwóch pikseli, która nie znika przy różnych ustawieniach ekranu i źródłach sygnału (antena, hdmi-komp, component).

Mam pytanie do specjalistów czy jest jakikolwiek sposób żeby ten stan odwrócić (wygląda to tak jakby te dwa rzędy pikseli wogóle sie nie świeciły) czy raczej czeka mnie reklamacja sprzętu - kupiony w MM.



Do tej pory oglądałem z ustawieniami na 50% w trybie eco.


Dzwoń na serwis .
 
Do góry