Samsung PS50B650

dest

New member
chodzi Ci o to ze jak podlaczysz telewizje to bedziesz miec format 16/9? jesli tak to taki bedzie( wystarczy ze w dekoderze ustawisz format obrazu16/9) to auto szeroko i inne tryby potrafia dopasowac obraz tak zebys np nie mial czarnych pasow i albo utna troche boki albo zdeformuja obraz.
mi tylko jeden material chodzil w 4/3 ale to chyba przez to ze byl tak nagrany zeby zawsze bylo 4/3
 

Krist9

New member
Ja mam inny problem.
Chodzi o podłaczenie TV do PC.
Robię to kabelkiem HDMI
- ustawiając rozdziałkę 1920x1080 mam gorszy obraz niż podczas sklonowania pulpitu i wyświetlenia na plaźmie rodziałki 1440x900!!??! Dlaczego tak sie dzieje?
- obraz z kompa przy rozdziałce 1440 może miec max 75Hz a w FullHD tylko 60? :confused: TO jakaś porażka! Czy da sie z tym coś zrobić?
 

dest

New member
ale kazdy panel obojetnie czy to plazmowy czy lcd chodzi w 60Hz ;)
a co do jakosci obrazu to dziwne bo ja jak laczylem sie przez dsub bylo wszystko ok ;)
 

jgx

New member
Bez reklam
witam, bardzo prosze użytkowników tego tv o wpisy na temat brzęczenia - czy na wyłączonej fonii (ja słucham dosłownie na najmnieszym zakresie bo żonka śpi obok i nie znosi jak tv gra:) w nocy słychać coś z odległości 2-3m? Jutro mam jechać do sklepu po ten tv i boje się że będezie brzęczeć bo to potobno przywara wszystkich plazm!!! A ja strasznie jestem wyczulony na brzęczenie tw w nocy (mam już taki jeden :( i jestem pełen obaw jak będzie a tą plazmą!
pozdro 4all
 

vandel

New member
w nocy słychać niestety ale są ponoć egzemplarze ciche lub właściciele nie wyczuleni na ten dźwięk nie każdemu on przeszkadza , a mój bzyczy ale na 5 osob ktore u mnie oglądały 2 to zauważyły :)
 

pmrugal

New member
Witam, sprawdzał ktoś jak spisuje się wejście PC (D-sub) w PS50B650.
Chodzi mi jakie rozdzielczości są obsługiwane i jak wygląda skalowanie obrazu podawanego z komputera np: przy standardowym 1024 na 768.
 

jgx

New member
Bez reklam
vandel napisał:
w nocy słychać niestety ale są ponoć egzemplarze ciche lub właściciele nie wyczuleni na ten dźwięk nie każdemu on przeszkadza , a mój bzyczy ale na 5 osob ktore u mnie oglądały 2 to zauważyły :)

dzięki vandel, brzęczy w zależności od jasności obrazu czy jednostajnie?

a jak u innych?
 

exekutor

New member
Witam, jestem posiadaczem PS50B650 od zeszłego piątku, zdecydowałem się na ten model po zapoznaniu się opinii na tym forum i nie żałuje pomimo docierania tej plazmy czyli ustawienia na 50% obraz jak dla mnie jest bardzo ładny a telewizor jest podłączony do dekodera telewizji "N". Jest to mój pierwszy telewizor plazmowy. Odnosząc się do pytania jgx tak telewizor trochę brzęczy i jest to też zależne od jasności obrazu ale jak kolega vandel napisał nie jest to zbyt mocno słyszalne albo uciążliwe pozatym jest to naprade duży telewizor więc ma prawo trochę tej elektroniki słychać. Moja rada jest taka jak ktoś chce mieć fajny i duży telewizor to warto dokonać zakupu tego modelu ja dałem za niego 3950zł. w morele.net. Pozdrawiam
 

dest

New member
co do brzeczenia to mojego slychac jedynie za tv tzn z przodu tv tez niby slychac ale tak do 5 cm od matrycy z tylu bardziej wyczuwalne ;)

a co do dsub to jak patrzylem to wszystkie rozdzielczosci 16:9 (tylko musisz sprawdzic ktore takie sa bo ja mialem w grze wipisane i nie zapamietalem) ladnie wygladaly:)
 

tczube

New member
Mam takie laickie pytanie. to moja pierwsza plasma. Czy ten model można wyłączyc tak jak stary CRT (tam był przycisk POWER)ze stanu czuwania, czy tylko poprzez wyjęcie wtyczki, które powoduje zgubienie ustawień? Z góry dzięki za pomoc. TV kupiłem na podstawie rekomendacji z tego forum i jak na razie jestem bardzo zadowolny i nic mi nie brzęczy.
 

007mg

New member
Witam, dziś dotarl do mnie moj 650;)
ogolne wrażenia mega pozytywne, mimo że narazie go docieram.
Probowalem odczytac ile godzin chodzil ten tv ale nie widzialem nigdzie tego w menu serwisowym. Czy ktos moze powiedziec gdzie dokladnei ta informacja sie znajduje?

pozdrawiam
 

Kwasu211

New member
czy jest możliwość uratowania subpixela mianowicie zielonego bo mnie strasznie denerwuje?
w sumiem mam 2 ale czerwonego to nie widac wogóle ale ten zielony to swieci tak ze i na bialym go widac
 

markatan

New member
tczube napisał:
Czy ten model można wyłączyc tak jak stary CRT (tam był przycisk POWER)ze stanu czuwania, czy tylko poprzez wyjęcie wtyczki, które powoduje zgubienie ustawień?
Podłączam się do pytania:
Czy po wyjęciu wtyczki z gniazdka zasilania TV traci ustawienia ?
Kwasu211 napisał:
czy jest możliwość uratowania subpixela mianowicie zielonego bo mnie strasznie denerwuje?
Podobno pomaga puszczenie na tv filmu z mrugającymi kwadratami w różnych kolorach. Zajrzyj tu :
Kod:
 http://www.jscreenfix.com/
https://www.pixelprotector.com/index.php
007mg napisał:
W Probowalem odczytac ile godzin chodzil ten tv ale nie widzialem nigdzie tego w menu serwisowym. Czy ktos moze powiedziec gdzie dokladnei ta informacja sie znajduje?
Menu serwisowe: telewizor w stand- bye i nacisnąć INFO, MENU, MUTE, POWER,
Jak wejdziesz w menu serwisowe to wyskakuje ci cos takiego
OPTION
ADC/WB
CONTROL
SVC
ADVANCED

Wchodzisz w CONTROL i otworzy sie nastepna ramka z opcjami i wtedy w chodzisz na SubOption i tam juz bedziesz mial czas panela (PANEL DISPLAY TIME... Hr)

 
Ostatnia edycja:

tyku

New member
Samsung ps50b650 firmware

Witam. Czy ktoś ma wszystkie softy do tego TV? Jak przywrócić soft fabryczny? Dziękuję.
P.S.Wgrałem nowy soft T-CHL7DEUC-2005.0 i mam Yahoo po angielsku , a przedtem miałem wszystko po polsku.
 

007mg

New member
markatan, exekutor
dzieki za wskazowki. Tv ma 3h pracy w tym moje 2;) ulzylo mi troche bo nie bylo na nim zadnych nalepek i balem sie ze byl uzywany:)

jestem w pelni zadowolony z zakupu:!:
 

jgx

New member
Bez reklam
Kwasu211 napisał:
czy jest możliwość uratowania subpixela mianowicie zielonego bo mnie strasznie denerwuje?
w sumiem mam 2 ale czerwonego to nie widac wogóle ale ten zielony to swieci tak ze i na bialym go widac

jutro jade po 650 do sklepu, jak najlepiej sprawdzić te subpixele czy nie ma martwych?
 
Do góry