Samsung PS42A451 i pokrewne

ArtS007

New member
Bez reklam
Wpisałem w Google frazę PS42A45 i otrzymałem odpowiedzi prawie wyłącznie niemiecko i czeskojęzyczne. Nic w ludzkim języku. Za miesiąc będziemy już pewnie sporo wiedzieć.

ArtS :)
 

A_ndy

New member
Witam,

W takim razie wpisz taką frazę w google:

PN50A450 Official Owners


Nie chcę łamać regulaminu, chociaż nie rozumiem jak może szkodzić lektura forum zza oceanu :D

Pozdrawiam, A_ndy
 

oski13

New member
ivf napisał:
czy ktoś z posiadających/testujących ten model mógłby potwierdzic czy w instrukcji obsługi nie ma błędu i rzeczywiście funkcja DNIe (firmowa cyfrowa poprawa jakości obrazu) jest dostępna TYLKO W TRYBIE DYNAMICZNE?

Niewiem co tam jest w instrukcji ale zgadza sie funkcja DNIe jest dostępna tylko w Trybie DYNAMICZNYM
 

ivf

New member
czyli funkcja DNIe "na codzień" jest nieużywana i nie ma problema? czy wręcz przeciwnie? bo już zgłupiałem.. cała misterna praca cyfrowa samsunga w pis.u? czy może w pis.u? ;)

p.s.
czy może jednak trzeba mieć na stałe włączoną opcję DYNAMICZNE, aby wszystko z obrazem z SD grało?
 

oski13

New member
Jak na moje oko to nietrzeba miec tego włączonego, choc niewątpliwie widać zmiany w obrazie (nazwałbym to że rozjasnia).
Mnie bardziej interesuje jak to jest z tym REAL 100Hz bo w menu zauważyłem tylko wł/wył DEMO REAL 100Hz Jest ktoś moze zorientowany
 

ivf

New member
już nic nie rozumiem.. albo to nie była niemiecka strona, albo pousuwali wszystkie poprzednie modele na tej stronie. dziś jest już tylko 1 model z serii 450 - PS42A450P

ciekawe spostrzeżenie z tym REAL 100Hz
na amerykanckiej stronie nie ma ani słowa o 100Hz, na naszej jest to jednym z głównych atutów, na niemieckiej (dzisiejszej) również jest to jeden z wymienianych atutów, w specyfikacji również widnieje. ale dlaczego w menu nazywa się DEMO to nie mam pojęcia..

no i z tym DNIe+ to też przegięcie.. w Q91 było to dostępne w każdym trybie (wg instrukcji), a w nowej serii udostępnili cyfrową poprawę tylko w trybie DYNAMICZNYM.. tak się chwalą tym DNIe+, a jednocześnie zalecają na codzień używać trybu STANDARD - gdzie tu logika?
kolejny chwyt marketingowy? samsungowa cyfrowa optymalizacja to jakiś bubel? na każdej stronie chwalą się ulepszeniami 3D, których tak naprawdę na codzień nie zalecają używać.. tylko w jasnych miejscach.. a na codzień tryb STANDARD.. bez sensu..

noi gdzie te obiecane testy kiki'ego?? :hmm:

EDIT: znalazłem "brakujące" modele.. poprzednio patrzałem na stronę austriacką, dziś na niemiecką (obie po niemiecku), dlatego dziś zabrakło mi modeli.. na austriackiej stronie jest aż 5 różnych odnośników do instrukcji obsługi.. (choć nie wiem czy czymś te instrukcje się różnią)
PS42A450P1
PS42A450P2
PS42A451P1
PS42A456P2D
PS42A457P1D

kolejna ciekawostka:
instrukcja ze strony amerykańskiej do modelu 42A450P1D nie zawiera ANI SŁOWA na temat 100Hz (będąc dokładnym - zawiera, ale mowa tam tylko o 100Hz w dźwięku)
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
chyba już wiem o co chodzi z tym "REAL 100Hz DEMO" w menu. to prawdopodobnie jest najzwyklej w świecie demonstracja obrazu jaki mielibyśmy gdyby tą funkcję wyłączyć, a najprawdopodobniej ta funkcja jest włączona w tym modelu NA STAŁE. (nie wiem tylko dlaczego nie ma mowy o 100Hz na stronie amerykańskiej, może tamtejszych odbiorców nie interesuje ta technologia..)

wydaje mi się, że podobną politykę stosuje LG w swoim nowym modelu PG6000 - TRUE MOTION jest włączone na stałe, jednak dodatkowo jest możliwość demonstracji obrazu z wyłączoną opcją TRUE MOTION (też nazywa się to w menu DEMO)
 

oski13

New member
Co do tych 100Hz to tesh tak własnie mysle tylko ze szczeze mówiąc niewidze róznicy na tym DEMO Tylko dlaczego nie ma opcji wł/wył tak jak jest w funkcji DNIe wł/demo/wył
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Amerykańska strona o tym nie wspomina, gdyż podwojenie ich podstawowej częstotliwości, to byłoby 120 Hz (standard NTSC).

ArtS :)
 

ivf

New member
no to wszystko jasne z tą hameryką ;)

różnicę w demie wg instrukcji najłatwiej zauważyć w sporcie

a co z tym DNIe? jeśli z góry założę, że nie będę używał trybu dynamicznego (czyli również DNIe) to czy nadal warto brać tego szajsunga? (z głównym przeznaczeniem do sygnału SD z kablówki)

kurcze.. w Q91 jest bodajże dokładnie na odwrót - DNIe działa TYLKO w trybie STANDARD (czyli w tym zalecanym przez producenta do codziennego użytku), nie działa w trybie dynamicznym (chyba, że coś źle w instrukcji doczytałem)
 

oski13

New member
Inf masz jakąś elektroniczną wersje instrukcji tego Sama?? Jak tak to daj znać na PW
Co do tego trybu dynamicznego to tak dokońca niewiem oco Tobie chodzi albo ja żle rozumuje tematyke. Skoro producent zaleca uzywania ustawień standardowych to jaki problem tryb dynamiczny do takiego dostosować i miec dostepne te DNIe Każde parametry są ładnie zaznaczone (oprócz paska są wartosci liczbowe) Ale fakt ze jest to pokrecone to sie zgodze bo znowu kożystając z trybu dynamicznego niemamy dostepu do ustawień szczegółowych, wiec moja podpowiedz też jest niedokońca załatwiającą sprawe.
Jesli chodzi o to co sie komu podoba (czyli wygląd TV itp) to tv robi wrazenie bardzo delikatnego i eleganckiego, natomiast pilot to błyszczące duże paskudztwo jak na mój gust
 

ivf

New member
Arts sorki ;)

oski, wszystkie instrukcje (samsung'ów, lg i panasonic'ów) ściągałem z ich oficjalnych stron. w przypadku samsunga instrukcja ma 68MB! ponieważ wszystkie dostępne tłumaczenia są niestety w jednym pliku..
( http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200804/20080414214634671_BN68-01417A-01L12_0407.pdf )

może dokładniej wytłumacze gdzie widzę problem.

każdy producent ma opracowany jakiś własny sposób cyfrowej poprawy obrazu (poza standardową redukcją szumów) - w przypadku samsunga jest to właśnie DNIe:

"Ta funkcja umożliwia poprawę jakości obrazu poprzez trójwymiarową redukcję szumów, uwydatnienie szczegółów, poprawę kontrastu i podwyższenie poziomu bieli. Nowy algorytm kompensacji obrazu umożliwia uzyskanie jaśniejszego, bardziej klarownego obrazu o większym poziomie szczegółów. Technologia DNIeTM zapewnia poprawę jakości obrazu niezależnie od sygnału."

z tego co wyczytałem, ta funkcja była w poprzednich modelach samsungów dostępna w trybie STANDARDOWYM (oprócz DYNAMICZNEGO i FILMOWEGO), który producent określa jako "ogólny tryb służący do oglądania telewizji" czyli proponuje używać go na co dzień.

teraz jednak w nowym modelu zrezygnowano z tej praktyki i funkcję polepszającą obraz można aktywować tylko w trybie DYNAMICZNYM, którego producent nadal nie zaleca do codziennego użytku . gdzie tu więc logika? sugeruje to znikome działanie funkcji DNIe (czyt. stworzono cyfrowy bubel) i celowe antypromowanie używania tej funkcji, albo.. nie mam pojęcia dlaczego zastosowano takie posunięcie..

dlatego zrodziła się wątpliwość.. czy używanie trybu standardowego (czyli bez DNIe) wystarcza do oglądania sygnału SD z kablówki, czy może trzeba mieć wciąż włączony tryb dynamiczny, który niejako zużywa chyba bardziej plazmę, a dodatkowo zapewne przejaskrawia obraz..

brakuje mi więc tylko potwierdzenia tego czego się domyślam - standardowy tryb bez DNIe wystarcza do kablówki, a dynamiczny tryb z DNIe włączać zawsze do sportu (ewentualnie zaprzeczenia) :niewiem:
 

oski13

New member
ivf napisał:
Arts sorki ;)



dlatego zrodziła się wątpliwość.. czy używanie trybu standardowego (czyli bez DNIe) wystarcza do oglądania sygnału SD z kablówki, czy może trzeba mieć wciąż włączony tryb dynamiczny, który niejako zużywa chyba bardziej plazmę, a dodatkowo zapewne przejaskrawia obraz..

brakuje mi więc tylko potwierdzenia tego czego się domyślam - standardowy tryb bez DNIe wystarcza do kablówki, a dynamiczny tryb z DNIe włączać zawsze do sportu (ewentualnie zaprzeczenia) :niewiem:

Powiem Ci tak. Najlepiej sam sprawdz czy obraz SD - z zygnału z kablówki- jak masz taką mozliwosc Ci odpowiada, bo dla jednego bedzie miodzio a dla Ciebie moze byc porażka.
Osobiscie uważam, ze jest elegancki :eek:k: nawet bez DNIe U konkurencji nigdy niewidziałem takiego SD, zresztą dla mnie w Q91 był obraz najlepszy w danym przedziale cenowym oczywiscie No a jak szukasz prawie ideału to niestety musisz dosc znacznie budzet zwiekszyc :cool:
 

ivf

New member
u konkurencji? miałeś może okazję widzieć obraz SD na panasonicu PV80 i LG PG6000? bo to przecież właśnie te 3 telewizory są nowościami w podobnym przedziale cenowym..

jeśli wszystkie 3 podobnie wyświetlają obraz SD to nie pozostaje mi nic innego jak pomyśleć o żonce i brać najładniejszy czyli LG :roll:
wciąż czekamy więc na kiki'ego ;)
 

czytelnik

New member
ivf napisał:
wciąż czekamy więc na kiki'ego ;)

zaczynam się zastanwiać czy się doczekamy, bo obietnice testów sa już od póltora miesiąca, czyżby nowy Samsung i LG były tak dobre, że stanowią przy swej cenie zbyt dużą konkurencję dla promowanego we wszystkich wątkach panasonica 42Pv80 ????? A to może wynikać z róznych zagranicznych recenzji i forów, które wskazuja, że obraz jest porównywalny ale design i dodoatkowe funkcje LG i Samsunga lepsze. Sporo też po pierwszym zachwycie zaczyna się pojawiać opinii o wadach tych nowych panasoników. Niestetyy LG i Samsungi chyba za mało ludzi kupiło żeby zacząć się skarżyć.

Ja przyznaje też, że w sklepach ze starych modeli obraz najbardziej podobał mi się na Samsungu Q91, na panasonicach pv70 niezaleznie od tego jaki był to sklep nie wyglądał niestety zbyt dobrze. Wiadomo ustawienia sklepowe nie sa niby miarodajne, ale wszędzie wyglądało to podobnie - niekorzystnie dla panasów.

Ale nawet jeśli LG i Samsung są za dużą konkurencją dla pv80 to przecież w segmencie HD Ready 50 cali takiej konkurencji dla panasonica nie ma bo chyba nie wystartuje do niej ubogi 50 PV8. Wiec Kiki rób testy 50 cali :grin: .........


PYTANIE O nowego SAMSUNGA do osób, które go już użytkują

Jak działa automatyczne formatowanie obrazu przy podłączeniu róznych źródeł sygnału w tym przez HDMI ??????
Bo w q91 opinie były takie, że nie działa wcale. Czy rozciąga obraz 4/3 na cały ekran, czy zostają jakieś pasy, czy w 16/9 zostają jakieś pasy u góry i na dole ????
 

PIL

New member
W najnowszym Video Mix kilka informacji na temat PS42-457. To oczywiście nie to samo, ale podejżewam, ze róznice są niewielkie. W końcu to ta sama seria - 450. Piszą bardzo ciepło ;)
Wszystko fajnie, ale pilot ... (!) Szkoda gadać. Mogli dopracować.
 

oski13

New member
No i zanim sończyłem pisac mnie wylogowało ;/ ale tak to jest jak sie robi 10 rzeczy naraz, wiec jeszcze raz ;>:p

Pil z moich inf i chyba to było na fotum to 457 to to samo co 451 czy 450 Jak sie myle to prosze o sprostowanie. Ale co do pilota to sie zgodze w 100% Podczas "tworzenia" tivika zapomnieli chyba o tym urzadzeniu i w ostatniej chwili z resztek błyszczacego plastiku zrobili proporcjonalnie wielkigo pilota ;>

Czytelnik mi osobiscie obraz w Q91 odpowiadał nawet bardziej niz w PV80 choc jest znacznie lepiej jak w 70tce Ale to subiektywne odczucia Ja dalej w panasoniku widze pikseloze i nic niemoge zato Moze jestem przewrazliwiony

PS A tak wogóle to moze mi ktos pojasnic co jest z tym czasem na forum Bo jest godzina lekko przed 23cią a na poscji 20:36 Czy tylko ja mam taki efekt :hmm:
 
Ostatnia edycja:

PIL

New member
oski13 -> być może masz rację, ale ... z tego co wiem 451 nie ma tunera DVB, a 457 ma. I to chyba najważniejsza róznica. Szczegółowych parametrów nie zdążyłem prześledzić. W każdym razie telewizor dostał za obraz 38 pkt. na 40 możliwych, a za całokształt 87 na 100 i ocenę bardzo dobrą. Wiem, ze nie ma się co podniecać, ale chyba o czymś to świadczy, nie ?

p.s.
U mnie z czasem jest to samo :grin:
 
Do góry