Samsung PS42A451 i pokrewne

ivf

New member
oski13 napisał:
Ivf spokojnie są dwa eurozłącza Pierwsze pełne drugie bodajże bez RGB
no właśnie z instrukcji pamiętałem, że tylko jedno ze złącz euro działa w trybie RGB, dlatego przeraziło mnie tylko pierwsze spojrzenie na zdjęcie tylnego amerykańskiego panela ;)

oski13 napisał:
Jak chcesz to moge podesłać Ci zdjęcie zboku ale niewiszącego Widać ile odstają euro i komponent
jakby to nie sprawiło Ci kłopotu to ja poproszę ;)
chyba, że nie masz podpiętego żadnego złącza euro, to nie..

jeśli za dużo z tym roboty to nie kłopocz się, prawdopodobnie i tak dopiero po świętach kupię uchwyt i 10m kable.. a narazie będzie stał oparty o ścianę :D (jednak jeśli zamieścisz to i przyszli nabywcy może skorzystają)

mimo wszystko najbardziej pomocna byłaby czyjaś opinia na temat zastosowanego u siebie uchwytu na ścianie..
 

milion

New member
Samsung PS42A451 - jak działa?

Witam,

właśnie zastanawiam się nad zakupem modelu Samsung PS42A451. Parametry wyglądają obiecująco. Jednak interesują mnie subiektywne opinie na temat wad tego TV. Zanim zdecyduję się na zakup chcę wiedzieć, czym niemiłym może mnie ewentualnie zaskoczyć.

Pozdrawiam w oczekiwaniu na szybką odpowiedź.
 

oski13

New member
Kiepsko jakos mi te fotki wychodza o tej porze:p ale tak z miarą na oko to biorąc pod uwage łuk kabli to licz ok 3-4 cm od sciany. Jutro dam Ci jakies fotki ale to i tak niewiele Ci pomoze moim zdaniem
AAA jeszcze jedno po jakich świetach ??:cool:
 

ivf

New member
@milion, wszystkiego czego do tej pory mógłbyś się dowiedzieć o tym modelu dowiedziałeś się już czytając ten właśnie wątek od początku. nie musisz nikogo nowego poganiać. jak już będę miał ten telewizor i potestuję trochę, postaram się również coś napisać

oski13 napisał:
Kiepsko jakos mi te fotki wychodza o tej porze:p ale tak z miarą na oko to biorąc pod uwage łuk kabli to licz ok 3-4 cm od sciany. Jutro dam Ci jakies fotki ale to i tak niewiele Ci pomoze moim zdaniem
AAA jeszcze jedno po jakich świetach ??:cool:
chodziło mi o święta bożego ciała.
3-4cm - tego właśnie się obawiałem.. czyli nie da się go pochylić na tyle, aby spód telewizora stykał się ze ścianą ;/ tymbardziej przydałyby się czyjeś opinie na temat zastosowanych u siebie uchwytów ściennych.. albo jakieś linki do allegro..

p.s.
nie przyszedł dziś tv, może przyjdzie w poniedziałek.. :)
 

A_ndy

New member
pytanko do oski13

Przede wszystkim gratuluję zakupu :eek:k:
Mam krótkie pytanko przed ostateczną decyzją, na zagranicznych forach pojawiają się niepokojące infa o powidokach. Jedni piszą o katastrofie, inni uspokajają i piszą o złośliwej konkurencji :rolleyes: Stwierdzają, że przy ustawieniu parametrów na "maxa" może się pojawić powidok z logo, lub innym stałym obrazem. Znika po zastosowaniu systemów "zacierania".
A jak u Ciebie sprawa się prezentuje?

Pozdrawiam, A_ndy
 

TDi

Member
w!tam
Dzisiaj wplacilem zaliczke na 50A451 w Gdańskim ZAREXie,w nastepnym tygodniu ma być u mnie na chacie i nieomieszkam sie podzielić wrażeniami :)
ps.byle do Euro2008 ;)
 

oski13

New member
A_ndy -> Jak zapewne wiesz po przeczytaniu paru wątków, powidoki w plazmach istnieją :( W 451 na chwilę obecną zaobserwowałem raz to zjawisko. Mianowicie, perzysneło mi sie jednego razu na TVP1 jak dobrze pamietam i było widać "wypalone" logo TVP1 i czerwone kółko "tylko dla dorosłych", ale dopiero po podejsciu do TV, gdzie akurat miałem pasy z obciętego obrazu (podszedłem żeby płyte włożyc do DVD, z kanapy chyba bym niezauwazył). Także jak włączyłem pełny ekran niebyło ani widu po czymś taki jak powidok. Po paru minutach przypomniało mi sie o takim incydencie i dla pewności włączyłem ekran "kontronlny" Ni widu ni słychu Także z tym problemem niewidze najmniejszych odchyleń od normy. Niestosowałem żadej funkcji zacierania Także na chwile obecną moge też przypuszczać że to konkurencja :cool:
Pozdrawiam i życzę trafności:eek:k: decyzji!!!
OSKI
 

Wiecek

New member
Oski,
moglbys podzielic sie swoimi ustawieniami?
Przy trybie Film obraz jest zbyt wyblakly. Z kolei przy dynamicznym zbyt natarczywy.
Zauwazylem, ze jak powylaczalem wiekszosc ulepszaczy to obraz jest stabilniejszy.
Mam niecale 3,5m do ekranu i moge stwierdzic, ze przy sygnale ze zwyklego Aster dla 50'' obraz jest naprawde przyzwoity.
 

czytelnik

New member
czytelnik napisał:
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem chodzi o to jak faktycznie zachowuje się obraz przy ustawieniach, które podałeś w programach 4/3 i 16/9 czy w opcji autoszeroko modyfikuje sam obraz i rozciąga go na cały ekran zmieniając proporcje do bardziej naturalnych (bo LG pg6000 ma mieć z tym jakieś problemy) oraz czy w opcji 16/9 wyświetla obraz na całym ekranie (bo np.mój crt philips tego nie robi i zostawia paski na górze i na dole)

może gdzieś wam umknęlo moje pytanie dotyczące rozciągania obrazu automatycznie na cały ekran więc je wklejam jeszcze raz z prośbą o odpowiedź
 

oski13

New member
Czytelnik jak niebyło
----Co do Auto formatowania to niezauważyłem takiej opcji, więc niewiem skąd o niej sie dowiedziałes w tym TV. W tym modelu są takie mozliwosci formatowania: Auto szeroko -> 16:9 -> Szer. powiekszenie (mozna przesuwać góra dół) -> Powiększenie (mozna samemu rozciągnąc i przesunąć) -> 4:3 -> Bez overscanu (przy HDMI)---
Jaka jest różnica miedzy autoszeroko a 16:9 to szczerze mówiąć bardzo niewiem Mósiałbym poczytac w instrukcji :cool: Ale pourzywam tej funkcji moze cos zauważe. Ogólnie obraz sam sie nierozciągnie na cały ekran chyba ze cos gdzies źle poustawiałem. Uwarzam ze chłopaki z Samsunga mogli sie do tej funkcji lepiej przyłożyć

Wiecek no ja głównie oglądam na standardowym zmodyfikowanym na to całe docieranie. Wartosci chyba miedzy 30 a 40. Chyba ze jakies DVD oglądam to na Dynamicznym ale tez zmniejszone mam parametry o pare jednostek. Poprostu poustawiaj dla własnego oka Osobiscie przy trybie Film nic niegrzebałem ale tez z niego niekorzystam
 

czytelnik

New member
oski13 napisał:
Ogólnie obraz sam sie nierozciągnie na cały ekran chyba ze cos gdzies źle poustawiałem. Uwarzam ze chłopaki z Samsunga mogli sie do tej funkcji lepiej przyłożyć

instrukcję czytałem, właśnie mi o to chodziło czy da się ustawić tak żeby rozciągał 4/3 na cały ekran jak się ustawi autoszeroko lub 16/9. Szkoda że to nie działa to jest minus dla samsunga.
Czy dobrze myślę, że jak chcę oglądać na całym ekranie to po przełączeniu na każdy nowy kanał lub po zmienie formatu audycji na tym samym kanale muszę ręcznie rozciągać (ja nie lubię oglądać nic z pasami po bokach, wolę nawet zniekształcony obraz)
 

oski13

New member
No pasy po bokach to bedziesz miał jedynie jak włączysz 4:3 W innym przypadku jedynie góra/dół, w zależnosci jak jest nadawany program.
Aha jak włączysz powiekszenie tozostaje na kazdy kanał Przy zmianie sygnału niewiem jak sie zachowuje
Ja narazie oglądam na "Powiekszenie " ale tak ustawiłem sobie ze mam pełny obraaz ale paski informacyjne są schowana. Dostęp do wielkości obrazu jest z jednego klawisza na pilocie wiec niejest to az tak uciązliwe, co niezmienia faktu ze jakis "auto" mogli zastosować
 

ivf

New member
wczoraj doszedł do mnie w końcu model 42"; wprawdzie nie miałem za dużo czasu na testowanie (jakaś godzina zabawy z pilotem, później film z divx), jednak co nieco zdążyłem zauważyć.. (obraz z "cyfrowej" kablówki, dekoder podłączony złączem SCART w trybie RBG)

opcja "uwydatnianie krawędzi" - ogólnie bardzo ciekawy efekt, jednak jak się włączy tą funkcję to trzeba siedzieć wg mnie min. 3-3,5m od ekranu żeby nie denerwować się pikselozą. po wyłączeniu tej funkcji można siedzieć i metr od ekranu, obraz jest wtedy po prostu wygładzony - brzydszy ale ładniejszy.. trudno powiedzieć - no wygładzony podchodzący pod rozmyty, jednak wciąż wyraźny.. (ogólnie działa to podobnie do antyaliasingu w kartach graficznych - włączenie "uwydatniania krawędzi" to jak wyłączenie antyaliasingu, ale jednocześnie jakby polepszenie kontrastu) tu naprawdę oceny mogą być tylko czysto subiektywne. dla mnie włączona funkcja jest super, ale z uwagi na to, że za blisko siędzę, nie mogę z niej korzystać

zoom - jeszcze nie za bardzo się przyglądałem, ale proszę zwrócić uwagę (ci co mają ten tv) na "powiększenie" - pomimo tego że można wybrać zarówno opcję przesuwania jak i rozciągania "góra-dół", wydaje mi się, że opcja rozciągania nie działa :confused: (albo coś mam ze wzrokiem, albo rozciąganie również tylko przesuwa obraz zamiast rozciągać)

paski postępów (głośność, wszelkie ustawienia w menu itp) - wg mnie inteligentnie rozwiązane - krótkie wciśnięcie klawisza powoduje mometalne działanie i kreska szybko się przesuwa, natomiast wręcz króciutkie wciśnięcie powoduje pojedyncze przesuwanie kreski na pasku postępu. wprawdzie w pierwszym momencie było to denerwujące, jednak dosłownie po kilku minutach przyzwyczaiłem się i uznałem to za miły plus (takie małe coś a cieszy)

automatyczne wyłączenie tv po 3h (zgodnie z instrukcją) - wczytałem się ponownie w instrukcję i rzeczywiście stwierdzam, że ta funkcja działa chyba tak jak widział to oski - tylko jeśli wcześniej ustawione było automatyczne WŁączenie tv na jakąś ustaloną godzinę

PIP - na dzień dzisiejszy mam podłączoną tylko antenę i dekoder kablowy, myślałem, że takie połączenie będzie skutkowało działaniem PIPa, ale zawiodłem się :(
sugerowałem się zapisem w instrukcji, jakoby w głównym oknie można było oglądać obraz ze złącz "MODUŁ, HDMI 1 i 2, PC" - myślałem, że moduł oznacza zwykłą antenę, jednak tak nie jest - kto w takim razie powie mi co to ten MODUŁ?? (pocieszam się jedynie tym, że w przyszłości może dadzą nam jakiś nowszy dekoder ze złączem hdmi, wtedy nie będzie z tym problemu - w głównym oknie będzie obraz z dekodera, w oknie podglądu obraz z anteny)

hmm.. a może moduł to złącze component? w takim razie wystarczyłby mi zakup kabla euro-component? dużo stracę na jakości obrazu? to już nie będzie tryb RGB czy będzie? przecież amerykańce nie mają eurozłączy, korzystają tylko z tych componentów i nie narzekają.. :hmm:

czas - wg instrukcji resetuje się wraz z odłączeniem tv od prądu - czy to nie przesada? mój stary CRT pobierał czas nie wiem skąd, może z telegazety, ale przynajmniej nigdy nie musiałem się nawet zastanawiać nad ustawianiem czasu i często wciskałem przycisk info żeby dowiedzieć się która godzina..

generalnie pierwsze wrażenia z odbioru tego marnego sygnału bardzo pozytywne, jedynie kolory nie spełniły moich oczekiwań.. jakaś kalibracja z pewnością by się przydała.. może po zbliżającym się spływie będę miał więcej czasu i kabli na testowanie.. na pewno kupię HDMI żeby podłączyć kompa, bo obecnie miałem CRTka podłączonego przez scart, przy tym tv nie zniosę marności tego połączenia ;)

aha jeszcze kwestia czerni.. nie miałem nigdy do czynienia z plazmami i nie wiem o co chodzi z marnością czarnego, jednak wydaje mi się, że czarny jest po prostu czarny.. fakt - jeśli obraz nadawany jest z niby czarnymi pasami na dole i górze, te pasy rzeczywiście są NIBY czarne. jednak biegająca w pewnym momencie indianka miała włosy czarne jak obudowa! może to taki mój wzrok, ale żonka też to potwierdziła.. czarne marynarki też nie zawsze są czarne, ale to raczej nie wina telewizora tylko nagrywanego obrazu.. włosy indianki to potwierdziły.. (białemu nie przyglądałem się)

mam jednak jeden poważniejszy mankament.. dziś przyjżę się jeszcze temu problemowi.. może na innych złączach nie występuje (mam nadzieję).
przez cały wyświetlany obraz płynie taka jakby jasna fala (od dołu do góry) - nie jest mocno widoczna ale jest.. najlepiej ją widać jak na dekoderze zrobię stop klatkę - wtedy tylko obraz stoi, fala płynie cały czas.. czy to może być wina słabej jakości kabla euro-euro? słabego sygnału z kablówki? a może samego dekodera? mam nadzieję, że nie telewizora.. no właśnie muszę przetestować inne sygnały..
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
przypomniało mi się jeszcze o tym, o czym kiedyś wspominałem - DNIe.

rzeczywiście zgodnie z instrukcją DNIe działa tylko w trybie dynamicznym, a różnica pomiędzy włączonym i wyłączonym DNIe jest spora i to na plus. jednak brakuje funkcji DNIe w trybie standardowym bo samo przełączenie na tryb dynamiczny zmienia obraz na minus :( (zadowoleni z tego trybu mogą być tylko użytkujący tą plazmę w miejscu mocno nasłonecznionym, w przeciętnie nasłonecznionym domu to sie nie sprawdza, tryb dynamiczny wg mnie przejaskrawia obraz)

ale to też wszystko na dłuższe przyszłe zabawy ;)


EDIT: funkcja ROZRYWKA i jej tryby "sport, kino, gra" są wg mnie NIE DO UŻYCIA - obraz w każdym z trybów jest beznadziejny (lepiej samemu poświęcić trochę czasu na doregulowanie obrazu - bardzo dobrze, że każde złącze ma pamięć własnych ustawień)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Moduł, to rzeczywiście komponent. Tłumacz stwierdził, że chodzi o jakiś element, więc nazwał to modułem. :)

Obawiam się jednak, że mylisz komponent z kompozytem. Komponent składa się z trzech kabli koncentrycznych i zapewnia jakość wyższą od RGB. Kompzyt zaś to pojedynczy chinch.

Zmartwię Cię jednak, gdyż przejściówka z Euro na komponent działa tylko wówczas, jeśli tuner wspiera taki rodzaj sygnału.

Na zakończenie: przetestuj jakość obrazu na dobrej płycie DVD. Sądzę że wówczas będziesz mógł ocenić jakość obrazu.

ArtS :)
 

ivf

New member
ja nie mam DVD :-D jedynie w komputerze, który podłączę dopiero jak kupię kabel hdmi-dvi. poza tym tv kupiłem głównie do oglądania kablówki, jakość dvd nie interesuję mnie więc ;)

a dowiem się jakoś przed ewentualnym zmarnowaniem pieniędzy na kabel euro-component czy on zadziała w moim przypadku?
mam jakieś badziewie pokazane na zdjęciu w tym linku http://petrus.pl/index.php?jezyk=1&strona=96 :

dekoder_petrus.jpg

o ile pamiętam, w ustawieniach są 3 opcje trybu pracy złącza, ale jedyna nazwa jaką pamiętam to RGB, pozostałe dwie musiałbym sprawdzić będąc w domu..
 

ivf

New member
dzięki za info ;)
szkoda, że nie po myśli, ale chociaż nie wydam niepotrzebnie kasy na nieprzydatny kabel..
 

uQuad

New member
Do mnie dzisiaj zawital ten TV. Ogolne wrazenia poki co pozytywne. Szeroki opis zrobi pozniej albo jutro.
Jedna tylko uwaga dla ivf - z tym manualnym rozciaganiem tez mialem chwile zgryz. Ale jak podejdziesz blizej ekranu zauwazysz ze jednak cos sie dzieje - trzeba duzo sie nawciskac tego guzika chyba.

Moze od razu najwieksza i chyba jedyna znaczaca wada tego tv - mam takie slepia wrazliwe ze kurde jak jest np. jakis napis bialy na samym czarnym tle i biegam oczami od jednej krawedzi do drugiej to widze co - green ghosting. :-/// Zawsze myslalem ze to efekt gdy obraz sie przesuwa kontrastowy (czarno bialy). A tu takie cos. :( Zastanawiam sie jak to wogle mozliwe.. -_-
 

oski13

New member
Ivf moduł juz Ci kolega ArtS wyjasnił Co do obrazka jaki wkleiłes i koloeów tych wejsc to tez obstawiam (żólty-komposit, biały i czerwony audio L/P)
Co do tego powiekszania i przesuwania to tez myslałem ze to jakis wałek ale tak jak uQuad pisze trzeba sie troszku naprzyciskać :grin: Cos tam jeszcze przykuło moją uwage w Twojej wypowiedzi Aha Ta jakas fala to napewno niejest normalne. Na początek stawiałbym na kabelek euro a potem na dekoder.

cyt..."biegam oczami od jednej krawedzi do drugiej to widze co - green ghosting."... ja mam czasami jedynie wrazenie ze napisów lekko rozmytych ale do green ghosting bym tego niezaliczył, choć normalne ze wystepuje ale jak narazie tylko raz zaobserwowałem ten incydent ale szukałem go wtedy (a jak to mówią kto szuka ten znajdzie :krol: )

A no i gratuluje panom zakupu Przyjmnych kalibracji itp8)
 
Do góry