Samsung LE40A786 v 856 v 756

Alundro

New member
Witam mam do porównania te trzy modele czyli:
1.)Samsung LE40A786
2.)-"- LE40A856
3.)-"- LE40A756

Nie wiem który jest najlepszy chociaż wychodzi na to iż 786 gdyż ma podświetlenie LED i na dodatek kontrast 2 mln.Tylko jeżeli ktoś wie to niech napisze bo modele 856 i 756 mają napisane iż posiadają mpeg 4 a w 786 tego wyczytać jakoś nie mogę.Wsumie to by było dziwne że 1 model z serii 7 i 8 mają mpeg 4 a 2 nie.Jak ktoś może to niech odpisze.Pozdrawiam.
 

ProSiaczek

New member
Dołączę się do pytania tylko dodam model 956.

Czy ktoś może napisać czym znacząco różnią się te 4 modele? Na stronie polskiej samsunga nic o nich nie ma, a na niemieckiej niewile mi ten język mówi.
 

lancelot

New member
Witam Jeżeli chodzi o modele 786 i 956 to maja podświetlanie LED, 856 jest cieńszy. Natomiast różnica pomiędzy 786 i 956 jest taka że ten pierwszy występuje w rozmiarze 40" i nie można na nim odtwarzać filmów divx po usb Pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
Czyli dla mnie biorąc pod uwagę samsunga najlepiej będzie skupić się na modelach 786 i 956. Muszę teraz zagłębić się w ich specyfikację a najlepiej przeczytać test.

Dzięki Alundro za info.
 

Alundro

New member
Dzięki Lancelot.Ale beznadzieje jak można zrobić tv z LED super kontrast a nie dać mpeg 4 co czyni go bezużytecznym.A 756 który jest tańszy ma mpeg 4.O modelu 956 nie ma nigdzie wiadomości na necie.Wiecie kiedy ma wyjść?

A po 2 to mam pytanie co do modelu 756 właśnie czytam
że ma on podświetlenie LED niby jak model 786 ale kontrast 70.000.To ja już nie wiem jak jest.
 
Ostatnia edycja:

centomaniak

New member
wyczytałem też że czas reakcji telewizorów serii 7,8,9 jest inny, w pierwszych dwóch seriach 6ms a w serii 9 - 4ms. Co ciekawe w serii 6 było 4ms. I teraz pytanie czy ta różnica będzie zauważalna?
 

samsi

New member
Samsung

Ogólnie serie 7 8 9 sa coraz lepszymi seriami Samsunga. Zatem sa coraz lepsze technologie itp.

W serii 7 jest A786 i A756 gdzie 786 ma podświetlanie Ledowe, co uznaje sie za lepsze, lepsze kontrasty itp zreszta swiadczy o tym stopa kontrastu dynamniczego, ktora 756 ma mniejsza.

Numer 856 to to samo co 756 tyle, ze 856 jest bardzo cienkim telewizorem. To jedyna roznica miedzy nimi.

756 i 856 posiadają wejscie USB i nie są LEDowe


seria 9 to chyba najnowsza seria jak i najdrozsza i ogolnie ma wiekszosc lepszych funkcji tylko jeszcze lepszych :)

i ot cała filozofia!
 

cacumen

Member
Bez reklam
samsi napisał:
Ogólnie serie 7 8 9 sa coraz lepszymi seriami Samsunga. Zatem sa coraz lepsze technologie itp.

W serii 7 jest A786 i A756 gdzie 786 ma podświetlanie Ledowe, co uznaje sie za lepsze, lepsze kontrasty itp zreszta swiadczy o tym stopa kontrastu dynamniczego, ktora 756 ma mniejsza.

Numer 856 to to samo co 756 tyle, ze 856 jest bardzo cienkim telewizorem. To jedyna roznica miedzy nimi.

756 i 856 posiadają wejscie USB i nie są LEDowe


seria 9 to chyba najnowsza seria jak i najdrozsza i ogolnie ma wiekszosc lepszych funkcji tylko jeszcze lepszych :)

i ot cała filozofia!
Czy jeszcze różnica nie wynika z tego ,że tylko 856 ma obrotową podstawę
a 756 -nie ??? A poza tym 756 ma dodatkowo niskotonowe głośniki na tylnej obudowie a "slim" w 856 uniemożliwia takie ważne i odczuwalne "wspomaganie" dźwięku...
 
Ostatnia edycja:

samsi

New member
No racja 856 ma obrotową podstawę a 756 ma nieobrotową :)

Teraz mnie jeszcze zastanawia czy 786 ma wejscie USB do odtwarzania filmow takie jak ma 756 i chyba dochodze do wniosku, ze nie ma :/

Czyli tak jakby Ledowy z serii 7 nie ma wejscia USB umozliwiajacego ogladanie filmow z pendrive, ma tylko mozliwosc czytania zdjec :/

co jest kichą, bo 786 jest w sumie najbardziej atrakcyjny pod wzgledem obrazu i oszczednosci pradu, ale nie ma tego USB :/
 

cacumen

Member
Bez reklam
samsi napisał:
No racja 856 ma obrotową podstawę a 756 ma nieobrotową :)

Teraz mnie jeszcze zastanawia czy 786 ma wejscie USB do odtwarzania filmow takie jak ma 756 i chyba dochodze do wniosku, ze nie ma :/

Czyli tak jakby Ledowy z serii 7 nie ma wejscia USB umozliwiajacego ogladanie filmow z pendrive, ma tylko mozliwosc czytania zdjec :/

co jest kichą, bo 786 jest w sumie najbardziej atrakcyjny pod wzgledem obrazu i oszczednosci pradu, ale nie ma tego USB :/

No i równie ważne - w 786 nie ma tunera DVB-T MPEG-4 a to już absolutna
dyskwalifikacja!!!!!! a jeśli chodzi o zużycie energii to 786 wcale nie jest lepszy od 756 , obydwa po 240 W/h a obraz to chyba po mej obserwacji najlepszy w 856....ale to też kwestia upodobań.
 

dune2

New member
Bez reklam
cacumen napisał:
No i równie ważne - w 786 nie ma tunera DVB-T MPEG-4 a to już absolutna
dyskwalifikacja!!!!!! a jeśli chodzi o zużycie energii to 786 wcale nie jest lepszy od 756 , obydwa po 240 W/h a obraz to chyba po mej obserwacji najlepszy w 856....ale to też kwestia upodobań.

dyskwalifikacja a niby czemu ? po co komu tuner DVB-T MPEG-4 ?
co Ty kablowki nie masz ?
 

Newion

New member
dune2 napisał:
dyskwalifikacja a niby czemu ? po co komu tuner DVB-T MPEG-4 ?
co Ty kablowki nie masz ?

Mając tuner DVB-T MPEG-4 mozna ogladac TVP HD w najwyzszej jakosci. Dostawcy satelitarni obcinaja bitrate. Ale dla pewnosci pytajcie tych co moga porownac, ja tylko wiem "ze slyszenia".
 

Maczek79

New member
Nie robiłbym z braku DVB-T MPEG-4 tragedii, są przecież tuner tv naziemnej. Jak już będzie dostępne to w całej Polsce to bardziej bym się tym kierował, w tej chwili bardziej mnie interesuje obraz, bo tego sobie nie dokupie tak jak można to zrobić z modułem lub tunerem.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Maczek79 napisał:
Nie robiłbym z braku DVB-T MPEG-4 tragedii, są przecież tuner tv naziemnej. Jak już będzie dostępne to w całej Polsce to bardziej bym się tym kierował, w tej chwili bardziej mnie interesuje obraz, bo tego sobie nie dokupie tak jak można to zrobić z modułem lub tunerem.

Oczywiście można kupić , tylko , że wtedy masz tuner satelitarny , obok tuner
DVB-C potem tuner DVB-T MPEG-4 a jeszcze do tego nagrywarka ,odtwarzacz
DVD i ....mnóstwo przeróżnych kabli -krótko mówiąc "ściana" audio-wideo!!!

A przecież wystarczy jeden przyzwoity telewizor LCD z twardym dyskiem i wymienionymi wyżej tunerami ze złączem CI i SCR-trzy max.4 kabelki ,do tego
tylko jeden pilot ...w pokoju porządek i przyjemnie można z tego korzystać.

A cena całości jest o wiele niższa niż kompletowanie takiego zestawu z pojedynczych elementów-a i obrazowi nic nie brakuje!!
 
Do góry