SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

Tom0000

New member
sparx napisał:
Overscan można oczywiście wyłączyć - robi się to tam, gdzie wybiera się format obrazu: 4:3, 16:9 itd. Jedną z opcji jest "bez overscanu"

Najwyrazniej sie nie znam. Dla mnie to tak , jakby kupic samochod z ograniczeniem na max 60km/h , spalajacym dodatkowo 5 litrow na 100km i z halasujacym silnikeim o polowe bardziej niz inne. Z jednym przyciskiem , po wcisnieciu ktorego wszystkie te domyslne cechy sa wylaczane.

Kto mi wyjasni , po co wogole jest jakis overscan ? skoro mozna go wylaczyc ? i dlaczego nie jest domyslnie wylaczony ?
 

bluray

Banned
Przyłączam się to tego pytania bo też nie rozumiem polityki autorów firmware do serii F86.

W sąsiednim wątku jeszcze o overscanie:
A wszystko to z powodu chyba najważniejszego i bardzo widocznego parametru w HD jakim jest odwzorowanie szegółów.

Każde ale to każde przeskalowanie niszczy ten najbardziej efektowny element TV genetacji HD z czego mało kto sobie zdaje sprawę.
Postaram zamieścić to foto na których dokładnie widzać o co chodzi.

PRZYKŁADY:
- ekrany full HD z overscanem (bez możliwości trybu pix to pix/dot to dot/just scan)
W moim nawet niewielki overscan był uznanym powodem do zwrotu po 23 miesiącach exploatacji SAMSUNGA LW46G15W (cena w 2005:25K po dwóch latach zwrócono całość),

- HD READY i inne wynalazki z egzotycznymi rozdziałkami.


WNIOSEK:
Producent podzielił mój pogląd, że niemożność eliminacji overscanu to niezgodność produktu z jego opisem handlowym !!!
 

Tom0000

New member
No to rozszerze moje pytanie: czy aby overscan mozna wylaczyc we wszystkich trybach ? Wydaje mi sie ze w poprzedniej generacji lcd samsunga bylo to mozliwe tylko dla sygnalu po hdmi. Dla mnie bardzo wazne jest aby dodatkowo nie bylo oversacanu po componencie 1080i choc byloby bardzo dobrze takze dla 1080p.
 

Ru$lan

New member
Tom0000 napisał:
No to rozszerze moje pytanie: czy aby overscan mozna wylaczyc we wszystkich trybach ? Wydaje mi sie ze w poprzedniej generacji lcd samsunga bylo to mozliwe tylko dla sygnalu po hdmi. Dla mnie bardzo wazne jest aby dodatkowo nie bylo oversacanu po componencie 1080i choc byloby bardzo dobrze takze dla 1080p.

w modelu F86 tryb "just scan" ( czyli tryb bez overscanu ) jest dostępny zarówno na złączu HDMI jak i component
 

Bolko007

New member
Ustawienia LE46F86

Witam

to moj pierwszy post chodz forum czytam od dawna. Dzisiaj otrzymałem LE46F86BD po wymianie z Toshiby 42X3030D. Spodziewałem sie znacznej poprawy czerni. Niestety, ale nie widze drastycznej poprawy. Dalej do prawdziwej czerni daleko. Mam pytanie do osob, ktore maja juz telewizory z serii F86 jakie ustawienia do ogladania filmów polecacie bo walcze i sam juz nie wiem :) i moze ktos juz dobrał w miare optymalne ? Z góry dzieki.
 

Bolko007

New member
Wlasnie wykonalem sobie profil kolorow przy uzyciu Eye One Photo. Oczywiscie profilem wyciagnałem obraz w cieniach, ale najwazniejsze to moze sie komus przyda jasnosc tego TV na poszczegolnych ustawieniach podswietlenia:

0 - 30-35cd/m2
1- 60-65cd/m2
2 - 85-88cd/m2
3 -108-115cd/m2

dalej nie mierzyłem :) wiecej nie było mi potrzebne

dalem takie przedzialy bo pomiary po kazdej zmianie sie troche rozniły :/ zmiana z dwojki na trojke i powrot i juz inna wartosc o kilka cd/m2.
profil przygotwałem dla 3 bo ponizej obraz jest wg mnie za ciemny. 85cd to ponizej tv CRT.
Odnosnie temperatury kolorów to na Cieply2 mamy 6500 kelvinów, na Cieply 1 jak dobrze pamietam 7700 a Normal daje 9500. Tryby zimne to juz masakra z tego co pamietam zimny2 dawał 18 000 kelvinów ! Profil robiłem przy Cieply2 tak jak nalezy to robic przy monitorach komputerowych przy około 6500k.
Dalej prosze o uwagi innych uzytkowników odnosnie ustawień. Ja narazie wylaczylem wszystkie polepszacze. Kontrast 80 jasnosc 45 (od 50 w gore zaczyna strasznie rozjasniac podswietlenie) i cala reszte powierzyłem profilowi :) Niestety nie znalazlem jeszcze optymalnych ustawien dla N-ki i walcze.
 

jtd

New member
Bez reklam
Najlepiej to by trzeba bylo zmierzyc kontrast, ale nie dynamiczny, a wlasciwy. Tylko jak to zrobic bez profesjonalnych narzedzi.. :(
Bo pisac to sobie oni moge ze 25 tys...
 

Tom0000

New member
No a do tego opinie ludzi iz w sklepie na dwu stojacych obok siebie F86 i F96 widac lepsza czern na F96 przede wszystkim dlatego , ze ma sie swiadomosc kolosalnej roznicy kontrastu obu a nie dlatego , ze sie ta lepsza czern rzeczywiscie widzi ...
 

krecha2

New member
wlascicieli tego tv prosze o jakis opis czy sa zadowoleni z odbioru .. interesuje mnie ps3 , sygnal sd (kablowka) jestem zainteresowwany tym tv i jeszcze czy jest cos konkurujacgo w tym zakresie cenowym ..
 

birut

New member
A czy w seri F96 beda modele 40calowe.
Czy ktos jest w stanie powiedziec kiedy wejda do sprzedazy lcd na diodach w rozmiarze 40".Czy jest to kwestia por roku czy 2lat.
 

kangurello1988

New member
Witam mam pytanie dużo lepszy jest ten lcd od le40M87BD????? PROSZĘ O SZYBKĄ ODP BO JUTRO KUPUJĘ LCD PROSZĘ I CO TO JEST OVERSCAN MAM PS3 i X360 i będę głównie do tego używał i oczywiście do filmów bluray!!!!!!!!!!
 

krecha2

New member
Ja tez czekam na odpowiedz ,rowniez interesuje mnie ten tv ale ciezko o jakies opinie bo to nowosc, i malo osob go ma, specyfikacja na + 100hz 1080p , duzy kontrast ,pierwsze jakies recenzje uzytkownikow sa u konkurencji tutaj malo kto zna ten tv ... pozdrawiam
 

Tom0000

New member
kangurello1988 napisał:
Witam mam pytanie dużo lepszy jest ten lcd od le40M87BD????? PROSZĘ O SZYBKĄ ODP BO JUTRO KUPUJĘ LCD PROSZĘ I CO TO JEST OVERSCAN MAM PS3 i X360 i będę głównie do tego używał i oczywiście do filmów bluray!!!!!!!!!!

To proste. FullHD oznacza ze panel ma tyle punktow obrazowych ile jest transmitowane w sygnale 1080i i 1080p. Jesli jednemu punktowi obrazu odpowiada jeden punkt wyswietlany wtedy najwierniej oddaje sie rzeczywistosc.
Overscan to obciecie od kazdej krawedzi kilkudziesieciu punktow, ktore wyrzucane sa poza matryce. Powoduje to , ze np. w pionie na matrycy 1080 bedzie do wyswietlenia 1000 punktow bo 80 overscan wyslal w kosmos. W takim przypadku nie moze byc mowy o wiernym odwzorowaniu obrazu.
Najwazniejsze pytanie : skad sie bierze overscan. Moim zdaniem z indolencji i niekompetencji projektantow oprogramowania tych telewizorow.

Starszy model o jakim myslisz pozwala wylaczyc overscan po hdmi , nowszy podobno dla wszystkich wejsc. Juz tylko ten jeden fakt wystarcza do podjecia decyzji o zakupie.
 

Bolko007

New member
Telewizor oceniam dosc pozytywnie. Odnosnie plusów to swietne katy widzenia i super kolory. Trybu 100hz niestety nie uzywam bo obraz dla mnie jest w tym trybie zbyt taki hmmm "bajkowy". Telewizor 3 sekundy zmienia kanały czy zrodla i to jest koszmar. Obsługa menu tez jest bardzo wolna. Reakcje na klawisze opoznione. Wracajac do kolorow to mam tez w domu 24 cale monitor HP na matrycy Samsunga S-PVA i musze przyznac ze po wykalibrowaniu i monitora i tv kolory sa niesamowicie podobne a miałem obawy ze duze S-PVA w TV to juz nie to samo co monitorowe. Kolory sa naprawde mocną stroną tego TV. Podswietlenie nie jest idealnie jednolite. W moim przypadku mam lewy gorny naroznik lekko rozswietlony zwraca uwage tylko w nocy i tylko wtedy kiedy na ekranie mamy w wiekszosci ciemny obraz. Mimo wszystko jest bardzo dobrze. W koncu to nie ledy jeszcze. Pilot tandetny. Mogli sie bardziej postarac przy sprzecie za sporą kasę. Obudowa dosc ładna, dzwiek taki sobie, ale wiadomo, ze bedzie taki sobie skoro sie od paru lat uzywa dobrego sprzetu audio w cenie przekraczajacej cene tego TV :) do wiadomosci wystarczy. Czern jest przyzwoita. Brakuje tylko w bardzo ciemnych scenach przy ogladaniu w pełnej ciemnosci. Pomału sie przyzwyczajam. Podswietlenie ustawione na 2 czyli te 85cd/m2 jeszcze jest wystarczajace w pełnej ciemnosci i tak ogladam filmy. Jak dla mnie telewizor na 4+.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Bolko007 napisał:
...
Trybu 100hz niestety nie uzywam bo obraz dla mnie jest w tym trybie zbyt taki hmmm "bajkowy".
...

Możesz to bardziej rozwinąć? Czy obraz jest nadpłynny - taki teatralny? Nie bardzo rozumiem ten "bajkowy"?

Pozdrawiam.
 

birut

New member
3sekundy zmienia kanaly ten telewizor.
O matko b. toc to wiecznosc.
To jest najgorsza wada jaka mozna miec w tv .
Niestety jestem typem czlowieka co skacze po kanalach i dla mnie ten telewizor jakby kosztowal 3k zł odpada z tego wlasnie powodu.
Co jest z tym Samsungiem ze cos takiego w takich lcd robi.
 

jtd

New member
Bez reklam
3 sekundy zmienia kanal ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SERIO ????
Ludzie, przeciez od takiego czegos to mozna choroby psychicznej dostac. Ehh ten Samsung, zawsze mu sie trafi jakis koszmarny bug... Na smiecie z takim tv.
 

Bolko007

New member
Obraz jest nadpłynny i przeszkadza mi to zwłaszcza w filmach. Z komputera wypuszczałem juz 24hz, 25hz, 50hz, 60hz(wtedy rwało obraz po właczeniu 100hz) i zawsze po wlaczeniu 100hz nawet w trybie "niskim" obraz dla mnie jest taki wlasnie nadpłynny jakby obiekty latały:) nie wiem jak to inaczej napisac. Moze kiedys przywykne. Odnosnie 3s to w przypadku zmiany zrodla tyle to mniej wiecej trwa. Zmiany kanałów trwaja troche krocej około 2s, ale i tak wolno. Poruszanie sie po menu tez jest upierdliwe bo tv reaguje z sekundowym opoznieniem na wciskanie klawiszy.
 
Do góry