SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

deniro24

Member
Bez reklam
sparx napisał:
Ja go widziałem w akcji i testowałem na własne potrzeby i wg mnie tv wart jest swojej ceny. Długo by pisać o jego zaletach. Np. podświetlenie jest idealnie równomierne, nie został powielony błąd z M87, gdzie było z tym kiepsko.

No sparx zlituj się trochę napisz coś więcej ;) Jesteś chyba jedynym z tego forum, który miał okazję bawić się tym tv. Jaki sygnał był podłączony do tv? Jak sobie radzi ze słabym SD....
 

Jarom222

New member
gdzie widziałeś

sparx napisał:
Ja go widziałem w akcji i testowałem na własne potrzeby i wg mnie tv wart jest swojej ceny. Długo by pisać o jego zaletach. Np. podświetlenie jest idealnie równomierne, nie został powielony błąd z M87, gdzie było z tym kiepsko.


gdzie można zobaczyć to lcd gdzie widziałeś sparx
 

sparx

New member
Po prostu zadzwoniłem do jednego ze sklepów internetowych, który ma juz ten model w ofercie i spytałem czy moge go obejrzeć. Zgodzili się, więc wziąłem ze sobą xboxa360 i poszedłem.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Sparx czy na xboxie360 obraz też był "nadpłynny" (czyli taki teatralny)? Było by to bardzo ciekawe. Jak odebrałeś jakość obrazu z X360 na tym tv w porównaniu do innych tv do jakich miałes okazje podłączyć tą konsolę?
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja z innej beczki....
Czy twoim zdaniem ten TV świeci ładniej niż Sharp? XD na ten przykład...?
I jaka jest cena za 46".....?
 

sparx

New member
deniro24 -owszem na xboxie360 obraz również był ultrapłynny w trybie 100Hz, co więcej to właśnie w grach 100Hz zrobiło na mnie największe wrażenie (konsola musi być podłączona przez component, przez VGA 100Hz jest niedostępne). Naprawdę trzeba to zobaczyć na własne oczy, róznica w porównaniu do standardowych 50Hz jest naprawdę wielka.

kini0 -wg mnie porównywanie F86 i XD jest trochę bezcelowe, lepiej już porównywać do XL1, bo to również jest nowy produkt. Na pewno F86 ma rewelacyjną czerń. Wydaje mi się, że powłoka na matrycy F86 odbija otoczenie w mniejszym stopniu niż w M87, takie odniosłem wrażenie, choć nie wiem czy słuszne, trzeba by porównać oba modele stojące obok siebie. Ceny sprawdzisz na skąpcu i ceneo.
 

sparx

New member
Oczywiście, że działa na HDMI. Działa na wszystkich oprócz VGA, nawet na zwykłym gniazdku antenowym. Niestety oglądanie materiału HD w 100Hz z kompa odpada, ale przynajmniej wyświetli 1080p.
 

bluray

Banned
Samsung LE 46F86BD pierwsze wrażania

Został poddany (egz. w ARKADIA SATURNA W-wa) sygnałem 1080p z HD DVD XE-1 i SONY PS3.
Uczucia mieszane.

- cztery poziomy trybu 100Hz każdy w praktyce eliminował do zera smużenie na tablicach testowych. To robi wrażenie

- czerń imponująca ale trudno uwidocznić gradację w najciemniejszych, bliskich czerni przedziałach.

- DRAMAT: jest OVERSCAN i to potężny: 70 pix pion i aż 100 pix poziom.
Czyli ten ekran skaluje i to bardzo wyraźnie widać bo detale są niezadawalające.
Ale może nie potrafiliśmy znaleźć tej opcji.
Szukaliśmy na HDMI 1 i HDMI 3.
Jeżeli jest ta opcja to trzeba dokonać korekty oceny.

POSUMOWANIE:
Bardzo ładny TV, obraz także elegancki, czerń super i smużenie śladowe.
I jeszcze cena : poniżej 10k w S/MM
LCD coraz bliżej doskonałości.
Najlepszy produkt LCD od Samsunga. Tylko ten nieszczęsny overscan.
 

sparx

New member
Overscan można oczywiście wyłączyć - robi się to tam, gdzie wybiera się format obrazu: 4:3, 16:9 itd. Jedną z opcji jest "bez overscanu"

PS. Czy ktoś chce kupić LE40F86 taniej niż w sklepie?
Nowy, z polską gwarancją. Kupiłem i okazał się za duży do mojego małego pokoju, chcę kupić 32".
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mój mail: chesyjanes@interia.pl
 

Ru$lan

New member
bluray napisał:
- DRAMAT: jest OVERSCAN i to potężny: 70 pix pion i aż 100 pix poziom.
Czyli ten ekran skaluje i to bardzo wyraźnie widać bo detale są niezadawalające.
Ale może nie potrafiliśmy znaleźć tej opcji.
Szukaliśmy na HDMI 1 i HDMI 3.
Jeżeli jest ta opcja to trzeba dokonać korekty oceny.

Przed kolejnym "testem" jakiegoś sprzętu radzę zapoznać się z jego instrukcją obsługi - z jednej strony pozwoli to uniknąć rozczarowania, z drugiej zapobiegnie wprowadzaniu w błąd potencjalnych odbiorców.
 

bluray

Banned
Brak w necie polskiej instrukcji.
W ang znalazłem opcję "just scan" dla wejść HDMI i component.
I to własnie kluczowa opcja, która powinna eliminować overscan.
I oczywiście jeszcze raz przelecieć ten TV.
Tryb "Auto Wide" powoduje przeskalowanie i tym samym eliminacje Full HD.
To jest poważna wada ustawień bo w mojej opinii opcja "just scan" powinna dla wejść HD być na pierwszym a nie na ostatnim miejscu.

Ale jak to się stało, że trzy osoby nie zauważyły opcji " bez overscanu", której szukaliśmy dość długo to nie wiem.
Sprawdzę to jutro.

Pozostaje faktem opisany zakres overscanu w trybie "Auto Wide" na wejściu HDMI.
Jeżeli jest ta opcja to trzeba dokonać korekty oceny.

No i trzeba.
 

AreckiW

New member
Max123 napisał:
Czy ten wysoki kontrast, to wynik zastosowania LED? Czy jest dodatkowo tzw. szyba jak w serii M86 i M87?
Max


jest szyba,
jest tryb bez overscanu, nazywa się właśnie Just Scan,
nie ma LEDów, to nie ta seria, LEDy są w serii F96, a to jest F86 ze 100 Hz.
Wygląda na to, że seria F86 będzie "lepsza" niż F96, która nie ma odświeżania 100 Hz, mimo iż ma LEDy.
W serii F86 czerń jest wystarczająco głęboka i LEDy są zbędne, a 100 Hz czyni cuda.
P.S. TV widziałem na żywo w akcji, ale nie byłem niestety na mini teście w Saturnie.
 

Rudeford

New member
Pytanie do sparx
Większość LCD wypada dobrze w testach z Xbox360, ale niestety niektórzy nie zwracają uwagi na rozmazywanie się ciemnych konturów na szarym czy jasnym tle w szybkich ruchach kamerą. Na przykład w grze PGR3 w garażu są obrazy, które maja ciemne ramki i rozglądając się strasznie rozmazują się ich kontury. To najlepszy test na nie smużenie LCD. Jedynie Panasonic LX70 zdał go na „5” jak na razie. Zachwalasz Samsunga Mega płynnością a czy może sprawdzałeś go pod tym względem??? Samsung w nowej serii M zrobił na mnie wrażenie czernią, ale w kwestii smużenia to tragedia;( Ciekawe jak jest w F?
Pozdrawiam
Czy może ktoś z Forumowiczów wie czy mają ten LCD w MM w Poznaniu???
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
AreckiW jakie było źródło podłączone do tv kiedy miałeś okazję zobaczyć go na żywo? Jak wg Ciebie F86 wypada w porównaniu np. Philipsa 42 9632 (zakładam, że widziałeś tego Phila na "ifie" w Berlinie)?

Pytanie do tych co mieli okazję widzieć tv na żywo (sparx, bluray, AreckiW): czy przełączanie kanałów w pilocie znowu trwa tak długo jak w niższych seriach Samsunga (M, R - ok. 2s)? Wbrew pozorom to ważny element w codziennym użytkowaniu tv.
 

sparx

New member
Ja osobiście żadnego smużenia nie widziałem, nawet w grach, chociaż PGR3 nie mam.
bluray'owi wyszło śladowe smużenie na tablicach testowych, ale wiadomo, że nie ma LCD, który by wykazał zerowe smużenie, a przy zwykłym oglądaniu raczej nie zobaczysz tego, co pokażą tablice testowe.
 

bluray

Banned
[1] Do MM w Poznaniu poprostu zadzwoń.

[2] O smużeniu serii F86 będzie cytat:
I was pleasantly surprised by how well the Samsung LE40F86BD coped with fast-action sports considering that a top tier plasma (Pioneer PDP508XD) was sitting beside it to give me a frame of reference... the days of a smudgy mess on LCD TVs are truly long gone.
źródło:
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40F86BD/Picture-Quality.php

Jest równoległy temat. Tam także garść obserwacji.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16430
 
Ostatnia edycja:
Do góry