Samsung HT-D6750W

d8000

New member
Odtwarzając z hdd mam problem opóźnienia ścieżki dźwiękowej w stosunku do obrazu. Próbowałem w ustawieniach dźwięku zmienić opóźnienie w ms ale tak jakby nie wpływało na odtwarzanie z usb. Czy ktoś miał ten problem?
 

toLL

New member
chciałem zapytać czy kino to ma wsparcie dla DLNA? Niby ma WIFI, ale nigdzie nie widzę informacji czy obsługuje DLNA, czyżby to WIFI było tylko do SmartHub'a?
 

AmonEmirates

New member
Może to głupie pytanie ale wybaczcie - czy mógłby mi ktoś krótko wyjaśnić czy kino
o mocy 1000W (HT-D5550 z czterema głośnikami na stojakach)
ma dźwięk taki jak kino
o mocy też 1000W (HT-D5100 - z czterema małymi głośnikami pojedynczymi) ?

ilość głośników na stojakach jest większa niż pojedynczych małych a moc sumaryczna ta sama..
mocą 1 wysoki = 1 mały..
 
Ostatnia edycja:

toLL

New member
Zakupiłem sobie kino D6750W + telewizor UE40D6500. Mam jeden problem: w tej chwili odbieram sygnał telewizji cyfrowej z Chrzelic (Opole), jest to MUX-3 oraz MUX-2. Problem polega na tym, że po włączeniu kina domowego całkowicie gubi się sygnał MUX-3 - nie mogę oglądać żadnych kanałów TV. Wygląda na to, że kino zakłóca sygnał TV. Ściślej rzecz biorąc zakłócenia dotyczą albo samego kabla antenowego albo telewizora. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Do kina dołączony był troidalny filtr ferrytowy - jego założenie nie przyniosło jednak żadnej poprawy.
 

sita11

New member
Witam. Zakupiłem ostatnio kino domowe SAMSUNG HT-D6750w i mam problem z podłączeniem, a mianowicie dźwięk z kablowej telewizji lub satelity nie gra przez głośniki kina domowego. Wszystko działa ładnie pieknie jeśli odtwarza się np. film z płytki. posiadam do tego:
- telewizor SAMSUNG UE46D 7000
- dekoder polsatu Samsung HT- DSB-H370G HD

próbowałem już chyba wszystkich możliwośći podłączenia. obecnie podłączony jest jeden kabel hdmi od blureya do telewizora, zaś drugi od polsatu do telewizora. Optyczny kabel jest między dekoderem polsatu a blureyem. czy możliwe jest ze nieaktywne jest optyczne wyjście w dekoderze polsatu?

Jeśli podłączone jest za pomocą kabli analogowych to dżwięk jest tylko w dwóch przednich kolumnach.
proszę o odpowiedź ;)
 

toLL

New member
Rozumiem że na BlueRay-u wybierasz jako źródło wejście cyfrowe? (D.IN).

Napisz do jakich dokładnie gniazd HDMI masz podpięte oba urządzenia.

Możesz spróbować wyrzucić optyka i podłączyć kino do gniazda HDMI/ARC, wtedy audio pójdzie z TV do kina po tzw. Audio Return Channel (nie jestem pewien czy nie będziesz potrzebować kabla 1.4)
 

sita11

New member
na bluerayu patrzyłem na przeróżnych źródłach. mam podłączone od pierwszego wejścia w tv hdmi do hdmi in na blue. dekoder mam do 3 normalnie out
 

pawelosinski

New member
Pytanko do użytkowników tego sprzęta, jako że przymierzam się do tego kina.
Ogólnie: polecasz czy odpuścić? :)
Wystarcza toto do normalnego posłuchania mtv i mp3 i obejrzenia filmu z przyjemnym mruczeniem i małym masażykiem ;-), czy jednak brakuje głębi? lubię niskie tony :)
Głównie filmy, muzyka to tak tylko raczej rozrywkowa, rap przy posiadówie do piwka albo pracy przy laptopie - nie zależy mi na "poprawnym" stereo, przed którym będę siedział na fotelu i słuchał przez duże S, ale słuch mam raczej dobry i nie lubię "suchego" i płytkiego dźwięku.
Coś Cię irytuje? Coś się nie sprawdziło?
Słuchałem go w saturnie i brzmienie mi się podoba, detaliczność, czystość... Tylko basu nie ma zbytnio, ale trudno, żeby był na takiej powierzchni - nie stoi ten zestaw w sali odsłuchowej, ale na stoisku na środku całej hali...
Pomieszczenie około 30m (z aneksem kuchennym i "jadalnią" jako 1 pomieszczenie), zestaw stał by na mniej więcej połowie tej powierzchni: ponad 3,5m od tylnej ściany z kanapą do TV, głośniki przednie 2m od siebie (murek z tv o szerokości około 2m miedzy "salonem" a "kuchnią", tylne 4m od siebie przy ścianie) i w sumie tylko ten bas mi nie daje spokoju - czy wystarczy (no ale są też sąsiedzi za ścianą...)
Cały ten vertical surround działa w miarę w mieszkaniu, czy ściema? :)
Czy w trybie stereo sub gra? Czy trzeba zapodać ProLogicII?
Próbował ktoś podłączyć może turbodekoder n TV lub XBOX'a 360 do tego kina? jakieś kłopociki?
DZIĘKI!
 

irekwielki

New member
tez czekam na opinie na temat tego sprzętu. Niestety nie mam najnowszego tv z smart hub wiec wypełni mi to kino domowe. Chce oglądać zdjęcia z komórki bez włączania do wszystkiego PS3. Ciekawi mnie jednak jak można w nim regulować tony niskie i wysokie. Obecnie mam sony DAV-S400 i niestety mogę wybrać durne JAZZ ROCK HALL i inne zupełnie bez sensu. Więc bas mam w miarę ok ale tony wysokie leżą. Czy to będzie grało dobrze na 30m2 nie szukam audiofilskiego sprzętu. Ale cieżko zobaczyć jak ten zestaw gra w Saturnie, bo brak pilotów i jakieś dziwne problemy. Zastanawiam sie też nad nowym modelem tego kina ma mieć podobno hybrydę lam i tranzystorów co radzicie czekać czy brać ten? Kino do będzie przeznaczone do słuchania radia mp3 i jako głośniki do TV samsung LE47b550
 

pawelosinski

New member
Idziesz do saturna i mówisz "proszę pilota do 6750 bo chcę potestować", wkładasz swojego pendrive z materiałem i testujesz... ja tak pół godziny zapuszczałem filmy i muzykę na głośności bliżej prawego końca paska niż lewego ;-) nikt słówka złego nie burknął ;-)

Nie grał jedynie tył, bo odbiornik stał z przodu nie podłączony...

Tak czy inaczej zdecydowałem jednak, że kupię normalne kino (ampli + drewniane głośniki) ten samsung jest OK, ale nijak nie jest wart tych pieniędzy, które za niego chcą. Lepiej moim zdaniem kupić ht-d5550 za tysiąc złotych mniej... (różni się w zasadzie tylko subwooferem i tym, że ma 5.1 a nie 7.1, ale w 6750 to 7.1 to i tak tylko namiastka, a głośniki dodatkowe działają tylko przy ścieżce 7.1, nawet w dolby pro logic milczą.... także wychodzi, że mamy 1000zł dopłaty za większy subwoofer z takim samym głośnikiem jak w 5550 + z pasywną membraną 20cm).
 

d8000

New member
czy ktos moze wie co zrobic jesli to kino nie daje dzwieku w pliku mkv? Dodam ze ten sam plik odpalony w d8000 idzie z dzwiekiem bez problemu:/
 

mahazel

New member
mam mały problem odnosnie glosników w tym zestawie Ht-d 6750w a mianowice..

1) w tylnich głośnikach działa tylko dolny i środkowy głosnik. Górny wygląda jak atrapa. Po odkręceniu obudowy żadne kable do niego nie idą . Jakaś to atrapa tylko cz co? o co chodzi z tym

2)ta sama sytuacja w przednich głosnikach. 2 dolne działaja + ten malutki. górny obrotowy "3D" też działa, natomiast drugi od góry wyglada jak atrapa. Brak kabli które by je łączył z reszta.

PYTANIE:
Czy wy też tak macie ?????
 
Do góry