Samsung F6770/F6650

zbyniu4

New member
A czy można przesyłać multimedia po DLNA przez program XBMC. Mam go u siebie na lapku. Jest rewelacyjny do odtwarzania multi tylko czy prześle film, muze na tv.
 

zbyniu4

New member
Faktycznie XBMC w wersji 13 RC1 ( taką mam )działa wyśmienicie po DLNA. Wszystko chodzi płynnie i bez najmniejszych problemów. Oczywiście wszystko jak zwykle zależy od łącza.
ps
z WMP nie korzystam od dłuższego czasy
 

TV3D

New member
Bez reklam
No okej, tylko jeśli w obrazie nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy F6500 a F6770 (lub jest ona niewidoczna dla zwykłego "kowalskiego") to lepszą propozycją aktulnie jest zakup




Czy na dzień dzisiejszy jeśli mielibyście jeszcze raz kupować to:
byłby to 46F6770 czy tańszy o 300zł 46F6500

w który lepiej zainwestować?:idea:
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Czy na dzień dzisiejszy jeśli mielibyście jeszcze raz kupować to:
byłby to 46F6770 czy tańszy o 300zł 46F6500

Mam od pół roku 55F6770 i raczej bym innego nie kupił. Z tych dwóch co podałeś też bym kupił tego pierwszego i nie tylko ze względu na nogę. Ja np preferuje opcję obrazu standardowy a w nim jest aktywny micro dimming który działa a wystarczy wieczorem na ciemnych scenach przełączać ze standardowego na film. Widać wyraźnie różnicę.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ja np preferuje opcję obrazu standardowy a w nim jest aktywny micro dimming który działa a wystarczy wieczorem na ciemnych scenach przełączać ze standardowego na film. Widać wyraźnie różnicę.

Jeśli więcej ogląda się na trybie-Film to MD jest wył.

to faktycznie lepiej dołożyć 250-300zł do 46f6770:?: czy kupić tańszy 46F6500?


Jakie oznaczenia powinna mieć matryca w 46F6770 ta lepsza?
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Witam.
Jestem posiadaczem bliźniaczego modelu czyli 46F6640. Podczas sprawdzania rodzaju matrycy w ms mam w wierszu OPTION: 46A1AFAV, wynika z tego iż jest to matryca samsung '' o ile się nie mylę'' tylko nie wiem czy to jest PSA czy S-PVA. Jaka powinna być montowana w tym modelu i czym się one różnią w codziennym użytkowaniu.

Jeśli mamy w 46F6770 matrycę OPTION: 46A1AFAV,

to jaka jest lepsza? PSA czy S-PVA



 
Ostatnia edycja:

Radoslav

New member
Mam może głupie pytanie, ale dlaczego nie wykrywa mi niby urządzenia USB do eksportu listy kanałów, a nagrywanie i timeshift działają? Podłączałem pendrive pod wszystkie gniazda USB i jest to samo
 

blachy

New member
Witam ponownie. Po tygodniowym używaniu UE55F6770 wiem że dokonałem dobrego zakupu. Obraz w HD po dobraniu odpowiednich ustawień podoba mi się. Oglądając z ponad 4m TV teraz jestem w stanie zauważyć różnicę między 720 a 1080. Wcześniej na 46" nie było to z tej odległości możliwe i większość materiałów podawane było w 720. Programy SD wyglądają dużo gorzej niż na 46, ale przy odległości z której oglądam TV da się przeżyć i puszczane dziecku bajki (to chyba jedyne używane kanały sd) nie wyglądają aż tak źle. O DVDRIP które na 46 potrafiłem bezproblemowo obejrzeć trzeba jednak zapomnieć.

Jedyna wada jaką dostrzegam do widoczne podczas meczów piłki nożnej pionowo jaśniejsze smugi w momencie szybkiego przemieszczania się kamery po zielonej murawie. Przy stabilnym ujęciu nie widzę tych jaśniejszych miejsc. Jest to do wyeliminowania? Oglądam w trybie standardowym bez włączonego trybu sport na którym to zresztą też wspomniane smugi są widoczne. Trochę mi to psuje obraz ideału gdyż często oglądamy z żoną mecze, jednak pewnie będę to w stanie przeboleć, jeżeli nie ma na to rozwiązania.

No i filmy z mojego LG NEXUS'a 4 w 1080 nie chcą latać. Wyskakuje komunikat o nieobsługiwanej ilości 30kl/s. Zmieniłem w telefonie na 720 i to już leci.
 

blachy

New member
Właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem - dzięki. Trzeba zatem się do tego przyzwyczajać i czerpać przyjemność. Ktoś wcześniej pytał czy kupilibyście jeszcze raz 6770 - ja myślę że tak.
 

Lukassuss

New member
Problem z synchronizacja obrazu z dźwiękiem

Witam,

Niedawno kupiłem sobie Samsunga F6770 46 cali. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, obraz super, dźwięk też (audiofilem nie jestem), dzięki nieocenionym poradom kolegi TDX udało mi się rozgryźć system nagrywania i timeshift.

Niestety mam pewien dość istotny problem - przy oglądaniu filmów z pendrive w formacie mkv (i tylko przy tym formacie) dość znacząco rozjeżdża mi się dźwięk z obrazem. Różnica ok. 2-3 s. - najpierw idzie dźwięk potem obraz. Im dalej film idzie, tym gorzej z synchronizacją.

Problem występuje tylko przy mkv. TV zaktualizowałem do najnowszej wersji (1119), kupiłem nawet szybkiego pendrive (Sandisk Ultra) bo czytałem że może to robić różnicę, pen sformatowany NTFS (pliki mkv za duże na FAT). Nic nie pomogło.

Może ktoś miał taki problem i udało mu się zaradzić?
 

Lukassuss

New member
W sumie sprawdzałem z 5 różnych plików mkv i na każdym to samo.

Używałem każdego z 3 USB jakie są w TV i żadnej różnicy. Przenośny HDD służy mi jako nagrywarka, ale na razie na nim dużo nie mam, więc spróbuje wrzucić coś na niego w mkv i sprawdzę bo przyznam że tej opcji nie sprawdzałem. Ale to dopiero jak wrócę z pracy - dam znac wtedy jaki rezultat.
 
Do góry