Samsung BD-C5500

maciejwl

New member
wszyscy czekają na samsungu jest info ze tak ale kiedy !!!! może za 10 lat w kulki lecą i tyle .... na c5500 echo nic nie odnotowałem do dziś.

na TV serii C TVN player już ruszył od poniedziałku. Szkoda, że odtwarzacze BD samsung tak po macoszemu traktuje i zawsze są opóźnienia. Iplex na TV serii C jest już od kilku miesięcy a na BD do dzisiaj brak.

No ale jest nadzieja, że się pojawi - z Iplą to samo było, różnica pomiędzy TV a BD wyniosła chyba ok 6 miesięcy :/ Oby tym razem nie było to pół roku czekania!!
 

fredus

New member
na TV serii C TVN player już ruszył od poniedziałku. Szkoda, że odtwarzacze BD samsung tak po macoszemu traktuje i zawsze są opóźnienia. Iplex na TV serii C jest już od kilku miesięcy a na BD do dzisiaj brak.

No ale jest nadzieja, że się pojawi - z Iplą to samo było, różnica pomiędzy TV a BD wyniosła chyba ok 6 miesięcy :/ Oby tym razem nie było to pół roku czekania!!


potwierdzam tvnplayer smiga teraz tylko czekamy na iplex .. a moze w przyszlosci jeszcze cos :p
 

maciejwl

New member
potwierdzam tvnplayer smiga teraz tylko czekamy na iplex .. a moze w przyszlosci jeszcze cos :p
11 stycznia br. samsung odpisał (na pytanie dlaczego nie ma Iplex i TVN Player gdzie na TV już jest) że trwają ostatnie testy TVN Playera i Iplexa... Zatem skoro TVN już działa, jest nadzieja, że za chwile i Iplex się pojawi.
 

jkl777

Member
Witam,

Jak jest z odtwarzaniem mkv z DTS udostepnionych poprzez SAMSUNG PC Share Manager? Da sie zmieniac sciezke audio i napisy wbudowane w kontener?
 

Kozuch

New member
Pojawiło się nowe oprogramowanie 1025.1 nie wiem co zmienia bo jak zwykle opis jest ogólny jak ktoś wpadnie na bardziej szczegółowy byłbym wdzięczny.

up:

Ja używam ps3 media serwer i mogę sobie wybrać stream ścieżki i napisów jaki chce nie korzystam z Samsung-owskiego softu

Kolejna sprawa to czy ktoś ma tez problem z przewijaniem filmu mkv 720p nagranego na DVD5 u mnie wcale nie da się przewijać
 

amor_priv

New member
Pojawiło się nowe oprogramowanie 1025.1 nie wiem co zmienia bo jak zwykle opis jest ogólny jak ktoś wpadnie na bardziej szczegółowy byłbym wdzięczny.

Kolejna sprawa to czy ktoś ma tez problem z przewijaniem filmu mkv 720p nagranego na DVD5 u mnie wcale nie da się przewijać

A którymi klawiszami próbujesz przewijać? Niektóre filmy przewija się klawiszami od przewujania prawo/lewo, a niektóre klawiszami menu prawo/lewo.
 

jkl777

Member
Pojawiło się nowe oprogramowanie 1025.1 nie wiem co zmienia bo jak zwykle opis jest ogólny jak ktoś wpadnie na bardziej szczegółowy byłbym wdzięczny.

up:

Ja używam ps3 media serwer i mogę sobie wybrać stream ścieżki i napisów jaki chce nie korzystam z Samsung-owskiego softu

Kolejna sprawa to czy ktoś ma tez problem z przewijaniem filmu mkv 720p nagranego na DVD5 u mnie wcale nie da się przewijać

To nie wazne jaki klient UPNP. Dzieki za info, ze wszystko dziala. Pzdr.
 

Kozuch

New member
A którymi klawiszami próbujesz przewijać? Niektóre filmy przewija się klawiszami od przewujania prawo/lewo, a niektóre klawiszami menu prawo/lewo.

tzn próbowałem normalnie przewijanie potem te obok od przeskoku i potem te od krzyzaka co sie po menu poruszamy i za kazdym razem ze funkcja nieobsługiwana czy jakos tak.

Przewijać tez nie moge streamu z ps3 media serwer

edit: mam pytanie czy ktoś juz odtwarzał jakiś film akcji na BD-50 czy sie nie zacina albo inne jakieś niespodzianki ?
 
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
... a u mnie nadal nie mogę :( net mam 4 MB, widgety wszystkie działają, jak robię w ustawieniach test łącza to wszystko jest ok, ale do samsung apps nadal wejść nie daję rady :(

Zerowanie internet@tv nie pomogło, ba nawet zaszkodziło, bo wtedy w ogóle widgety nie chciały się zainstalować i wisiał komunikat "aktywuj usługę internet@tv..." - nie było widgetów (tuba, ipla itp.) również w głównym panelu BD.
Pomógł tylko twardy reset, czyli przytrzymanie 5 s. klawisza "stop" (kwadrat) na obudowie i przywrócenie ustawień fabrycznych :(
Teraz można wejść do Samsung Apps bez problemu :)
 
Ostatnia edycja:

Martini26

New member
Po wgraniu nowego softu dalej przy uruchamianiu pliku wideo z napisami trzeba zmieniać ręcznie ustawienia kodowania znaków dla napisów bo wyskakuja krzaczaki - przy każdorazowym odpalaniu pliku wideo.
Dodatkowo po wgraniu softu oglądałem film z dysku pod usb i włączał się cały czas wygaszacz Samsunga (tak jak w przypadku braku aktywności w menu odtwarzacza) - czy potwierdzacie? To główne z tego co zauważyłem.
No chyba że to można zmienić w ustawieniach?
 

bojki

Member
czesc,

planuje zakup 5500 lub 6900, glownie z powodu samsung apps, poniewaz jestem posiadaczem panasa v10 a tu z tym bida niestety.

1. czy BD posiada wszystkie apps, tak jak w TV Samsung 8000? jezeli nie wszystkie, to z jakiego powodu?

2. czy BD czyta wszystkie plyty BD i DVD z regionu Europa? czytalem gdzies (juz dokladnie nie pamietam), ze wszystkich nie czyta.....
(bede ogladal oryginalne plyty, takze nie mysle o innych formatach takich jak mkv, czy problem z widokiem napisow)

3. czy ktos ma na sprzedaz 5500 w dobrej cenie?:) czytaj tanio:) do 300 PLN?:) piszcie na priv

Pozdrawiam
 

amor_priv

New member
czesc,

planuje zakup 5500 lub 6900, glownie z powodu samsung apps, poniewaz jestem posiadaczem panasa v10 a tu z tym bida niestety.

1. czy BD posiada wszystkie apps, tak jak w TV Samsung 8000? jezeli nie wszystkie, to z jakiego powodu?

2. czy BD czyta wszystkie plyty BD i DVD z regionu Europa? czytalem gdzies (juz dokladnie nie pamietam), ze wszystkich nie czyta.....
(bede ogladal oryginalne plyty, takze nie mysle o innych formatach takich jak mkv, czy problem z widokiem napisow)

3. czy ktos ma na sprzedaz 5500 w dobrej cenie?:) czytaj tanio:) do 300 PLN?:) piszcie na priv

Pozdrawiam

1. Nie. Generalnie w Blu-rayach aplikacje pojawiają się później, niz w telewizorach. Taka polityka firmy.

2. Czyta region code 2, który obejmuje Grnelandię, Afrykę, bliski wschód, część środkowo-zachodniej Azji, Australię, i Europę BEZ Białorusi, Ukrainy i Rosji. Czyli nie czyta płyt z tych ostatnich trzech krajów.

3. Jednak doradzał bym 6900. Nowsza linia. 3D, o ile się nie mylę, ma wbudowany adapter WiFi (do 5500 trzeba dokupić osobno - koszt około 200zł), i kilka jeszcze innych przewag.
 

bojki

Member
Dzieki, za 1 i 2.
3. wifi nie potrzebuje bedzie po kablu (INEA Poznan 100Mb/s:)) a 3D - V10 Panasa, spisuje sie fenomenalnie, takze na 3D mam czas:)
Chce po prostu tani/w miare dobry BD z samsung apps i aby skalowal DVD do 1080p.
Uwazam wiec, ze D5500 wystarczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry