Samsung B750

tomek_fcb

New member
zakupiłem model 46'' w Saturnie jeszcze w promocyjnej cenie 5370zł :D sprzedawca mówił, że już mają w komputerze nabitą starą cenę 6999zł :roll: także jeszcze skorzystałem z super oferty :D pierwsze wrażenia ok! na razie testuję TV i szukam dobrych ustawień, zabawy z nim co nie miara hehehe,
pozdrawiam
 

piotrus_p

New member
Napiszcie prosze czy B750 czyta formaty jak B7000 oraz czy dziala WiFi na karcie EDIMAX jak w B7000 czy niestety trzeba kupowac ta od Samsunga?
Jak z czytaniem dyskow przez USB? Czy dziala You Toube ?
Moze ktos z Was moglby odpowiedziec na w/w pytania. Z gory wielkie dzieki
 

daw33

New member
witam, mam zamiar kupić 46B750,ktoś może podać ustawienia i kalibracje tak jak jest na forum o B7000,

Do wcześniejszego tematu, byłem w sklepie, i sprawdziłem przez USB divix i MKV, wszystko chodziło dobrze.
 

piotrus_p

New member
Dzieki za infor odnosnie USB bylem w MM i dowiedzialem sie ze jest OK nikt natomiast nie byl w stanie albo nie chcial powiedziec mi na temat karty WiFI EDIMAX czy bedzie dzialala w B750 zamiast tej od SAMSUNGA
THX
 

tomek_fcb

New member
HDD USB 2,5" PQI Turbo Boost 320GB biały

Jak w tytule, korzystał już ktoś z tego dysku? Jak współpracuje z B750?
Na dniach zamierzam go kupić i chciałbym wiedzieć czy się nadaje do tego tv ;)
 

tomek_fcb

New member
daw33 napisał:
witam, mam zamiar kupić 46B750,ktoś może podać ustawienia i kalibracje tak jak jest na forum o B7000,

Do wcześniejszego tematu, byłem w sklepie, i sprawdziłem przez USB divix i MKV, wszystko chodziło dobrze.
Co do kalibracji to każdy ma inne oko i własne ustawienia. CO do USB to filmy chodzą mi z IPod-a ale to fat32 ;/ za kilka dni kupuje HDD USB 2,5'' PQI Turbo Boost 320GB biały i ciekaw jestem czy wszystko będzie dobrze działać? :hmm:
 

piotrus_p

New member
Panowie moze i Panie :)
Zdecydowalem sie na zakup B750, a z uwagi ze za tydzien wybieram sie do Niemiec, chcialbym zakupic ten TV wlasnie tam gdyz wychodzi znacznie taniej. Znlazelem juz nawet sklep gdzie sa 3 modele tego samego TV
LE40B750U1WXXH za 890 EUR
LE40B750U1WXZG za 915 EUR
LE40B750U1PXZG za 945 EUR
Czy ktos z Was moze mi powiedziec jakie sa roznice w tych modelach, czym one sie roznia? Niechcialbym tez kupic TV ktory u Nas z jakis powodow nie bedzie odbieral prawidlowo choc standard chyba mamy ten sam.

P.S
Czy ktos testowal rowniez karte WIFI EDIMAX z tym TV?
Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

adamino

New member
Mam pytanie, czy jakiś użytkownik B750 miał okazję porównać go z B650?
Interesują mnie modele o przekątnej 40", design B750 zdecydowanie bardziej mi się podoba ale różnica w cenie to 800zł a dla samego designu chyba nie warto... Wiem że B750 ma 200Mhz, a B650 100Mhz, czy daje to odczuwalną poprawę jakości obrazu? Czy jeszcze jakieś inne różnice występują?

Sportu praktycznie nie oglądam, ale lubię grać w dynamiczne gry z PC, np. gta IV i oglądać filmy akcji :) Telewizja będzie prawdopodobnie N, ale i tak dużo kanałów tam jest SD, czy B750 radzi sobie lepiej z sygnałem SD? Pozdrawiam
 

tomek_fcb

New member
adamino napisał:
Mam pytanie, czy jakiś użytkownik B750 miał okazję porównać go z B650?
Interesują mnie modele o przekątnej 40", design B750 zdecydowanie bardziej mi się podoba ale różnica w cenie to 800zł a dla samego designu chyba nie warto... Wiem że B750 ma 200Mhz, a B650 100Mhz, czy daje to odczuwalną poprawę jakości obrazu? Czy jeszcze jakieś inne różnice występują?

Sportu praktycznie nie oglądam, ale lubię grać w dynamiczne gry z PC, np. gta IV i oglądać filmy akcji :) Telewizja będzie prawdopodobnie N, ale i tak dużo kanałów tam jest SD, czy B750 radzi sobie lepiej z sygnałem SD? Pozdrawiam
w SD oba modele będą nadawać podobnie, ja też miałem problem z wyborem między 650 a 750, bez wahania jednak wziąłem "siódemkę" bo ma 200hz co ma duże znaczenie dla mnie bo oglądam często piłkę nożną, w filmach motion flow nie zdaje egzaminu, efekt teatru telewizji strasznie denerwuje oko, w grach także sprawdzi się 100/200hz chociaż trzeba podkreślić input laga, dla mnie jest prawie niezauważalny, można go zmniejszyć wybierając tryb gry (game mode) podsumowując to sam musisz dokonać wyboru, ja kupując swego B750 akurat trafiłem na promocję, więc wybór stał się prostszy
 

kistian

New member
tomek_fcb a czy jestes zadowolony z tego Tv? Ja mam zamiar kupic jakis tego typu i zastanawiam sie na 750, bede oglądał dużo filmów xvid, dvd, blue ray, grał gry PS3 typu PES2010, Gran Turismo, Call of Duty etc. oraz mam c+ z programami HD. czy polecacie tego sama?
 

goya10

New member
Mam problem i poszukuje pomocy

Mam problem i poszukuje pomocy.
Na gwarancji zepsuł mi się telewizor model LE40A786.
Dzisiaj otrzymałem od samsunga informacje, że nie naprawią mi mojego telewizora i proponują mi w zamian nowego LE40B750.
No i mam problem czy mam się na to zgodzić.
786 ma podświetlenie smart led a 750 nie.
Natomiast 750 jest 200 Hz
Najbardziej zastanawia mnie to, że 786 mimo, że jest starszym modelem jest obecnie w cenie nowej 750.
Nie mówię już o tym, że jak 1,5 roku temu kupowałem 786 to kosztował 5000 zł na ceneo a teraz proponują mi model 750, który jako nowość kosztuje 3800.
Proszę pomóżcie, czy powinienem się zgodzić na propozycję Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

tomek_fcb

New member
kistian napisał:
tomek_fcb a czy jestes zadowolony z tego Tv? Ja mam zamiar kupic jakis tego typu i zastanawiam sie na 750, bede oglądał dużo filmów xvid, dvd, blue ray, grał gry PS3 typu PES2010, Gran Turismo, Call of Duty etc. oraz mam c+ z programami HD. czy polecacie tego sama?
Dokładnie tv używam do tego wszystkiego co wymieniłeś, no może mniej xvid-dvd bo skupiam się na filmach HD ;). Obraz bajka po dokładnych ustawieniach oczywiście. Gry na PS3 wyglądają bardzo dobrze, podobnie programy HD takie jak C+film hd i C+sport HD (piłka nożna w HD to coś pięknego) Szczerze mogę ten model polecić wszystkim którzy szukają solidnego LCD :)
 

Horhe Ortega

New member
786 ma podświetlenie smart led a 750 nie.
Z nowych modeli mogli zaproponować B7000(chociaż to i tak tylko EdgeLED!).Chcą zaoszczędzić na Tobie.B8000/9000 nie dadzą-wiadomo, ale walcz aby na 100% to chociaż była B750-ka na matrycy Samsunga.Najprawdopodobniej taka będzie ale...nie jest to na 100% pewne.Ew. jeżeli tylko większy 46" Ci odpowiada , to chociaż w taki sposób niech zrekompensują stratę(pewien "uszczerbek").
 

tomek_fcb

New member
Było już na forum parę razy opisywane. Matrycę idzie sprawdzić w Menu serwisowym lub w oznaczeniu modelu u mnie jest na szczęście Samsung :D SQ01
MONTOWANE MATRYCE LCD W SAMSUNG TO - patrz nalepka boczna na TV
Dla informacji:
S = Samsung,
A = AU Optronics,
C = Chi Mei Optoelectronics

 

Horhe Ortega

New member
Czy ktos z Was moze mi powiedziec jakie sa roznice w tych modelach, czym one sie roznia? Niechcialbym tez kupic TV ktory u Nas z jakis powodow nie bedzie odbieral prawidlowo choc standard chyba mamy ten sam.
Końcówka ZG wskazuje rynek (Germany) , jednak wcześniejsze P(...U1P...) wydaje mi się , że powinno się kończyć XXN ! (Benelux).To ma związek z różnicą w slocie CI(CI v.1 i CI+ w tym U1P) i ofertą Ziggo - http://www.ziggo.nl/#producten/televisie/digitale-televisie-module-ci-plus/wat-is-ci-plus/ Tuner DVB T/C(MPEG4) jest tu i tu , ale firmware mają różny i ten "inny" jest tylko na stronie holenderskiej.Ktoś na forum miał już problem z aktualizacją swego TV -wiadomo co się okazało(XXN).
 

mikeL

New member
40b750

Witam; czytam ten (i inne) wątki na temat b750 i B7000 - i do końca nie mogę się przekonać do żadnego z nich tak na 100%; każdy z nich ma swoje zalety, na każdy z nich ktoś narzeka; cel zakupu wiadomy i najbardziej popularny - tj. tv (obecnie SD, póxniej może N), filmy w divx i mkv, może jakieś gierki jak będzie na to chwila wolnego czasu (komp, później pewnie PS3). Mogę kupić 40b750 za 3,9 kPLN a 40b7000 za 4,7 kPLN - takie są na dziś ceny (chociażby w elektro.pl) czyli bardziej przystępne niż jeszcze przed wakacjami. Chcemy coś na dniach kupić - i nie będę zadawał pytania "który model" bo i tak oceny są za każdym razem bardzo subiektywne. poczytam jeszcze, choć na razie coraz bardziej idę w stronę 40b750 - jedak 800 zł zostanie w kieszeni (dołożę i mam ps3 :D ). Zobaczymy co z tego wyjdzie. wybieram się z pendrivem do MM lub saturna na testy.
 
Do góry