Samsung B750

goya10

New member
Słuchajcie tak jak napisałem, tak zrobiłem. 12 listopada wysłałem pismo do samsunga /dział reklamacji w Warszawie/, że nie odpowiada mi model, kóry mi zaproponowali, czyli LE40B750 i proszę o zwrot pieniędzy, tak abym sam mógł kupić sobie telewizor, który bedzie mi odpowiadał.
No i dzisiaj dzwoni do mnie Pani z samsunga i mówi, że proponują mi w ramach rekompensaty model UE40B7000.
Także Horhe Ortega, jak myślisz, zachowali sie chyba OK? Nie mówiąc już o ekspresowym rozpatrzeniu mojej sprawy.
Brawa dla samsunga.
Chwaliłbym ich bardziej, gdyby dali B8000:D
 

Horhe Ortega

New member
:) Wiesz,wydaje mi się że najlepsza i najbardziej "akuratna" propozycja modelu z local dimming byłaby godna prawdziwej (takiej EUROPEJSKIEJ) pochwały....;)
 

Dromik

New member
Witam!
Od wczoraj jestem posiadaczem 40calowego B750. SUPER. Długo się zastanawiałem, pomiędzy B7000, ale postawiłem na sprawdzoną technologię w najlepszym (może i ostatnim) wydaniu niż na namiastkę LED, bo jak inacziej nazwać LED EDGE. Od B650 oprócz 200Hz wyróżnia go design, przy poprzedniku wygląda pięknie. Chodzą też pogłoski o lepszej (10bit?) matrycy.
Dużo na jego temat jest na stronach anglojęzycznych tam też został doceniony w testach. Dwie jego wady w porównaniu z LED są dla mnie mało istotne: grubość aż 9cm :Dw porównaniu do 3cm oraz 40% niby większe zużycie energii. Ciekawe ile będzie brał energii LED z local dimming :).

Na wątku z B650 kiedyś znalazłem ustawienia obrazu zaproponowane przez jakiegoś eksperta. Czy do B750 też ktoś takie coś stworzył? Jeżeli tak to proszę o podanie.

Kartę EDIMAX posiadam jednak jeszcze jej nie testowałem, telewizorem pobawię się w weekend. Postaram się też zaktualizować oprogramowanie. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to dawać, postaram się udzielić odpowiedzi.
 

Dromik

New member
Właśnie kończę weekendowe testy nowego TV. Jest po prostu rewelacyjny. Opłacał się tak długi czas namyśleń, porównań, testów, czytania opinii w internecie. Piszę tą notkę dla tego ,że ja z tego forum dużo info dostałem i muszę się odwdzięczyć. Zakupiłem w elektro.pl, bo tam nie mieli problemu ze sprawdzeniem typu matrycy (czy SQ01!). Z dostawą 4tys.

Jestem pod takim wrażeniem ,że trudno mi cokolwiek napisać. Podłączoną mam cyfre+ z kanałami HD. Nawet programy nie HD super wyglądają. Na telewizorze nie ma żadnych zakłóceń i nie dociągnięć obrazu. Skalibrowałem sobie go wg zaleceń jakiegoś anglojęzycznego portalu który przeprowadził test, po kalibracji wiedziałem że to jest to o czym marzyłem!!! Gdybym miał się mocno czepiać to chciałbym aby czarne paski przy obrazie panoramicznym były ciemniejsze ale ideału nigdzie nie ma. Gdy np. podczas przełączania cyfry napotkam na kanał bez dostępu mogę zauważyć, że matryca jest równiutko podświetlona. Współczuję ludziom z LED TV którzy wklejali fotki ze zdjęciami nierównomiernego podświetlenia, albo dokręcali śrubki, dla mnie śmiech na sali. Jak w ogóle można dotknąć się do nowego TV? (Polecam zakup w internecie ze względu na 10dniową możliwość wzrotu towaru.) Muszę jeszcze napisać o konieczności wyłączania 200Hz przy filmach, zresztą to normalna kolej rzeczy, ja w tym trybie filmowym wg ustawień z wcześniej wspomnianej strony mam ten tryb off i tyle. Tam gdzie obraz się szybko rusza 200Hz na pewno daję różnicę, może nie powalającą ale jest. Wykonie super. Mam wrażenie ,że te papierowe 200Hz to nie jedyna rożnica od B650. To coś w rodzaju poprawionego modelu. Obsługa TV intuicyjna. Pilot może nie wyglądem nie zachwyca, ale ergonomią powala. TV podłączyłem kablem do sieci domowej i internecik (widglety) śmigają, a z sieci domowej można korzystać jak z dysku usb, tyle ,że przewijania nie ma. Nawet .mkv bez problemu odczytuje przez siec. Przerzucam się na oglądanie fotek z aparatu na TV. Masakra. EDIMAX niestety nie załapał, chyba zostanę przy kablu, bo i tak będę przez ścianę przepuszczał kable, teraz pozostało zakupić ramię vogla za 1000zł :|.

Uruchomiłem małą kolekcję .mkv, wszystkie filmy śmigały bez problemu. (wiadomo trzeba przerobić dźwięk na AC3 z DTS ale to nie problem, max 20 min pracy dla laptopa i 6 kliknięć, również tekst z txt do srt trzeba przerobić). Z filmów w .avi też z niczym nie było problemu. Jeżeli chodzi o obsługę formatów to tylko brak DTSa jest minusem, ale np. WD MEDIA też nie obsługuje. Szkoda, może kiedyś. Jutro jadę po dysk 1TB WD.

Jeżeli chodzi o gry to nie mam zielonego pojęcia, nigdy się w to nie bawiłem. Może kiedyś kupię jakąś konsole. Z tego co czytałem, samsung ma większego input laga od sony, ale po przełączeniu w tryb GRY, problem jest minimalny. Dla mnie nie ma znaczenia.

Jak na razie nie pojawiły zakup w 100% udany, zobaczymy tak za 2 miesiące jakie będę miał zdanie. Pozdrawiam.

P.S Motto: Lepszy dopracowany LCD, niż krawędziowy LED. :D
 
Ostatnia edycja:

mateo102

New member
Super post dzięki za opinie!

Wspomniałeś: "teraz pozostało zakupić ramię vogla za 1000zł" czemu akurat takie? i co to takie drogie? kumplowi kupowałem na allegro za 150 dla 32' i sprawuje się jak najbardziej OK. Możesz mnie uświadomić? z góry dzięki :)
 

Dromik

New member
No niestety. W moim przypadku takie ramie jest niezbędne bo raz ,że tv jest blisko kominka i muszę uważać. Dwa ,że mam trochę dziwny układ i potrzebuję pełną swobodę ruchu tv. Daje największą możliwość ustawień i odciągnięcia od ściany. Jest to ramie Vogel's EFW 8345. Nic lepszego nie znalazłem. Zresztą ten producent to lider w tej dziedzinie. W moim przypadku to naprawdę konieczne.

Teraz pora zmienić dział i wybrać jakiś dobry sprzęt audio. Szczególnie będę poszukiwał jak najmniejszych głośników o jak najlepszych parametrach...
 

asiek1

New member
samsung LE40B750

Dromik? Czy mógłbys podać linka lub stronę , gdzie znajde optymalne ustawienia obrazu dla samsung LE 40 B750 . Z góry dziękuje.
 

MAdam

New member
Dromik napisał:
Jestem pod takim wrażeniem ,że trudno mi cokolwiek napisać. Podłączoną mam cyfre+ z kanałami HD. Nawet programy nie HD super wyglądają.....



Kupiłbyś 40B651 na SQ01 i miałbyś takie same odczucia. Podświetlenie i czerń w tym modelu to coś o czym LED Samsunga na 2009 rok może pomarzyć. Szkoda że w 2009 roku nie było alternatywy w postaci LED z LD dla UE6000/UE7000. One powinny trafiać tylko do ludzi dla których grubość tv jest najważniejsza. B750 to jest praktycznie to samo, ale to dobrze że to samo bo B651 to bardzo dobry tv w swojej klasie cenowej. Szkoda tylko że Samsungi B750 w wielkości 46 są praktycznie wirtualnie na naszym rynku, przez troche sie pojawiły i od dłuższego czasu ich nie ma. No i raczej już nie będzie. Co innego z wersją 40, te można kupić bez problemu w normalnej cenie.
 

tomek_fcb

New member
MAdam napisał:
Dromik napisał:
Szkoda tylko że Samsungi B750 w wielkości 46 są praktycznie wirtualnie na naszym rynku, przez troche sie pojawiły i od dłuższego czasu ich nie ma. No i raczej już nie będzie. Co innego z wersją 40, te można kupić bez problemu w normalnej cenie.
Coś masz słabe info. Sam mam wersję 46" i wiem, że są nadal dostępne w tej przekątnej ;)
 

Dromik

New member
tomek_fcb źle zacytowałeś :D. Ja nie pisałem poprzedniego posta. Wcześniej też poszukiwałem 46' cali i wiem ,że są do kupienia. Może nie tak łatwo jak 40'' ale są. Różnica w cenie pozostawiła mnie przy 40'' i dobrze bo dla mnie to i tak dużo.
 

tomek_fcb

New member
Dromik napisał:
tomek_fcb źle zacytowałeś :D. Ja nie pisałem poprzedniego posta. Wcześniej też poszukiwałem 46' cali i wiem ,że są do kupienia. Może nie tak łatwo jak 40'' ale są. Różnica w cenie pozostawiła mnie przy 40'' i dobrze bo dla mnie to i tak dużo.
Coś mi się źle wyedytowało ;)
 

Seba84

New member
Czy ten tv można porównywać z sony kdl z5500?? Parametry mają prawie identyczne, ale jak to wygląda w rzeczywistości.
 

MAdam

New member
tomek_fcb napisał:
MAdam napisał:
Coś masz słabe info. Sam mam wersję 46" i wiem, że są nadal dostępne w tej przekątnej ;)

Gdybym nie miał pewności to bym tak nie pisał. Ma go teoretycznie kilka sklepów w Polsce, ale gdy chcesz potwierdzić dostępność to go nie ma. A poza tym ma sztucznie zawyżoną cenę w tej chwili. 3 miesiące temu były dostępne za 5200-5400 mówie o internetowych (Saturn czy media nie wchodzi w gre gdzie stoi za 7600). Wersje 40 calowe są w masowej sprzedaży i cena to 3800, więc 6000 za 46 to jednak chyba nie jest normalne. Ty na pewno kupiłeś w innym okresie. Sony 46W5500 czy Sony 46Z5500 dostaniesz od ręki w kilkudziesięciu sklepach w tym kilkunastu poważnych. Tak samo Samsunga 46B650/651. Sprawdź, bo chyba Twoje info nie jest aż tak dokładne, choć chciałbym się mylić :)
 

MAdam

New member
Seba84 napisał:
Czy ten tv można porównywać z sony kdl z5500?? Parametry mają prawie identyczne, ale jak to wygląda w rzeczywistości.

W klasie cenowej w jakiej jest 46Z5500 (ok 6000 zł) Samsung 46B750 znalazł się przypadkowo przez zawyżenie sztucznie cen spowodowane brakiem na rynku tego modelu. Widać to na modelach 40 calowych gdzie cena Samsunga 40B750 to ok. 3800, Sony 40Z5500 to ok. 4500. A to już nie jest ta sama klasa cenowa. W swojej klasie to były modele Sony 46Z4500 i Samsung 46B750 (ok. 5200)jakieś 3-4 miesiące temu, tylko, że Sony potaniało, a Samsung poszedł na 6000 zł. Może jest to celowa polityka Samsunga, bo jakby kosztował 5000 zł, to kto by kupił pseudo LED-a za 7500 (UEB8000 200Hz)
 

tomek_fcb

New member
MAdam napisał:
tomek_fcb napisał:
Gdybym nie miał pewności to bym tak nie pisał. Ma go teoretycznie kilka sklepów w Polsce, ale gdy chcesz potwierdzić dostępność to go nie ma. A poza tym ma sztucznie zawyżoną cenę w tej chwili. 3 miesiące temu były dostępne za 5200-5400 mówie o internetowych (Saturn czy media nie wchodzi w gre gdzie stoi za 7600). Wersje 40 calowe są w masowej sprzedaży i cena to 3800, więc 6000 za 46 to jednak chyba nie jest normalne. Ty na pewno kupiłeś w innym okresie. Sony 46W5500 czy Sony 46Z5500 dostaniesz od ręki w kilkudziesięciu sklepach w tym kilkunastu poważnych. Tak samo Samsunga 46B650/651. Sprawdź, bo chyba Twoje info nie jest aż tak dokładne, choć chciałbym się mylić :)
TV kupiłem pod koniec sierpnia w Saturnie we Wrocławiu za 5370zl. Normalnie kosztował 6999pln. W MM był po 7999 a w Rtv/Euro pojawił się całkiem niedawno w zabójczej cenie ponad 8tys. Odnośnie dostępności to różnie z tym bywa ale ja się nie spotkałem z sytuacją, że model jest dostępny jedynie na papierku :) co dowodzi temu, że jednak się mylisz ;)
 

Dromik

New member
Niby czym ten Sony 40Z5500 tak zachwyca? Trochę o prawa ekonomi się ta Twoja teoria z ceną nie zgadza? Bo po co samsung miałby zawyżać a sony zaniżać? Może tu chodzi bardziej o podaż i popyt? Samsung dla masy propnuje LED. Wybrałem B750 bo to najlepszy telewizor LCD.
 

MAdam

New member
tomek_fcb napisał:
MAdam napisał:
TV kupiłem pod koniec sierpnia w Saturnie we Wrocławiu za 5370zl. Normalnie kosztował 6999pln. W MM był po 7999 a w Rtv/Euro pojawił się całkiem niedawno w zabójczej cenie ponad 8tys. Odnośnie dostępności to różnie z tym bywa ale ja się nie spotkałem z sytuacją, że model jest dostępny jedynie na papierku :) co dowodzi temu, że jednak się mylisz ;)

Gdybyś go już nie miał w domu i teraz chciał go kupić to nie było by Ci wcale tak wesoło :( Mówię oczywiście o sklepach internetowych i normalnych cenach, np w granicach 5200-5500. Pisałem maile do kilku sklepów gdzie na stronie był model 46B750 jako dostepny (kilka dni temu było kilka sklepów na ceneo gdzie cena była od 5500-5700. Odpowiedzi zawsze były te same. Niestety nie mamy tego modelu. Po kilku dniach poznikały te sklepy ceneo(ew. skapiec). A tam gdzie są (a jest to klkanaście sklepów na całą Polskę, gdzie w porównaniu z modelem 40 calowym jest ich kilkadziesiąt) to cena wynosi prawie 6000 zł. Być może będą jeszcze dostawy zanim wejdzie nowy model w przyszłym roku. Mi chodzi o fakt dostępności 46B750 w porównaniu z większsością innych modeli, że jest bardzo słaba.
 

MAdam

New member
Dromik napisał:
Niby czym ten Sony 40Z5500 tak zachwyca? Trochę o prawa ekonomi się ta Twoja teoria z ceną nie zgadza? Bo po co samsung miałby zawyżać a sony zaniżać? Może tu chodzi bardziej o podaż i popyt? Samsung dla masy propnuje LED. Wybrałem B750 bo to najlepszy telewizor LCD.

Moja teoria dotyczy modelu 46B750, a nie 40B750. Kupiłeś model B750, bo wybrałeś wielkość 40, gdybyś chciał 46 to miałbyś problem. Wybór miałbyś między 46B650/651 a 46UE6000/7000/8000. Nie wiem czy telewizor za min 7500 zł(Samsung 46 UE B8000) jest dla masy. Dla mas jest model 46B650/651 i to nieulega wątpliwości, ze to udany model. Tak jak i wg mnie 46B750, poza tym, że jest problem z dostępnością.
 

Seba84

New member
Kiedy pytałem o porównanie nie chodziło mi o cene a o parametry, może ktoś porównywał który jest lepszy(sd, hd, kolory) czy sony z5500 czy b750 samsunga.
 
Do góry