Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu się nie zgadzam.
Każdy chce zarabiać - a duże sieci sprzedają wiele towarów pod wodą. Więc na czymś muszą zarabiać . I to normalne pociągnięcie.
Po co więc obniżać ceny na modele B - skoro nikt niczego podobnego nie proponuje dla klientów analogowych :D.
I widocznie jest zapotrzebowanie bo ceny nie zmieniają.
 

slaw2006

New member
Panowie, w jednym ze sklepów int. (kto chce to znajdzie bez problemu) 40b7000 kosztuje 4.7k. Wysyłka za 100. Wiec cała impreza zamyka się w 5k.;)
 

Tomek_T

New member
maly_szcz napisał:
Warto też wczytać się w instrukcję obsługi, która mówi, że na wyjściu optycznym mamy dźwięk 5.1 jedynie dla cyfrowej telewizji antenowej (której w polsce nie ma).
Chyba jednak jest!! Warto sprawdzić u mnie śmiga aż miło.
 

prof2k

New member
slaw2006 napisał:
Panowie, w jednym ze sklepów int. (kto chce to znajdzie bez problemu) 40b7000 kosztuje 4.7k. Wysyłka za 100. Wiec cała impreza zamyka się w 5k.;)

Ale ja pisałem o 46", a tutaj nie da rady sie zmieścić w 5k :D
 

prof2k

New member
kiki napisał:
tu się nie zgadzam.
Każdy chce zarabiać - a duże sieci sprzedają wiele towarów pod wodą. Więc na czymś muszą zarabiać . I to normalne pociągnięcie.
Po co więc obniżać ceny na modele B - skoro nikt niczego podobnego nie proponuje dla klientów analogowych :D.
I widocznie jest zapotrzebowanie bo ceny nie zmieniają.

Zobaczymy w ciągu najbliższych 3 tygodni czy miałem rację :)
 

Mireczek

New member
To mój pierwszy post na forum, więc chciałem powitać Wszystkich użytkowników.

Od tygodnia posiadam UE40B7000 i jestem nim coraz bardziej zachwycony. :)
Zgrubnie poustawiałem według porad na forum i jest wszystko OK. Nie występuje u mnie jaśniejsze podświetlanie w rogach ekranu. Co do dźwięku, to jest marnej jakości, ale czego oczekiwać po takich głośnikach. Obudowa nie wpada w rezonans nawet przy głośnym słuchaniu, ale może jest usztywniona wieszakiem, bo TV udaje obrazek. Przez większość czasu i tak dźwięk odsłuchuje poprzez kino domowe.

Mam problem z połączeniem sieciowym przewodowym. Urządzenia (komputer, BD, TV) się widzą, ale nic nie można przesłać do TV, ani z TV przeglądać zawartości komputera. System Windows 7. Oprogramowanie Samsung PC Share Manager wykłada się z błędem o niespodziewanym zatrzymaniu serwera. Próbowałem zgodności z XP i Vistą, ale to nie pomaga. Może ktoś miał podobne problemy.
 

acol

New member
Witam,

nabyłem dzisiaj model 40B7000. Niestety podłączajać kino domowe (DVD onkyo DV-SP405) kablem hdmi (hama jakiś bardzo prosty typ) poprzez amlpituner (Onkyo TX-SR505) zauaważyłem kilka razy, że nie wyświetla się obraz tylko snieżenie, nasepnie czarny ekran i znowu śnieżenie.

Czu może to być wina przewodu hdmi? W instrukcji stoi, że powinien być przewód hdmi 1.3, a jak wspomniałem posiadam przewody z niskiej półki, kupowane parę miesięcy temu.

Czy zakup przewodu 1.3 moze rozwiązać problem?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Mumin6666

New member
Ue46b6000

Musze sie pochwalic:)Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem UE46B6000....
Akurat sobota i niedziela przede mna,bedzie wiec czas na testy i podzielenie sie uwagami,ale tak na szybko:
WADY
-Dzwiek-koszmar,nie da sie tego sluchac powyzej 10ciu w skali,glosniczki sa tragiczne,ale to dzieki superplaskiej obudowie pewnie.Takze jesli ktos tak jak ja ma kino domowe i moze korzystac z dzwieku zewnetrznego-jest OK.Ale jesli ktos jest skazany na dzwiek z tv,bedzie zawiedziony no chyba ze oglada tylko wiadomosci.
-Kabel sieciowy na stale [!]Dla mnie to jakis zart po prostu.Oczywiscie jest mozliwosc odkrecenia tego kabla i wkrecenia dluzszego tylko ze niektorzy-jak ja:)-maja juz wpiety w sciane przewod zasilajacy i po powieszeniu LEDa trzeba sie troche napocic,bo nalezy uciac wtyczke kabla ze sciany,odlaczyc kabel fabryczny i dokrecac ten wlasny.Jakas bzdura.
ZALETY
-Obraz,obraz,OBRAZ:)Na razie obejrzalem troche N-ki wczoraj,glownie Sopot na TVP HD i jakosc obrazu naprawde zwala z nog.Byc moze sa jakies slabe punkty ktore wyjda w praniu po dluzszym uzytkowaniu,ale po jednym dniu jestem zachwycony.Czern,kolory,ostrosc-niezwykle.
Dodam ze poprzednio mialem PS50B650 i niestety ale moim zdaniem ta plazma nie moze sie rownac do LEDa lub po prostu moje oczy nie toleruja obrazu z plazmy.Pod kazdym wzgledem jest gorsza,no moze ma lepszy dzwiek:)
Dzis bede dalej testowal telewizorek i postaram sie po weekendzie jeszcze cos napisac.
 

piotrkol

New member
Mumin6666 napisał:
Musze sie pochwalic:)Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem UE46B6000....
Akurat sobota i niedziela przede mna,bedzie wiec czas na testy i podzielenie sie uwagami,ale tak na szybko:
WADY
-Dzwiek-koszmar,nie da sie tego sluchac powyzej 10ciu w skali,glosniczki sa tragiczne,ale to dzieki superplaskiej obudowie pewnie.Takze jesli ktos tak jak ja ma kino domowe i moze korzystac z dzwieku zewnetrznego-jest OK.Ale jesli ktos jest skazany na dzwiek z tv,bedzie zawiedziony no chyba ze oglada tylko wiadomosci.
-Kabel sieciowy na stale [!]Dla mnie to jakis zart po prostu.Oczywiscie jest mozliwosc odkrecenia tego kabla i wkrecenia dluzszego tylko ze niektorzy-jak ja:)-maja juz wpiety w sciane przewod zasilajacy i po powieszeniu LEDa trzeba sie troche napocic,bo nalezy uciac wtyczke kabla ze sciany,odlaczyc kabel fabryczny i dokrecac ten wlasny.Jakas bzdura.
ZALETY
-Obraz,obraz,OBRAZ:)Na razie obejrzalem troche N-ki wczoraj,glownie Sopot na TVP HD i jakosc obrazu naprawde zwala z nog.Byc moze sa jakies slabe punkty ktore wyjda w praniu po dluzszym uzytkowaniu,ale po jednym dniu jestem zachwycony.Czern,kolory,ostrosc-niezwykle.
Dodam ze poprzednio mialem PS50B650 i niestety ale moim zdaniem ta plazma nie moze sie rownac do LEDa lub po prostu moje oczy nie toleruja obrazu z plazmy.Pod kazdym wzgledem jest gorsza,no moze ma lepszy dzwiek:)
Dzis bede dalej testowal telewizorek i postaram sie po weekendzie jeszcze cos napisac.

Z tego co się oriętuję i tak jest w B6000 to tam gdzie wchodzi kabel do TV jest śrubka, którą wykręcamy a następnie wypinamy kabel za pomocą specjalnie zastosowanej wtyczki. Przeciągamy kabelek tam gdzie trzeba a złożyć to przedszkolak będzie umiał. Ja tak zrobiłem. Pozdrowienia.
 

Mumin6666

New member
maly_szcz napisał:
Hmmm. Cyfrowa naziemna? A gdzie i jakie kanały? Nie jestem biegły z tego tematu, więc może czegoś nie wiem.

U mnie dziala.Odbieram TVP1,2,TVN,Polsat,TVP HD [obraz rewelacja],chyba jeszcze Regionalna,ale nie pamietam,bo nie ogladam:)Do tego stacje radiowe.TVP HD ostatnio wylaczyli,nie wiem dlaczego?Jakosc tego kanalu byla wzorowa,nie chcialo sie wierzyc ze to jest z anteny.Wczesniej byly chyba tez TVN Warszawa i Fakty,ale nie jestem pewien,a moze pomieszalo mi sie z Nka,ktora tez mam i uzywam:)
Generalnie jak wlacza TVP HD spowrotem i dodadza jeszcze cos w HD to mozna spokojnie od tego zaczynac bez platformy typu Nka czy Cyfra+.
Jakosc naprawde super.
 

maly_szcz

New member
O, to dla mnie ciekawostka.
Jak tylko TV wróci z serwisu, podepnę go pod antenę i popatrzę, ale u siebie to raczej nic nie złapię.
Dzięki za info.


Pozdrawiam.
 

aerjot

New member
Pomocy ... Ue55b7000

od kilku dni jestem posiadaczem UE55B7000 .... i mam problem z którym nie mogę sobie poradzić wiec zwracam sie z prośba o pomoc szanownych "wyjadaczy"
a mianowicie chodzi o udostępnianie filmów przez siec ... TV podpięty (router Go widzi i internetTV chodzi) komp podpięty zainstalowany soft (SAMSUNG PC Share Manager pobrany ze strony) i ... d**a nie mogę dostać się do zawartości (próbowałem już wyłączenie wszelkich firewall'i) ... nie pokazuje mi wcale katalogu udostepnionego .... wiec proszę o pomoc
 

maly_szcz

New member
Z Twojego opisu wynika, że prawdopodobnie nie czytałeś instrukcji ustawienia i korzystania z DLNA, a problem może leżeć w którymkolwiek kroku.
samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf

Czy wszystko zrobiłeś dokładnie tak jak w instrukcji?
U mnie działa bez problemu.


Pozdrawiam.
 

Max123

New member
Mumin6666 napisał:
U mnie dziala.Odbieram TVP1,2,TVN,Polsat,TVP HD [obraz rewelacja],chyba jeszcze Regionalna,ale nie pamietam,bo nie ogladam:)Do tego stacje radiowe.
TVN Warszawa???
TVP HD nie ma juz przecież od dawna i nie będzie, to były testy możliwości...
TVP1, 2 i Info, TVN, Polsat, Puls oraz TV4 + Radio Merkury i PR3 (te tylko w Poznaniu) - to można odbierać obecnie ze Śremu.
 

Mumin6666

New member
UE46B6000 dalsze wrazenia

Samsunga mecze juz od piatku:)
Pracuje z blu rayem,Nka i antena dachowa.Podlaczony kablami HDMI Vivanco.
Podtrzymuje nadal ze dzwiek jest nie do przyjecia,bawilem sie nim troche i chociaz w moim egzemplarzu nic nie buczy i nie rezonuje,to jednak moje uszy nie sa w stanie zniesc tej lipy.W weekend ostatecznie ustawilem dzwiek na GLOSNIK ZEWN i krzystam z zestawu 7.1
Kabel sieciowy udalo sie przeciagnac w scianie i zamontowac w telewizorze-ale dla mnie to i tak druga powazna wada tego tv.
Reszta to juz wlasciwie tylko plusy:)
Tv ustawilem wg wskazowek kalibracyjnych jakie znalazlem w sieci,wszystko prawie tak samo jak podano,jedynie zwiekszylem kontrast na 77.Dokladne dane sa ogolnodostepne w sieci.
Czern jest doskonala,nieosiagalna dla innych tv ktore albo mialem,albo widzialem u znajomych.
Jak dla mnie idealne sa rowniez kolory i ostrosc.Menu z Nki jest widoczne znakomicie nawet z daleka-na niektorych tv opisy programow znajdujace sie pod INFO byly nieczytelne [tu krolowal PHILIPS...],na 46B6000 nawet z bardzo daleka wszystko widac wyraznie.
Jesli chodzi o nierowne podswietlenie matrycy,ogladalem tv w dzien i w nocy.W nocy zaobserwowalem jedynie cos takiego:jesli na slabszym sygnale [atena lub Nka ale kanal o slabszej jakosci] ogladamy material z paskami na dole i gorze,to czern na paskach jest OK,ale tlo pomiedzy paskami jest nieco jasniejsze po bokach niz na srodku ekranu[o ile jest to ciemne tlo np plener nocny].Nie wiem czy to dobrze wyjasnilem,moim zdaniem gdyby to bylo podswietlenie to i czern na paskach bylaby nierowna.Tak wiec albo ja tego nie widze,albo moj egzemplarz takich problemow nie ma.
Jesli chodzi o plynnosc obrazu,zauwazylem drobne rozmycie przy szybkim ruchu na kanalach o gorszej jakosci,np film na TVN Siedem.Na kanalach HD czy blu rayu nie zauwazylem zadnych rozmyc-np mecz na TVP HD.
Testowanie odbywa sie nadal,jesli cos negatywnego wykryje to jeszcze Was forumowicze pozanudzam:)
Jak dotad wyglada na to,ze Sam 46B6000 trafil w moj gust i zadowala mnie na tyle,ze zagosci w domu na dluzej.
Dla porownania PS50B650 ktora mialem poprzednio-jak juz pisalem o dziwo gorszy obraz IMHO.Lepszy dzwiek:)
Moj kolega ma 46W5500 - tam dopiero widac nierowne podswietlenie matrycy,np na jakims wejsciu AV bez podlaczonego sygnalu po prostu widac plamy jasniejsze i ciemniejsze....
Reasumujac-jestem zadowolony.Zobaczymy co dalej;)
 
Do góry