Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

PRowiec

New member
tomdvd napisał:
W euro agd jest 46" 7000 za 7499 ale w 30 nieoprocentowanych ratach więc niezły deal i zamierzam go kupić,

Obserwujac rynek nietrudno dojsc do wniosku ze wartosc odbiornika szybciej bedzie spadac niz szybkosc splacanych przez Ciebie rat :)
 

rendar

New member
to akurat jest nieistotne, bo nie placisz odsetek, a nie kazdego stac na wywalenie ponad 7k w gotowce, dzieki takim ratom wiele osob ma rozne sprzety w domu, bo normalnie nie mogalby sobie na nie pozwolic
 

PRowiec

New member
Nie to mialem na mysli randar. Chodzilo mi ze warto troche poczekac z zakupem , ceny bardzo szybko spadna, tak jak to bywa z nowosciami, do tego nasza waluta powoli umacnia sie.
 

rendar

New member
ok, w tym przypadku niby tak, ale jak zwykle mozna czekac w nieskonczonosc, niby ceny spadaja, a za chwile pojawia sie nowy model i znowu jest dylemat i tak w kolko, jakby nie patrzec z finansowego punktu widzenia zawsze tracimy w momencie zakupu, ale liczy sie zadowolenie
poza tym, nie kazdy jest tak cierpliwy, zeby czekac pol roku lub dluzej na spadek cen, z ktorym roznie moze byc...
 

tomaszek1975

New member
ja znalazlem go na ceneo.pl za 5460zl o godzinie 16 zamowilem i na drugi dzien mialem w domu o 9 rano . sklep internetowy . gwarancja polska. zapytaj bo nie wszyscy maja pl.
 

piotrkol

New member
właśnie - jakiś bum - wszędzie zabrakło w normalniejszych pieniążkach - z tym że jest coś nie tak - wczoraj dzwoniłem po internetowych i już nie mieli a dziś twierdzą że sprzedali właśnie ostatnią sztukę:hmm:


mam nadzieję że nie chcą sztucznie podnieść ceny
 

piotrkol

New member
ja nie zdążyłem kupić a teraz jak cena po reklamie tv wariuje to może być różnie,

tomaszek1975 napisz jak ci się sprawuje i jaki masz dokładnie model
 

tomaszek1975

New member
40b7000 rewelacja . ja tam zadnych plam nie zauwazylem . a kanaly sd poprawia tak ze szok , obraz bardzo wyrazisty . pierwsze wrazenie bylo takie ze se siadlem i nie moglem sie napatrzyc . nie wspomne o hd jak puscilem mecz to patrzylem na trawke jak sie rusza a nie mecz haha . podsumowujac wart jest tej kasy .
 

Max123

New member
Czy TV z tych serii posiadają opcję oszczędzania energii? Jeśli tak, czy opcja ta jest włączona w fabrycznie nowym telewizorze?
Pytam, bo w MM widziałem TV 52 calowy z serii 7000 i dość ciemno "świecił" przy ustawieniu podświetlenia na 10.

Czy jest możliwość podłączenia do TV dwóch urządzeń po złączu Euro?
 

ggregos

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Przechodząc po menu znalazłem opcję Eco, ale nie będę z niej korzystał. 90W to i tak sporo mniejszy pobór niż mój wczesniejszy Samsung 37" HDready z 2005r. Faktycznie coś w tym jest bo B6000 ma jasność 1500 a B7000 tylko 5000. Jak widziałem obok siebie dwa w MM to ten 6000 mial lepszy tzn. jasniejszy obraz... ale w EuroAGD porownywałem do Sony Serii Z 200MHz i bardziej mi Samsung B407000 odpowiadał. Tam akurat na 7ce leciał film z BlueRay (szczęka opada) a na 6ce obok MTV przez SD (może by klienci wybrali 7ke? hehe). TV nie ma wejscia SCAR ale jest dolączony w przewodach ok 15cm przejściówka. Do tego sprzętu to raczej HDMI (ma aż 4) i component ... ale jak ktoś chce podłączyć jakiś starszy sprzęt i liczy na dwa wejścia Euro to raczej musi wdrożyć procedurę zmiany - albo inny stary sprzet albo inny nowy :) albo przełączka - można na allegro znależć na 2,3, lub 4 wejścia


Pozdrawiam,
Gregos
 
Ostatnia edycja:

ggregos

New member
Wczoraj sprawiłem sobie UE40B7000, sklep w Warszawie, od ręki - cena 5750. Mogłem co prawda mieć taniej kilkadziesiąt złotych gdybym poczekał do poniedziałku w innym sklepie (patrz ceneo.pl) - ale z mojego rozpoznania wynika że sprzętu brakuje: musisz zamówić i czekać ....
Ok, ogólnie kwota niemała ale chyba warto.... Tym bardziej że w MM i EuroAGD jest za 6499 z ceną nie pogadasz bo promocja :) - także PPPP czyli pooglądałem, popytałem i pięknie podziękowałem :) Nie jest to Kuro - znalazłem na HDTV link do recenzji gdzie w jednym z kryteriów przepadł z KURO... ale oglądać się da :)

Co też ciekawe szerokość obudowy mojego starego 37" jest większa niż tej 40ki, także na ścianie mniej miejsca zajmuje :) głośniki pochowane w B7000 ale dzwiek o dziwo jednak lepszy niz to co prezentował mój model z 2005r z głośnikami po bokach ekranu.

Obecnie mam dwa pytania:
1. Widgety: fajna sprawa:
podpiąłem tv do LAN, ładnie się widget YouTube zainstalował i już po chwili śmiałem się z Jarka co na PO agituje :) Ale czy mozna ściągnąć inne widgety do Samsunga serii 7 ? Chciałbym mieć pogodę online, kursy GPW itp.
2. mam dekoder HD w Spray, jest w nim karta z procesorem, karta ta wchodzi w górny slot z tyłu TV, ale z tego co mi powiedzieli by to działało potrzebuję coś w co ta kartę włożę (nie pamiętam nazwy) i dopiero to wkałdam w slot. Chciałbym zrezygnować z dekodera HD, po co ma mi ta skrzynka cenne miejsce zajmować i prąd żreć.

Prośba o wskazówki,

Pozdrawiam,
Gregos
 
Ostatnia edycja:

bary

New member
Czy ktoś z użytkowników wie czy na wyjście optyczne audio telewizor może podać sygnał zdekodowany np. z Dolby Digital do stereo PCM?
 

bondzo83

New member
Mam pytanie czy ktoś już ten telewizor a chodzi mi dokładnie o model UE40B7000 testował pod konsolą Xbox 360??
 

falku

New member
B7000 pod XBoxem? Ostatnio miałem klienta który się w to bawił, i bardzo telewizorek zachwalał.
 

ggregos

New member
LAN mam podpięty po przewodzie z routera, jest ok - widżety pogody i youtube działają, czekam aż pojawia się jakies inne :)

:hmm: czy jak zakupię wifi na usb i wepnę w jeden z dwóch partów usb to czy będę mógł połączyć mojego laptopa z tv? kompletnie nie wiem jak to zrobić, a może juz nie potrzeba skoro laptop (po wifi) i tv (po kablu LAN) sa w tej samej podsieci?
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
Problem z DLNA

Przy próbie wgrania oprogramowania (Windows XP) z dołączonej do TV płyty z oprogramowaniem PC Share Manager pojawia się komunikat o błędzie 1719 (Error 1719. Windows Installer service could not be accessed. Contact your support personnel to verify that it is properly registered and enabled), który uniemożliwia jego zainstalowanie. Jak sobie z tym poradzić?
 
Ostatnia edycja:

falku

New member
ggregos napisał:
LAN mam podpięty po przewodzie z routera, jest ok - widżety pogody i youtube działają, czekam aż pojawia się jakies inne :)

:hmm: czy jak zakupię wifi na usb i wepnę w jeden z dwóch partów usb to czy będę mógł połączyć mojego laptopa z tv? kompletnie nie wiem jak to zrobić, a może juz nie potrzeba skoro laptop (po wifi) i tv (po kablu LAN) sa w tej samej podsieci?

Jeśli są już w tej samej podsieci to po co łączyć to jeszcze bezprzewodowo?
Nie widzę sensu, ale jak chcesz to możesz spróbować, podepnij WiFi pod USB, zidentyfikuj się przez router WiFi i działaj.
 
Do góry